2.12.2020 | Svátek má Blanka


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Haraším 22.11.2020 16:48

citace...orbán po bolševicku lže..."Ti kdo chrání své hranice a brání své země proti migraci nemohou už být v Bruselu klasifikováni jako ti, kdo dodržují zákony," dodal.

Toto tvrzení je nepravdivé. Janša také zřejmě zapomněl, že ještě v červenci se on a další hlavy evropských zemí již dohodli na klauzuli ohledně právního státu. Nakonec nicméně v debatě mezi Evropským parlamentem a Evropskou radou vznikl silnější kompromis, než by se Maďarsku či Polsku líbilo. Nyní obě země vzaly za rukojmí rozpočet EU, který vyžaduje jednohlasné schválení, aby zabránily snaze unie intervenovat do jejich úsilí o zrušení právního státu.

J. Brei 22.11.2020 17:13

Aby si nemohlo Polsko s Maďarskem brát unijní rozpočet jako rukojmí, stačilo by, aby bylo nevyplácení peněz podmíněno pravomocným rozhodnutím soudu o porušení zákona. Tomu lze jen těžko oponovat. Problém je v tom, že EU chce autoritativně a bez soudu rozhodovat o porušení zákona. To je v demokracii nepřijatelné. Ostatně si myslím, že Maďarsko a Polsko budou muset z celé věci dříve či později stejně vycouvat, protože EU má dost moci na to, aby jim nemusela vyplatit ani cent.

P. Haraším 22.11.2020 21:24

snad máte pravdu a polsko maďarské vydírání nebude mít dlouhé trvání...

P. Han 22.11.2020 18:39

Z koho vy to pořád citujete? Normálně každý až na vás uvede zdroj.

Zrušení právního státu? Proto má tolik hlasů ve volbách?

P. Haraším 22.11.2020 18:55

a kdo tady něco cituje? vy a vám podobní jedete tak max žumpu sputnik, rt protiproud či rovnou parlamentky...smích

P. Haraším 22.11.2020 19:28

jelikož zatím patříte k těm slušnějším z tábora neslušných, tak zde máte zdroj...

https://www.dw.com/de/eu-gipfel-haushalt-in-geiselhaft/a-55655153

Š. Hašek 22.11.2020 13:13

Myslím, že Polsko a Uhry mají recht. Ostatně, s nima to šlo tady vždycky vydržet. S Němcema dost né.

........ a když to srovnám s Jourovou a Kolajou ..... !!!

Dosti zkráceno.

J. Kanioková 22.11.2020 14:43

Souhlas ! R^R^R^

P. Haraším 22.11.2020 19:29

polská a maďarská vláda otevřeně podporují fašistycké bojůvky proti slušným občanům...vůbec nepochybuji o tom, že to podporujete i vy...pláč

P. Haraším 22.11.2020 13:11

citace...

Tato slabá pozice ve vztahu ke Kremlu se pak projevuje v tom, že na běloruského „vůdce“ připadá role jednoho z největších křiklounů v lize světových „lídrů“ za „obranu tradičních hodnot“, „normálního světa“ a celé té děsivé „kriminterny“ – termínu, který Mark Galeotti používá při popisu spletence byznysu, politiky a kriminality na mezinárodní scéně a vazeb na vládnutí Vladimira Putina.

Kromě toho, že se jedná o státem řízený gangsterský režim se vším, co ke státu patří, tedy včetně zahraniční politiky, tak se profiluje i myšlenkově (podobně surově jako ve svých činech). Ve svých světonázorech dokáže nejenom zastřešit prokremelskou oligarchii, ale také ji názorově propojovat od postav jako Steve Bannon až po českou insolvenční mafii.

P. Haraším 22.11.2020 13:13

citace...

Podobně slabou roli má možná v rámci „kriminterny“ i slovinský premiér Janez Janša, jehož šílené tweety zahrnují připodobňování nedávných amerických voleb k Miloševičovým pokusům falšovat prezidentské volby v Srbsku v r. 2000, šíření dezinformačních zdrojů či verbální útoky na zvoleného prezidenta USA Joe Bidena.

Možná si Janša takovou twitterovou sprchou snaží zajistit větší přidanou hodnotu svého působení v premiérském křesle v očích svých spojenců, oligarchie Viktora Orbána. Janša během amerických voleb trávil až tři hodiny denně na twitteru a tweetoval i „v půl páté ráno“. V současnosti se jeho strana SDS stíhá se věnovat i žalobě na profesora filozofické fakulty Univerzity v Lublani Rudi Ruzmana – v očích SDS se provinil poukazováním na financování SDS ze zahraničí (jak to přesně hodlá SDS vyvrátit, navzdory četným reportážím, zatím není známo).

Aby toho nebylo málo, tak se Janšova vláda uprostřed druhé vlny pandemie po vzoru Orbánova boje proti „neziskovkám“ zaměřila i na nejznámější slovinskou free zónu Metelkovo, kde v bývalých kasárnách jugoslávské lidové armády působí neziskovek hned několik.

Tím už tak kontroverzní působení Janšovy vlády provázené protesty a policejním vyšetřováním jeho ministrů vyvolalo další společenské nevole a nedávný protest Anonymous, který se neobešel bez střetů s policisty. Zdá se ale, že vyvolat nepokoje uprostřed lock-downu a odvést pozornost od svých kontroverzí je přesně to, co si Janša přeje.

J. Brei 22.11.2020 11:52

Dobrý den, pane Harašíme (třeba se tak ani nejmenujete), nevidím jediný důvod, proč by Polsko nebo Maďarsko měli vystupovat z EU. To, že vyžadují, aby EU nekázalo vodu a přitom pilo víno, přeci v rovnoprávném vztahu není důvod k tomu, abych někoho vyháněl. Vy budete vyhánět svojí manželku z domu, když Vám nebude ihned a ve všem po vůli? Ty důvody Polska a Maďarska pregnantně shrnul slovinský premiér Janez Janša v úterním dopise předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi: „Pouze nezávislý soudní orgán může stanovit, co je vláda práva, nikoliv politická většina.“ (Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/madarsko-vetovalo-rozpocet-eu-jeho-schvalenim-by-staty-mohly-byt-nuceny-prijimat-migranty-mini-orban.A201118_090331_ln_zahranici_vag). To by přece měl být zájem každého demokratického státu, nejen Polska a Maďarska. Proč tedy tolik nenávisti?

P. Haraším 22.11.2020 12:33

dobrý den, pane Brej, pokud se tak jmenujete...je dobře, že vůbec nevíte, jak v polsku a maďarsku porušují totalitní vlády právo a spravedlnost...až se uvolíte a situaci si nastudujete, tak se pak vrátíme k diskusi o dodržování práva v Maďarsku a polsku. A soudruh trumpovský fanatik Janša, ať se raději soustředí na vlastní zlodějny, kterých má plný šuplík...stejně jako orbán, kaczynski...ano, právě ti, co nejvíc porušují právo, řvou o tom, že se jim nesmí nic stát...

J. Brei 22.11.2020 15:03

Nejmenuji se Brej, ale Brei, pane Harašíme. Je vidět, že žádný doklad o porušování vlády práva v Polsku a Maďarsku nemáte. Pokud ho máte, poskytněte ho, prosím, paní Jourové, aby mohla podat tu žalobu a soud konečně stanovil, zda jde nebo nejde o porušení nějakého zákona. Dojmy Vaše, nebo paní Jourové mne nedojímají. Vy myslíte, že by tedy nemělo platit že „Pouze nezávislý soudní orgán může stanovit, co je vláda práva, nikoliv politická většina.“? Vám možná stačí, když o vině a nevině rozhodují nikým nevolení aktivisté a neziskovky svým křikem, kterému politici jako je paní Jourové rádi naslouchají. Mně to nevyhovuje a proto trvám na soudním stanovení viny a neviny.

P. Haraším 22.11.2020 16:41

za jméno se omlouvám, jsem nevidomý a zvukový přepis jména leckdy není perfektní...je smutné, že o porušování právního státu v Maďarsku a POlsku nic nevíte, což ovšem neznamená, že tomu tak není. Evropské orgány jistě mají dostatek důkazů a fakt k tomu, aby Polsko a Maďarsko označily za porušitele právního státu. Už onen výsměch v Polsku zvaný ústavní soud je jasným porušením práva a pořádku. O Maďarsku psát netřeba, tam pochyb není ...tam už kremelský autokrat zničil veškeré demokratické instituce a z voleb udělal kremelskou parodii.

J. Brei 22.11.2020 16:59

Ono to, pane Harašíme, není o tom, co já vím, nebo nevím, ale o tom, zda nějaká soudní autorita rozhodla o tom, že byl porušen zákon. A to se v případě Polska ani Maďarska nestalo. A protože ctím presumpci neviny, nemám důvod je z porušování práva obviňovat. Totéž očekávám i od politiků, včetně těch unijních. Politici i soudci by se měli držet faktů. Emoce jsou špatný rádce, zasévají nenávist a rozdělují společnost. Co se týče Ruska a Putina, nejsou zrovna můj šálek kávy. Trampovo vítězství ve volbách se také připisovalo Putinovi a dodnes nikdo nic takového neprokázal. A to se demokraté v USA opravdu velmi snažili. Na Západě se to už stalo takovou mantrou, že když nevyhraje ten jediný správný kandidát nebo strana, může za to Rusko a Putin. Možná by však trochu sebereflexe a zatraktivnění volebního programu do budoucna pomohlo více, než naříkání na Putina.

J. Kanioková 22.11.2020 14:46

R^R^R^R^R^

V. Církva 22.11.2020 11:06

Tak Jourová je podle mne dostatečným důvodem, proč nevolit ANO.

Tuto funci jsme buď za ČR neměli brát, nebo se zaobírat cenzurou v Německu, neakceptací AfD ostatními stranami, vyhazováním lidí protimigračních názorů z práce, potom donedávně stavem migrantů v Calais. Nátlakovými akcemi migračních neziskovek proti Itálii......

Je nějaká možnost Jourovou odvolat?

J. Vlček 22.11.2020 12:14

Naprostá shoda, pane Církvo. R^

T. Kučera 22.11.2020 12:25

Na národní úrovni ne, je zástupcem EU v Evropské komisi.

P. Haraším 22.11.2020 10:49

tak maďarsko polsko a slovinsko můžou požádat o vstup do ruského bloku...tam budou živit kreml bez možnosti protestovat. Jistě pak v nadruské dumě bude vyslechnut orbán či kačer a kreml se bude smát až se bude za putina popadat...

Z. Lapil 22.11.2020 12:46

No však - úplně totéž, jako v RVHP: držet hubu a krok.

J. Kanioková 22.11.2020 14:49

Bolí paranoia ?

P. Haraším 22.11.2020 10:44

jistě najdou zbylé evropské normální země způsob, jak maďarsku, polsku a slovinsku prachy neposlat, když dotyční raději zlodějny, totalitu, fašismus a kremlismus...pokud se to občanům těchto zemí nelíbí, můžou kačery orbány a janšy naházet do hnoje, kam ostatně patří už dávno.

V. Hodorka 22.11.2020 10:04

Nikdo prece nebrani polsku a madarsku vyhlasit referendum a z eu vystoupit.

P. Moravčík 22.11.2020 10:28

Nebuďte smiešny. EÚ sa pomaly stáva obdobou bývalých socialistických štátov. Občana, ktorý chcel ten raj opustiť, pre istotu zavrela. O slušnosti a vzájomnej dohode si môžete nechať zdať. Podívajte sa aký cirkus a naschvály robia VB, a to je podstatne silnejšia krajina.

P. Haraším 22.11.2020 10:40

prosím, nelžete tady, děkuji...a co si kreml s britskými konzervami upekl, to ať si britské konzervy odse..nesou...bohužel, odnese to s nimi skoro každý občan británie, ale to kremlu a konzervám nikterak nevadí...

Z. Lapil 22.11.2020 12:44

No však - na straně EU, momentálně reprezentované vámi, nevidím nic než uraženost. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

P. Haraším 22.11.2020 10:46

strana pis a strana orbánova ovšem bez evropských miliard nebude...rodiny vládců by neměli z čeho krást.

Z. Lapil 22.11.2020 10:48

EU má nějaká pravidla, například právo veto. Toto právo zcela legálně použily Maďarsko a Polsko. Chtít po nich, aby místo toho z EU vystoupily, je nehoráznost hodná aktuální věrchušky EU.

Mimochodem - všimněte se, jak probíhá brexit. Vysloveně to vypadá, že vystoupit z EU znamená navždy si ji znepřátelit. EK zřejmě v životě neslyšela o gentlemanství. Vadí mi to. Dost.