16.10.2021 | Svátek má Havel


EVROPA: Touha po svobodě je v EU těžkou „vzpourou“

4.11.2017

Centrální madridská vláda španělského lidovce Mariana Rajoye provedla v Katalánsku politický převrat a na tento region uvalila vlastní přímou správu.

Premiér katalánské vlády, který svoji funkci získal na základě mandátu ze svobodných voleb, byl sesazen, členům katalánské vlády bylo zakázáno vykonávat jejich práci a pod hrozbou trestu jim byl odepřen vstup do jejich úřadů. Generální prokurátor José Manuel Maza vzápětí oznámil, že španělská prokuratura obvinila sesazenou katalánskou vládu a vedení katalánského parlamentu ze vzpoury, za kterou hrozí obviněným – neuvěřitelných – třicet let vězení.

Donald Tusk i J.-C. Juncker v Bruselu opakovaně agresivitu Mariano Rajoye legitimizují a prohlašují, že „EU bude mluvit pouze se Španělskem“, že postup španělské vlády je „vnitřní věcí země“, a tvrdě odsuzují „katalánský separatismus“.

Jaká to bruselská (marxistická) dialektika jednoty a boje protikladů! Jak by si asi všichni v Bruselu, Berlíně a Paříži počínali, kdyby s podobnou brutalitou vyrukovaly na své občany polská či maďarská vláda. Považovali by policejní běsnění s obušky nad volebními urnami za vnitřní záležitost Polska a Maďarska, nebo by se Evropská unie cítila natolik povinna bránit „evropské hodnoty“, že by musela přispěchat s nějakou „bratrskou“ pomocí či zahájit co nejpotupnější proces vylučování těchto zemí z EU?

Jedním ze základních pilířů západní svobody minulého století byla politika obhajoby práva na vlastní sebeurčení. To dnes již neplatí. Dnes je v Evropské unii – připomeňme v té Evropské unii, která se chlubí „báječnou“ Nobelovou cenu míru – touha po svobodném hledání vlastní cesty nazývána vzpourou. Tak těžkou a tak nebezpečnou, že za ni (se souhlasem Bruselu, Berlína a Paříže) hrozí těžko představitelný trest rovnající se doživotí. Při vynášení případných rozsudků se pochopitelně nebude mluvit o trestech za hledání cesty k nezávislosti. Bude se soudit za finanční machinace, korupci, rozkrádání a další „kriminální“ činy obviněných.

Spor o Katalánsko je jednou z velkých výpovědí o situaci, která dnes panuje uvnitř EU. Již žádná referenda, žádný vzdor, žádný brexit! Období „pobrexitovské“ eurounijní normalizace bude řádně vyfutrováno hrozbami, agresivitou, nekompromisností a strachem.

Institut VKAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.