4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

EVROPA: Státník Viktor Orbán

Státnický postoj lze jistě definovat různě, ale následující dvě složky by v něm nikdy chybět neměly - odvaha převzít odpovědnost za nelehké rozhodnutí a odhodlání stát na půdě reality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.3.2016 23:55

Re: Dobrý rozbor pane Valenta. Jediný Orbán se

V EU státníka aby pohledal - jsou tam převážně upocení politikaříčci, zelenorudí multikulti cvoci, socani a šílená Anděla.

V klidných dobách prosperity je to sice taky průser, ale překlenutelný - ale dojde-li k velké krizi, je to průser tragických rozměrů, na nějž bruselští pitrýskové reagují jak blbé myši a politikové států EU darmo mluvit. Nakonec máme to doma - neochvějně pevného Sobotku, co rázně odmítne kvóty a dobrovolně přijme imigrantů dvakrát tolik, že - jestlipak tento týden už nechal pozeptat v Německu, co si tam přejí a co smí dělat - už je pondělí večer ... :-)

J. Jurax 14.3.2016 23:47

Re: chyba

Přesně tak.

J. Jurax 14.3.2016 23:45

Dobře a výstižně napsáno

Budiž zdůrazněno - že EU ve všech vážných krizích jí se dotýkajících - fatálně selhala. Rozpad Jugoslávie a občanská válka u hranic EU, řecká finanční krize a teď krize uprchlická - vždy EU projevuje pozoruhodnou neschopnost.

Ono není divu - západoevropské politické elity a elity EU tuplem jsou politicky korektní, multikulturně zblblé, socialisticky rudozelené, hovadiny vymýšlející a pozoruhodně neschopné. A šílená Anděla v čele nejmocnějšího státu EU je varovným mementem, jak hluboko EU klesla. Vždyť není schopna a ani ochotna bránit své hranice a své obyvatelstvo před invazí - a tuto neschopnost maskuje akorát summity, utvářením komisí a hlavně neobyčejně blbým žvaněním. A potlačováním odlišných názorů v nejlepší tradici evropských totalit.

Evropa pod vedením EU limitně spěje do zamuslimení a do perdele.

J. Kanioková 14.3.2016 21:56

No...

už delší dobu pozoruji, že se Saša vrací do normálu, že ztrácí ten politicky pravdoláskovní blbý trend.. Což mě těší, tak jsem ho znávala..

J. Kanioková 14.3.2016 21:17

:))))))))))

J. Kanioková 14.3.2016 21:14

Hlubokosklon, pane autore, 1*****

skvělý popis situace.. Ta západní věrchuška, to je přehlídka profi summitářů, a v jejich zákrytu jiných slabochů, kteří pro "svůj lid" hýří siláckými prohlášeními, aby se pak před bruselskými "velikány" šourali v předklonu..

Z. Koutecký 14.3.2016 16:08

Re: chyba

Mýlíte se, hlavním problémem EU je, že opustila své původní cíle - hospodářskou spolupráci, volný pohyb zboží a kapitálu, zvýšení ekonomické úrovně všech členských zemí, volný pohyb lidí a přešla na urputnou snahu o politickou integraci, likvidaci principu suverénních národních států a vytvoření něčeho jako Spojené státy evropské s centrální vládou. Cameron dobře ví, k čemu současné dění v EU směřuje a proto si vyjednal pro svůj stát další výjimku, totiž, že GB nebude součástí této integrace EU, pokud v EU vůbec GB zůstane. Orbán dobře ví, jak by jeho malá země v takové integraci dopadla, stejně jako Fico a ostatní východoevropské země, které již obdobnou integraci jak s Německem, tak s SSSR zažily. Jenže většina ostatních představitelů těchto zemí, včetně ČR, se bude chovat podlézavě dokud potečou miliardy dotací. Protože o peníze jim jde vždycky až na prvním místě.

J. Cervenka 14.3.2016 13:52

chyba

Orban je uz rozumy a neni zbabelec. Ale za penize svych obcanu, transportoval desetitisice Arabu -muslimu, misto aby ani jednoho pres svou hranici nepustil To by byl neemocialni, pragmaticky pristup ke muslimske invazi. Vyborny Valenta si vsiml, ze hlavni dva problemy EU jsou ; zbabelost a odmitani ruzumu.

M. Krátký 14.3.2016 13:44

Pitomci ve vedení EU

se dokáží tak akorát párkrát sejít, seřadit na pódiu, usmívat se a vyfotit - ty jejich blbé kecy není potřeba jakkoliv analyzovat - jsou k ničemu - asi tak jako v našem Parlamentu se řeší EET, cyklistické stezky, dotace a dotace a dotace z EU ( jo a taky 3,14ča hnízdo ) a pod 3,14čoviny

P. Harabaska 14.3.2016 13:28

Orbána netřeba idealizovat, ale chápat.

Orbán sám pochopil, oč v tomto okamžiku jde. Pro Evropu, ale především pro Maďarsko. Ostatně je to maďarský politik. Nehauzíruje, že jeho je Evropa. Maďarsku lze jen závidět, že jeho představitel nesonduje, čím by německou fýrerku potěšil, ale zastává postoj výhodný pro Maďarsko a maďarský národ. Má jistě svoje chyby. Ale jeho postoj k aktuální krizi je nutno považovat za přednost. I Churchill měl své chyby a neřesti. Ne všichni ho měli rádi. Jednal však pragmaticky podle okamžitých potřeb Británie. I ve vztahu k Rusku resp. SSSR. A stejně jedná i Orbán, nechce-li prohlubovat ze strany EU vykopané příkopy proti Rusku; ty v zájmu Maďarska nejsou a ti, kdo věří, že jsou v zájmu České republiky se hluboce mýlí. V (rozumné a zodpovědné) politice je národní košile vždycky bližší než cizí kabát. Zde vzpomenutý de Gaulle byl jistě také politický velikán, nelze však zapomenout, že to byl právě de Gaulle, kdo položil základní kámen pro budování paralelní islámské společnosti ve Francii tím, že podepsal evianské dohody upravující francouzské vztahy s postkoloniálním Alžírskem a umožňující pohyb lidí přes západní část Středozemního moře ze severní Afriky do Francie.

I. Kellnerová 14.3.2016 13:18

Viděli? Neviděli?.... No toto..!?!

http://video.aktualne.cz/dvtv/vondra-migrace-ohrozuje-podstatu-evropske-civilizace-zapad-j/r~87596316e7ae11e5807d0025900fea04/

B. Rybák 14.3.2016 13:13

Re: Orbán má i temné stránky

Jediné co chybí vysvětlit, jsou neomluvitelné lži a podvody k nimž se r. 2006 v neveřejném povolebním projevu k poslancům své Maďarské socialistické přiznal její předseda Ferenc Gyurcsány . Tyto podvody nakonec dovedly v podvodech pokračující maďarské socialisty k politickému bankrotu a V. Orbána r. 2010 k ústavní dvoutřetinové většině v parlamentu!

A. Alda 14.3.2016 13:04

Orbánovi tleskám,

pokud se nesnaží strkat pracky na Slovensko.

Maďary můžeme podporovat, ale pořád vůči nim musíme být ostražití.

Z. Rychlý 14.3.2016 11:49

Perfektní !

Popis reality přesným slovníkem a obraty.

Valenta = výborný novinář.

T. Kočí 14.3.2016 10:44

Re: Dobrý rozbor pane Valenta. Jediný Orbán se

Souhlas.Nejhoršį je, v kritických ćasech nemá národ v čele státnįka.Ňebýt Churchila,byl konec svëta.Orban je státnįk.Sralbotka ne.A Bureš je hokynář.Na to doplatíme.

M. Polacek 14.3.2016 10:40

Politicky nekorektni clanek

ma jenom muj obdiv, jak autor clanku, tak statnici vsech zemi s rozumem v hlave, nohama na zemi a pri smyslech.

jako na csfd - *****

Z. Švrček 14.3.2016 10:38

Re: Dobrý rozbor pane Valenta. Jediný Orbán se

Och, náš Bohoušek Sralbotka, balbulus maximus, si už připravuje svůj hochštaplerský dialektický pozdrav pro možné příští přechodné období: "dejž Allah čest vaší kapitralistické regulované práci, soudruzi a soudružky v Kristu"

J. Farda 14.3.2016 8:58

Orbán

tak možná reaguje proto, že má na rozdíl od paní Merkel gule. A na rozdíl od mnoha evropských takypolitiků neatrofované! :-)

R. Vašíček 14.3.2016 8:03

Re: Orbán má i temné stránky

Okupácia Maďarska bola sovietska. Jobbik a Fidesz sú na nože.

V. Němec 14.3.2016 7:40

Orbán je Maďar a ví dobře jak bránit Maďary.

Merkelová byla vědecká pracovnice a jistě ví, co každý vyšlý z devítky, že shromažďovat velké množství lidí na jednom místě a navíc výchovou naprosto odlišných, je koncentrák. A i ten, pokud pomineme nedostatek jídla a drezúru a bití , byl o to lepší, že měl přesný řád a nucenou práci bez ubíjející zahálky. Každý z moře psychiatrů, psychologů a různých doktorů by jí řekl co to způsobí. Takže ne nevědomost, ale jasný záměr, obrovská manipulace s lidmi a další německý pokus mengelovský.

P. Maleček 14.3.2016 7:02

Orbán má i temné stránky

No ještě chybí vysvětlit proč tak Orbán, před očima obětí ruské okupace Maďarska, leze do zádi Putinovu Rusku a proč toleruje a dokonce podporuje svinstva ala SS uniformovaných tlup maďarských neonacistů.

J. Fridrich 14.3.2016 6:49

Dobrý rozbor pane Valenta. Jediný Orbán se

Dobrý rozbor pane Valenta. Jediný Orbán se choval jako státník a EU by se mu měla omluvit a rychle se začít chovat podobně, zatím jen řeční... O našem Bohouškovi škoda slov.

Nyní je skvělá Makedonie - ta by si zasloužila plnou podporu celé Evropy. Je to malá země, chudá země, ale chová se zodpovědně a pomáhá zadržet ty valící se hordy co jdou rozvrátit a zničit Evropu... Šílenci z vedení EU posílají miliardy Eur Turkům a Řekům a ti neudělali vůbec nic.