24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

EVROPA: Vítejte v otčině našich potomků

Evropané budoucnosti budou míšenci snědých tváří jako staří Egypťané. Tato vize vzešla z Poběžovic na Domažlicku, kam se po pádu Rakouska-Uherska uchýlil na rodinný zámek Richard Mikuláš von Coudenhove-Kalergi (1894-1957), syn rakouského diplomata a jeho japonské ženy pocházející z vysoké tokijské buržoazie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 13.9.2016 10:07

Re: Antisemitismus je fuj.

Agent nejsem,tedy mně za to nikdo neplatí. V určitém smyslu provokatér jsem,protože mne provokují mnohé příspěvky,které podávají lživé historické skutečnosti a s nimi svévolně manipulují! Moje babička,byla to ta,která ztratila v Rusku na konci revoluce manžela a bratra mně nečetla pohádky,ale příběhy z historie. Na půdě ve starém kufru jsem našel noviny a časopisy ještě z Rakouska a všechno jsem to přečetl v době,kldyž jsme ve škole měli dějepis. Babička mně nepřenechala ne jen noviny,časopisy a knihy,ale hlavně živé vzpomínky na dobu dávnou a tak jsou moje znalosti obohaceny časově do minulostí. Rád jsem chodil s babičkou na návštěvy zajímavých lidí a naslouchal jejich diskuzím. A tak např.došlo v hodině dějepisu k tomu,že jsem soudruhovi učitelovi kladl nepříjemné otázky a jednou jsem řekl:„A co soudruhu učiteli taková Katyň! To vám nic neříká? Není prostor na to,abych to dovyprávěl,ale babička mně řekla:„Kdo má hubu dostane do ní,nebo po ní",ale s takovou budeš patřit ty mezi ty,keří dostanou po ní! Moudrá toť žena. Také z titulu vzdělání mne mnohé provokuje a tak adekvátně reagují,toť vše! Co je to BISSP? Nepodařilos se mně to vygůglovat.

J. Škodák 13.9.2016 9:33

Re: Antisemitismus je fuj.

Pane Klepetko máte dobré postřehy a to srovnání mezi Putnou a Zemanem by bylo na diskuzi. Problém tkví spíš v tom s kterým z nich jsme schopni se identifikovat a to už není jen záležitostí logiky.V každém případě mám problém se identifikovat se Zemanem,protože nás zastupuje na venek,ale u Putny je mně to v podstatě putna,jak se u nás na Moravě říká. Jenom nevím,kde berete tu jistotu,že ani jeden z nich Království nebezké nezíská.

V. Klepetko 12.9.2016 0:39

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Pane Škodáku, velmi jste mě překvapil, a to příjemně. Myslím, že jsme se ke konci diskuse dobrali ke společnému názoru na věc, což je zde velká vzácnost!

To propíchnutí - srovnání s Kalergim berte jako nadsázku : v každé nadsázce je ale zrnko pravdy. Dobrou!

V. Klepetko 12.9.2016 0:31

Re: Antisemitismus je fuj.

P.S. Srovnávám opravdu jen "logiku myšlení". Nikoliv samy názory nebi myšlenky.

V. Klepetko 12.9.2016 0:25

Re: Antisemitismus je fuj.

Coudenhove - Kalegriho nijak nehájím ani neomlouvám, pokud jde o jeho rasové představy. Z mého pohledu je ale jeho i Vaše logika uvažování, pokud jde o tyto otázky, velmi podobná. Je to jako spor mezi Putnou a Zemanem: mají více společného než se zdá. Ani jeden z nich nezdědí Království nebeské :-)))

Antisemitismem nejsem nijak posedlý. Úplně stejně mně vadí osočování Němců, Rusů nebo cyklistů :-))) Dobrou noc.

J. Škodák 12.9.2016 0:22

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Ano je to tak,jak jste napsal. Svině může být jak křesťan tak i žid,nebo ateista...lidé jsou buď slušní a nebo nejsou. Je mnoho vynikajících osobností židovského původu v politice,kultuře a ve všech oblastech života. Jsou však tací,kteří si zaslouží kritiku,která je pak označena jako antisemitismus. Proč např.Zeman na konferenci o holocaustu v Praze označil Peroutky jako antisemity? Komu se chtěl zavděčit? Proč to udělal? Má to své důvody a pokud si na ně umíme odpovědět bude nám to jasné!

J. Škodák 11.9.2016 23:53

Re: Antisemitismus je fuj.

Přečtěte si laskavě to podařené veledílo Gudenhove Kalergi! Ten se svými rasistickými a semitskými žvásty diskredituje sám. Opět mně mazaně po židovsku podouváte to,co netvrdím já! Já Vám na ten špek neskočím a uveďte mně jediný příklad mého údajného antisemitismu. Posedlý antisemitismem jste Vy.

V. Klepetko 11.9.2016 23:11

Erasmus Rotterdamský

netušil, že právě to co tak chválil jako zdroj pokroku, poroste exponenciálně jako první :-)))))

V. Klepetko 11.9.2016 22:58

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Vaše první dvě věty jsou v pořádku. Mezi bolševiky od počátku byla velká koncentrace Židů, a to nepočítám Bundovce a další radikály, mezi kterými jich bylo významné procento. Bylo to dané postavením této komunity v carském Rusku, které se s ve druhé polovině 19 století nedalo s relativně liberálními poměry ve Vídni vůbec porovnat. Ale Černá sotnja byl opačný extrém který vlastně primární. Ta převaha Židů mezi bolševiky byla jen reakcí na heslo "Бей жидов - спасай Россию!" Dnes si to můžeme přiznat, i když jsme srdcem i vírou na straně Bílé gardy.

Vaší třetí větu bych přeformuloval: když už se Žid nevyvede, tak je to kolosální blb kosmického rozsahu. Obecně o "židech" toto ale nic nevypovídá, lidé se neděli na Židy ne-Židy, ale na slušné a ty ostatní.

M. Prokop 11.9.2016 21:31

Jo,

"Exponenciální způsob uvažování se vzpouzí zažitému lineárnímu způsobu uvažování. "

Že jste ale s tou exponenciálou zatím vždy padl na hubu ....

Možná jste přeškolen.

M. Pivoda 11.9.2016 20:45

Upřesnění pro Vladimíra Klepetko

Moje spekulace tam jsou. ale až jako dokreslení převzatého základu pro podrobnější spekulace. A ten základ pro podrobnější spekulace (o exponenciálně vyvíjejících se IT technologiích) jsem převzal od člověka, který byl hlavním řečníkem při příležitosti minulého udělování Nobelových cen ve Švédsku (koncem roku 2015). Toho zařadíte také mezi "kozomrdy"?

Exponenciální způsob uvažování se vzpouzí zažitému lineárnímu způsobu uvažování. Takže vás chápu (vaše rozrušení), zejména když jste v Česku dosud nedostali příležitost být v tomto tématu pařičně doškoleni. To ale není reálné, pokud bude do českého školství hovořit Jiří Zlatuška. Ano, ten v dnešním ANO, který kdysi pohřbil naděje na získání konkurenční výhody pro českou ekonomiku právě v oblasti umělé inteligence. Ano, ten poslanec který teď doporučuje zákon o eutanázii. Hm. Po nedůstojném životě usiluje o své důstojné úmrtí.

P. Vaňura 11.9.2016 19:46

Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

jejich podíl, v obyvatelstvu. Totéž platí pro Nobelovy ceny. Židé vynikli v dobrém ale i zlém, to je prostě pravda.

J. Urban 11.9.2016 17:55

Tak je docela možné, že evropské "elity"

zkoušejí tu Coudenhoveho "myšlenku", mnohé by tomu nasvědčovalo, včetně Bilderbergu a NWO. Jenže v jednom se ti panáci zatraceně přepočítali: islámský přistěhovalec v Evropě nebude poslouchat nikdy nikoho, krom vlastních islámských "autorit". A už vůbec ne židovského, křesťanského či ateistického Evropana - či co by to jako mělo být. Tedy: muslimské hordy rozvrátí postupně současné právní a sociální státy. To, že parazit nesmí zabít svého hostitele, tu nebude platit, pud sebezáchovy ta sebranka v podstatě díky svému islamistickou ideologií vymytému mozku prakticky nemá. R.I.P., Evropo.

J. Kanioková 11.9.2016 14:53

Re: Článek je dobrý, faktický,

Stínové aspekty projektu sjednocené Evropy - http://www.strategic-culture.org/pview/2012/10/24/shadowy-aspects-of-the-united-europe-project.html

Practical Idealism - https://da.wikipedia.org/wiki/Praktischer_Idealismus

V. Klepetko 11.9.2016 14:19

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Jsem potěšen, Vámi i paní Netzer!

Nikdy jsem netoužil nikoho inspirovat, zádumčivé a meditativní mlčení oponentů vždy potěší více, je to jako večerní modlitba!

Jak pravil stařec Zosima, je lepší se v modlit, než diskutovat. Postupem času pochopiš, že v opakování prostých slov se vždy najde nová myšlenka, a v ní nový cit, a že modlitba vždy vzdělává... Takže nemusíme vždy hned na vše reagovat, to je svatá pravda. Hezký den všem! Jdu spát.

J. Kanioková 11.9.2016 14:06

Článek je dobrý, faktický,

jen ten poslední odstavec je překořeněný.

Coudenhove-Kalergi byl prostě "vizionář" (v negat. smyslu), předchůdce dnešních "elitářů", kteří si vysnili Evropu jako jediný stát. Navíc stát vedený "MOUDRÝMI elitami". Byl nejspíš osobnost se silnými snobskými postoji, arogantně přehlížející biologickou a sociální podstatu etnik. Prostě nová ideologie, k jejímuž úspěchu bylo třeba degradovat hranice, národy. Nová ideologie, která se může prosadit jen "násilně", sice postupně, ale co nejdříve. Pochopil, že národní sounáležitost a soudržnost bude tomu plánu na překážku, proto vymyslel multi-kulturní budoucnost.. Nové Evropany.. No.. bohužel, po WWII se našlo dost spřízněných duší, které tu ideu rozvíjejí dál. A tak dnes máme, co jsme NEchtěli..

Je zmatečné, že je k tomu tématu používáno slovo - genocida. Ta je přece jen o něčem jiném.. i když.. cosi trochu..

Co je to genocida? -http://www.genocidewatch.org/genocide/whatisit.html

Coudenhove-Kalergi plán - Genocida evropských národů - http://www.westernspring.co.uk/the-coudenhove-kalergi-plan-the-genocide-of-the-peoples-of-europe/

V. Klepetko 11.9.2016 14:05

Re: O budoucích hospodách

Myslím, že k zachycení genů Denisovanů a těch skromných a submisivních milovníků umění, zrzavých Neandertálců mohlo dojít jedině v naší malé české kotlince :-)))))) Banáni Vietnamci jsou dalším důkazem, že jsme kulturně i antropologicky asimilační mocnost. Turek nás ještě prostě nezná :-))))))

V. Klepetko 11.9.2016 13:51

Tertium non datur

1:1 :-))))))))

V. Klepetko 11.9.2016 13:48

Re: Antisemitismus je fuj.

Ve sporu mezi paní Netzer a Vámi bych se musel jednoznačně postavit na její stranu. Vždy existuje jasná volba mezi špatným a ještě horším. Jen zbabělci se ji vyhnou!

V. Klepetko 11.9.2016 13:47

Antisemitismus je fuj.

Pane Škodáku, nejste vy náhodou agent - provokatér, nasazený "bisonem starých pořádků", protřelým diskutérem Psa a současně plukovníkem BISSP panem M?

Svými rasistickými a antisemitskými žvásty totiž diskreditujete racionální kritiku Coudenhove - Kalergiho!

J. Kombercová 11.9.2016 13:29

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Já jsem nekomentovala, protože jsem, jak správně píšete, intelektuálně nesmělá. A proto čtu, kdo co tady píše a jakými argumenty disponuje. Někdo je fakt dobrej a jiný se zas jako "dobrej" jen tváří.

V. Klepetko 11.9.2016 13:20

Re: " Na světě existují totiž mnohem silnější vlivy, které jsou

Spíše kverulanti:-)))))

Ona totiž ta umělá inteligence díky bastardizaci a kreolizaci vlastně vzejde z inteligence alternativní. Vzpoura deprivantů dokoná dílo skázy. Náhlá kozlí mutace následně vyvolá jejich emancipaci a nastane věk Planety Kozlů: těsně před dosažením bodu Omega budou po celé Evropě nahánět a j.bát bývalé kozojeby.

A že je to všechno nesmysl? Dobrá přiznávám že ano. Ale stejným nesmyslem jsou i spekulace pana Pivody, antisemitské teorie pana Škodáka nebo glorifikační pokusy paní Netzer. Ta má pravdu snad jen v tom, že blbost některých kritiků Coudenhove - Kalergiho by snad opravdu mohla nadnášet, je srovnatelná jen s hloupostí jeho nekritických zastánců.

S. Netzer 11.9.2016 13:14

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Musíte mít velmi pestrý a bohatý život, když vedete v evidenci kdo komu neodpovídá.

Tato intelektuální masturbace diskutéra Klepetka mě nikterak neinspiruje.

Pokud vás nějaká odpověď napadá, tak se můžete klidně vyjádřit. Určitě ho to potěší.

V. Klepetko 11.9.2016 12:44

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

V pohodě. Asi si čte Coudenhove - Kalergiho, místo všech těch Sputniků a Nejedlých atd. a dává dohromady ty citáty. Zvládnul bych to i sám, ale knihovnu ve své pracovně mám tisíce kilometrů daleko, takže to bez pomoci nedokážu.

Jen doufám, že se ji nedotklo to srovnání s Matkou Terezou! :-))))

J. Kombercová 11.9.2016 11:58

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Nevěšte se, jste v pořadí.

Paní Boublíková čeká na odpověď os pátečního dopoledne.

S. Netzer 11.9.2016 9:27

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

A fault confessed is half redressed. :-))))

P. Urban 11.9.2016 9:17

O budoucích hospodách

plných žlutých a černých Čechů psal už Dušan Třeštík. Ten to ovšem vnímal pozitivně.

DŠ ovšem neměl problémy s českou identitou. Věděl, že "genocidě národů" Češi ve druhém tisíciletí několikrát úspěšně odolali. Takže nepotřeboval být rasista spekulující o méněcennosti míšenců.

V. Klepetko 11.9.2016 4:33

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

"nepíšu o sobě" - oprava. Loď se kymácí i s tabletem :-))

V. Klepetko 11.9.2016 4:19

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Paní Netzer, prosím, reagujete na můj text nebo na své vlastní úvahy? Konstruktivní debata by předpokládala to první... Hájím snad nějaká konkrétní tvrzení autora? Apueluji místo toho na čtenáře, aby si texty Coudenhove-Kalergiho vyhledal a přečetl a udělal si vlastní obrázek. A že to co na pana Šejnu působí děsivě, je bohužel integrální součástí jeho díla. Opak nemůžete dokázat citovaním nějakých svých nacistických oblíbenců, nebo jiných podezřelých Aeronetů, které zřejmě celé dny sledujete, ale jedině citací samotného Coudenhove - Kalergiho!

Těším se na Vaše citáty. Bude to pro čtenáře Psa rozhodně prospěšnější, než se prohrabovat v odporném bahně nahnědlých a neonacistických a bolševických zdrojů, na které z neznámých důvodů neustále odkazujete Vy.

Ono je to o celkovém životním přístupu. Vzdělaný a bohatý člověk s dostkem volného času (napíšu o sobě, dovolená mi právě končí a s časem to začne být těžké) má vždy možnost volby, když se v Kalkatě dostane do chudinské domorodé kliniky. Buď může těm umírajícím dát alespoň trochu naděje, nemocné léčit slovem i činy, a zdravé povzbuzovat k pomoci ostatním. Pak je z něj třeba Matka Tereza. Nebo může se špatně skryvaným potěšením vykonávat felaci na bezmocných pacientech, ležících v bahně intelektuální chudoby a v morálním kómatu, a po každé takové felaci si odplivnout a prohlásit, že to spema bylo ale zahořklé a hnusné! Asi protože ta duchovní strava je v klinice k pláči, tak trochu nahnědlá, nějaký Nejedlý napůl s Cludenho... oprava, napůl s nějakým náckem...

Nevím, možná ze jsem optimista, ale stále jste pro mě - v perspektivě dalších diskusí na Psu - spíše ta Matka Tereza. Věřím, že změnit k lepšímu se dokáže každý z nás!

J. Škodák 11.9.2016 1:45

Re: Antisemitismus neměl jen iracionální důvody.

A propó,s těmi bolševíky jste vedle jak ta jedle. Např. Chagall pracoval pro komunistickou propagandu,šéf obávané ČEKY,předchůdkyně KGB byl jistý Jurovskij a jeho dědeček byl rabínem z Poltavy a ten seznam by byl nekonečný. V Rusku jim říkají židobolševíci! Znáte ten vtip? Lenin se sejde po smrti s Marxem a Marx mu říká:„Nejsem si soudruhu Lenine jíst,zda jsme ten komunismus neměli napřed vyzkoušet na zvířatech a Lenin mu odpověděl.Ne,ne to je tak správně,protože ruský člověk všechno vydrží!"