28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

EVROPA: Špehování občanů nejen na Slovensku

Poslanci ve slovenském parlamentu nedávno schválili plošné sledování obyvatelstva na základě mobilních telefonů, což má Slovensku pomoci v boji proti momentální pandemii způsobené virem Covid-19.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 9.4.2020 2:18

No jo, Čína a její vedoucí síla - Komunistická strana, taky omezuje občany tvrdou cenzurou Internetu a jeho dostupného obsahu... "ve prospěch většiny"...(???) Sakra, to je asi blbost, že? :-D

No, a co komu brání, aby nechal mobil doma nebo si pořídil více karet/čísel a bankovní kartu nepoužíval? :-P

I. Kellner 9.4.2020 5:46

No voni takhle debilně nemyslí, tak tu koronobitvu vyhrajou.

P. Moravčík 9.4.2020 7:14

Chcel som použiť rovnakú argumentáciu, ale ušetril ste mi klávesnicu. Niekedy sme telefónny prístroj nechávali doma (kto by sa s tým kufrom ťahal na prechádzku) a neupadali do kŕčov pri predstave, že sme mimo siete.

P. Jaroš 9.4.2020 8:17

Pane Nováku, zatím nám v nenošení mobilu a karty nikdo nebrání, ale i to se může změnit, některé firmy v současnosti nepřijímají hotovost, platba jen kartou či na fakturu. Teď jen aby stát napřel síly na ochranu obyvatel před nákazou hotovostí a je to, většina ještě zatleská...

P. Labaj 9.4.2020 1:02

Možná jsem naivní, ale nevím, čeho bych se měl v tomto případě bát. Pokud mou polohu stejně zná operátor (aspoň přibližně), což je komerční firma, tak proč bych se měl víc bát úřadů? Když půjdu loupit nebo vraždit, tak si prostě nechám mobil doma.

Já jsem odsouhlasil sledování své polohy. Má to bohužel důsledek ten, že spotřeba mobilu se silně zvýšila a tak ho mám pořád vybitý.

A bohužel moc nevěřím praktickému přínosu. Přece jen komerční GPS zase není tak přesná, takže poloha trochu poskakuje. A pokud budu 10 minut teoreticky s nějakým nakaženým na jednom místě, ale v reálu on bude na jedné straně silnice a já na druhé, tak to situaci moc nepomůže.

V. Šedivý 9.4.2020 0:19

To neznáte?

1) Proč bych se měl bát sledování, když nic špatného nedělám?

2) Kdyby to jediný život zachránilo, pak je to správné.

A je vymalováno.

I. Hlaváček 9.4.2020 3:12

Povedené je taky toto. Když se kácí les, létají třísky. Mnohdy jsou ale výsledkem jenom třísky.

V. Vaněk 9.4.2020 7:30

Ano