31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

EVROPA: Unie nařizuje Evropanům, co si mají myslet

Z iniciativy Evropské unie se 18. až 22. března 2019 v různých evropských městech konal první Evropský týden mediální gramotnosti. Tato akce je novou iniciativou Evropské komise, „podtrhává společenský význam mediální gramotnosti a v celé EU podporuje iniciativy a projekty v oblasti mediální gramotnosti“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 3.4.2019 13:17

Re: Madam, ta Unie se spíš pokouší

Máte pravdu v tom, že politruk je funkce léty osvědčená.

V. Církva 3.4.2019 8:05

Kritické myšlení, mediální gramotnost, násilí na ženách

Jako obvykle. Politici použijí vábičku, a pak už šroubují totalitu. Kdo by nepodporoval kritické myšlení a mediální gramotnost? Teorie hezká. Praxi známe především my z bývalého Ostbloku. Ve světě kde zákonodárci ani soudcové nepochopili, že když LePen bojuje proti islamizaci, a když ji nařkli, že je jak Daeš, chtěla ukázat co je to ten Daeš. Takové hrůzy co ISIL dělá nezrušíme tím, že si budeme nalhávat že neexistují, ale že je ukážeme, odsoudíme a uděláme vše pro to, aby alespoň v Evropě nebyly.

Podobné nenápadné, na první pohled dobré zlo je pandořina skříňka Istanbulská úmluva. Kdo by chtěl násilí na ženách? Na první pohled dobré, proč nepodpořit týrání, sice asi u nás nadbytečná smlouva, ale jistě v Turecku či Francii pomůže Muslimkám.... Ve reálu poprvé zavádí do zákonů pojem gender, je v ní nerovnost kvůli premise gendrově podmíněné tendenci k násilí, uzákoňuje financování gendristickkých neziskovek. Ve světě kde po 10'letech beztrestně "odstřelíte" muže za sexuální obtěžování (myšleno dotyk nosu) a odsoudíte LePen, protože varuje před realitou je jisté jaké budou následky.

Jinak když sleduji soudce a zákonodárce ve Francii je mi jasné proč odtam pochází gilotina.

J. Uzel 3.4.2019 9:17

Dopadne to jako vždycky:

Nejdřív kriminalizací umlčí opozici a pak se majitelé jediné pravdy povraždí mezi sebou.

R. Langer 3.4.2019 12:40

Re: Dopadne to jako vždycky:

Třeba někteří budou zase za svoje tresty smrti děkovat...

J. Kulheim 3.4.2019 7:36

Soudruzi se zase vycajchnovali.

Budou nás učit jak rozeznat dobro od zla. Pomalu se blížíme k situaci, kdy pravdou pravdoucí bylo to, co řekl Brežněv a napsalo Rudé právo. Vedení únie je barák v Bruselu a jeho osazenstvo. Dům ještě nikdy nic nevymyslel, protože nemá rozum. Tyto nehoráznosti vymýšlejí nikým nevolení úředníci. Lidem, kteří je živí , budou určovat to co je pro ně informace správná a co jsou bludy. Jenomže pravda je neuchopitelný pojem. Všechno ví pouze Pan Bůh.

Člověk je tvor omylný a prodejný. Většinou kolem sebe trousí to co považují za správné jejich chlebodárci. Jejich zbraní jsou vykastrované informace, polopravdy. Ty jsou podstatně horší než sprostré lži.

J. Svoboda 3.4.2019 7:32

Nesmysly, fesando.

Zase tak horky to neni, fesando. Radim seznamit se s fungovanim internetu a svobody projevu ve vami obdivovane Asii, napr. v Cine nebo Rusku, vy blabolistko. Tam by vas ty podryvacske hlouposti, co ze sebe chrlite, prisly dost.draho...

J. Husazlesa 3.4.2019 7:37

Re: Nesmysly, fesando.

Obávám se,že jste pitomec.

P. Lenc 3.4.2019 7:38

Re: Nesmysly, fesando.

A pořádný!

J. Svoboda 3.4.2019 8:02

Re: Nesmysly, fesando.

Nic vic nez urazka, vy dva troubove? Skoda.

E. Derat 3.4.2019 8:06

Re: Nesmysly, fesando.

Pokud nejste pitomec tak napiště něco relevantního k článku, a ne hlouposti a urážky.

R. Tesařík 3.4.2019 9:09

Re: Nesmysly, fesando.

Pitomec, který odklání.

V. Církva 3.4.2019 12:08

Re: Nesmysly, fesando.

Tak slušně pane Svobodo. To, že někdo říká, že se demokracie a svoboda v Evropě zhoršuje (představte si jestli by snes šlo natočit třeba Česlou Sofu) neznamená 1)že na Zapadě donedávna demokracie nebyla 2) že tvrdí, že je to v Rusku nebo Číně lepší. Není je to tam špatné, ale Evropa má našlápnuto podobným směrem 3) pokud někoho urážíte budou urážet Vás

P. Han 3.4.2019 7:55

Re: Nesmysly, fesando.

Podrývačské hlouposti, fešáku? Kojzar by to líp nenapsal.

R. Gramblička 3.4.2019 8:23

Re: Nesmysly, fesando.

aspoň vidno, kde fešák Svoboda bere inspiraci

R. Gramblička 3.4.2019 8:27

Re: Nesmysly, fesando.

hele, fešáku, plyne snad nějak z článku, že autorka obdivuje státní zřízení a míru svobody slova v Rusku a Číně? Anebo zas jen hloupě kecáte?

R. Chodovsky 3.4.2019 8:33

Re: Nesmysly, fesando.

Nó a nebo středověk, lámání v kole, sekání hlav. Nebo srovnat s romány scifi, tam je to ještě mnohem horší. Prostě se máme nejlépe za všechny věky a komu se to nelíbí je blábolistka, homofob a nepřítel pravdy a lásky.

J. Sedlář 3.4.2019 9:00

Re: Nesmysly, fesando.

Máte na mysli, když je to jinde na houno (Asie, Cina, Rusko), tak tady pokud to uděláme na houno jen o trochu míň (EU směrnice od každém prdu), tak je to furt cajk ? Takhle ? Josef, to vaše příjmení nepoužívejte, děláte mu ostudu.

Z. Lapil 3.4.2019 13:07

Re: Nesmysly, fesando.

Klííd, fešáku, dočkáte se.

D. Polanský 3.4.2019 7:21

Tahel dáma píše hodně emotivně,

pálí od boku. Má předpoklady to dotáhnout vysoko a způsobit hodně chaosu a nepořádku.

P. Lenc 3.4.2019 7:40

Re: Tahel dáma píše hodně emotivně,

Opravdu? Pokud "pálí od boku" tak je vyjímečně přesná.

J. Sedlář 3.4.2019 8:45

Re: Tahel dáma píše hodně emotivně,

Ja ja, Richtrig. Pořádek muší bejt. Na vobyčejnej lid platí přísnost. To by tak hrálo, aby nám z EUhije někdo dělal holubník, EUhniji si rozvracet nenecháme.

M. Krátký 3.4.2019 9:01

Re: Tahel dáma píše hodně emotivně,

a pozvracet taky ne - hezký den všem

J. Sedlář 3.4.2019 10:06

Re: Tahel dáma píše hodně emotivně,

No jistě, a kdyby náhodou někdo pípnul, tak ke zdi s ním soustruzi. Kdo nejde s vámi, musí jít proti vám, není třetí cesty. Dyť víme.

J. Nový 3.4.2019 7:18

Jak

se začne proti něčemu "bojovat", tak je potřeba zbystřit! A je jedno jestli je to proti "dezinformacím", "nenávisti" nebo globálnímu oteplování. Téměř vždy to přinese nějaká omezení, zákazy nebo přesvědčování o tom, co je "správné". Tak to dělal komouš a tak to dělá i EU.

Z. Lapil 3.4.2019 13:04

Re: Jak

Hm :-(

B. Baron 3.4.2019 7:16

Jsou národy ovce, jako naši západní sousedi a pak jiní kteří mají zkušenosti a ti si umí skutečnou "pravdu" najít a nepotřebují aby jim ji někdo předžvýkával.

K. Salajka 3.4.2019 6:45

Každý člen

EU založí dobrovolně Ministerstvo pravdy a lásky. Když to neudělá, budou mu kráceny dotace z jeho peněz. Máme zpoždění, Orwell se domníval, že ten kýžený stav nastane v roce 1984.

Ve světle, toho, jakou kastraci informací o skutečnosti EU požaduje, mně připadá pálení knih Harry Potterovi a jiných v Polsku docela férové Kněží totiž říkají, že knihy pálí a proč je pálí a známe jejich jména.

Ti, kdo budou mazat příspěvky podle EU, tváře mít nebudou. Když se jim podaří z našich dětí udělat jednostranné ekodebily už nás nezachrání ani Czexit.

Kdo neposlechne půjde na kobereček k šéfovi a to 6x denně směrem k Mekce.

J. Anděl 3.4.2019 6:24

Jo a ne. Jako obvykle.

Mediální gramotnost je samozřejmě praktická dovednost. Podobně jako finanční gramotnost je užitečná, nechce-li člověk skákat na špek podvodníkům se snadno dostupnými půjčkami a pohádkovými investicemi, a zároveň dobře vycházet se svým příjmem, případně zvyšovat kapitál. Základní finanční gramotnost není zárukou bohatého života, ale je přijatelným vodítkem proti závratným ztrátám a utrpení.

Samozřejmě je nesmírně praktické rozvíjet i kritické myšlení (a to jak ve finanční, tak v mediální oblasti, či v jiných, třeba při konzumování reklamy na plenky).

Ovšem chce-li evropská komise vymýtit všechny projevy nenávisti na internetu a definovat desinformace podle kategorie obsahu, nikoliv obecných atributů - to je jednak poněkud velké sousto, jednak je otázka, zda to spadá do kompetence uvedené instituce. Internet potřebuje jednoduchá a kontrolovatelná pravidla a konzumentovi se hodí kritické myšlení, kterým rozliší použitelné informace od odpadu. Pokud se odpad domněle odstraní, kritického myšlení nebude třeba. Tehdy netrénované zakrní a bude možné manipulovat.

Chce tedy evropská komise kritické myšlení opravdu podporovat? To se z článku člověk nedozví, udržím si však kritický odstup :-).

P. Černoch 3.4.2019 6:41

Re: Jo a ne. Jako obvykle.

Mediální gramotnost podle EU je velmi jednoduchá a dá se definovat ve třech bodech.

1/ EU v současné podobě je nejlepší

2/Muslimští migranti jsou hodní a je potřeba je zachránit.

3/Za vše špatné v EU může Rusko.

Z. Lapil 3.4.2019 13:02

Re: Jo a ne. Jako obvykle.

Ve dvou bodech:

1/ EU má vždy pravdu

2/ Nemá-li EU pravdu, platí bod 1.

Sice poněkud obstarožní, ale Pythagorova věta je ještě starší a nezdá se, že by jí to škodilo.