10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

EVROPA: Ve Strakovce by se měli probrat

Britský premiér David Cameron včera v Londýně pronesl zásadní projev o vztahu své země k Evropské unii. Hlavním poselstvím byl příslib referenda o setrvání v EU pro případ, že konzervativci vyhrají volby v roce 2015 a podaří se jim vyjednat nové podmínky členství Velké Británie v Unii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.1.2013 17:23

Silné Spojené království v silné EU?

Pan Rouček nám nesdělil, kterými ústy USA dokázaly říct světu tak hloupou lež. V silné EU by pochopitelně všechny původní státy byly velmi slabé, tedy i VB. Protože se ale k silné EU očividně neschyluje, chtěla ta ústa asi říct, že když budou národní státy a tedy i VB silné, prospěje to i EU.

Místo dlouhého okecávání stačilo říct, že Britové euro vůbec nechtějí a škodlivých EU-regulací mají natolik dost, že to musel vzít na vědomí i velmi nevýrazný pan Cameron. Děs, jaký mají EU-"demokraté" z EU-referenda je pochopitelný. Trošku zvláštní je ale to, že jsou to obvykle horliví stoupenci jiných referend.

P.S. Ona Francie nemá obrovské výjimky (např. v zemědělských dotacích) které velmi vadí všem ostatním státům? On totiž neexistuje vůbec žádný "starší" člen EU, který by neměl nějaké výjimky (přinejmenším ve srovnání s novými východními "členy").

J. Stejskal 28.1.2013 20:33

On to pan Rouček zařídí.

Pojede do Londýna a nakope panu Cameronovi prdelku. Aby si nedovoloval. Když je ten Europoslanec.

Z. Rychlý 28.1.2013 18:23

Pan Rouček je zkušený rektální speleolog,

a v této oblasti se pohybuje naprosto brilantně. Podívat se na sebe do zrcadla nepomůže, neb má brýle čímsi zamatlané, no a když se mu náhodou udělá špatně a zvrací, tak v tom svinstvu, co za zvratky plodí, si nikdo jeho "plodů" nevšimne. Ovšem při pohledu na výši svého konta se mu zase udělá dobře a jde srdnatě "do toho".

Rozevři půlky Evropská Unie a předkloň se! Praporečník Rouček přichází rušit britské extravuřty. 

Cameron je pořád ještě min.předseda členského státu EU, který je schopen jakž tak racionální úvahy   a její vyslovení na veřejnosti - a tohleten odpad si troufá poštěkávat. Jestli mu TOHLE zajistí další zvolení do EUparlamentu, tak je s tímto národem něco v nepořádku.

J. Barto 28.1.2013 19:42

Re: Pan Rouček je zkušený rektální speleolog,

Na pobliti je spise z Vas.

T. Marek 28.1.2013 14:44

Nejde mi o VB

ale o ČR. Faktem je, že Brusel to dobře nevede (a to jsem velmi zdvořilý). Jenže může přijít změna tam odsud? Težko, těžko, spíše ne. Takže se musí dohodnout vícero zemí a změnu vynutit. Ovšem to má háček, a ten je v tom, že zájmy jaksi nejsou stejné a k volbám se schyluje leckde. takže to njespíš bude zase velké strašení a pak hora porodí myš. Pojede se dál dokud se to nezadře. No a pak by mohli přijít ti z Asie..... (viz Nostradamus)

D. Švik 28.1.2013 14:52

Re: Nejde mi o VB

Myslíte "až bude velbloud pít z Rýna" ? Ano to tu reálně hrozí, pokud se včas neprobudíme.

D. Švik 28.1.2013 14:42

Tady pár facek nepomůže

Rouček je beznadějný blb.

J. Barto 28.1.2013 15:37

Re: Tady pár facek nepomůže

A Vy zase velmi nadejnej !

J. Honců 28.1.2013 18:01

Re: Tady pár facek nepomůže

Souhlas.

J. Salek 28.1.2013 13:53

Vyzobavani rozinek

To neni vyzobavni rozinek. Spis bych to nazval odelovani plev od zrna. Proc bychom meli pro par dobrych veci zbastit i furu blbosti z EU? Cameron je hlasem rozumu. Doufejme ze i Zeman nebude takovy Eurohujer jakym je Karel na ministerstvu zahranici.

J. Vyhnalík 28.1.2013 13:24

Strach

Současné levicové vedení EU má strach, že by vznikl precedent. Velká Británie nejspíš nebude referendum opakovat tak dlouho, dokud nebude výsledek takový, jaký si ho v Bruseli představují a narušila by tím ty nejlepší tradice eurounijní demokracie.

J. Jurax 28.1.2013 23:27

Re: Strach

Přesné :-)

E. Tocháček 28.1.2013 12:40

Omlouvám se, ale já to nevydržím :

Komediální seriál BBC - Jistě, pane ministře  : " Tak a teď potáhneme všichni za jeden provaz a kdo s námi nepotáhne, toho na tom provaze oběsíme ! "

P. Podešva 28.1.2013 11:26

prázdné fráze jak od Jakeše

"neochota táhnout za jeden provaz"

"vyzobávání rozinek"

"Po nějakém konstruktivním příspěvku k EU z londýnské dílny zkrátka není vidu ani slechu."

Já bych to nazval prostě jen zdravým rozumem, kdy se účastní svrchovaný stát jen na těch akcích, které jsou pro ně výhodné. (například podírání imigrace, jak si to proboha mohli jenom dovolit, co?) Že to vadí nějakému byrokratovi z Brusele, to je zcela pochopitelné, ten se zase bojí o svůj plat 7000€.

Kupte si milý pane Roučku Sidol a běžte leštit do Brusele kliky.

S. Ševeček 28.1.2013 11:09

To "vyzobávání rozinek"

nesere občany zemí EU, ale bruselské byrokraty.

"neochota táhnout s ostatními za jeden provaz " ... do propasti se mi docela zamlouvá.

L. David 28.1.2013 10:52

Ti Britové jsou ale nesmírně drzí ! ! !

Odmítají se řídit všemi názory soudruha Roučka a dalších pomatenců z Brusele !

Měl byste jim to Roučku každopádně zatrhnout !

M. Hoblík 28.1.2013 10:34

Náš pan předseda vlády

v důsledku trvalého předklonu občas bezděky leze někomu do nejbližšího otvoru.

J. Hejna 28.1.2013 10:08

Britští občané nepožívají stejných práv jako občané EU

Ó, jak je mi jich líto.

J. Mrázek 28.1.2013 9:45

Velmi rozumné Britské výjimky !

Podobné by měla vyjednat většina zodpovědných a hospodařících zemí....logicky by se pak ten paskvil musel rozpustit.

M. Malovec 28.1.2013 9:26

Soudruhu

Roučku, chápu vás, jde vám o koryto.

J. Humpolík 28.1.2013 8:46

Rouček

Mám dojem, že Rouček soutěží o cenu "Zlatého vola", Prosím to není nadávka . Mohla by se tak jmenovat soutěž o největšího socbolševika mezi poslanci EU

J. Boleslav 28.1.2013 10:20

Re: Rouček

Myslím, že už dávno vyhrál. Alespoň na těchto stránkách.

Z. Švrček 28.1.2013 11:03

Re: Rouček

Rozšiřte tu soutěž prosím i o parlament český, tam by se utkal ve velmi těsném a tedy i zajímavém souboji se svým bratrem Zaorálkem.

P. Lenc 28.1.2013 8:46

A toto

nás "zastupuje" v EU.

J. Schwarz 28.1.2013 8:00

Nevím, o jakých

"právech občanů EU", které v Evropě mají a v Británii nemají mluvíte. Ale nedivím se Britům, že se jim zajídají výnosy "Evropského soudu pro lidská práva" zakazující jim například vyhostit militantního muslima a teroristu zpět do Jordánska, protože by tam mohl být "podroben mučení". Přesto, že se tento pán výzvám k zabíjení a mučení odpůrců militantního islámu sám nikterak nevyhýbá.

A postoj britských "obchodních kruhů" je taky typický - za prachy a zisky zradí cokoli, včetně zájmů vlastní země.Zajímavé,  že toto nevidí údajný socialista, jinak horlivý kritik "kapitalismu" a ziskuchtivosti manažerů. Není to snad projev stejného myšlení které vede k přesouvání výroby do číny a k "outsourcingu"?

K. Vážný 28.1.2013 9:00

Re: Nevím, o jakých

Tohle se plete:

Evr. soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a je příslušný nikoli podle smluv o EHS-ES-EU, ale podle evropských lidskoprávních konvencí spojených hlavně s Radou Evropy, což je organizaci sdružující až na Vatikán a Bělorusko všechny evr. země. Je to organizace starší než EU.

Shodou okolností má stejnou vlajku s EU.

EU není signatářem evropských (ještě značně konzervetivních) lidskoprávních smluv a na její fungování BOHUŽEL nemají přímý vliv.

J. Humpolík 28.1.2013 7:43

Rouček

Panu Roučkovi trčí socialismus z bot, co by tak asi dělal kdyby nemohl žít z daní poplatníků.. Možná vrátného v LD??

I. Lyčka 28.1.2013 7:42

Prostě klasická politika EU

Když prostě nebude po našem, čímž myslím podle přání maoistických a levičáckých pacholků (dere se mi na jazyk klasický obrat "samozvanců a zaprodanců" .o) ), tak to prosadíme silou. Žádná samostatnost v jednání a myšlení, všechno se nalinkuje, nařídí a prosadí. Ještě, že Brusel nemá žádné námořníky a Rudé gardy a kozáky, aby to prosadili ohněm a mečem. Zvedá se mi žaludek. Na rozdíl od pana Roučka, který buďto nemá doma žádné zrcadlo, do kterého by se kouknul, nebo nemá žaludek, který by se mu zvednul při pohledu na sebe. Kdysi dávno jsem si myslel, že by Evropa mohla opravdu být volná, volný pohyb osob, společné technické normy, snadné obchodování. Ale za chvíli to bude gulag. Asi si pořídím zbrojní pas. Jistota je jistota.

Z. Švrček 28.1.2013 11:08

Re: Prostě klasická politika EU

Tak, tak, Ivo, realista ne neučí ani anglicky, ani čínsky, dokonce ani bruselský "newspeak", realista se učí  střílet.

J. Němec 28.1.2013 7:16

Američané a podnikatelé z UK

Co vzkazuje Amerika do UK, poněkud ztrácí hodnotu jen samotným směřováním této země. Navíc pan Rouček tak nějak neuvedl, kdo vlastně. Stačí napsat USA a zní to drsně. Pokud to vzkazuje osobně levicový muslim Obama, tak to naopak snahu UK verifikuje.

Nějaký dopis britských podnikatelů, to je taky věc nejasná. Takových dopisů i vyjádření máme u nás do roka padesát a pokaždé jsou to známé osoby a vyjadřují se ke všemu.

Pan Rouček si zuby nehty brání plné korýtko. Nedivil bych se, kdyby podobné články dostával v Bruselu za úkol. Jedná se o jasné používání čehokoliv, co se hodí a tím pádem vlastně manipulaci s fakty. Obraz politiky EU posledních let.