26.1.2020 | Svátek má Zora


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Imr 14.1.2020 18:31

To je porad dokola... jakekoliv mazani/filtrovani/pozmenovani/atd prispevku na Facebooku (nebo jinem serveru vlastnenem soukromou spolecnosti a financovanem soukromou spolecnosti) nema nic spolecneho s omezovanim svobody projevu!

J. Vintr 14.1.2020 19:36

Nepostřehl jste, že to mazání nařizuje té soukromé společnosti pod hrozbou astronomické pokuty stát?

D. Imr 14.1.2020 20:32

Postrehl. A mozna je to spatne, mozna dobre, nevim nejsem pravnik. Ale to nic nemeni na tom, ze svoboda projevu je uplne o necem jinem.

J. Jurax 14.1.2020 20:38

A o čem, smím se zeptat?

D. Imr 14.1.2020 21:53

O tom, ze Vas nikdo nebude pronasledovat, stihat, zavirat a jinak Vam odepirat Vase prava za Vas nazor a za jeho sireni.

V clanku nepadlo jedine slovo o tom, ze by byli jakkoli stihani nebo pokutovani vlastni autori prispevku.

Jinak, svoboda projevu je samozrejme omezovana vseobecne, pokud se jedna treba o rasismus nebo sireni pomluv nebo poplasnych zprav. Zminovane soudni rozhodnuti ale jiz existujici omezeni svobody projevu nijak nezprisnuje / nezhorsuje.

J. Jurax 14.1.2020 22:33

No jo ... hned Vaše první věta je zpochybněna větou třetí.

A pojmy "pomluva" a "poplašná zpráva" jsou velice gumové a začasté účelově vykládané. A i ten rasismus je hodnocen selektivně.

Co myslíte, je názor, resp. výrok "Jednotlivci všech ras se mohou pohybovat ve všech výškách inteligence. Výsledky některých měření ukazují nejvyšší průměrné IQ u východních Asiatů (Číňané, Japonci, Korejci) a aškenázských Židů. Za nimi s IQ okolo 100 následují evropští běloši a po nich skupiny jako Hispánci, Arabové či Indové. Nejnižší naměřené průměrné IQ mají afričtí černoši a Austrálci." rasistický? Je to z Wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Rasa_a_inteligence, je tam toho víc a je to uvozeno poznámkou "Neutralita toho článku byla zpochybněna".