20.3.2023 | Svátek má Světlana


Diskuse k článku

EVROPA: Socialismus přitažlivost neztrácí

Večer 26. května 2019 se italský místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini vyjádřil k výsledkům evropských voleb, takto: „Zrodila se nová Evropa!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 28.6.2019 23:49

Do socialismu se nedostanete přes politické strany!!!

Do budoucího stavu technologického socialismu se lidská společnost může dostat jen přes revoluční technologie. Nikoliv přes revoluční masy pracující, ani přes tlachající politology.

A ještě doplním: Občan v demokratické společnosti se může projevit i jinak, než jen přes své povinné členství v politické straně. Dříve byla možnost projevit se jen v rámci jedné strany, KSČ. Dnes je těch stran více, ale ani tím se nevyčerpaly možnosti demokracie.

Občan musí být hlavně slyšet!!!

L. Novák 28.6.2019 19:06

Socialismus a lidská blbost se vedou za ruce

Bohužel, za daného stavu věcí s tím asi nic nenaděláme. Nejdůležitější know-how v demokracii je, jak ovládnout blbější většinu národa, aby volil toho, kdo si "masáž" zaplatí...

A. Reček 28.6.2019 16:37

Zvláště pro mladé v zemích kde socialismus nezažili

A tak je tomu i v USA kde polovina mladých si myslí, že socialismus je spása světa!

J. Kopis 28.6.2019 20:32

Re: Zvláště pro mladé v zemích kde socialismus nezažili

Proto také levičáci ovládli školství a provádějí brainwashing už u školáků.

M. Bílý 28.6.2019 14:02

Socialismus je přitažlivý mimo jiné i proto, že ....

.... značná část lidí (možná většina) není schopna se o sebe řádně postarat, jsou leniví, hloupí. Mne nikdy socialismus netáhnul. Nepovažuji se za nějak obzvláště chytrého (je tolik lidí chytřejších než já).

F. Svoboda 28.6.2019 14:17

Re: Socialismus je přitažlivý mimo jiné i proto, že ....

Jsem téhož názoru - nejlepší dnešní příspěvek !!!

M. Bílý 28.6.2019 15:35

Re: Dobrý den, pane Svobodo! (14:17)

Děkuji Vám za pochvalu! A přeji hezký zbytek dne. S tím socialismem (v jakékoliv formě) to musíme, bohužel, vydržet nedá se nic dělat.

P. Grigar 28.6.2019 19:54

Re: Dobrý den, pane Svobodo! (14:17)

..kdybych na tento postoj přistoupil, vypadal by moje zahrada jako ta sousedovic. Ani náhodou!

A. Alda 28.6.2019 9:36

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Chceme-li jako národ přežít, musíme z EU co nejrychleji vystoupit.

J. Nový 28.6.2019 9:38

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

To si bohužel momentálně nemůžeme dovolit. EU by se sakra postarala, aby nám to dala sežrat. To bychom těžce zaplakali. Do toho by musel jít jedině celá V4 a příp. další země.

V. Petr 28.6.2019 10:22

Evropa je tak šílená, že se proti ni MUSÍME postavit. Přinejmenším větší spoluprací s USA po vzoru Polska!

A ekonomické šílenství ji tak oslabí, že nebude mít časem už tolik možností dát nám to sežrat! Zejména, když ÚPLNĚ ZRUŠÍME PODPORU OZE A POSTAVÍME JADERNÉ ELEKTRÁRNY!

M. Krátký 28.6.2019 11:51

Re:

celkem souhlasím, ale pozor na zblblou Čaputovou - už se špracuje podle not z Brusele - podle vzoru z p.r.d.e.l.e

P. Grigar 28.6.2019 19:56

Re:

.. a čekal snad někdo něco jiného? Uvidíte ten mazec, až přijde čas presidentských voleb u nás.

M. Prokop 28.6.2019 12:32

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Bohužel máte pravdu.

J. Kopis 28.6.2019 20:41

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Nezapomeňte, že EU potřebuje levnou a kvalitní východní práci, bez toho nebudou schopni dosáhnout přebytku a financovat své socialistické experimenty. Bohatě by stačilo začít produkovat zboží s vyšší přidanou hodnotou a nedodávat jen polotovary do Německa, kde to jen sestaví, zabalí, přihodí 100% přirážku a prodají jako luxusní zboží. Oni pak celkem snadno minimalizují náklady a maximalizují zisky!

J. Nový 28.6.2019 9:31

Škoda

Škoda, že západní země nezažily komouše a totalitní praktiky jako my. Byly by jinde a jejich občané by přemýšleli jinak. Chovají se jak hloupé ovce, jdoucí na porážku. Stačí jim říct, co "je správné a co ne" a ono tomu slepně důvěřují.

M. Prokop 28.6.2019 12:33

Re: Škoda

A zde je to lepší? Kéž by!

J. Pražák 28.6.2019 9:12

Tohle tušit, tak jsem ani nešel zvonit klíčema

Tak šílený, jako jsou ti dnešní zeleno oranžovo rudí, kteří si také pletou pravou a levou, když hodnotí jednotlivé směry v politice, by snad nebyl ani ten Kůl v Plotě. Socík k nám poprvé přišel z východu (když tedy nepočítám ten nacionální socialismus protektorátní) a nyní to zkouší znovu ze Západu.

K. Janyška 28.6.2019 8:45

Hergot, vždyť socialismus je vyučován školskými systémy,

jako jediný možný obsah a řídící struktura lidského světa. Toho jste si ještě nevšimli ?

Většího omylu se však lidstvo, jako celek, ještě nikdy nedopustilo. Děti a studenti jsou ve školách vedeni a školeni k životu v organizaci, tedy k socialismu, a ono prásk ho. Vyjdou ze škol a zjistí, že je všechno právě obráceně, že lidský svět je pravým opakem toho, co jim bylo vštěpováno do hlav a že to co po nich chce je zodpovědnost za vlastní život a rodinu a za stát. Je spontánním řádem, který od nich vyžaduje něco úplně opačného a navíc, chudáci, o ničem takovém nikdy neslyšeli stejně, jako jejich v tomto smyslu hloupí učitelé... Dzp.

J. Pavelka 28.6.2019 9:17

Re: Hergot, vždyť socialismus je vyučován školskými systémy,

Dnes jsou vedeni úplně jinak, než si představujete...i v té škole ...bohužel ale, poučení o tom že se má každý starat především sám o sebe, člověk vždy spíš vztahuje na druhé než sám na sebe...

K. Janyška 28.6.2019 21:23

Re: Hergot, vždyť socialismus je vyučován školskými systémy,

Nám v rodině na 10 učitelů různých stupňů, takže vím jak... Dzp.

V. Církva 28.6.2019 6:41

Vítězem voleb je nebolševický komunismus

Bohužel, jak jsem předpokládal skutečným vítězem voleb nejsou protimigrační strany před kterými nás varovala media. Vítězem voleb je starý špatný rudý extremismus obarvený nazeleno.

I kdyby měla být hlavním cílem Evropy ekologie a boj proti CO2 (třeba ano), určitě cesta není přes multikulturalismus a marxismus! To je cesta do pekel islamistismu a nepřátelství mezi třídami, pohlavími a lidmi vůbec, i když jako vždy se tváří jako to nejpotřebnější a nejspravedlivější, a hloupá stáda nevychovaných spratků na to jak obvykle skočila. Je to sebevražda Evropy ale zelení jsou spíš její vrazi a podle toho by měli být posuzováni. Už jednou to Evropa na začátku minulého století podcenila.

J. Frček 28.6.2019 3:26

Většina lidí nad tím mávne rukou. Mají jiné starosti. Je to podobné jako s nacisty ve třicátých letech. Lidé se probudí až cestou do koncentračních táborů. Ale to už bude pozdě, milióny ozbrojených aláhakbarů nikdo nezastaví...

P. Dvořák 28.6.2019 6:27

Lidé se neprobudí až cestou . . .

On tehdy totiž netušili, kam je vezou. A dnes vidíte všude kolem, že většina nepochopila, že je čeká ve výsledku to stejné, jenom metody budou jiné.

Ani bych nespočítal, kolik např. zmizelo nekorektních videí, kde za přátelského zpěvu "Alláh Akbar!" skupiny mladíků jiným lidem uřezávají hlavy nebo je zaživa nechají shořet v kleci.

V. Církva 28.6.2019 6:29

Re:

Ano je to pravda. Pro ně je teď důležitější Antibabiš na Letné s ochranou nezávislosti justice, která je tak nezávislá že nuznává spravedlností jednoznačně obhajitelné Rathovy odposlechy. A ne náhodou bylo zmíněno že Babiš a Zeman jsou důvodem pro globální oteplování.

S. Netzer 28.6.2019 9:03

Re:

Pro vás, rytíři smutné postavy, který se vyžíváte v apokalyptických vidinách, jsou pilíře demokratického státu zřejmě naprosto druhořadé a raději bojujete proti "islamitismu".

J. Nový 28.6.2019 9:37

Re:

Demokracie sama o sobě nikdy nikoho neuchránila před válkami.

A islamismus opravdu existuje a nevidí to jen osel vaší úrovně.

Nevím, co chcete dokázat jeho popíráním.

Podobně jako vás demokracie neuchrání před případným znásilněním, zavraždění, okradením, úmyslně založeným požárem atd.

Nebo jak vás před tím ochrání ty vaše "pilíře demokracie". V minulém roce jse sice spadly ze šestého na desáté místo v bezpečnosti, ale na kterém místě a proč je Německo, Francie nebo bašta demokracie USA? Tam se podle vás proti "islamismu" nebojuje, takže nemělo by být to pořadí zcela jiné? Třeba USA na prvním místě v bezpečnosti a my třeba na 180 místě?

V. Petr 28.6.2019 10:28

Tyto pilíře, ovládané rudozeleným ksindlem opravdu nejen nepotřebujeme, ale ani NECHCEME!

Jaká je demokracie v tom, když jakýsi soudce zkomplikuje dopravu milionům lidí kvůli "ochraně žab" či z jiných takto "důležitých" důvodů. Ne náhodou považuje rudozelená zelená P&L pakáž soudy za svou nejsilnější pozici.

Soudci by měli být VOLENI!

V. Církva 28.6.2019 14:56

Re:

Ne, nereálné představy, to je Vaše zvláštnost. Vy máte svoje pilíře a teorie, já realitu a prognózu na tomto reálném základu. Nezávislá justice je teoreticky správná. Ale z nějakého důvodu má dnešní justice daleko ke svému poslání - spravedlnosti. Ale nějaká Benešová nejrozí zhroucením nezáviosti justice.

V apokaliptických vidinách se vyžívají třeba meteoarmisti. Já netvrdím, že Zelení tu budou navždy. Ale na základě reálných událostí vím že islamizace i multikulturalismus končí vždy špatně.

Z. Koutecký 28.6.2019 15:00

Re:

Vážená paní Netzer, od našeho vstupu do EU jsme tu měli 11 vlád a 5 demokraticky zvolených sněmoven. V zásadě všechny dělaly totéž - akceptovaly všechno, co odsouhlasily instituce EU. Nic jiného jim totiž ani nezbývalo při jejich hlasovací síle cca 2-3,5%. Trochu se bránily imigračním kvótám, ale to by jim bylo houby platné, kdyby se nám sami imigranti nevyhýbali, protože jim nenabízíme dostatečně velkorysou sociální péči. Jsme prostě členy EU a postupně předáváme Unii pravomoci našich vlád a Parlamentu, takže naši politici budou rozhodovat o dění v této republice ve stále omezenějším rozsahu, tak jak o tom mluvila paní Merkelová, pan Macron a další mocní politici. Vystoupit z EU reálně nemůžeme, protože jsme ekonomicky totálně závislí na státech EU, zejména Německu, a jak by takový pokus o vystoupení dopadl, je Brexit dostatečně poučný. Lze samozřejmě očekávat, že čeští voliči budou mít všelijaké nápady, když při jejich příjmech si životní úroveň snaží vylepšit půjčkami, takže jejich zadlužení neustále roste a dnes již dosahuje 2,32 bilionu Kč, plus cca 1,7 bilionu Kč dluhu státu. Sice roste prudce majetek miliardářů (např. majetek pouhých 70 přesahuje 1 bilion Kč),ale také se několikanásobně zvýšil počet důchodců, jejichž důchod je zatížen exekucí (už je jich přes 90 tisíc), prudce rostou ceny základních potravin,bydlení je stále nedostupnější, atd. Voliči proto vesměs volí nikoliv pro někoho, nýbrž proti někomu. Pokud bude postupovat "integrace" EU podle plánu, pak však pro nás nebude rozhodující volba našich voličů, nýbrž míra demokracie v EU, ovšem s tím, že vždy budeme mít postavení menšiny a plky našich politiků budou málo významné. S nějakými našimi případnými excesy a porušováním "evropských hodnot" si ta většina snadno poradí. Pokud se ovšem nepohádají mezi sebou, což my ovšem neovlivníme. Každopádně důležitý je vývoj v horních patrech EU, ne v našem suterénu.