24.2.2020 | Svátek má MatějDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Skličující (ale poučná) britská politická lekceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 91, poslední: 14.7.2018 11:07, přehled diskusí

Agresivní EU:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.7.2018 22:57

nás bude vláčet po soudech za odmítnutí kvót. Bude trestat Polsko za reformu soudnictví, Maďarsko za zákon Stop Šoroš, Slovensko za odmítání kvót a za šokující diskriminaci romů. Dvojí metr funguje hezky: dokud se neozvala proti ilegálům Itálie, tak všechny postoje V4 byly trestuhodné. I když na slova V4 došlo.

EU si nezaslouží žít.

Článek pana Strejčka je velmi výstižný. Je mi líto, že to s Británií takhle dopadá. David Cameron utratil neuvěřitelných 9 milionů liber z peněz daňových poplatníků na přesvědčovací kampaň "Zůstat v EU". To se pak těžko prosazují názory "Odejít" s takovou finanční diskriminací. Takže referendum vlastně dopadlo nejlíp jak mohlo.

Aktivita IVK naznačuje, že se se Zemanem něco děje.:
Autor: K. Janyška Datum: 13.7.2018 15:29

Je až podezřele vysoká a dotýká se vnitřní politiky... Dzp.

Také jsem to se zděšením:
Autor: M. Mařák Datum: 13.7.2018 18:51

zaznamenal.

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 19:36

I já. Mohlo by to snad ještě těch několik let vydržet bez nějakých radikálních změn...

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: M. Mařák Datum: 13.7.2018 19:43

Ti Tvoji Emanuel Erdogan s Angelem Putinem se Ti ráno moc nepovedli, řekl bych. Já to mám s tím Tvým lotrem jednodušší, nějakou rádoby srandu ani nemusím vymýšlet, neboť on si ji dlouhodobě vytváří tak nějak samovolně.

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 20:06

Martine, ale proč srovnáváš nesrovnatelné? Já jsem živoucí politiky nijak necharakterizoval ani nedehonestoval a sní nenálepkoval - jen jsem trochu extrapoloval stávající vývojové trendy a snažil se odhadnout, jaký typ politiků nám nejspíše bude vládnout s ohledem na charakter budoucí federace - Eurotvrdojádra.

No a vyšel mi Emmanuel Erdogan a Angela Putinová, jako nejpravděpodobnější mix :-))))) O Makronovi ani Angele ve svém příspěvku nic zlého neříkám...

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: M. Mařák Datum: 13.7.2018 20:08

Mně zase v ČR pořád vychází ten trestně stíhaný a kdoví jaký ještě zločinec a STBák, který je premiérem. No a nadšený z toho tedy nejsem, jářku.

Ten by se do tvrdého jádra:
Autor: M. Mařák Datum: 13.7.2018 20:12

snažil vecpat s obrovskou rychlostí, to bych se klidně i vsadil. Takže pokud bych to viděl prizmatem politiky v ČR, tak spíše Babiš Erdogan, nebo ještě lépe Babiš Putin, nemyslíš?

Re: Ten by se do tvrdého jádra:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 20:18

A ani tobě bych to příliš neradil :-)

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 20:15

Situaci v ČR podrobně probíráme v jiných diskuzních vláknech. Zde se bavíme o Emmanuelu Makronovi a Angele Putinové jako prototypu budoucích lídrů Eurotvrdojádra - a také o tom, zda nám Zeman nebude kandidovat na Eurotvrdojádro prezidenta, s tím že my zůstaneme na požehnané Europeriferii a Ty si ho konečně užiješ taky :-)))))))

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: M. Mařák Datum: 13.7.2018 20:20

O Zemanově stavu, zdá se, hovoří obrovská momentální Klausova aktivita, že jako nikdy se nemá říkat nikdy a podobně...

Mně osobně Merkel nevadí, jako každý politik má jisté chyby, ale její celkový přínos nejen pro Německo je podle mne vcelku pozitivní. Co se týče Macrona, tak ten má u mne zatím za jedna s hvězdičkou. Celý IVK by k němu měl přijet na dlouhodobou stáž a naučit se, jak má pravičák jednat nejen se zdivočelými odboráři.

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 20:23

Myslím, že se Klaus spíše chystá na řádnou prezidentskou volbu za X let, kondici na to má.

A ty současné politiky nemá smysl hodnotit - dějiny to udělají za nás :-)))))

Re: Také jsem to se zděšením:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 20:20

Vlastně o "Emmanuelu Erdoganovi"!:-))))))))

Nezbývá než trpělivě vyčkat...:
Autor: P. Grigar Datum: 13.7.2018 13:18

..dalšího vývoje situace. Prozatím se vždy realita odklonila od prognóz. Přesto si jednu neodpustím: definitivní řešení přinese pouze rozpad EU. A to bude mazec...

To je tak účelové.:
Autor: V. Lunák Datum: 13.7.2018 12:28

Pokud ne účelové, tak jste mimořádně hloupý tvor.

Proč nebyl konstruktivní plán? Jak můžete mít konstruktivní plán, když nevíte, co vlastně chcete a kampaň předcházející referendu stála na mylných informacích ohledně toků prostředků mezi UK a EU či ohledně toho, jaké jsou kompetence UK a EU v souvislosti s migrací. To celkem jasně vysvětluje to, proč se někteří hysteričtí brexitáři zdekovali hned a někteří opouští palubu nyní.

Co je to za idiotský výběr zemí v souvislosti s tím žvástem o tom, že EU potřebovala ukázat, že exit vlastně nejde? Dle PEW z vámi uvedených zemí můžete tak maximálně v případě Itálie uvažovat o nějaké podpoře odchodu z EU (cca 35 % dotázaných).

Re: To je tak účelové.:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.7.2018 19:40

Nikdo z EU neodchází.

To Unie odchází od nás, členských zemích - vrávoravým krokem Junckera...

Re: To je tak účelové.:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.7.2018 11:07

Tohle je asi tak ,,chytré" jako tvrdit, že ČR od nás odchází vrávoravým krokem Zemana.

Muselo to tak skončit:
Autor: V. Kraus Datum: 13.7.2018 12:10

"Chaos, nejistota, rozhádání, vyvolání společenské nejistoty, pocitů rozkladu a neklidu na britské politické scéně i v britské společnosti ......"

Výsledky referenda o Brexitu byly velice těsné. Britská společnost je v tomto směru velice rozdělená a to se samozřejmě projevuje i na rozpolcenosti britské politické scény. Jinak to dopadnout ani nemohlo.

Re: Muselo to tak skončit:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.7.2018 17:27

Tak tak. Mně to potvrzuje, co tvrdím už delší čas v souvislosti se snahou o referendu české: dostatečné kritérium pro změnu "50% zúčastněných" zdaleka nestačí, protože obratem - tu se někdo poleká a změní názor, tu voliči "proti" začnou volat "vždyť přece většina jsme my" a budou mít pravdu. Čímž všeobecně nálada pro naplnění referenda (vstup do EU, czexit, odvolání prezidenta, prostě cokoliv si vymyslíte) poklesne.

Tvrdím, že jedinou ochranou je... Já mám za správné mít kritérium 50% VŠECH voličů (v takovém případě ani nemusíte limitovat minimální účast), na Psu kdosi zmínil ústavní většinu, což dobře zní, ale při 2/3 "pro" při 50% účasti je pro pouze třetina voličů, a s takovou "podporou" bych se do zásadních změn fakt nepouštěl.

I po listopadu 1989, a že ten měl opravdu masovou podporu, během pár let vykrystalizovalo dost a dost lidí, kteří "si to takhle nepředstavovali". Nic proti nim, počítám hlasující, nehodnotím výsledky.

Typické pro hodnocení EU z kanceláře IVK:
Autor: A. Reček Datum: 13.7.2018 10:59

Pro Institut Václava Klause je dnešní EU agresivní. Vlastně je agresivní pro všechny kteří si EU nepřejí. Kremlem počínaje.

Re: Typické pro hodnocení EU z kanceláře IVK:
Autor: M. Prokop Datum: 13.7.2018 11:35

Pojem "dnešní EU" je nepřesný. Agresivní jsou socialisté všech odstínů a dobroserové v Bruseli i větších státech.

Re: Typické pro hodnocení EU z kanceláře IVK:
Autor: J. Kulheim Datum: 13.7.2018 14:26

EU nemůže být agresiní, protže nemá rozum. Agresivní,neschopní a mocichtíví jsou současní politici, ktež EU řídí. Merkelová, Makron, Junker, atd. Ani jednoho z těchto lidí jsem nevolil a nemohl jsem ani jejich volbu nijak ovlivnit. Směr, kterým EU kráčí, určují nevolení, neznámí, neodvolatelní úředníci. Pletou se lidem do života a chovají se jako neomylní a vševědoucí vládcové. Chtějí zlikvidovat národní státy a nomezeně vládnout. Pro nás to znamená ztrátu individuální a státní svobody. SVOBODA JE TO JEDINÉ ZA CO SE VYPLATÍ BOJOVAT. Svobodu nám nikdo zpátky nevrátí.

Co jsou zač ukazuje jednání o vystoupení V.B. z EÚ. Cílem je co nejvíc uškodit, prodlužovat jednání do té doby než se dostanou k moci politici, kteří nechtějí, aby V.B. z EÚ odešla. Zlatá Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Pokud by rozdělení ČSR vyjednávali takoví jako oni, tak se se Slovákama mlátíme a nenávidíme. Tak máme dobré vztahy a oba státy si vedou docela dobře.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.7.2018 17:46

Nejen pro institut VK je EU agresivní.. a nejen EU:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.7.2018 17:41

2012 - Je třeba podkopat národní homogenitu evropských států - https://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395 ... "EU by měla "udělat vše pro to, aby podkopala" homogenitu "svých členských států, řekl zvláštní zástupce OSN pro migraci."

"Theresa Mayová zabila obchodní dohodu mezi USA a Velkou Británií s měkkým Brexitem" - Trumpovou velkou ránou https://twitter.com/V_of_Europe/status/1017543967041314818

Pokud se velká zrada Brexitu nezmění, nemám jinou možnost, než se vrátit jako vůdce Ukipu - https://www.telegraph.co.uk/politics/2018/07/09/great-brexitbetrayal-isnt-reversed-have-no-choice-return-ukip/

Trump: Radil jsem Mayové, jak na brexit. Neposlechla a rozhodla špatně - http://jdem.cz/ea6kn9

"Mayová podle aktuálního plánu hodlá zachovat více obchodních vazeb na EU, než si přáli zastánci rázné odluky od Bruselu. Kvůli tomu počátkem týdne rezignoval Johnson a ministr pro brexit David Davis."

Po těch včerejších scénách:
Autor: O. Zuckerová Datum: 13.7.2018 10:47

si ten czexit (jakkoli vytoužený) opravdu nedovedu představit. Chyběla tam už jen - jak ji známe z populárního Ladova obrázku - cedulka: NAŠEMU KONÁNÍ BUĎ BOŽÍ POŽEHNÁNÍ!

Re: Po těch včerejších scénách:
Autor: S. Netzer Datum: 13.7.2018 10:52

Dočkáte se, nebojte.

Soudruzi všech odstínů na tom usilovně pracují.

Re: Po těch včerejších scénách:
Autor: M. Prokop Datum: 13.7.2018 11:37

Hlavně v Berlíně, Paříži a Bruseli. A hlavně ti modří hvězdičkovaní, ač ostatní barvy, od rudé po zelenou, také nezahálejí.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.7.2018 17:43

Vzhledem k tomu, že je Británie zasviněna migranty snad více:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.7.2018 10:29

než západní Evropa, nemá pro ni odchod z EU, na rozdíl od nás, vlastně skoro žádný přínos!

Navíc, tamní sluníčkáři mohou směle konkurovat i těm ve Švédsku.

Žádné náklady na opuštění EU nejsou moc velké, pokud se tím vyhneme přívalu migrantů!

Ah, Ca Ira...

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.7.2018 17:47