21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

EVROPA: Úvahy o nadcházejícím víkendu

Dnes trocha úvah a přemýšlení nahlas, milý čtenáři. Mám meditativní náladu a rád bych sepsal, o čem jsem poslední dobou přemýšlel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 7.12.2018 19:02

Jo, dvoumotor výstavby IV. říše německé, tedy

tzv. Evropské unie, napájený z Bilderbergu, se jasně mění v jednokusový. Německo válcuje Francii a celou Evropu. Bodejť, když v ní prostřednictímm zločinné EU a eura krade. A je jedno, kdo je jeho šéfem... Dzp.

P. Zinga 7.12.2018 14:58

názor z Německa na Merze:

Insofern sieht es so aus, dass Merz ohne Strategie und durchdachte Planung angetreten ist. Er lebt in seinem Kokon – und es gibt große Teile in der Partei, denen diese Welt des Multimillionärs absolut fremd ist und fremd bleiben wird

"...vypadá to na to, že Metz nastoupil bez strategie a promyšleného plánu. (On) žije ve svém kokonu- a existuje velký díl strany, kterému je tento svět multimilionáře absolutně cizí a cizím zůstane".

P. Harabaska 7.12.2018 14:26

Nevím, co nového a lepšího může CDU a Německo

očekávat, pokud bude zvolena ta Vinaigrette Krampf-Karrenbaurová. Já osobně octové omáčky rád nemám a jak ta křečemi postižená selka bude tu káru tlačit, si nelze dopředu vůbec představit. Snad to bude lepší než s tou paní, jejíž rodina se natolik styděla za všechna ta polská jména, která se v jejím rodokmenu objevila, že chtěla vyměnit obyvatelstvo nejen v celé střední Evropě za pilné vědce a inženýry z Afriky a Blízkého východu.

M. Zima 7.12.2018 13:03

3 průměrné volby -- skutečná perspektiva vypadá jinak

Autor popisuje německé (tentokrát CDU) poměry již standardně neobjektivně. To by se nechalo z části jednoduše omluvit neznalostí. Německá pravice má na vybrání 3 možnosti, které jsou jednoduše charakterisovatelné :

1) Merz - S povoláním, ze kterého přichází, příliš nadějí nevzbuzeje. Finanční průmysl, specielně investiční bankéři mají image srovnatelný s právníky a obchodníky s ojetinami. Merz přichází z vedení firmy, která se se značnou pravděpodobností podílela na "Cum" obchodech ke škodě Německa. Jeho první návrh byl : snížení daní z akcií (že by mazání stop ?).

2) Karrenbauer - To je Merkl bez FDJ. I když ne tak docela, ona už taky začíná o sjednocování, společném úsilí, a jiných kolektivistických atributech vedení, které končí v rozmazané odpovědnosti. Má podporu Merkel-party, toho nízkovýkonnostního uskupení, které de facto skolabovalo..

3) Spahn - Je to svým způsobem "nová" kvalita - strmě pravicový homo. Dělá dojem jenom úzce zainteresovaného (právě pro svoji sex-communitu) a v mnoha otázkách ukazuje nedomyšlenost.

Zmíněné 3 alternativy představují napůl příštího kancléře a to neposkytuje v žádném případě důvod k naději, že se konečně podaří překonat vládu lobbyistů, společenskou stagnaci a diletantismus. A přitom měla CDU dobrou osvědčenou alternativu jménem Leschet. Ale ten nechce, chápe zřejmě, že je příliš mnoho těch, kterým ta průměrnost vyhovuje (Podobnost s Českem čistě náhodná ?)

J. Dlouhy 7.12.2018 11:15

Jens Spahn

by byl stejne nejlepsi. Je opravdu konservativni, kamarad Sebastiana Kurze, jeste z doby nez se ten stal kanclerem. Ovsem nemecky tisk ho ignoruje a proto nema potrebnou podporu...

P. Zinga 7.12.2018 9:41

Chybička se vloudila:

Merz nikdy nenesl za něco odpovědnost a jak říká Babiš, nestloukl ani boudu pro psa. Jeho zdrojem příjmů je "být u toho", Němci tomu říkají, "být zasíťován": konexe, zajišťující přístup k "pramenům".

Merz je , mimochodem, jeden ze tří blbů, co umožnili nástup Merkelové: tři kohouti na smetišti přepustili hnojiště slepici s tím, že si ji pohlídají. Že ta slepice je ve skutečnosti sup, poznali velmi rychle.

Š. Hašek 7.12.2018 12:31

Re: Chybička se vloudila:

Toho Němce moc neznám.

Ale "sociologickou/profesní" zkratku - tedy "neztloukl ani psí boudu", budu s dovolením nadále používat a šířit. Proč psát zdlouhavě jak Jelínek.

U nás mě napadají některá obecně známá jména, těch, kteří taky kandidují v oboru politika.

F. Houžňák 7.12.2018 9:38

Merz mi nepřijde o moc lepší než ta kopie Merklovky,

AKK, jak jí familiárně nazývají německé pokrokové noviny. Je to všecko banda, jeden jako druhý jako třetí.

S. Sidlichovsky 7.12.2018 9:24

Příčiny francouzské revolty

Velmi dobré shrnutí příčin situace ve Francii.

https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/242445-francie-je-blbe-nalade-vybuch-hnevu-se-ale-dal-predpokladat/

M. Rubáš 7.12.2018 9:08

Může to skončit špatně.

Situace ve Francie se může brzy vymknout spod kontroly! Macron povolává cizineckou legii. Může to skončit občanskou válkou. Uvidíme...

https://www.epshark.cz/clanek/1378/francie-odpocitavani

S. Netzer 7.12.2018 9:52

Re: Může to skončit špatně.

Když to tvrdí takový expert jako hmyzolog Konvička, tak to bude určitě pravda. :-))))

Něco tak blbého jsem už dlouho nečetla.

R. Langer 7.12.2018 10:51

Re: Může to skončit špatně.

Ale prd...

M. Zima 7.12.2018 13:14

Re: Může to skončit špatně.

S tou cizineckou legií to bude výmysl. Už proto, že sedí v Jižní Francii, na Korsice, v Djibuti, v Guyaně.

P. Grigar 7.12.2018 13:39

Re: Může to skončit špatně.

.. třeba je nenechají mašírovat po svých. To už dnes není v módě, i když má jednotka v názvu "pěchotní".

K. Janyška 7.12.2018 8:47

Jo, dvoumotor výstavby IV. říše německé, tedy

tzv. Evropské unie, napájený z Bilderbergu, se jasně mění v jednokusový. Německo válcuje Francii a celou Evropu. Bodejť, když v ní prostřednictímm zločinné EU a eura krade... Dzp.

P. Grigar 7.12.2018 8:16

Během půlročního odkladu zavedení nové daně..

.. se můžou ve Francii zrodit zákonynebo opatření vlády, které nějaké další protesty rázně utnou.

R. Langer 7.12.2018 10:52

Re: Během půlročního odkladu zavedení nové daně..

To je poměrně dost pravděpodobné.