24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

EVROPA: V Budapešti a Varšavě také za Prahu

Mediální prostor je zahlcen koronavirovou vatou, která utlumuje hluk zásadních střetů téměř do neslyšitelnosti. Pokud se právě teď něco podstatného děje, není to mudrování o tom, kdy bude dobré přejít z toho na onen stupeň paniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Haraším 24.11.2020 8:52

stačí sledovat dění v polsku a maďarsku...lžiwaldemare...

J. Zima 24.11.2020 1:00

Je velkou chybou jednat s německými policisty německy. Pokud umíte dobře anglicky, tak na německé policisty účinkuje celkem dobře, když s nimi zapředete rozhovor v tomto jazyku a proložíte to nějakými méně obvyklými formulacemi. Není obecně příliš známo, že policisté zemí EU, přicházející do styku s cizinci, mají povinnost hovořit alespoň jedním z hlavních jazyků EU, jimiž jsou angličtina a francoužština, nikoli však němčina. Dotyčný orgán většinou moc anglicky neumí, zkrotne a raději věc nějak rychle vyřídí, než aby se s vámi dohadoval. V Německu se také osvědčovalo když po udělení eventuelní pokuty jste prohlásil, že nemáte hotovost a nabídl platbu kreditní kartou. Na to až donedávna nebyli zařízeni a opět raději zahráli věc do autu.

R. Pittl 23.11.2020 23:51

A jejej, byl tu prispěvatel s dg 20.0... A já ho propásl.

P. Haraším 23.11.2020 22:29

stačí užít parlament...ovšem, to by nesměl podléhat lichvářům, exekutorům, insolvenční mafii, agrofertu a dalším mašíblům...

P. Haraším 23.11.2020 22:27

zabruste do historie, milý příteli...

P. Haraším 23.11.2020 22:25

doporučím vám agresívní šikanozní priti patell, ať se pokocháte výrazivem...a tady citace...o kremelském šmejdovi borýskovi...Před několika týdny se Boris Johnson rozhodl porušit mezinárodní dohodu uzavřenou z Evropskou unií o odchodu Británie z EU. To vedlo k okamžité rezignaci nejvyššího právníka britské vlády Sira Jonathana Jonese, tajemníka právního oddělení britské vlády. vV roce 2020 odešlo ze svých funkcí na protest proti jednání Borise Johnsona sedm vysokých státních úředníků. Je ohromující, jak rychle se pod "vedením" Borise Johnsona Británie proměňuje ve zkorumpovaný darebácký stát.

K. Salajka 23.11.2020 21:51

Velmi dobré formulace. Uznávaným expertem na právní stát je podle médií Soroš, nevím ovšem, kdo ho zvolil do této funkce. Především nevím, jak by mohl být odvolán .

Funkčně příslušnou osobou pro posouzení právního státu je Věra Jourová, která ovšem právo studovala ve stejném rozsahu jako někteří studenti Univerzity v Plzni. Jen tak si lze vysvětlit, že jí nevadí, že v zemích EU se prosazuje právo šaríje, které má některé odchylky od "práva EU starého typu". Odpadá problém s volbou soudce, na jehož místo nastupuje Imám. Sňatek plně respektuje svobodnou a radostnou volbu děvčat (mee too), jakmile dosáhnou fertility. Pokud se někomu zdá, že 4 ženy jsou mnoho, lze namítnout, že "oni to tak mají rádi". Velké urychlení pak představuje bezodkladné vyhlášení fatvy , kdy exekutorem může být kdokoli. Evropa jako když to najde - vyhlášení rozsudku bez dlouhých cavyků - už jsme to po válce začali postrádat. Angelo díky, miluji Tě, i když asi ne tolik jako Jirka Pospíšilů. Až odhlasujeme odebrání dotací Německu za protiprávní řád, sebereme je německým křesťanům, protože se málo snaží integrovat na islám a jejich lodě jsou pomalé ve sběru trosečníků.

V. Pavelka 23.11.2020 21:29

Je to 15let co Se chlubil Státní zástupce ,"my jsme hned po bohu"![>-]

V. Pavelka 23.11.2020 21:11

Kontrolní otázka , Haraším ? Kolik Oligarchů má Německo , Kteří Hospodaří na 70%polností??!EU

V. Pavelka 23.11.2020 21:06

To se to "Camrá", z pozice kontinua hospodářského právního majetkového na západě , i přes válku a důsledků války ,pohodlného rozvoje s podporou demokracie a Hospodářské velkorysé podpory USA ,. Východ zdědil komunistického Hegemona po protektorátního a popřevratového , za soustavného přeorávání a sestavování do celkem přijatelných kontur sužované společnosti . A jako by to nestačilo, západ se zblázní, do páčidla blbého socialistického manýrismu, stavěného ze stejných ideologických obkládaček , které už opadaly od dob velkého řijna po celém světě , zombí revoluce (Soroš a spol. )si ještě zatančí na mocenské tancovačce vlastního darebáctví s vymytými hlavami nových svazáků !8-o!!EU

V. Církva 23.11.2020 21:04

A opět jsme u jednoho z hlavních důvodů, proč bych nevolil ANO. To co předvádí Jourová, kdysi Pelikán, je neakceptovatelné.

I když tady jde o ministerstvo zahraničí, Petříčka a ČSSD, ale nejen....

K. Salajka 23.11.2020 21:02

Haraší ti. Führery plodil vždycky Berlín a okolí!!!

V. Církva 23.11.2020 21:01

Tak ono a to souvisí s tím vtipem kde nejde o zákonodárství ale povahu Francouzů, kteří jsou trochu nedůslední. Takže jak píšete systémově mají "problém s kompatibilitou" s právním státem, ale zároveň platí i to, že nedovedou uhlídat pořádek. Tak asi vznikají i ty excesy. Někoho jen tak zavřou za držkování, což je u nás nepředstavitelné, a teroristu pustí na svobodu.

V. Církva 23.11.2020 20:42

Tak pan Braun nežije v realitě, ale přáních. Jakkoliv nelze říct, že by většina odpadků z Německa, kromě ojetých aut :-), končila u nás, takové případy s odpadky byly.

Přesto, řekněme, že může být, a je naše ekonomická spolupráce se Západem oboustranně výhodná. Bohužel to dnes hapruje v politických představách progresivistů. S tím se prostě smířit nemůžeme.

V. Církva 23.11.2020 20:36

Máte na mysli spíš peníze. Pracuji v mezinárodní firmě. Ne že by se třeba italské firmy od švédských, či německých nelišily, ne že by nebyl rozdíl mezi severem a jihem v povaze i ekonomice. Přesto jsme v podstatných věcech podobní. Myslím že můžeme říct, že státy EU dávno patřily do jednoho civilizačního okruhu. To narušil komunismus i nacismus, ale z toho jsme prozatím procitli. Teď je problémem progresivismus. Zdá se že nejen elity ale bohužel i voliči na Západě se v něm celkem shlíží. A my jim to kazíme. Je otázka jestli nás jen nechápou a považují za zpátečníky, ale vzhledem k tomu, že opětna nás vymýšlí kvóty, má asi pan Grundman pravdu, nechtějí si od nás rozbít progresivistické bábovičky.

Jinak bychom neměli s Němci či Holanďany vážné názorové problémy.

S. Svatoš 23.11.2020 20:35

Toto opravdu není třeba komentovat!!!

Pouze technicko-zdravotní poznámka:

TADY NĚKOMU HARAŠÍ V ZÁVITECH.

V. Církva 23.11.2020 20:24

Tak alespoň že jsi přiznal realitu kdo platí poroučí. Jenže EU měla ve stanovách snad nějakou demokracii, sounáležitost, než okupaci a vydírání. Německé a jiné firmy mají i z našeho bezcelního provozu výhody. Je tu dohoda, že my otevřeli trhy a oni nám platí dotace. A dohody seriozní lidé dodržují, alespoň částečně

To co popisuješ je spíš nějaká forma okupace nebo totality.

V. Církva 23.11.2020 20:17

Jo, to co píšete dává smysl. Včetně toho, že kdyby Polsko skutečně ukročilo opravdu hodně a je v jakémsi politickoekonomickém celku EU, dá se uvažovat o nějakém srovnání třeba přes dotace. Problém je, že to by se mělo týkat maximálně extrémů (jako byl komunismus, nacismus..)

Problém pak je, že EU nemá stejný metr. Třeba v Německu dle mne dochází k větším problémů. Dochází k potlačování svobody slova, ve Švédsku k šikaně protivládních stran a názorů. Pokud by některé evropské orgány měly zasáhovat, tak tam.

V. Pavelka 23.11.2020 20:14

Patří do vaší definice i cenzůra občanů na Internetu a V mediích!

H. Lukešová 23.11.2020 20:11

Píšete jen samé dojmy, ne fakta. Jak můžete vědět, zda jsem nebo nejsem oblíbená či ne? Nevíte, kde žiji a neznáte lidi, se kterými jsem se setkala za svého života a tudíž ani nemůžete vědět, co si o mě myslí či nesmyslí. Já jsem se nikdy s žádným špatným člověkem nesetkala a nějakou zlou zkušenost nemám.

A zde na NP? Část lidí se mnou souhlasí, část ne, s tím si hlavu nelámu. Rodiče? Tak to vám můžu klidně odpovědět, podporují mě v mém úsilí na sto procent. Z mé rodiny nebyl a není nikdo nikdy antisemitou. Rodiče jsou sionisté oba dva a bratr? Ten je také zastánce Izraele, byť třeba ne tak vyhraněný jako já, ale také. Chápe, že se s palestinskými Araby Izrael dohodnout nemůže a měli x příležitostí a vždy odmítli.

V. Církva 23.11.2020 20:03

Vaše definice demokratického státu má dva problémy, 1) Jednak si myslím, že takto demokracie definovaná není, takže jste tak pojem demokracie příliš zůžil 2) pokud takto definována je, je pravděpodobné že potřebujeme definici demokracie modernizovat, aby byla méně zkostnatělá.

Jinak jak psal pan Grundman, problém máme dnes třeba v tom, že moc soudní není v současném pojetí demokractických společností dobře ošetřena.

Jinak toto dělení moci je možná nějaký cíl o který se usiluje. V reálu jsme jen lidé. Spolehlivě oddělit moc výkonnou, zákonodárno ani soudní nejde. Proto je taky samozřejmé, že každá země implementuje Vámi definované principy s odlišnostmi. Poslat staré komunistické soudce do důchodu tak zrovna jako problém nevidím.

M. Grundmann 23.11.2020 19:59

Soudní moc je slabým článkem teorie dělby moci. Není jasný ani výběr a kontrola soudců, ale také ani jejich role. Někdo požaduje, aby soudce pouze vykládal existující právní normy, někdo je zase přesvědčen, že by soudce měl vykládat právní normy extenzivním způsobem a de facto fušovat do role moci zákonodárné.

Kritizovat preventivně polské soudnictví pouze kvůli jeho organizačním pravidlům mi připadá nešťastné a měli bychom reagovat až při konkrétních nedostatcích. Podle mě neexistuje v Polsku nikdo, kdo by chtěl úmyslně rozložit fungování polského soudnictví. Ale pokud by tomu tak skutečně bylo, Evropská unie by měla zakročit.

P. Havel 23.11.2020 19:57

Urvání nevidíte. Logicky. Abyste to viděla, tak se nechte NEZÁVISLE posoudit. Třeba v tom katolickém dalekém Slezsku. Nebo nějaký rabbi?! To je jedno. Bobo vám to neřekne. Ani ten stejnokrevný tápanec Ovčáček. Jste v bublině. Blbnete. Že jste ve svém mladém věku a s omezenou veřejnou zkušeností nejen VEŘEJNĚ částečně silně neoblíbená, ale hlavně hrubě polarizující vám není divné? Nepochybujete? (Nejste klaus senior abyste si to mohla dovolit nebo to byla schopná ustát jako ten starý hroch). Doufám že nad tím aspoň přemýšlíte. Jen tak dál a nedopadne to dobře. Rodiče vás v tom podporují? Jen řečnická otázka. Vaše věc. Vaše věc. Jenom vaše věc.

M. Grundmann 23.11.2020 19:50

Definici není možné ani potvrdit, ani vyvrátit. Je možné pouze ukázat, že někdo jiný používá nebo nepoužívá podobnou nebo stejnou definici.

V. Církva 23.11.2020 19:50

Díky za informaci. Takto nastudované to nemám, ale je mi jasné že jsou nějaké teorie a nějaká realita. Myslím, že v praxi úplné oddělení moci výkonné, zákonodárné a soudní není ani v kolébkách demokracie GB, USA ani Mongolsku.

A naprosto souhlasím, problém je v kontrole soudů a soudců. Ve světě kde je příliš mnoho státních i mezinárodních zákonů, které přestávají být přehledné a vlastně se i vzájemně vylučují si pak soudy mohou dělat co chtějí. V praxi jak to vidí jejich elita či bublina. Je jasné že s progresivistickou elitou řídící Západ Evropy máme naprosto jiný pohled na podstatné věci jako, víra, Islám, migrace, svatby homosexuálů....

V. Pavelka 23.11.2020 19:44

R^R^!

J. Svoboda 23.11.2020 19:42

Nevyvrátil jste nic, moje definice demokratického státu sedí.

Pěkný den.

J. Svoboda 23.11.2020 19:41

Ti lidé tam nedemonstrují na podporu EU, vy neinformovaný a tudíž popletený nálepkáři.Rv

Pěkný den.

V. Církva 23.11.2020 19:36

Tak principy u nás fungují stejně jako na Západě, jen tam je to usazenější. Zas takové zpátečníky bych z našich zemí nedělal.

Ale Vaše úvahy jsou inspirativní a převážně souhlasím. Civilizace se vyvíjí. Na Záadě dnes nezávislé soudnictví taky není a pokud tak jen nezávislé na skutečné spravedlnosti (třeba právo rozhodovat koho si vpustí občané do kurníku). Ani Anglosaský systém moci výkonné, zákonodárné a soudní nemusí být poslední a nejlepší co civilizace vymyslela. Minimálně je dnes vše propojeno přes jedny elity a jednu ideologii. Takže ta nezávilsot není.

Jinak pokud vím Poláci zas tak nic moc hrozného neudělali. Prostě poslali staré komunistické sudce do důchodu. Mít úřad soudce do smrti je středovéky přežitek a uchylárna. A nakonec nějaká nezneužitelná forma odvolávání soudců může být po zralé úvaze možná.

M. Grundmann 23.11.2020 19:29

John Locke ve své původní definici dělby moci hovoří pouze o moci výkonné a zákonodárné, soudní moc za nezávislou moc nepovažuje. Montesquieu na Johna Locka navázal a doplnil jeho model mocí soudní. Rousseau podobně jako John Locke zase o třetí soudní moci nehovoří. Sieyès naopak do svého systému moc soudní přidal.

Soudní moc má jeden závažný problém, nominaci a kontrolu soudců. Soudce by měl být nezávislý, nestranný a neměl by uplatňovat své osobní politické názory. Může být volen nebo jmenován výkonnou mocí. Žádná z těchto metod však nezajišťuje řádné plnění funkce soudce.

O fungování soudní moci a její klasifikaci se dodnes vedou spory.