16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Diskuse k článku

EVROPA: Ve Francii zkrátka není svoboda slova

Když jsem před časem napsal článek Svobodu slova nemáme proto, abychom se bavili o počasí, uvedl jsem v něm: „Ve Francii nic jako svoboda slova neexistuje,“ a přestože jsem uvedl několik příkladů, které toto tvrzení dokládají – např. několikanásobný zákaz časopisu Charlie Hebdo, našli se čtenáři, kteří tento výrok pokládali za příliš silný a neopodstatněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 20.6.2017 20:00

Autor se mýlí: svoboda slova ve Francii zatím je.

O její odstranění se ale snaží poslanci Europarlamentu a velmi aktivně i neomarxistická, zelená a jinými nevábnými barvami zbarvená "progresivní levice" ve Francii, v širokém rozpětí od Melanchona až po současného prezidenta! Zatím ale stále platí onen franouzský zákon o svobodě tisku ze dne 29. července 1881, který stanoví:

„Kdo [...] hanobí jednotlivce či skupinu osob kvůli jejich původu nebo příslušnosti či nepříslušnosti k určitému etniku, národu, rase nebo náboženskému vyznání, potrestá se odnětím svobody na jeden rok a pokutou ve výši 45 000 EUR nebo jen jedním z těchto trestů.“

Jsou to zlatá slova, která Svobodu slova opravdu zaručují a na základě kterých bude paní Le Pen zcela jistě soudní mocí Francie osvobozena od všech lrvičáckých pokusů o kriminalizaci! "Hanobení" - to je totiž v překladu do moderní češtiny něco jako "odporné znesvěcení" a "hanobitel" musí i subjektivně mít v úmyslu něco nebo někoho ZHANOBIT. Nikoliv - KRITIZOVAT, SATIRICKY ZESMĚŠNIT nebo třeba jen hloupě nebo chybně charakterizovat.

Myslím, ze zákony v tomto směru jsou dobré. Ty Francouzské i ty naše, jsou dobré již od toho roku 1881! Svobodu nám chtějí vzít nesvobodní LIDÉ - a těm se dokážeme postavit, ve Francii i v ČR, chce to jen více sebevědomí! Svou Svobodu si musíme uhájit - pokud za ni nebudeme bojovat, dříve nebo později ten zákon z roku 1881 přestane platit a zavládne nám středověk!

J. Mrázek 20.6.2017 19:21

Zkuste zakázanou statistiku

...počtu vězňů romské národnosti k počtu ostatních....a dostanete doživotí za pitomých 80%....

L. Sindi 20.6.2017 18:37

Hm tak frantici meli euro uz r 1881, to zase predbehli dobu..

.

J. Fridrich 20.6.2017 17:10

Ten človíček, bohužel ministr své země - je někde

Tuto hloupost - " Zkušenosti současných běženců a Němců odsunutých po druhé světové válce jsou podobné, prohlásil v úterý spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére " prohlásil ministr Německa :

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/441310-zkusenosti-uprchliku-a-odsunutych-nemcu-se-podobaji-tvrdi-nemecky-ministr.html

Ten človíček, bohužel ministr své země - je někde mimo - myšleno mimo mísu a realitu a historickou znalost vývoje Křest'anské Evropy a islámského Středního Východu ustrnulého v cca 6tém století.. Srovnávat odsun německého obyvatelstva ze zemí střední a východní Evropy napadené Hitlerem do vlastně " VLASTNÍ-jejich země-domoviny " ke SVÝM - s tím, že jejich FÝRERKA Merkel protiprávně bez platných dokumentů pozvala zcela nepřátelské a necivilizované muslimské barbary bez souhlasu svých obyvatel své země - a tím méně dalších Evropských zemí do Evropy a Německa - a nyní, když i u nich multi-kulti vítači jasně vidí, že to soužití LIŠKY SE SLEPICEMI v jednom kurníku není možné, je nám - svou pozvanou " návštěvu " chce s Junckerem a dalšími pomatenými BRUSELANY vnucovat k přijímání do našich zemí k likvidaci našeho způsobu života..

V. Novák 20.6.2017 16:05

No jste to podělal, autore!

Ve Francii přece je absolutní svoboda (povoleného) slova!

To, co jste uvedl, přece "nejsou projevy, to jsou přímo zločiny, na něž se svoboda projevu, natož PO projevu, vztahovat nemůže"! Liebe Frau by vám to vytmavila, kdyby se ještě obtěžovala a nestačily jí obvyklé štěky.

Ale jinak "je samozřejmě svoboda (i slova) nedělitelná a nemůže být částečná, jako žena nemůže být částečně těhotná".

K. Zelený 20.6.2017 17:41

Re: No jste to podělal, autore!

Vy se tady snažíte zaměnit slůvka nedělitelná a neomezená, což není, opakuji, není totéž. No a ten příměr k těhotenství je dokonalá kravina.

S. Netzer 20.6.2017 13:44

Příklad hloupého názoru

"Ve Francii zkrátka není svoboda slova".

M. Prokop 20.6.2017 14:25

Re: Příklad hloupého názoru

Příklad hloupého příkladu.

Z. Lapil 20.6.2017 14:32

Re: Příklad hloupého názoru

Máte pravdu. Článek je o tom, že Evropský parlament zbavil imunity "své" poslance, takže s Francií to nemá moc společného. Je to průšvih celé EU.

S. Rehulka 20.6.2017 12:08

Nu, pane Pánku....

....tak skoro polovinu Vašeho textu jste ztrávil děláním si alibi, že byste stranu Marine LePen, ani jejího fotra nevolil, tak proč tedy se vůbec o situaci ve Francii zminujete ?

Nebylo by lepší, kdybyste se vrátil k obhajobě Mardi Gras a podobných důležitých problémů ? Tam jste na pevné, i když růžové půdě !

V. Kain 20.6.2017 12:13

Re: Nu, pane Pánku....

Za co berou ty muslimské ramlice dávky,když nikdy nic pro zemi nevytvořily mimo spousty fakanů potencionálních budoucích teroristů?

R. Morava 20.6.2017 13:57

Re: Nu, pane Pánku....

Tak starého LePena bych taky nevolil, ale mate pravdu, toho alibi je tam i na mne, který nemám rád extrémy příliš.

Pan Pátek chtěl být vyvážený, ale musíme si přiznat, že Evropa se natolik posunula k multikulturalismu, že LePen je už dnes velmi mírná a tolerantní. Proto jako Francouz bych jednoznačně LePenovou volil. U nás pak zatím SPD.

Je smůla, že nikdo nepřišel se stranou, která by slušně řekla, chceme mír, nechceme lidské oběti, Muslimové, vemte si, co si Vaši otcové vydělali a odejděte, nebudeme si vzájemně škodit, ale Evropa není Vaše a Afrika není naše. Můžeme se navštěvovat pokud to bude v míru, pomáhat si pokud to bude možné, ale do Evropy nepatříte.

J. Kanioková 20.6.2017 17:55

S první větou p. Řehulky plně souhlasím..

Právě proto mě přestalo bavit podporovat Svobodné, protože považuji islamizaci Evropy za nejhorší ohrožení současnosti a budoucnosti. Ani ta stagnující ekonomika mě tolik neštve, jako ten nekonečný přísun muslimských prchlíků. A "budování" multikulti společnosti.

V tomto hrají Svobodní docela alibistickou šarádu. I když jsem poslední dobou četla pár výroků p. Macha, kde alibisticky neargumentoval. Naopak. Za což má u mě plus..

R. Morava 20.6.2017 11:17

Jenomže ten starosta je viníkem

Vykašleme se už na to věčné zrovnosťování náboženství. Islam ať si budují v Arábii a nechme je tam žít ale s naší civilizací je nekompatibilní. Poslední výrok LePenové je tak naprosto pravdivý a ještě měkký a to i přesto, že ten starosta levný prodájem muslimům asi nedal za úplatek.

Přesto problémem Evropy není Islaám, ale ti co mu tu z blbosti nebo za peníze pomáhají se rozšiřovat.

K. Zelený 20.6.2017 11:01

Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Jak pro koho, já se spíš přikláním k názoru, že s hloupostí je třeba vést boj, jakkoliv vyhlídky na vítězství nejsou růžové.

Ovšem v autorových příkladech nejde o výroky hloupé, ale zjevně dle francouzského práva porušující tamní zákony. Zde bych místo autorova diletování ve francouzské legislativě připomenul zásadu římského práva – Dura lex, sed lex.

Pokud autor takto obhajuje svobodu slova na příkladech evidentně protimuslimských výroků, jistě nemá problém s evidentně džihádistickými výroky jiných francouzských občanů, pronášených v tamních mešitách a radikalizujících tamní muslimy. Pak by se ovšem po způsobu Marine LePenové dal snadno nazvat z „...morálního hlediska trochu jejich komplicem.“

V. Pavelka 20.6.2017 12:53

No

Je jasné a zoufalé jak Muslimové drží všechny trumfy , a jak s nimi nejen Evropa pomalu a jistě prohrává !

R. Morava 20.6.2017 13:43

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Tak trochu pravdu máte. Jinými slovy totiž říkáte, že liberalismus možná taky není jediná a nejlepší forma společnosti.

Problém je ale v tom, že zavřít někoho za pomlouvání Muslimů, navíc v prvním případě v dobré víře že jde o pravdu (a navíc má i pravdivý základ, většina Arabek ve Francii opravdu nepracuje). V tom, že ten kdo levně pronajímá zemi cizímu náboženství je svým způsobem vlastizrádce jde pak o fakt ať už jde o hloupost nebo za úplatu.

A vyzývat k zabíjení nevěřících a ovládnutí země která dala Muslimům azyl je proti pomlouvání cizinců domorodci tak podstatný rozdíl, že jen imbecil a člen europarlamentu nechápe, že to první trestné má být a to druhé ne.

K. Zelený 20.6.2017 15:30

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Liberální společnost s důrazem na odpovědnost jednoho každého individua by možná byla nejlepší, obávám se však že zůstane v říši snů.

Vy zase jinými slovy říkáte, že svoboda slova ano, ale jen pro někoho a "vocaď pocaď", přičemž oba limity určuje někdo moudrý, nejlépe jako vy.

V. Novák 20.6.2017 17:07

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Nerazíte tuhle zásadu náhodou vy?

A okamžitě víte, které projevy si nezaslouží ochranu a právo na svobodu projevu...

K. Zelený 20.6.2017 17:36

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Zákon Víťo, zákon, právní stát a tyhlety blbinky ze kterých se skládá a ve kterých existuje svoboda vč. svobody projevu.

Z. Lapil 20.6.2017 14:30

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Ano, s hloupostí je třeba vést boj, nikoliv však pomocí soudu. To by ste nakonec skonczyl ťým, ze takto pzaná vjeta bude trestná.

K. Zelený 20.6.2017 15:31

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

U soudu se bojuje s nezákonností, kdyby s hloupostí, tak už by někdo autora udal.

Z. Lapil 20.6.2017 15:56

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

S tím souhlas. Měl jsem dojem, že soudní řešení v daných případech podporujete.

K. Zelený 20.6.2017 17:44

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Nepodporuji ani nezatracuji, na rozdíl od autora se necítím být zběhlejší ve francouzské jurisdikci než tamní justice.

V. Novák 20.6.2017 16:10

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Tak tak - autoři výroků by si měli nejdřív ověřit, zda jejich slova jsou povolená slova a výrok je obsažen v Souboru povolených výroků - aby se svou svobodou slona nenarazili na mříž! Jak se zhusta stávalo lidem, kteří pronášeli cosi protisocialistického, což si přece souzi nemohli nechat líbit!

K. Zelený 20.6.2017 17:38

Re: Je důležité aby mohly zaznívat hloupé výroky ?

Viz 17.36.

A. Alda 20.6.2017 9:15

Jak je to ve Francii

je naznačeno třeba zde:

http://omelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=609764

a natvrdo popsáno zde:

http://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=609631

J. Kanioková 20.6.2017 18:15

Díky..

Š. Hašek 20.6.2017 8:59

Pane Pánku,

velice jasný článek. Svoboda projevu přestane, protože už jen "slovem cikán již podněcujete". Či "nesprávně naznačujete". Jak prosté.

Jen mi tedy prosím vysvětlete, proč jste považoval za důležité v článku také připomenout, že Vy byste Le Pen nikdá nevolil. Koho tedy? Musí se Vám připomínat, že volíte z možností, nikoliv z Vašich představ/snů (o politicích)? Ale to není jasné mnohému.

Pište dále. Rád si Vás čtu.

M. Rubáš 20.6.2017 8:01

Pravda

A s Macronem se to bude jenom zhoršovat. Macron je kandidát elity, která tohle omezování svobody slova začala. Macron predstavuje naprostú katastrofu. Bude pokračovat v islamizácii Francúzska a ničeniu povodnej francúzskej kultúry. Francúzsko je už asi ztratené.

http://www.epshark.cz/clanek/96/emmanuel-macron-uzitecny-idiot-islamismu