9.2.2023 | Svátek má Apolena


Diskuse k článku

EVROPA: Skrytý šarm skotského patriotismu

V Edinburghu se po desetiletém budování a dopravních kalamitách rozjely tramvaje. Projekt trval dvakrát déle, než se plánovalo, stál dvakrát tolik a trať je poloviční (14 km). No comment, brání se magistrát. Ovšem, stát není firma, nekoná racionálně a bankrot mu nehrozí, může zvýšit daně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brodský 25.6.2014 12:02

Pan Tomský, demokracie a kosmologická teorie

tzv Big Ripu(t.j. vElikého trhání-neplést s velkým třeskem) mají jednu společnou vlastnost. Všechny tři tyto fenomeny jsou schopny odtrhnout cokoli od čehokoli. Samotný big rip je prý schopen roztrhat i elementární částice. Jediným stěstím lidské politiky jsou asi autokratičtí Putinové, kteří dokáží svět demokraty roztrhaný na nekonečně malé kousky opět zcelit za pomoci tanků.

M. Prokop 25.6.2014 14:32

Re: Pan Tomský, demokracie a kosmologická teorie

Budiž vám ten Putin dopřán po libosti.

J. Schwarz 25.6.2014 18:45

Re: Pan Tomský, demokracie a kosmologická teorie

Mně by nijak nevadilo "roztrhání světa na nekonečně malé kousky" kdyby oni "demokrati"  zároveň netrvali na tom, že se ty kousky musejí zase sjednotit za jediným účelem - a to povinné "pomoci" těm i nejexotičtějším "kouskům" když se jim nedaří. Ovšem kecat jim do jejich způsobů je co nejstriktněji zakázáno. Takové "roztrhání na kousky" je jen iluze, pokud "kousek", obdařený "právem na vlastní cestu" si onu cestu, kulturu či jiné " špecifiká" není nucen i financovat! Putin má jedinou chybu - je Rus a "bojuje" za Rusko. Já rus nejsem, tedy je Putin protivníkem. Ale neprotestoval bych, kdyby se evropští "leadeři" chovali při ochraně zájmů evropanů stejně jako Putin v případě Rusů a kecy typu obviňování z rasismu / vzpomeňte na Matiční /, kvóty pro ženy a "antidiskriminační agendu" si strčili někam...

A. Ruščák 25.6.2014 9:01

Panu Tomskému chybí bližší pohled na věc

Nemohu do jisté míry souhlasit se zněním článku. Pan Tomský zapomněl jaksi opomenout jeden zásadní fakt - regionální autonomistická a separatistická hnutí jsou, až na Vlaams Belang a Legu Nord - proevropská, protože vědí, že existence EU jim umožňuje vyhlídky na samostatnost. Všechny tyto země, včetně Skotska a Katalánska, by v případě samostatnosti a neexistence EU na věci dost těžce prodělaly, protože by je udusila cla, různé protekcionismy, uzavřené hranice a podobně. Ostatně jedním z klíčových argumentů SNP v Yes Campaign je to, že Cameron a UKIP táhnou Británii mimo EU, což je v rozporu se skotskými národními zájmy a proto by lidé měli hlasovat pro nezávislost, aby zůstali v EU. Kampaň ve Skotsku sleduji od momentu, co Alex Salmond možnost referenda oznámil velmi bedlivě a je zajímavé, že tuto velmi klíčovou informaci pan Tomský vypustil.

A. Ruščák 25.6.2014 9:02

Re: Panu Tomskému chybí bližší pohled na věc

A ještě doplním - i v těch Flandrech je hlavní separatistická síla, tedy N-VA, nikoliv VB, proevropská právě z výše popsaného důvodu.

M. Prokop 25.6.2014 11:06

"existence EU jim umožňuje vyhlídky na samostatnost"

Samostatnost v rámci EU?

Se soudruhy v Bruseli? I vy žertéři .....

J. Hanzal 25.6.2014 8:21

Chápu to správně?

Po přečtení článku jsem dospěl k názoru, že Skotové chtějí samostatnost, ovšem zaplatit to má GOOD OLD ENGLAND. Pochopil jsem to správně?

P. Sulc 25.6.2014 4:26

Cim vetsi vykal, tim vice pachne.

F. Pavlis 25.6.2014 8:52

Re: Cim vetsi vykal, tim vice pachne.

A co se vám to stalo. Vzadu ????

J. Jílek 25.6.2014 1:27

Angličany představa odtržení Skotska velmi trápí.

....to vám přeju... :-)