Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Špehování občanů nejen na Slovensku

Poslanci ve slovenském parlamentu nedávno schválili plošné sledování obyvatelstva na základě mobilních telefonů, což má Slovensku pomoci v boji proti momentální pandemii způsobené virem Covid-19.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

Martine zdravím,

je mi sympatické, že ti leží na srdci naše svoboda, bohužel v nové pokoronavirové realitě to nebude EU, která tu svobodu dokáže efektivně hájit...

"Matička dobrotivá" bude bojovat o vlastní přežití, a svobody jakéhosi Martina Mařáka budou spíše v ruce, která vyrůstá z ramene samotného Martina Mařáka, než v moci unijních biřiců, kteří budou spíše bojovat o právo na svou vlastní byrokratickou existenci...

Žádné směrnice EU ani usnesení europseudoparlamentu nás nespasí. Po krizi budeme všichni o poznání chudší a méně svododní. A o kolik - to záleží jen na nás!

0 0
možnosti
KK

S názory pana Mařáka jsem se nikdy kompletně neztotožňoval, neboť byly na můj vkus až příliš "eurooptimistické". Teď ovšem musím konstatovat, že mu, pravděpodobně, jde skutečně o svobodu a proto budu sledovat, jak se vypořádá s tím, že "více Evropy" znamená "méně svobody".

0 0
možnosti
JV

J 80V79l55č96e87k

9. 4. 2020 18:59

Pane Müllere, myslíte si, že má někdo zájem sledovat zrovna vás, nebo mne, že někoho zajímá kde se zrovna já, nebo vy nacházíte, pokud tedy po vás zrovna nejde policie?

Pokud je tato pameťová banka s příslušnými daty přístupná pouze záchranné službě, policii, a přístup k ní je podřízen zákonu, kdo jiný by vás chtěl a měl možnost špízlovat?

0 0
možnosti
JV

J 29V14l19č57e75k

9. 4. 2020 19:03

Patří k příspěvku pana Müllera.

0 0
možnosti
JK

Pane Mařáku, osobně dávám přednost svému životu a zdraví před utajováním svého soukromí nebo svou svobodou. Pokud se dozvídám o situaci ve Francii, tak situace tam a zde není stejná a i ve Francii již zavádějí obdobná opatření, jako máme my zde. Nevíte čím to je?

0 0
možnosti
Foto

Pokud máte na mysli vládní projekt StopCovid, který by měl mapovat pohyb obyvatelstva pomocí telefonů a který je jednak založen na dobrovolnosti, na tom, že údaje zůstanou anonymní a nikdo se k nim údajně nedostane, ani vláda, ani stát, tak to bude asi něco podobného, jako ta chytrá karanténa u nás.

I tady to zůstane v rámci současného platného právního řádu stejně jako v ČR. Mělo by to být hotové do třech týdnů a znovu opakuji, že princip je dobrovolný. Ještě se o tom tady bude diskutovat v parlamentu a tak.

Komu to nevadí, může se připojit. Mně to vadí a tak se nemusím připojit a nikdo mne bez mého svolení doufám nebude nějak plošně sledovat, jak tomu je na Slovensku.

0 0
možnosti
ST

Keď ste zločincom, doporučujem mobil nechať doma. To, že sa údaje monitorujú a dlhodobo ukladajú je skvelá vec a v demokracii môže vadiť iba zločincom. V totalite vadí disidentom. V oboch prípadoch, treba nechať mobil doma. Pre tento prípad máme zase kamery. Hold doba pokročila. Pokrok nezastavíš. Časy, keď špicľovia si písali odposluchy na rukáv sú nenávratne preč.

0 0
možnosti
JV

J 84V34l75č51e28k

9. 4. 2020 16:40

Ano, je to tak.

0 0
možnosti
AN

Září 2018.

Telefonní operátoři mají povinnost: monitorovat a až rok uchovávat údaje o tom, kdo s kým si telefonuje či esemeskuje, jak dlouho hovoří a o neuskutečněných hovorech, tzn. když volající toho druhého pouze prozvání. Vztahuje se na všechny provozovatele včetně skypu.

Tento postup jim přikazuje novela zákona o elektronických komunikací, kterou ČR přijala z podnětu Evropské unie.

0 0
možnosti
SP

Voliči na Slovensku dali svoje hlasy cirkusantovi. Matovič naozaj zabáva, nesklamal. No aj desí. S tým asi jeho voliči nepočítali. Právna úprava na sledovanie občanov je mimo akéhokoľvek kritéria demokracie. Uvediem len jednu skutočnosť. Prijímateľmi osobných údajov sú nevyškolený ľudia, bez previerok. Podanie na Ústavnom súde

už je. Výrok súdu (za rok ?) bude závisieť od stupňa popularity vlády.

Malá poznámka. Ani jedna z niekoľkých desiatok mimovládok neprotestovala. To je hádam jediný pozitívny moment. Vieme už s kým máme tú česť.

0 0
možnosti
Foto

Dík za informace.

0 0
možnosti
DM

Jen malé nesvéprávné děti musí pořád hlásit kde jsou. Je až zarážející touha státu o tato data. Nic jim nevěřím a minimálně by sloužila k tomu, jak z nás vyrazit víc peněz.

0 0
možnosti
JV

J 61V47l30č53e15k

9. 4. 2020 14:40

Pane Müllere, a co třeba švihne-li s vámi někde v lese mrtvička, a vy se nedokážete dostat zpátky domů. Také budete tajit svoji polohu, kde se zrovna nacházíte?

0 0
možnosti
JH

Do "sledovací" akce na Mapy.cz jsem se přihlásil dobrovolně. Dokonce mám kvůli tomu telefonu zapnutou GPS, což normálně nemám, protože to zbytečně žere baterii, takže mobil nabijim pro sichr denně, zatímco při běžném nastavení mi vydržel týden. A je mi jedno, jestli někdo vi, kudy jsem šel do pekárny pro chleba, nebo že jsem jel do práce o hodinu dřív, než jindy. Nedělám nic, špatného, nic co by nemohl kdokoli vědět, když ho to bude tak moc zajímat. A kdyby mně chtěl někdo třeba vykrást byt, na to nepotřebuje žádná data z mobilu, sousedka mu to řekne pěkně dopodrobna...

0 0
možnosti
JV

J 44V23l60č95e80k

9. 4. 2020 14:43

Pane Halsnesi, souhlasím s vámi.

0 0
možnosti
VK

Od roku 1953, kdy president československé republiky den před měnovou reformou prohlásil, že - cituji: "Naše měna je pevná jako nikdy před tím a veškeré fámy o měnové reformě jsou neopodstatnělé". Už žádnému politikovi nevěřím ani slovo. Jako kluk jsem nechápal, jak může "náš" president takto bezostyšně a beztrestně lhát celému národu.

Bohužel - mohl.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz