24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

EVROPA: Uprchlická krize?

Podobně jako je válka pokračováním politiky jinými prostředky, což je velmi známý citát německého vojevůdce 18. a 19. století Carla Philippa Gottlieba von Clausewitze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vidím 24.9.2015 0:08

Se divim

ze pod clankem STBackeho agenta a provokatera se tolik lidi pousti do divoke diskuse.

V. Kún 23.9.2015 16:52

Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Článek pana Heřmánka je obhajobou stále většího přerozdělování bohatství jednotlivců i celých národů ve prospěch těch "schopných a pilných" na úkor těch "neschopných a líných". Pochybuji, že autor přitom má na mysli úspěšné vynálezce a úžasné chirurgy, zachraňující životy. Máme tu také - a to především! - magnáty, oligarchy, uhlo- a další barony, burzovní a finanční spekulanty, domácí a nadnárodní koncerny, tuneláře, korupčníky, zbohatlé politiky... Ekonomové a někteří politici bijí na poplach, že majetek nejbohatších lidí světa, kteří tvoří jedno procento světové populace, překročí už v příštím roce celkový majetek ostatních 99 procent obyvatel planety. Přitom životní úroveň střední a nižší třídy, a to dokonce i v té bohaté Americe, desítky let klesá (byť produktivita a HDP v USA a ve světě stoupá). A samozřejmě nesrovnatelně horší je to v tzv. třetím a rozvojovém světě. Závěr?

Sociální a třídní boj, boj o vlastní důstojnost a ve třetím světě  o holé přežití, není výmyslem komunistů. Povstání otroků, nevolníků, proletariátu, všech těch hladových a zubožených provázejí lidstvo celými dějinami. Stěhování národů, Spartakus ve starém Římě, sociální hnutí maskovaná jako náboženská ve středověku, vzpoury nevolníků, Pařížská komuna, proletariát mnoha zemí na barikádách, ale i samotné buržoasní revoluce byly vždy střetem nejbohatších a nejmocnějších s těmi nejchudšími a nejslabšími. A to i bez Marxe. Dnešní Evropa a svět bude mít brzy (nebo už má?) podobné problémy. Ostatně sociální otřesy už mnohokrát způsobily pády celých říší, od faraonů po novověk.Jsou ale i příklady, že se ti moudřejší z krizí poučili a našli východisko. V reformách a kompromisech. Potápět běžence není řešení. My, Evropané a Američané, jsme je zubožili. Pomozme jim dnes v Evropě a zítra v Africe.

Pokračování:

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/nuzky-se-rozeviraji-dal-procento-nejbohatsich-bude-mit-vic-nez-zbytek-lidstva-1154508#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

V. Kún 23.9.2015 16:58

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Pokračování . fotografie (adresu viz níže zopírujte a přeneste najednou):

Zkusme si odpovědět, proč a před čím běženci utíkají. Ta zničená města na fotografiích z Iráku, Libye, Sýrie,Kurdistánu,Afganistánu, Gazy, atd, jsme jim vybombardovali my, Evropané, spolu s našimi spojenci Američany, Saudy, Turky a Izraelci. Mezi "my Evropané" počítám i nás a naše vlády (my jsme si je zvolili), které proti tomuto barbarství nikdy neprotestovaly, a dokonce do zničených zemí posílaly bojovat naše vojáky.

Začínám Sýrií, ale přidám i stránky z dalších zemí: 

https://www.google.cz/search?q=fotografie+syrsk%C3%BDch+m%C4%9Bst&biw=1120&bih=577&tbm=isch&imgil=_TK0qokCwuADeM%253A%253BFescQvzsNJPA1M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fzpravy.aktualne.cz%25252Fzahranici%25252Fpri-utocich-is-zahynulo-nejmene-70-syrskych-vojaku%25252Fr~143c2040cf3011e4875c002590604f2e%25252F&source=iu&pf=m&fir=_TK0qokCwuADeM%253A%252CFescQvzsNJPA1M%252C_&usg=__DJLhDxnIKhpGYRFl3_fxgIj_HYU%3D&ved=0CDIQyjdqFQoTCL7Vk5nuhsgCFQnvFAodD4gNnA&ei=8k3_Vb6ULIneU4-QtuAJ#imgrc=_TK0qokCwuADeM%3A&usg=__DJLhDxnIKhpGYRFl3_fxgIj_HYU%3D

J. Schwarz 23.9.2015 19:48

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

nejste vy, soudruhu, prapravnukem onoho neslavně proslulého Bély Kúna? Vaše názory  by tomu odpovídaly. Podle vás pokud by někdo přišel na to jak z velbloudího trusu vyrábět levně OLED panely a velbloudí trus by od beduínů koupil za "bežnou cenu" - což by mohlo být pořípadně i zdarma či za odvoz - pak by beduíny "okradl o jejich národní bohatství". A  s tím bombardováním Sýrie si snad děláte srandu - Sýrii bombarduje především asadova armáda, nikdo jiný tam letectvo nemá. Popřípadě Turci útočící na Kurdy.

V. Kún 24.9.2015 1:15

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Ta města, pane Schwarzi, neničily jenom bomby. Stejnou spoušť napáchaly raketomety a rakety, ostřelování z houfnic a dalekonosných děl nebo z tanků. Za Asada byla Sýrie (24 mil. obyvatel) dlouhodobě striktně sekulárnín státem. A to v něm žili křesťané, Židé, sunnité i šíité. V této válce jde o to, zda nadále zůstane jediným nábožensky neutrálním státem v na Blízkém východě, anebo se stane druhou Saudskou Arábií. A samozřejmě jde o ropu. Ne o tu syrskou, té Sýrie moc nemá, ale Iránu. Irán má druhé největší zásoby ropy na světě a přitom na ně jako na jediné v Africe  Američané dosud nedosáhli (v Libyi, Saudské Arábii, Kuvajtu, Emirátech, atd. už dávno). Aby ale Američané dostali Irán na kolena a zmocnili se jeho ropy, musí nejdříve vyřídit jejich jediného spojence v arabském světě - Sýrii. A tak nasadili - jako předtím v Libyi, Tunisku, atd. - barevnou revoluci. Ta v Damašku začala docela směšně - jakási muslimka protestovala proti vykácení několika stromů (minulý týden za to v Praze obdržela jakousi mírovou cenu). A z této běžné místní demonstrace se během několika dnů "spontánně vyvinuly" desetitisícové demonstrace se stovkami navlas stejných transparentů, s graficky stejnými hesly, výzvami, atd. Požadovaly odstoupení Asáda a jeho vlády, žádnou ochranu stromků. Následovaly potyčky demonstrujících s bezpečnostními složkami, střelba - hlavním m organizátorem nepokojů a zřejmě ti, co stříleli, byli bojovníci jedné z teroristických odnoží proslulé Al Kaidy. A když tito teroristé na Asáda nestačili, Saudi a Američané nasadíli jejich instruktory vycvičené a podporované bojovníky Islámského státu, aby za ně odvedlo špinavou práci. Po pádu Asada, který se zatím díky Rusům nekoná, by přišel na řadu Irán.

Rusko především nechce, aby nedaleko jeho hranic na území Sýrie vznikl další nepřátelský islámský teroristický stát, který by pak po celém světě i u nich podporoval a organizoval teroristické útoky. Mají totiž už dost zkušeností se zahraniční podporou teroristů v Čečensku.

P. Vaňura 23.9.2015 21:03

My jsme nikoho nezubožili, naopak, naší největší chybou

bylo, že jsme tam vymýtili nemoce, což způsobilo současné katastrofální PŘELIDNĚNÍ!

Lidožroutství, které v Africe dodnes úplně nevymizelo, bylo před příchodem Evropanů běžné, stejně, jako jiná zvěrstva. Když přišli Evropané do subsaharské Afriky, některé kmeny mohly kupovat jejich zboží za zlato. Ti ostatní mohli nabídnout jediné zboží, totiž otroky.

To není tak vyjímečné, otroky třeba prodával i Boleslav II a kvůli tomu se dostal do sporu se Svatým Vojtěchem. Mimochodem, tak, jako se nákup otroků vytýká Evropanům, bychom my mohli totéž vytýkat muslimům, kteří byli Boleslavovými významnými odběrateli (přes židovské obchodníky). Arabové ale získávali daleko nejvíc evropských otroků loupežnými nájezdy na Evropu. Mezi r. 1530 a 1780 tak odvlekli do otroctví 1,25 milionů lidí. Napadli dokonce Irsko a snad i Island! Dalšími muslimy, "lovícími" evropské otroky, byli krymští Tataři, ti dokonce napadli i Moravu, odkud odvlekli do otroctví několik desítek tisíc žen a dětí. Nájezdy na Evropu z moře přestaly v 18 století, konec řádění Krymských Tatarů přineslo obsazení Krymu Kateřinou velikou r. 1783. Přesto ale byly evropské lodě a lidé na nich nadále obětí nájezdů muslimských pirátů. Těm učinilo přítrž až obsazení Alžírska Francouzi r. 1830!

J. Václavíková 23.9.2015 23:06

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Moudré tu nehledejte. Tady teď frčí modrá ideologie.

P. Dvořák 23.9.2015 15:53

Obrovský nadpis na Seznam.cz:

"Slovensko zůstalo v boji s Bruselem samo, Česko už nechce dělat problémy."

Měli jsme na výběr mezi hanbou a rozvrácením naší země prostřednictvím uprchlíků.

Máme hanbu a časem naší zemi rozvrácenou prostřednictvím uprchlíků.

Stydím se. 100x se stydím. Zrovna teď když rozkliknu Seznam.cz je tam v rubrice Slavné dny událost : Mobilizace 1938.

FUJ!!!! naší vládě.

V. Kún 23.9.2015 17:05

Re: Obrovský nadpis na Seznam.cz:

Co tedy navrhujete, pane Dvořáku? Potápět běžence? Střílet je na hranicích? Pozabíjet je už v Africe? Ostatně to právě Evropa s Amerikou dávno dělá, a jen proto ti běženci také utíkají (viz můj odkaz na fotografie nad vámi. Prohlédněte si je!). Děkuji -

A - opravdu v tom běsnění chcete pokračovat?

J. Schwarz 23.9.2015 19:51

Re: Obrovský nadpis na Seznam.cz:

jednoduché - nepustit je do česka. K tomu není třeba je ani potápět, ani střílet. Když si je italové vyloví někde u libyjských břehů tak a%t si je nechají. Co je na tom divného? Byl jste někdy v Libyi? Myslíte, že by si vás tam nechali pokud byste "prchal"? A že by vás zahrnuli pohostinností, pokud byste byl káfirem bez peněz?

P. Vaňura 23.9.2015 21:09

Zakázat nelegální příchod a tento zákaz v případě, že

nebude respektován, prosadit i silou zbraní. Tak tomu bylo vždycky a všude, jen degenerovaná EU toho není schopna!

A především, ti Arabové a černoši se zabíjejí skoro výhradně MEZI SEBOU!

K. Janyška 23.9.2015 10:18

Lidský rozum je produktem spontánního řádu lidské interakce.

:

Všemu předcházela aktivita, ne záměry, našich intelektuálně ze začátku prakticky vůbec   nevybavených praprapředků, kteří žádnou schopnost plánovat lidský svět samozřejmě neměli, kde by ji vzali,  řídících se instinky a organizačními pravidly, která jim umožnila v tlupách přežít.  To až objev primitivního výměnného obchodu popostrčil vývoj dopředu a začal individulizovat jednotlivce.  V prakticky na instinktech stojících lidských skupinách, čítající nějakých 40 - 60 jedinců se o tom, co vidíme dnes, tedy SŘLI, vůbec nedá mluvit. Právě z toho vyplývá, že vývoj lidského rozumu a SŘLI je procesem, který probíhal současně a také to, že pravidla SŘLI jsou obsahem lidských myslí.  Rostlý spontánní řád Evropy a světa právě proto nelze řídit. Lidský rozum na to prostě nestačí, je jeho pruduktem, ne autorem.  Stačí však na pochopení teorie spontánníhio řádu a respekt k němu. To by však lidé museli  být příslušně vzdělaní. Nejsou však a ještě dlouho nebudou. Věc je příliš složitá.  Rozpor mezi jejich organizačními pokusy a tím, co jim SŘLI  dovoluje, narůstá a hrozí hroznou  kolizí. Ostatně stejnou, jako v SSSR a stejnou, kterou vyvolalo Německo v druhé světové válce, kdy chtělo SŘLI  ovládnout. A o totéž se snaží protřednictvím EU na LS. Nic takového nikomu však neprojde. SŘLI to nedovolí a navíc příšerně a neosobně trestá. Bohužel, stejně viníky, tak jejich oběti... Dzp.

M. Krátký 23.9.2015 13:32

Re: Lidský rozum je produktem spontánního řádu lidské interakce.

Kajane, dnes jste se rozepsal víc než obvykle. Samozřejmě, že na vše co uvádíte ani nám řadovým smrtelníkům náš rozum ( hlavně mluvím za sebe ) ani vzdělání nestačí, ale cítím, že to vše, co EU produkuje a hlavně kým to produkuje bude strašnej průser. Celá t.zv. západní Evropa si velmi mylně myslí, že může koketovat se socialistickými pravidly. Hluboce se mýlí - a k tomu ještě jim všem chybí zkušenosti se skutečným totalitním režimem, kterým jsme si prošli my. A teď se diví, když my nechceme. Hezký den

F. Kusák 23.9.2015 9:38

Něco k panu Heřmánkovi

Když je někdo označen za komunistu znamená to, že vyznává komunistický světonázor, popsaný zejména Marxem a Engelsem, později rozpracovaný Leninem a dalšími, i když ortodoxní marxisté uznávají pouze Marxe. Nazvat někoho komunistou a muslimem si samozřejmě odporuje už ve své podstatě, protože hlavním rysem komunizmu je důsledný ateizmus, který vychází z tzv. vědeckého materializmu. Takže evidentní nesmysl. Nechtěl bych posuzovat vzdělání pana Baracka Husseina Obamy, ale myslím, že ani pořádně neví, co komunizmus je. Také si myslím, že je vychován jako demokrat a také tak uvažuje. To, že je mu levicové myšlení bližší, že má mnohem přátelštější vztah k islámu, a možná více než ke křesťanství nebo judaismu, je věc jiná. Mám k němu řadu výhrad a pravděpodobně bych ho nikdy nevolil, ale označovat ho za komunistu je jednoduše pitomost.

S. Ševeček 23.9.2015 10:15

Re: Něco k panu Heřmánkovi

Babrack Hussein Obama Jr., illegal immigrant jako vzor.

"demokrat"?

F. Kusák 23.9.2015 10:55

Re: Něco k panu Heřmánkovi

V USA je mnoho lidí, které se tam ocitli ilegálně. Mr. Obama byl ale legálně a přesvědčivě zvolen prezidentem a nelze jeho mandát zpochybnit. Také bych Vás chtěl požádat, abyste uvedl zcela konkrétně, kde se Barack H. Obama choval nedemokraticky nebo dokonce jako komunista. Nikdy bych jeho počínání a politiku neobhajoval, ale na podobné nesmysly musím reagovat.

R. Langer 23.9.2015 13:19

Re: Něco k panu Heřmánkovi

Pokud vím, tak slavný Mr. Obama ještě ani nepředložil rodný list o tom, že se skutečně narodil v Americe. A tak je to u něho se vším. :-P

P. Vaňura 23.9.2015 15:44

Znáte Stalinův termín "sociálně blízcí?"

Obama např. brečí nad každým zabitým kriminálníkem, pokud je náhodou černoch.

R. Tichý 23.9.2015 22:18

Re: Něco k panu Heřmánkovi

Mýlíte se. Jako jsou nacisti označováni za extrémní pravici, tak jsou levičáci označováni za komunisty či bolševiky. Je to sice nesprávná zkratka, ale každý kdo chce rozumí. Člověk,který to napadá způsobem jako vy, ten je obvykle příslovečná potrefená husa....

M. Hoblík 23.9.2015 9:25

U tohoto autora

nejde o nic jiného, než pitomost, nebo drogy.

R. Langer 23.9.2015 13:21

U tohoto autora

nejde o nic jiného, než pitomost, nebo drogy.

I. Schlägel 23.9.2015 7:58

Vypadá to,

že se nám z pana Hermánka stal přesvědčený pravicový libertarián. Velká gratulace!

L. Dvořák 23.9.2015 2:19

Vůdcové EU napadeni toxoplasmou

Každý tvor naší planety je vybaven pudem sebezáchovy. Zároveň má i řadu cizopasníků. Někteří cizopasníci si vyvinuli dokonalý způsob jak ovlivnit chování své oběti tak, aby se chovala k jejich prospěchu.

V naší přírodě jsou u řek běžně k vidění napadení šneci cizopasníkem motolicí podivnou. Parazit způsobí barevné pulzování jejich tykadel a nutí je vylézat na vrchol trav, by se stali snadnou a viditelnou potravou ptáků. Někteří vetřelci to dotáhli s ovládnutím hostitele ještě dál. V jihoamerických pralesích lumčíci kladou vajíčka do housenek píďalky. Z nich vyvinuté larvy vyžerou nepotřené vnitřnosti housenek, pak vylezou ven a zakuklí se. Housenka však stále ještě žije a hlídá zakuklence a brání je proti jinému hmyzu, dokud se nevylíhnou dospělci. Pak teprve umírá.

Člověk je součástí přírody a ani jemu se cizopasníci ovládající ztrátu pudu sebezáchovy nevyhnuli. Známý je prvok Toxoplasma gondii. Například tento prvok nutí napadené myši aby vyhledávali kočky.  Převrátí jejich pud sebezáchovy. Zkoumal se počet dopravních nehod v souvislosti s napadením toxoplasmou u lidí. Byl mnohonásobně vyšší.

Pokud je cizopasníkem napaden mozek politika, tak se dá předpokládat, že je malinko chytřejší šneka a nepoleze na vrcholky trav a nebude se sebevraždit v autě. Může totiž způsobit daleko větší zkázu.

Absurdní ?

J. Jurax 23.9.2015 2:35

Re: Vůdcové EU napadeni toxoplasmou

Kdepak absurdní.

Bývalí salonní levicoví revolucionáři z osmašedesátého (na západě, říkalo se jim revolucionáři s šekovými knížkami rodičů; my měli tehdy jiné starosti) nyní vládnou EU. A bývalý levičák dělající kravál v ulicích teď povýšil na vyšší level, ale levičákem zůstal. Co se v mládí naučili, nezapomněli, a protilátky se jim v blahobytu prohnilých kapitalistických států nemohly vytvořit; chybí jim zažitá zkušenost s reálným socialismem a komunismem.

J. Babička 23.9.2015 0:50

poznámka

Problém je,že má vůbec konservativní, nebo pravicový politik, nebo prostě člověk, být zvolen do Evropského parlamentu.  Vždyt by pro něho lidé nevolili. Takže EU vládne levice, protože většina lidí v EU je levicového smýšlení

P. Sulc 23.9.2015 2:47

Re: poznámka

Reklo bych, ze ani ne tak moc levicoveho, spise primitivniho, prospecharskeho mysleni. Proste ocekavaji nejake ty slibene vyhody, neco ''zadarmo'', pri volbach casto rozhoduje pivo a parecek.a protoza nepouzivaji mozek, maji dojem ze to  ci ono ''zadarmo'' zadarmo skutecne je.. Vidite sam, koho si blby narod zvolil, stacilo je slibit zruseni pitomych 30 kc u doktora  a bajecni Cechove by zvololi treba i ''Klemu". Asi to ma co delat s intelektem a vzdelanim, pro lidi, kteri maji za nejdulezitejsi udalosti fotbal ci hokej a kteri nemohou nejak pochopit, ze vsechno, cokoliv, neco stoji, budou socialisticke vlady ci proste jakykoliv ''slibovaci'' raje to nejlepsi. A obavam se, ze priliv chudych hispaniku do USA ty vahy take kloni blbym smerem. Je to stejny povl, take radi slysi, ze maji na to ci ono pravo..Kdysi Carter pritahl do zeme asi 100 000 Kubancu. Nekteri ale sli do statu NY, ale nedostali podporu, neb tu nebydleli dostatecne dlouho. Ti smejdi tehda stat NY soudili, jak to dopadlo, ale nevim.

M. Štěpánková 23.9.2015 9:13

Re: poznámka

Levice vládne z toho důvodu, že si svoje voliče víceméně kupuje dávkami. Pracující lidé jsou již tak frustrováni, že jim nepřipadá smysluplné chodit volit. Je to špatný postoj, ale víceméně pochopitelný. A debil bohužel neslyší na nic kromě....nebudeš muset makat a stát se postará  FCKIT

R. Tichý 23.9.2015 22:13

Re: poznámka

Levice vládne proto, že její voliči mají nižší IQ a množí se jako kobylky. Bohužel, změna volebního práva je neprůchodná.

S. Landa 23.9.2015 0:25

???

Proč se tu stále objevují články tohoto StBáckého prasete?

J. Babička 23.9.2015 0:40

Re: ???

Pomlouvá čistou ideu komunismu ?