30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

EVROPA: Tento týden v EU (3)

Ve třetím dílu aktualit z prostředí EU bude řeč mimo jiné o panelech evropských občanů, o pokutě pro Polsko za důl Turów, o prvním jednání ministrů k balíčku „Fit for 55“, o nabíječkách a o povyku kolem francouzských ponorek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 26.9.2021 22:14

Sjednocení konektorů nabíječek je dobré pro zákazníky mobilů s Androidem. Aby si na třeba na chatě mohli všichni přítomní nabít mobil jednou nabíječkou. Ale to sjednocování se už víceméně děje ze strany výrobců. Všechny nové androidí mobily už mají USB-C. Jen Apple si jede po své linii, jako ostatně ve všem. Co ale nechápu je snaha EK direktivně přikazovat typ kabelů. Uživatelé starších mobilů si budou dál používat své nabíječky microUSB (nebo starší). A když jim nabíječka doslouží, koupí si novou. Ale pořád budou mít jen jednu funkční. Co se tedy změní když EK nařídí nabíječky USB-C kvůli ekologii ? Každý si koupí jen jednu nabíječku.

P. Milan 26.9.2021 22:50

Divím se, že se vám chce s tou pitomostí polemizovat. Buďte rád, že soudružky a soudruzi z Brusele neunifikují důležitější věci.

Nebo že se nerozhoupali k akci v době klasického mikro USB, to C je fakt lepší, ale třeba časem někdo vymyslí ještě lepší a pak na ty soudruhy, soudružky a jejich befehl narazí.