27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

EVROPA: Špidla nás balamutí

Bývalý eurokomisař, socialista Vladimír Špidla, poskytl tisku rozhovor týkající se EU a naší země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Plocek 15.2.2013 20:39

Špidla nás balamutí

P. Špidla je typický příklad politika bez vlastního názoru, který papouškuje co co mu "zaměstnavatel" nadiktuje. Konečně není sám. Vidíme jich dost i v domácí politice. Horší je to, že Eu po rouškou jednotné Evropy udržuje při životě ekonomické mrtvoly jen aby banky některých vedoucích států dostaly zpět své investice, které byly v těchto státech v lepším případě prošustrovány a v horším rozkradeny. A tak si Řecko a další státy dál sice nevesele ale dále žijí bez zásadních úsporných opatření. A jediným řešením je uzavřít finanční kohoutky. Tím by se prohloubila krize a došlo rychle ke krachu, což jsou jediné nástroje, které dokáží očistit ekonomiku a možná i politiku. A  by to byla rázná výstraha pro ostatní podobné státy.   Konečně v Česku je to stejné. Rozhazuje se stále a mám takový dojem, že politici ani nechápou, co to je racionální hospodaření.

P. Vaňura 15.2.2013 14:51

Úplně stačí zákon 180/2005Sb, který předložila

Špidlova vláda. Jeho cena je dvakrát vyšší, než suma, ktérá se dílem rozkradla a dílem prožrala během "divoké privatizace."

L. David 15.2.2013 14:14

Špidla do dnešní doby už vykázal tolik pomatenosti,

že je zbytečné, abychom jakékoliv jeho výroky brali vůbec vážně.

J. Boleslav 15.2.2013 15:07

Re: Špidla do dnešní doby už vykázal tolik pomatenosti,

Taky to tak vidím.

V. Ondys 15.2.2013 10:57

:)))))))) Proč by Špidla nekolaboroval s cizími

když příkladně vytahal z kapes našich daňových poplatníků miliardu do svý při jejich ochraně před kapitalistickými milionáři, kteří :)))))) kradou slunce, pokud lidem dávaj práci místo krásnejch řečí? Nejúžasnější je, jak podobní šikují státní zaměstnance v podobě nenávistnejch odborářů s chamtivými požadavky na úkor plátců daní ze soukromého sektoru. Jeden jenom zírá, jak ta hrstka zoufalejch otroků stále uživí takovou spoustu lidí v nenasytným molochu navzdory astronomickýmu zadlužování.

B. Rybák 18.2.2013 0:57

Re: :)))))))) Proč by Špidla nekolaboroval s cizími

Když uvážíme, že navíc ještě zahraničnímu kapitálu daroval např. 10 miliard za úmyslně prohranou arbitráž našeho státu s CME, pak musíme uznat, že si svůj "bruselský komisárek" opravdu perně zasloužil.

J. Blažek 15.2.2013 7:23

Neuvěřitelné ....

.... jak nějaký Rudolf Polanecký ví všechno o EU lépe, než člověk, který byl několik let eurokomisařem. (Ale možná je to i jinak - to jen ten Polanecký se chce opět pravicově zviditelnit kopnutím do socana a dělá, že ví a přitom ví úplný, ale úplný nic).

J. Hejna 15.2.2013 7:48

Re: Neuvěřitelné ....

Už to, že byl eurokomisařem špidla svědčí dostatečně o úrovni EU.

A ještě nám ten eurokomisař nemravně placený z našich daní chce radit, ba nařizovat.

Že se nestydí.

P. Lenc 15.2.2013 9:33

Re: Neuvěřitelné ....

A již se nějaká socialistická zombí styděla?Nač, ona to všechno dělá pro "obyčejné"lidi a to až do vítězného konce.Poslední údaj ze včerejška-ekonomický propad EU a ztráta konkurenceschopnosti vůči světu samozřejmně nejen našim socanům, ale i různým Blažkům mnoho neříká.Stále je ještě cosi dát do natažené ruky, tak nač se vzrušovat.

V. Kain 15.2.2013 9:35

Re: Neuvěřitelné ....

Snad bysme nechtěli aby eurokomisař slunečního svitu Špidla byl proti EK.Vždyť si po pětiletém bruselském nicnedělání vysloužil 100tisícovou rentu.Že je to do nebe volající nemravnost nikomu z těchto politických chameleonů nevadí.Jaká práce zůstala po Špidlovi?Žádná.Tato politická pijavice jen přitáhla z Bruselu,tak se cpala do senátu.Ještě štěstí,že to mu to nevyšlo.

J. Boleslav 15.2.2013 15:13

Re: Neuvěřitelné ....

Větší euroblbec než Špidla je snad už jenom Rouček. A i to je otázka.

P. Vaňura 15.2.2013 14:55

Pan Špidla to samozřejmě ví, a ví toho i mnohem

více. Sám jsem od něj kdysi slyšel, že EU obětovala textilní průmysl v celé Evropě, včetně Česka, jen aby podpořila třetí svět (což se líbí evropským kavárenským levičákům, kteří se nikdy nemuseli živit tím, že by dělali něco užitečného).

Pan Špidla pouze účelově LŽE!

P. Sulc 15.2.2013 2:30

Nejde mi na rozum, jak v Cesku

mohou byt politici, vcetne poslancu, kteri jsou ochotni bez reptani a s usmevem privest vlastni zemi, vlastni narod do noveho podruci, do poddanstvi Eura a Unie a vubec ani trochu se pri tom nestydi. A jak si to narod necha libit bez mrknuti oka, misto aby je na miste utloukl. A narod dokonce ani neremca, k vuli "ukradenemu" peru si ten bajecny narod vyrve hlasivky ale k vuli smrtelne vaznym vecem drzi hubu zavrenou.Jak to vypada, na to Recko, Portugalsko a dalsi budou platit nejen vnukove, ale i pre-pre vnukove. A nejspise budou sve pitome predky proklinat. Jenze ji, to uz nepomuze.

P. Zeman 15.2.2013 11:35

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku

Co si tak, vy zamindrákovaný "amerikáne", jednou zamést před vlastním prahem?

P. Vaněk 15.2.2013 12:43

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku

Zemane, Zemane, kde jste se flákal, když se rozdávala moudrost ?

P. Sulc 15.2.2013 20:51

Re: Nejde mi na rozum, jak v Cesku

Vase odpoved svedci o znacne nizkem intelektu, houpaci kun je proti vam Einstein. Mluvit k veci zrejme neumite.

J. Vyhnalík 15.2.2013 1:39

Zdroje jsou

Nechápu, jak někdo může brát vážně člověka, jehož jediným argumentem v debatě o rostoucím zadlužování republiky, byla stále opakovaná mantra: "Zdroje jsou!"

Věřím tomu, že on osobně, zvláště po jeho působení v EK, zdroje má, ale nechat ho mluvit do ekonomických záležitostí by bylo opravdu šílené.

J. Blažek 15.2.2013 7:29

Re: Zdroje jsou

Mýlíte se - Vladimír Špidla o tom, že "zdroje jsou" hovořil jen v případě zhoršování podmínek pro starobní důchody. A byla to v té době pravda, na pomyslném důchodovém účtu byl tehdy přebytek. A ani dnes by nemuselo docházet k drastickému snižování důchodů, stačilo by zvýšit pojištění na důchody o 2 procentní body, jak řekl Miloš Zeman. A zamezilo by se tomu,aby si v soukromých důchodových fondech plnili svá konta soukromníci.

R. Tichý 15.2.2013 9:17

Re: Zdroje jsou

Stačilo by zvýšit ?????

A za pár let se bude zase "jenom zvyšovat" ? Na demografickém nebi se žádná překvapení nečekají.

Předpokládám, že si myslíte, že je spravedlivé, aby všichni důchodci měli prakticky stejný důchod, přestože jeden odvádí měsíčně 200 Kč a druhý 30 000 Kč.

Je nutné všem lidem do hlavy vtloukat, že je důležitá osobní zodpovědnost !

J. Vyhnalík 15.2.2013 11:35

Re: Zdroje jsou

Přesně tak ta debata se vedla o tom, zda je, nebo není udržitelný princip průběžného financování důchodů.

V době, kdy Bismarck systém důchodů zaváděl, se důchodového věku dožívala jen malá část pracujících (průměrný věk 46 let, důchodový věk 70 let). Důchodu si pak užívali v průměru 5-6 let. Přitom pracovat se tehdy začínalo ve, z dnešního pohledu, dětském věku.

J. Kanioková 15.2.2013 12:37

A ten důchod měli jen státní zaměstnanci

P. Vaněk 15.2.2013 12:45

Re: Zdroje jsou

Tak s vámi a s vám podobnými nás čeká pouze cesta do zadele.

J. Slanina 15.2.2013 13:06

Re: Zdroje jsou

No však on soudruh Blažek má k té cestě stále v šuplíku itinerář v podobě Poučení z krizového vývoje.

B. Rybák 17.2.2013 14:05

Zdroje byly prožrány

V otázkách důchodů se pan Špidla (opakovaně) "vyznamenal" především ostudným tvrzením, že stárnutím obyvatelstva se nezmenší podíl průměrného důchodu a průměrné mzdy (prý protože roste produktivita práce). Tímto tvrzením pan archivář prokázal ostudnou neznalost matematiky na úrovni základní školy.

Špidlou odmítnutá důchodová reforma je nezbytná, protože současný (průběžný) důchodový systém je amorální tím, že "okrádá" občany o péči jejich dětí, které nutí podporovat i ty spoluobčany, kteří se na výchovu vlastních dětí zištně vykašlali.

Je proto hlavní příčinou našeho zhoubného vymírání. Je politicky neudržitelný, protože ustavičné stárnutí obyvatelstva by vyžadovalo ustavičné prosazování nepopulárních kroků (zvyšování důchodové daně a prodlužování důchodového věku).

P.S. Špidlův výrok "zdroje jsou" není argumentem pro žádnou debatu, protože se pan Špidla ani nenamáhal ty zdroje popsat (možná že tím myslel naše peněženky). Byl to ale hlavní slogan jeho volební kampaně, která i podle doznání pozdějšího ministra financí Sobotky slibovala to, co nemohla splnit (v Maďarsku byla kvůli takovéto lži levice smetena).

V. Bok 15.2.2013 1:02

Doporučil bych

nastudovat pojmy jako ručit, půjčit, dotovat.Je to docela rozdíl.

J. Mrázek 15.2.2013 6:00

Doporučil bych nastudovat pojmy:

Úspěšná slepá ulička, Unií z úsporných důvodů zhasnuté světlo na konci tunelu , čtvrtá říše a silný vůdce ,  české noviny z 96% vlastněné německými majiteli, německé penzijní fondy vlastnící fotovoltaická pole v Čr a české babičky jim platící s účtem za elektřinu........, bývalé české podniky s německými majiteli a ziskem plynoucím do Německa, obchodní řetězce něm. majitelů a zisky plynoucí,,,,35% platy zaměstnanců v těchto podnicích při stejné produktivitě jakou  jejich německých kolegů...hledejte rozdíly podstatné !

V. Venc 15.2.2013 10:47

Re: Doporučil bych nastudovat pojmy:

Ad Mrázek

Souhlas s komentářem. Jediným problémem německé dominance je vážnější obchodní vazba na Rusko! TOP a kníže dobře ví, že fiskální kompakt je velmi potřebná unijní vazba.