24.4.2024 | Svátek má Jiří


EVROPA: Tsunami pravicového extrémismu

25.2.2017

Pravicový extrémismus se v Evropě vyšplhal na 55 % celkové populace. Pravicový extrémista, víme, je každý, kdo se domnívá, že migrační toky z islámských zemí by se měly zastavit. Pramenem takovéto domněnky je obava ze sílícího terorismu islámských radikálů a sílící islamizační činnosti neradikálů – jakými jsou třeba i jen ty mírumilovné nositelky hidžábů, čádorů, nikábů a burek a ještě mírumilovnější halal řezníci, praktikanti mnohoženství, sexu s předpubertáními dívkami a uřezávání poštěváčku dívenkám. Tato obava sama o sobě se jmenuje islamofobie a chystá se na žádost OSN v Evropské unii stát trestným činem. Takže z 55 % Evropanů by se brzy mohli stát zločinci.

Vychází to ze sondáže britského královského institutu pro mezinárodní záležitosti zvaného Chatham House. Sondáž byla samozřejmě anonymní, jinak by se všech těch 55 % z obav o takový či onaký postih k takovému zločinu nepřiznávalo. Vždyť třeba ve Švédsku stačí, aby policista popsal svůj pracovní den a má na krku žalobu za rasismus. V Německu stačí si na facebooku zapochybovat, zda je půldruhého milionu migrantů dobrý nápad, a máte na krku trestní stíhání speciální policejní jednotkou, které velí bývalá agentka Stasi. V Holandsku za takový projev potřebujete non-stop bezpečnostní ochranku, i kdybyste byli nejpopulárnější politik v zemi. V Británii vás mírumilovně odstaví od výkonu profese, ve Francii si na vás někdo vystřelí.

Otázka sondáže byla odvážná (jak vůbec něco tak troufalého může někoho napadnout), ale jednoduchá: „Veškerá další imigrace z převážně muslimských zemí by se měla zastavit. Souhlasí – nesouhlasí - nemá názor.“ Žádná zmínka o násilí, nenávisti nebo diskriminaci. Stručná praktická otázka. Sondovalo se 10.000 osob v 10 zemích. Nesouhlas se zastavením imigrace – čili touhu po nekonečné imigraci až do etnické a náboženské výměny obyvatelstva - vyslovilo celoevropsky 20 %. Než se zamyslíme, co by to mohlo znamenat, zde přehled jednotlivých sondovaných zemí.

Na spodní příčce pravicového extrémismu sedí Španělsko (41:32), které dnes s migrací nemá velké problémy, neboť údajně uzavřelo dohodu s Marokem, jež migranty za určitý (nezveřejněný) honorář zastavuje. Následuje Británie (47:23), která leží na samém konci migrační stezky, s migrací se snaží sžívat už půl století a její muslimská komunita zvolila onu mírumilovnou formu islamizace, která se domorodým Britům jeví jako úspěšná integrace: desetitisíce muslimy znásilňovaných nezletilých domorodek, 80 islámských šariátských soudů, desetitisíce muslimů žijících v mnohoženství a zdravotníky zjištěných 8.400 uřezaných poštěváčků ročně. A pak už to skáče přes tu polovinu. Itálie 51:23. Německo 53:19. Řecko 58:16. Francie 61:16. Belgie 64:15. Maďarsko 64:12. Rakousko 65:18. Polsko 71:9.

Jako u všech těch extrémně pravicových výsledků (brexit, Trump atd.) se ta menšina může hájit tím, že proti migraci hlasují víc venkovští a maloměstští staříci bez univerzitního vzdělání, pro migraci víc velkoměstští mladící s univerzitním vzděláním. Čili imigraci nechtějí burani, chtějí ji inteligenti, řekl by zase náš oblíbený páter Halík. Ta disproporce mezi starými nevzdělanci a mladými vzdělanci se však vysvětlila už u brexitu. Když byli dnešní starci dvacetiletí, na univerzity chodilo 15 %. Dnes jich tam chodí 50 %. Navíc, tehdy se studovala hlavně věda a technika, dnes politologie, sociologie, mediologie, genderologie a etnologie. Jinak řečeno, ti staříci myslí prakticky a jsou míň oblbnutelní. Další pozoruhodností tohoto extrémně pravicového projevu bylo to, že třetina respondentů se označila za levicové.

Vezmeme-li v úvahu, že obecně odhadovaných 6 % evropské populace (30 milionů) jsou muslimové neevropského původu (hlasující přirozeně pro sebe a své), vycházelo by nám, že z takzvaných „etnických Evropanů“ („domorodých bělochů“) po nekonečné muslimské imigraci touží 14 %. Je to však ta společenská vrstva, která Evropě stále ještě vládne, ne-li přímo ve vládních institucích, tak v neziskových nadacích ovlivňujících evropskou politiku. Politicky korektně vzdělaná, vesměs placená z našich daní, vědoucí lépe než my, co je pro nás nejlepší. Pro ně i ta nadpoloviční většina bude dál extrémistická.

Jenže co je extrémismus? Něco, co je na samém okraji většinového hlavního proudu, jakési té zlaté střední cesty. Tou je teď těch 55 %. Čtrnáct, to už je dost vyšinutý extrém. Ve státě ještě jakž takž demokratickém by měl pomalu začít tomu mainstreamu naslouchat.

V Česku se sondáž nekonala. Možná je na čase si ji co nejdřív udělat, než se svými volebními programy vylezete na veřejnost. Třeba to ale taky můžete zatratit jako prachsprostý populismus. A ten Chatham House odhalit jako bandu manipulátorů veřejného mínění, kterou dezinformacemi a hybridní válkou manipuluje Putin. Pak veškeré její informace taky budete muset cenzurovat. Pardon, autocenzurovat. Jako to ostatně ještě týdny po zveřejnění sondáže autocenzurují skoro všechna česká média. Co vám asi na to ta záplava pravicových extrémistů ve volbách řekne, si budete muset vyhledat v křišťálové kouli.

Převzato z www.securitymagazin.cz