4.3.2021 | Svátek má Stela


EVROPA: Tak to je ale hustá schíza!

27.11.2012

Saúdská žena samotná z vlasti jen tak nevycestuje. Kromě toho, že nemá úředně povoleno řídit auto, nesmí bez vědomí svého muže vyjet do zahraničí. V případě, že by se o to tajně pokusila, má to nově o něco těžší - imigrační úřady manželovi zašlou na mobil varování, že manželka překračuje zemskou hranici. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP. (12:06 - Rijád Novinky 23.11.2012)

V Česku jsou nová, speciálně označená parkovací místa pro ženy ( 14:23 - Praha Novinky 22.11.2012)

Návrh Evropské komise na zavedení kvót, díky nimž by už za osm let mohly ženy tvořit ve velkých evropských firmách aspoň 40 procent členů dozorčích rad, vítají české aktivistky i některé byznysmenky. Neobávají se toho, že by schopných a vzdělaných expertek byl nedostatek a podniky musely brát neschopné kandidátky. (7:48 – Praha Novinky 19. 11. 2012)

Schizofrenie (z řeckého skhizein - "rozštěp"; a phren - "mysl") je závažné duševní onemocnění projevující se hluboce zkresleným vnímáním reality, progresivním (postupujícím) rozpadem myšlení, nezvyklým chováním a obzvláště sociálním stažením, či netečností. Celkové příznaky zahrnují halucinace, bludné představy, poruchy pozornosti, vůle, ochuzení citového a společenského života ….. Nepochopení etymologie tohoto slova vedlo ke vzniku všeobecného omylu, dle kterého je schizofrenie rozdvojením osobnosti, tedy přítomností více svébytných verzí jedné osobnosti v jedné mysli. To je ovšem hrubá chyba, jelikož rozdvojení osobnosti (odborně mnohočetná porucha osobnosti) je oproti schizofrenii velmi zřídkavé a náleží k poruchám disociativním, které jsou etiologicky převážně psychogenní, symptomaticky odlišné a rovněž bez výrazných psychotických příznaků. (Wikipedie)

Název článku jsem si vypůjčil ze slovníku své čtrnáctileté dcery, protože mi připadá opravdu výstižný. V jeden den jsem si přečetl na jednom serveru výše uvedené tři článečky. Souvisejí nejenom s tematikou tzv. "ženské otázky", jak se tomu dříve říkalo (dnes je to "gender studies"), ale i s problematikou EU. Tato nadnárodní organisace totiž přijímá pravidla, která pak parlamenty jednotlivých států musejí schválit, takzvaně implementovat.

Není důležité, jaký mám na danou problematiku názor já, genderové snahy EU vedou k tomu, aby bylo jednou 50 % bagristů a 50 % bagristek a třeba 50 % vyšívačů a 50 % vyšívaček. (Sice nechápu, proč nevydá kvóty na to, aby ve školství bylo alespoň 40 % mužů, což bych považoval za smysluplné, ale možná je to proto, aby noví EUobčané nebyli indoktrinováni tzv. mužskými vzory.)

Další agendou, kterou se EU zabývá a kterou chce, aby všichni přijali za svou, je islamizace Evropy. Brusel se snaží zlikvidovat křesťanské základy, na nichž tato část světa vyrostla a z nichž vyrostl nejen její hospodářský úspěch, ale i její demokratické principy. Chce, aby se demokraticky zrovnoprávnili členové náboženské komunity, která je neslučitelná s demokracií a z principu odmítá jakoukoli toleranci k menšinám, ať již sexuálním nebo náboženským, o právech žen ani nemluvím. Opravdu si EUkomisařky myslí, že až budou podle právu "šaría" chodit zahalené, budou potřebovat ženská parkoviště? Spíše bych čekal, že na jejich kvóty Velký muftí z Bruselu vydá fatwu.

Čtvrtý článeček v záhlaví mého příspěvku pochází z Wikipedie. Je to zkrácená stať o schizofrenii. Mnoho lidí ji totiž stále vnímá jako to onemocnění, kdy v jednom těle je více osob, které jednají každá sama o sobě, jedna mnohdy neví o tom, co dělá ta druhá, jedna mnohdy dělá něco, co je s tou druhou v rozporu. Prostě, jak se lidově říká, schíza. A takováto schíza v EUorgánech vládne. Kdyby alespoň svoji činnost koordinovaly a přijaly např. akční plán, že nejprve naučí muslimy respektovat práva žen včetně kvót na zaměstnání, respektovat práva sexuálně odlišných skupin na jejich soužití a veřejné "parády" a pak jim předají veslo vlády nad unií, ještě by to mělo nějakou logiku, ale takhle? Zavádět současně kvóty i šaríu je prostě schíza. Nejen ta lidová, rozštěpená, ale i ta z lékařské definice, podle které to je závažné duševní onemocnění projevující se hluboce zkresleným vnímáním reality, progresivním (postupujícím) rozpadem myšlení, nezvyklým chováním a obzvláště sociálním stažením, či netečností. Celkové příznaky zahrnují halucinace, bludné představy, poruchy pozornosti, vůle, ochuzení citového a společenského života.

Tyto příznaky můžeme pozorovat a vnímat jak sílí a postupují. Díky nim ustupuje a ztrácí se Evropa z čela států, které dominovaly světu, ať již ve vojenství, průmyslu, finančnictví, vědě, umění, vzdělanosti, filosofii, demokracii. V tom všem ji již nyní předhonily jiné státy světa na jiných kontinentech. Myslíte si, že až ji místo anticko-křesťanské tradice ovládne islám, že v některém z uvedených oborů opět poroste? A myslíte si, že až budete chodit zahalené, bude někdo brát ohled na vaše kvóty? A parkoviště potřebovat nebudete – k čemu taky, když vám vezmou řidičáky.

Je ještě čas něco změnit? Mám strach, že už ne, že už je pozdě. Někomu se v nové EUropě bude líbit, někomu ne – tak už to chodí. A my ostatní ještě můžeme udělat to, co nám radí belgický imám – včas se odstěhovat. Šel bych do toho, nic jiného nám asi nezbyde – jenom vás prosím, poraďte mi kam?

Autor je starokatolický kněz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.