30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

EVROPA: Tento týden v EU (3)

Ve třetím dílu aktualit z prostředí EU bude řeč mimo jiné o panelech evropských občanů, o pokutě pro Polsko za důl Turów, o prvním jednání ministrů k balíčku „Fit for 55“, o nabíječkách a o povyku kolem francouzských ponorek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 26.9.2021 11:46

Cituji: "... Měl by být zaveden jeden standardizovaný formát nabíječky USB-C, který budou muset používat všichni výrobci. Další opatření mají sladit rychlost nabíjení (ta má být při používání jakékoli kompatibilní nabíječky pro dané zařízení stejná) a oddělit prodej elektronických zařízení od prodeje nabíječek (tj. zajistit, aby bylo možné zakoupit nový spotřebič bez nabíječky) ..."

Úmysl je to určitě dobrý, zákazníci o takovou výrobkovou standardizaci určitě zájem mít budou. Nebezpečí ale spočívá v tom, že než dojde k celosvětovému sjednocení na konektoru USB-C, bude již vyvinuto cenově přijatelné technické řešení bezkontaktního dobíjení. (Už sice existuje, je také dostupné, ale zatím pro zákazníka dost drahé. Po drátu energie přeteče přece jen levněji.)

To je úděl našeho života ve 21. století. 21. století je především o technologiích, mnohem více než o sociálních revolucích.