17.5.2021 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

EVROPA: Studená válka to v podstatě už je

Krach celosvětového všeobjímání byl jen otázkou času. Fasádní demokracie v Rusku a v mnoha jejích satelitech, Českou republiku nevyjímaje, byla základem k tomu, aby se k moci dostali ti, kterým socialismus učaroval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.6.2014 19:09

Re: Kdo je kdo? Mapa sveta se velmi zmenila ...

To je pravda. Ta hra ale ještě neskončila, bude ji hrát několik generací politiků a trvale ji nemůže "západ" vyhrát. Putin se své porážce vyhnul a jeho pozice doma na rozdíl od téměř všech západních politiků (kromě Merkelové) stále sílí (Rusové jsou ochotni se v zájmu "vlasti" na rozdíl od socálně parazitických obyvatel "západu" uskrovnit).

J. Svoboda 11.6.2014 23:23

Re: Jsou USA a EU ovládány neonacisty?

Frejlachujestli chcete vidět troubu, který uvěří každé blbině, podívejte se do zrdcadla.

J. Vyhnalík 11.6.2014 13:12

Re: Kdo je kdo? Mapa sveta se velmi zmenila ...

To není žádná výhra, maximálně Pyrrhovo vítězství. Média celosvětově dělají z Putina nepřítele a ruský obchod trpí. To už nikdo nezvrátí. Ve hře je vsazeno příliš na to, aby někdo uznal chybu. Celá ta hra byla od počátku tak nastavena, že Putin nemůže vyhrát.

B. Rybák 11.6.2014 12:45

Myšlenkový "guláš"

Raději přehlédnu autorův zmatený novotvar "fasádní demokracie". Přehlédnout ale nelze jeho šílené tvrzení, že úspěch "extrémistů" ve Francii a Británii je důsledkem obdivu jejich vůdců k Putinovi (na multikulturalismus autor náhle úplně zapomněl)!!!

Zcela mimo realitu je i autorova představa, že EU, která dovozem dotovaných likviduje africké zemědělce,vydíráním jim brání používání GMO, ochraně životů pomocí DDT, vlasní velkou část její zemědělské půdy a bezostyšně rabuje její přírodní bohatství Africe ("třetímu světu") pomáhá.

Tento neokolonialismus států "jádra EU" je hlavním důvodem toho, že si mohou dovolit platit generace byrokratických sociálních a "zelených" parazitů a důvodem jejich ekonomické, politické a morální degenerace!

Na čí straně naše první zcela EU-hujerská vláda stojí je naprosto jasné. To, že jak Stropnický (ANO), tak Sobotka (ČSSD), ale i např. slovenský EU-hujer Fico jsou proti angažovanosti USA v EU je jenom výrazem toho, že jsou hlásnými troubami skutečné politiky DEU (kterou nechtějí lídři EU říkat přímo Obamovi)!

B. Rybák 11.6.2014 11:55

Re: Kdo je kdo? Mapa sveta se velmi zmenila ...

Souhlasím s Vámi. Jenom připomínám, že na druhé straně brutální potlačení proruských aktivit zvedlo protimajdanské resentimenty na východě Ukrajiny (je to politická výhra Putina)!

B. Rybák 11.6.2014 11:39

Re: Nelze vše míchat dohromady

Souhlasím s Vámi s výhradou, že vládu oligarchů Putin v Rusku zlomil. Oligarchové zcela ovládají Ukrajinu a rostoucí vliv mají i u nás (Babiš, Bakala..).

I. Teren 10.6.2014 23:10

B-52 ?

2 (dva) B-2 Spirit Stealth bombardery.

J. Vyhnalík 10.6.2014 20:44

Re: Kdo je kdo? Mapa sveta se velmi zmenila ...

Rusko by mohlo mít zájem o přátelskou Ukrajinu. Je nutno přiznat, že EU a USA propagandě se povedlo zvednout všechny protiruské resentimenty na Ukrajině a je fakticky nemožné, aby Ukrajina s Ruskem obnovila přátelské vztahy, jaké panovaly ještě nedávno. Problém je, že více než 1/3 Ukrajiny, a to navíc ta ekonomicky výrazně rozvinutější, je obývána etnickými Rusy. Západní část Ukrajiny se přilepí k EU a je otázka, zda bude východ a jih země udržovat násilím, nebo dá těmto oblastem vyšší samostatnost. Ke štěpení země dojde nejpozději po prvních svobodných volbách a eskalace protiruských nálad na západě zemi roztrhne. Pak se ukáže, jak vážně svoje řeči o demokracii myslí EU a USA.

P. Novák 10.6.2014 19:49

Re: Nelze vše míchat dohromady

Diktatura oligarchů je něco jiného, než oligarchie?

J. Josífko 10.6.2014 19:34

Studená válka

Často slyším tvrzení, že Rusko připojením Krymu porušilo nějakou mezinárodní smlouvu. je tato smlouva na internetu / znění /? Děkuji za adresu. Dr J

J. Josífko 10.6.2014 19:34

Studená válka

Často slyším tvrzení, že Rusko připojením Krymu porušilo nějakou mezinárodní smlouvu. je tato smlouva na internetu / znění /? Děkuji za adresu. Dr J

M. Konupčík 10.6.2014 19:30

proč je UKIP extrémistická strana pane autore?

jen proto, že se jí nelíbí současná verze EU a její (řekněme si to otevřeně) ne příliš inteligentní byrokracie?

J. Farda 10.6.2014 19:12

Re: proruští vlastenci v čechách c

Sorry, renonc!

J. Farda 10.6.2014 19:11

Nábor bojovníků na Ukrajinu

Tak pan senátor Vyvadil prý pomáhá s náborem bojovníků ochotných pomáhat ruským vlastencům na východní Ukrajině proti Kiïvské juntě. Je-li to pravda, tož to ja, ať se tam panslovanští vlastencové odpakují, vezmou sesebou i odiózního pana senátora a ať se už odtama nevracejí. Možná i časem sám Gosudar nějakému tomu internacionalistovi tu dajlimedajli připne na hrdinnou hruď, a pan senátor by se zatím mohl přidat v Dumě k panu Žirinovskému. A přitom všem ještě bude moci Golos Rossiji pravdivě psát o existenci českých žoldnéřů na Ukrajině, když jim včera pan Vlk starší prozatím tu senzační zprávu tak pěkně rozboural.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/byvaly-cetar-pry-verbuje-proruske-zoldnere-pomaha-mu-vyvadil/

J. Farda 10.6.2014 18:34

proruští vlastenci v čechách c

J. Boleslav 10.6.2014 17:45

Re: Chce se to vyspat a mokrý hadr na hlavu

Souhlas.

J. Boleslav 10.6.2014 17:42

Re: Jsou USA a EU ovládány neonacisty?

Ježíšmarjá, to je hrozný blábol.

K. Frejlach 10.6.2014 16:48

Jsou USA a EU ovládány neonacisty?

Na první pohled to tak vypadá. Vždyť bojové jednptky, které prosazovaly a stále prosazují jejich geopolitické a hospodářské zájmy, zpočátku na Majdanu, nyní na východě, byly a jsou složeny převážně z neonacistů, doplněných ultranacionalisty. Druhou možností je to, že činitelé USA a EU ani tak kovanými neonacisty nejsou, ty nové fašouny prostě potřebují, nikoho jiného nemají. Muslimské extrémisty, a to i z Evropy, už plně zaměstnali v bojích v Sýrii, kam se například bojovníci Kosovské osvobozenecké armády téměř kompletně přestěhovali. To, co je u nás decentně nazýváno ukrajinskou armádou, je převážně slátaninou různých fašistických, polofašistických a ultranacionalistických jednotek, tu nazývaných Národní garda, dále se jedná o ozbrojence Pravého sektoru, "příslušníky" Ukrajinské osvobozenecké armády a tak podobně dále. Ti všichni se vyznačují neobyčejnou brutalitou, zvláště vůči civilistům. Mezi nimi se vyskytují i žoldnéři z jiných států, zřejmě i od nás. Evropa a evropští představitelé se od neofašistů na Ukrajině nedokázali distancovat, naopak je stále podporují a tak zvaně "hecují". Už teď je zřejmé, že se to Evropě (EU) i USA za nějaký čas vymstí a vrátí i s úroky. S údivem jsem si nedávno prohlížel agenturní snímek z východu Ukrajiny, který jsem zahlédl na internetu. U výslechu tam bez košile sedí na židli jeden z těch neofašistů, který podle chápání činitelů EU na východě hájil zájmy"demokratických" EU a USA. Těch symbolů vytetovaných na jeho těle! Na jeho levé paži vyniká vytetovaná páska s hákovým křížem. Taková, jakou nosívali v textilní podobně němečtí nacisté. Ani Hitler si něco takového nenechal na tělo vytetovat, snad proto, že by ho i Eva Braunová vyhodila z postele. Musím uvažovat o tom, že euroatlantičtí představitelé, pokud nejsou přímo neonacisty, plně ztratili rozum. Vidina rozšiřování sféry jejich vlivu, nového území pro oživení jejich hospodářství, obklíčení Ruska a třeba i břidlicového plynu na východě Ukr. je zcela zaslepila.

A. Reček 10.6.2014 15:24

Re: Nelze vše míchat dohromady

Souhlas, také se mi to tak jeví.

V. Podracký 10.6.2014 14:05

Nelze vše míchat dohromady

Nacionalizace západní Evropy je svébytný proces mající základ ve špatně přistěhovalecké politice a na základě celkového paradigmatu vymírání a degenerace evropských plemen. Nacionalizace v mírné formě by byla jistě žádoucí. Bohužel se toho chytají extrémisté.

Postkomunismus určil určité paradigma východní Evropy a jedná se už o doznívající jev sám o sobě. Komunistické myšlenky má spíše Evropa západní.

Putinovo Rusko není komunistické, je to diktatura oligarchů. Střety ohledně Ukrajiny nemají nic společného s komunismem, jsou to boje velmocí o ovládnutí trhů a zdrojů surovin. Pokud někde dochází k sympatiím napříč těchto fenoménů, je to čistě příležitostné.

R. Langer 10.6.2014 13:05

Re: To je zase úroveň

Copak, tolik vám, páté koloně, schází? :-D

K. Frauknecht 10.6.2014 10:00

Pěkně po proudu :-))

"Nárůst extrémních stran ve Francii a Velké Británii..." a je to! Hlavně v duchu jediného a správného mediálního proudu EU a ČR :-))).

P. Brodský 10.6.2014 5:04

Re: To je zase úroveň

Mohli byste se také pohádat na téma, jsou-li lepší vlastizrádní emigranti nebo vlastenečtí domosedi s poslušností nevolníků dřepící celý život v jednom státě.

P. Maleček 10.6.2014 4:41

Chce se to vyspat a mokrý hadr na hlavu

Autor sám sebe zamotal do sítě své nas.....ti. Politiky, které chtějí v Evropě řešit to co sám proklíná a považuje za hrob Evropy - nesmyslné přerozdělování, tj. socialismus, multikulti pomatení a řízené navážení občanstva Afriky do Evropy ( jak socialisty tak islámskými radikály) nazývá extrémisty a fašisty (přitom myslí nacisty) a podezřívá je z toho, že Evropu chtějí dát v plen Putinovi.

Opak je pravdou. Jen tito politici jsou sto Evropu zachránit. A to, že jako vzor při řešení problémů morálně i hospodářsky rozežírajících Evropu vidí v Putinovi se není co divit. Ano je to diktátor z jasně válečně expanzními sklony. Ale uvnitř Ruska už dělá opatření, která by i Evropa potřebovala jako hrom - pokud se nemá rozpadnou vnitřně a stát se tak snadnou kořistí nejen Putina.

P. Brodský 10.6.2014 4:21

To je zase úroveň

Antiintelektuál Jurax a Ku Klux Klan Sulc. Ještě Vám tu chybí Prokop a paní Kanioková.

P. Sulc 10.6.2014 2:28

Re: Takze plati

Mate uz cas jit spat, abyste byl zitra fit a pri smyslech a mohl se ucastnit permanentni oslavy nove Evropy, ktera zmeni zivot vsech k lepsimu, v socialistickem islamu.

J. Jurax 10.6.2014 2:14

Re: Takze plati

Nepapouškujte tu eurohesla! :-)

Ale to s tím islámem ještě v bruseli tutlají - leč nějaká vysocepostavená eurokráva se už ráčila vyjádřit v tom smyslu, že už se těší na to, až původní evropské obyvatelstvo bude v Evropě v menšině.

J. Jurax 10.6.2014 2:11

Hm

Otázkou není, na čí straně vlastně vládnoucí politici České republiky vůbec stojí. Ti stojí a vždy stáli výhradně na své straně.

Co je dobré pro politika (a kmotry za ním), je dobré i pro národ, resp. stát. A když není, národ, resp. stát, má smůlu.

T. Pansky 10.6.2014 1:37

Kdo je kdo? Mapa sveta se velmi zmenila ...

Cina zustala komunistickou.  Rusko ve sve podstate take.  Evropa je velmi socialisticka.  A pod Obamou rudnou i USA (ac to tu nikdo nerika, protoze s tim nikdo nema zkusenosti z terenu).  USA a EU se schovavaji jeden za druheho.  Obama nema snahu cokoliv delat proti svemu ruskemu soudruhovi.  Evropa nic delat nemuze, Putin by ji vyhladovel.  Ukrajina spadne Rusku do klina jako malina.  Jinak receno, dochazi k pohlceni statu byvaleho SSSR Ruskem.  Jak dlouho jeste nechame soudruhy ve vedeni EU nas tahat za nos?  Mame ale na vybranou?  Muzeme neco zmenit?  Muzeme je vymenit?  Volbami?  Ale kdeze.  Voli se bezzuby parlament.  Moc ma komise ...  Zacneme konecne procitat?

P. Sulc 10.6.2014 1:35

Takze plati

pryc s "fasisty", at zije multikulti ?? Necht jsme ''obohaceni'' dalsimi immigranty z Afriky??  At nas osvobodi Islam od hloupych demokratickych idei??