27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Brodský 28.3.2007 16:05

Milá Šárko

Není to moc důležité ani k věci, ale ve svém vtipkování na téma americké či evropské nevzdělanosti splétáte do jednoho uzlu pojmy různých řádů. Homonyma nemusí být nutně synonymy. To, že se něco v angličtině nazývá slovem state ještě neznamená, že je to opravdový, ve smyslu suverenní stát.(Ostatně ten Váš "nation" také většinou neznamená národ a bilion je obyčejná miliarda.)

Vím s kým hraničí Slovensko či Slovinsko, Rakousko, Uruguay, Guatemala nebo Bhutan, ale netuším, zda Štyrsko leží vedle Korutan, s kým sousedí mexická Sonora nebo Tlascala, případně indický Utar Pradéš. A pochopitelně také, bez nahlédnutí do mapy, netuším, zda ten Váš Vermont nehraničí třeba s Manitobou, případně zda Tatarská autonomní republika sousedí s Baškirskem. Jenomže to právě nejsou žádné opravdové suverenní státy. 

Ivan Nový 26.3.2007 21:06

Jakou udělali Němci základní chybu?

Neotevřeli pracovní trh lidem z nových zemí. Mladí lidé z východu tak získají vztah k Anglii, Irsku a odpor k Německu. Němci skončí v izolaci a ta izolace bude vzlínat zdola.

68 26.3.2007 23:57

Re: Jakou udělali Němci základní chybu?

A snad Vám tam těch lidí není líto? Kéž by! Jen se podívejte na tu Markelovou z NDR a musíte mít po chuti.

68 27.3.2007 0:01

Re: Re: Jakou udělali Němci základní chybu?

Nechtěl jsem tu ženskou urazit, samozřejmě. Takže tedy Merkelovou, žádnou Markelovou.

Ivan Nový 27.3.2007 0:02

68,

ano, Němci se do Evropy nehodí. Co s nimi?

Petr Brodský 27.3.2007 17:49

Ivanovi

Nejenom Němci. Oni se do Evropy nehodí ani Arabové, Turci, Cikáni, Ukrajinci, Rusové a jistě by se našlo mnoho dalších, třeba socialismem, který jak pravíte, nefinguje, prolezlý Francouzi. Takže co snimi, se všemi, ivane, uděláte. Napsal už o tom něco Klaus? 

Petr Brodský 27.3.2007 17:50

Re: Ivanovi

Oprava:Nefunguje, prolezlí.

Petr Brodský 26.3.2007 16:43

Tohodle příspěvku je ve spodních větvích škoda

Re: o státu nebyla řeč:

Autor: supranacionalista IP: 194.7.121.xxx Datum: 26.03.2007 16:06

ouvej, to je place nad rozlitym krajacem mleka, nikdo nam pry nic primo nerekl, a ted je vsechno jinak, spolecny stat na obzoru. Tajnustkari eurohujerovsky... Mozna, kdyby se lepe ucila historie USA na VUMLU, hnedle by se prislo na to, ze federalni soudy USA se ujaly sjednocovani znacne svehlavych statecku unie prave prostrednictvim jurisdikce nad obchodem mezi staty unie a to je 200 let stara historie, tak jakepak prekvapeni.

gringo 26.3.2007 18:08

Re: Tohodle příspěvku je ve spodních větvích škoda

Federalni soudy nemohly iniciovat zadne sjednocovani, protoze, pokud to byly federalni soudy podlehaly federalni Ustave, ktera uz jaksi davno jakekoliv otazky sjednocovani vyresila.Navic jurisdikci nad obchodem mezi staty ma podle ustavy explicitne Kongres nikoliv jakuykoliv soud... Iniciativa k uzsimu sjednoceni od Konfederace k Unii vysla mezi lety 1781-1787 od legislativ jednotlivych statu, ne od jakychkoliv soudu, a prosla sirokou verejnou diskusi (viz Federalist Papers) a nekolika snemy, az po zaverecnou ratifikaci Ustavy.  

Evropske predstavy o americke historii jsou nekdy komicky bizarni...

Sarka 26.3.2007 20:58

Gringo - neni mozna?!

Evropske predstavy o cemkoli komicke a bizarni? Ja myslela ze v Evrope dli kamen mudrcu, ktery zpusobuje ze kazda trafikantka na rohu vi, s kterymi staty sousedi Missouri, zda Kansas lezi jizne ci Spise severne, a co je hlavnim mestem statu Idaho ;-D ;-D ;-D To prece jen my tady za oceanem jsme neinformovani a nesofistickovani burani kteri nevedi ze Slovensko neni totez co Slovinsko, a pletli si Cechy s Jugoslavci :-P

Oni prece dobre vedi, ze tady mlatime cernochy, olizujeme noze a nemame zadne dejiny ;-)

68 26.3.2007 22:58

Re: Gringo - neni mozna?!

A že když nepasete kozičky ve Vermontu, tak šávlujete manůr v Lujsiáně.

68 26.3.2007 23:51

Re: Re: Gringo - neni mozna?!

Tedy lépe v Lujsijáně! Jo, a také jsem si jist, že Petr Brodský zásadně strká do huby (úst) pouze vidličku. Na veřejnosti (na plese?) zcela určitě. Nůž nikdy neolízne i když chut tady někdy je. (Taková ta dobrá vomáčka v rantlu jeho ešusu, kterou ne a ne vidličkou dovyškrábat.) A je to tím, že holt Pítr je kultyvovanej junajtydevropan.

Petr Brodský 26.3.2007 16:06

Tomáši Haasovi

Věřit lze i na posmrtný život, ale samotná víra není argumentemm pro to, co se opravdu stane. Můžete samozřejmě věřit na šťastnou nacionalistickou budoucnost , kdy Evropa bude vypadat zase tak, jako ve třicátých letech dvacátého století a pokud lidé v Evropě se přidají na stranu Klause , Váší, Šakala, Ivana Nového, krátce řečeno pokud převládající mínění v Evropě bude vypadat tak  jako smýšlení většiny čtenářů Neviditelného Psa, pak nás ona Vámi vytoužená nacionaliostická budoucnost pravděpodobně nemine. Ale může to dopadnout také jinak.

Petr Brodský 26.3.2007 16:46

Re: Tomáši Haasovi,Oprava

Váší má být Vaší.

sláva 26.3.2007 17:29

Re: Tomáši Haasovi

tisíc let českého státu, tísíc let absorbování evropských idejí ze západu a jihu.. mohli jsme i ze severu (nabídka české koruny Albrechovi W.) ale nestalo se, ku škodě, mohli jsme být protestantským bohatým západem se vším všudy a obejít se bez papežů, co od nich bylo dobrého? Náš husitský pokus dopadl jak dopadl. opět po česku: všeobecným zchudnutím zemí českých...

Poučení: z českých hlav nikdy nic státotvorného nepošlo, za hranice kotliny nikdy nedohlédly, a co přišlo zvenčí se cum grano salis osvědčilo (prosím, vynechte protiargument s Hitlerem.. to nebyla Evropa, že.)

Čím více západního civilizačního vlivu na české palice, tím lépe. Další krok by mohla být kampan proti nikotinistům... opět dle západního vzoru.

Eh, darmo mluvit. JO, a ti v Brdech by mohli proti islámským raketam nasadit vidle, jistě jich mají doma víc než počítačů..

..

Ivan Nový 26.3.2007 20:27

Petře Brodský

ale Evropa už tak vypadá, my se jen bráníme Německému nacionalismu a jejich  vlastních představách o své nadřazenosti. Němce zde poznáte, podle jeho nafoukanosti, že Petře Bodský :-))))))) Válka bude, vyvolají ji eurokrati svými nesmysly. Jak dlouho myslíte, že jim bude procházet řešení problémů Německa na náš úkor? Podívejte se jak nás EK podvedla s povolenkami na emise CO2.

Petr Brodský 27.3.2007 17:34

Re: Petře Brodský

Kolikrát Vám mám vysvětlovat, že komise je podřízena radě, ve které trůní Vaše národní vlády?A kolikrát je třeba opakovat, že do EU vstoupila ČR na vlastní žádost zase rozhodnutím národní vlády? A že celá EU je stále jenom souborem mezistátních smluv suverenních států a suverenní stát může jakoukoli smlouvu vypovědět, udělá-li si na to ústavní zákon? Takže agitujte za vystoupení z EU, když se Vám nelíbí.      To s tou válkou se Vám také povedlo. V Evropě národních států by prošlo  komukoliv cokoliv, co by udělal na ůkor  ČR, neboť náš stát, jak každý ví, nikdy do žádné války nepůjde, leda tak proti neozbrojeným cikánům. 

Petr Brodský 26.3.2007 15:55

Pro Glosátora

Jednotné daně jsou dítětem eurorealistů (čti nacionalistů) především francouzských, kteří chtějí ponechat všechno vybirání daní v rukou tzv. národních států, ale zároveň chtějí vyloučit mezistátní konkurenci . Ve fungujících federacích je tomu obvykle naopak . Existují společné federální daně o nichž rozhoduje federální parlament(kongres) a pak místní daně, o nichž si rozhodují jednotlivé státy samy. Pokud to s daněmi přeženou, stěhují se podnikatelé k sousedům. A právě tomu chtějí francouzští Klauzové zabránit.  

Ivan Nový 26.3.2007 15:59

Petře Brodský,

k čemu pak tolik směrnic ????? Jedna nesmyslněší než druhá.

Petr Brodský 26.3.2007 16:13

Re: Petře Brodský,

Evropská komise směrnice navrhuje, ale činnost komise je závislá na souhlasu Evropské Rady a tam v podstatných věcech platí zásada jenomyslnosti. Pokud se Vám tedy nějaká směrnice zdá nesmyslná, nese za ní zodpovědnost Vámi glorifikovaná národní vláda, protože právě Ta (na místo volených  senátorů, jak je tomu v USA )Vás v oné Radě zastupuje. 

Petr Brodský 26.3.2007 16:14

Re: Re: Petře Brodský,

české vlády se ovšem s velkou oblibou vymlouvají na "Brusel", když chtějí prosadit něco doma nepopulárního.

Ivan Nový 26.3.2007 20:30

Petře Brodský,

ne, znamená to, že EU je zbytečná, tak jak je nastavena brání přirozené integraci a produkuje jen nesmyslné směrnice. Německo i tak zkrachuje, socialismus totiž nefunguje.

Petr Brodský 27.3.2007 17:18

Re: Petře Brodský,

Je-li EU zbytečná, tak proč ji Vaše milované národně státní vlády smontovávaly a hlavně proč do ní Vaše nejmilovanější česká vláda lezla?

Mimochodem, máte v tom lögický rozpor.Jestliže něco někomu škodí údajně nesmyslnými směrnicemi, tak to není zbytečné. Škodí-li to navíc přívržencům národních států, tak je to pro lidi užitečné.  Ale nejzajímavější je ta Vaše přirozená integrace. Jakpak to vypadá? To se jako celníci a pistolníci na hranicích sami od sebe rozejdou? V okamžiku, kdy vznikl samostatný národní český stát a slovenský stát, rázem se na hranicích objevili různí strážci omezující lidskou svobodu pohybu. Navzdory původnímu ujišťování, že bude zachována celní jednota, právo pracovat v obou státech atd. Najednou bylo potřeba shánět všelijaké papíry. Hlásíte se k liberalismu, copak nevidíte, že největší potupou lidské svobody jsou státní hranice?

Ivan Nový 26.3.2007 15:36

čeští eurokolaboranti,

nám říkají, že můžeme být rádi, že nás vzali do EU, protože nic neumíme a nic u nás nefungovalo, sugerují nám, že je to naše vina. Není, může za to socialismus, který tu 40 let vše organizoval. Proto také EU stagnuje, je v ní příliš socialismu, Němci a Francouzi nejsou neschopní, jen připustili aby v jejich zemi bylo příliš socialismu. My to víme, oni ne.

Ivan Nový 26.3.2007 15:30

Například

Sovětský Svaz žádnou silnou ekonomiku nevytvořil a to ovládal polovinu světa. Totéž platí pro současné směřování EU. Integrace má zakrýt ekonomické neúspěchy a stagnaci. Je to ovšem sebevražedná tendence, protože stagnaci ještě prohlubuje.

Sch.glosátor 26.3.2007 12:22

Přesto si myslím, že bychom měli mít krizový scénář vystoupení z EU.

Na hrozbu sankcemi bychom měli odpovědět hrozbou daňovým rájem.

Hnyk 26.3.2007 15:04

Na hrozbu sankcemi bychom měli odpovědět hrozbou daňovým rájem.

A rázným odmítnutím všech dotací z EU a zastavením kverulantství, že Češi nemůžou jít za výdělkem k západnímu sousedovi.;-D;-D;-D

Ivan Nový 26.3.2007 15:32

Hnyku,

jistě. Dotace je třeba odmítat, vedou jen k ještě většímu zadlužení Česka, v penězích i k v nitřnímu zadlužení. Je to jako byste daroval auto někomu, kdo nemá dostatečný příjem na to, aby měl na jeho provoz.

Saša 26.3.2007 16:32

Spouhlasím s Vámi.

R^ Nepochybuji o tom, že by to fungovalo.

Daňový ráj, bankovní tajemství, právo asylu a opravdová svoboda slova, americká vojenská základna na Moravě a ruská vojenská základna v Čechách.

Roy Boehm 26.3.2007 11:38

Mohl by autor aspoň nastínit

ta holá fakta a výhledy do budoucna, které nahrávají eurooptimistům. Aspoň od každého kousek, prosím, prosím. Z EU byrokracie prýští záplava nesmyslů a regulací, bez kterých by občané bez problémů přežili. Politici sem tam vyhlásí nějaký totální nesmysl (třeba energetická politika se socialistickým závazkem na 20% z obnovitelných zdrojů). Dotace (už samo o sobě kravina, protože, aby bylo na dotace, musí se někde peníze někomu sebrat a část jich pohltí dotační aparát) se prožírají v blbostech typu výstavba stadiónů, místo aby se financovala věda a výzkum. Společnou obranu reprezentují jednotky v síle brigády (a brání 420 miliónů obyvatel EU. Proti těmhle hrdinům byl Leonidás pěknej žabař). A i po třech letech jsou nové členské země jen členy II.kategorie se spoustou omezení. Tak kde jsou ta fakta? Kde jsou ty výhledy?