12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

EVROPA: Šikanované Maďarsko si zaslouží naši podporu

Podle Evropského parlamentu Maďarsko porušuje společné hodnoty Unie. Nechová se totiž dobře k migrantům, není uctivé k Sorosovi, nevyznává gender a má moc „úzkou“ definici rodiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 18.9.2018 18:42

Ano, pravda.

J. Jurax 18.9.2018 20:19

Výstižné!

Rossi 18.9.2018 11:40

Orbán - velikán v osnově demagogů.

Problém má 2 roviny, faktickou a matrixovou.

1) Síly ovládající Wall Street a tím pádem i celý Brusel dlouhodobě generují tlak na relativizaci evr. hodnot a destrukci sociálních struktur v Evropě. (Jinými slovy eliminace: -tradičních vztahů mezi generacemi včetně rodinných konstalací, -stratifikace intelekt. vrstev, -zvykového práva a morálky atd.). Další cesty k diverzi jsou: manipulativní granty pro humanitní směry VŠ, think-tanky, neziskovky; dále ovládnutí sekretariátů pol. stran a tím pádem i veřejnoprávních médií. Zmocnění se výše uvedených instrumentů vede k následujícímu bodu.

2) Nastolování nového Matrixu. Přetavující se obyvatelé do tohoto Nového řádu svůj "svobodný" úsudek implikují z pseudoreality popsané v bodě 1.

ORBÁN přepisování reality pochopil a brání se. (A ta migrace je -dle mého soudu- jen završení rozkladného proces, který může vyvrcholit snad už jen obč. válkou.)

Zapálení Reichstagu bylo revoluční řešení jak se chopit moci. Postupná změna paradigmatu je "jejich" evolučním manuálem. I následky se ovšem liší. Tenkrát byly bolavě tvrdé, ovšem i zjevné a tím pádem i egu nepřátelské. Zato dnes nenápadné, skryté, do cogita se lehce infiltrující; a asi o to víc TRVALÉ... Jsme schopni se bránit? Orbán dává šanci, že by se obranné dílo zdařiti mohlo...

M. Moravcová 18.9.2018 11:17

Orbán za nás, my za Orbána

https://www.facebook.com/events/238186970198870/,čtvrtek v 17:00 až 19:00,Pod Hradbami, 160 00 Praha, Česká Republika

s proslovem vystoupí, předpokládaní řečníci

Europoslanec J. Kohlíček,Senátor PČR J. Doubrava,Poslanec PČR J. Foldyna,Poslanec PČR V. Klaus,Kandidát na senátora L. Jakl

a další

J. Fridrich 18.9.2018 10:53

Zjednodusim to - Madarsko chce zit podle svych zasad - a ty jsou klasicky Evropske a obcanum jejich zeme vyhovuji... To je spatne ?

S. Netzer 18.9.2018 11:17

Re:

Ty maďarské "zásady" jsou kompatibilní se zásadami EU, nebo ne? Pokud ne, tak může přece Maďarsko EU opustit.

Ale to by si asi kálelo do vlastního hnízda. € ani Orbánovi nesmrdí, jak se zdá.

R. Langer 18.9.2018 11:58

Re:

Aby ses nakonec nedivila, že Maďarům smrdíš ty a tobě podobní, Pátá kolono. Víc než ta eura.

V. Kain 18.9.2018 13:05

Re:

Na Polsko si netroufnou ti líní,zbabělí a pokrytečtí bruselští neomarxisti.Polsko 40 mil.obyv.Maďarsko 10 mil.obyv.Tady vyhrožují dokonce by poslali nějaké žoldnéře.Ať to zkusí na poláky a ty najaté žoldnéře poženou jako stádo krav.Poláci nejsou žádní ustrašenci

A. Alda 18.9.2018 16:32

Maďaři a Poláci jsou staletí kámoši.

Maďaři a Poláci - bratranci šavle i sklenky. Oba ty národy mají velkou historii odboje proti cizí moci. A vždy byli přáteli. Jan Sobiesky nezachránil Vídeň před Turky kvůli Habsburkům, ale kvůli Maďarům.

J. Fridrich 18.9.2018 12:35

Ty jeho zasady jsou zasady vetsiny obyvatel Evropy, roztomila damo - i kdyz vy to asi NETUSITE, ale v soucasnosti to BOHUZEL nejsou zasady vudcu Evropy... Jejich cas se ale naplnuje a konci, draha damo..

TAK ASI TAK..

S. Netzer 18.9.2018 12:41

Re:

Netušila jsem, že jste mluvčím "vetsiny obyvatel Evropy".

Vaše znalosti "zasad vetsiny obyvatel Evropy" se zakládají na vlastních výsledcích průzkumu názorů "vetsiny obyvatel Evropy", nebo jak jste k těmto poznatkům přišel?

J. Fridrich 18.9.2018 13:05

Hluboce si vazim toho, jak se mi a mym nazorum na dnesni vyvoj sveta venujete, ale ja se vam tak venovat nehodlam. Vy mate povinnost venovat sve " obohaceni " mnoha nasim obcanum, tak je nezklamte - a venujte se jim...

Tak asi tak, mila a vazena damo....

R. Langer 18.9.2018 17:31

Re:

Aha, Pátá kolono, jestli se tvoje znalosti zásad většiny obyvatel Evropy zakládají na výsledcích nějakých průzkumů, potom už chápu, proč jsi taková vygumovaná ubožačka. Teď už ty tvoje výplody dávají smysl. Teda vlastně pořád nedávají, ale už konečně víme proč. :-D

J. Kanioková 18.9.2018 18:47

:)))))))))))

L. Kubeš 18.9.2018 13:01

Re:

Odporná neomarxistka se zase ozvala, raději agituj v té tvé vysněné Germánii, nádhero !

J. Ráž 18.9.2018 13:02

Re:

Zásady hlásané Bruselem přestaly být kompatibilní s tradičním evropskými hodnotami i zásadami demokracie a proti tomuto stavu roste v zemích odpor. Odtrženost bruselských elit od převažujícího názorového proudu občanů členských zemí, je zásadní problém současné EU. Ani Vy jste nezaznamenala, že jste se svými názory v naprosté menšině a tak pokračuje Vaše ztrapňování i v diskuzním prostoru zde.

J. Kulheim 18.9.2018 13:37

Re:

EU je organizace, která neumí samostatně myslet. To co je vydáváno za zásady na kterých stojí EU jsou fakticky výplody levicových politiků jako je pan Junker, pan Macron, paní Merkel apod. Pan Orbán byl zvolený v řádných volbách a nikomu nevnucuje svůj pohled na svět. Žádný z uvedených politků se v Maďarsku o důvěru neucházel a oni dovolují si kritizovat situaci v Maďarsku. Nejsou vševědoucí a myslí si, že jsou všemohoucí. Žádný z uvedených politiků se o důvěru maďarských voličů neucházel. Kde berou tu drzost mustrovat Orbána? Jestli jejich pohled na svět je totožný s hodnotami ne kterých stojí EU, tak bychom měli rychle utíkat než to začne hořet.

Já těm lidem, kteří chtějí ovlivňovat život můj a mé rodiny, nevěřím ani slovo. Pokud by to co říkají mysleli vážně, tak by si pár sirotků vzali domů. Paní Merkel ani pan Macron nemají děti a mohli by jim zabezpečit dobrý život. Zatím neudělali nic. Proto to všechno považuji za další z triků jak si ohřát prstíček.

Datace jsou velké zlo. Peníze nám seberou a potom je někomu dají. Já jsem nedostal ani korunu dotací a proto jsem čistý plátce. Na druhou staranu pokud někomu něco dávám, tak mu nemůžu vyčítat, že není dostatečně vděčný. Pokud by to byla půčka, tak budu žádat o její vrácení.

J. Svoboda 18.9.2018 13:40

Re:

Nevím zda euro Orbánové smrdí.

Za to velice dobře vím, že osoba s NIC Neter by mu smrděla velmi. On zaplať pámbu její výšplechty nečte.

J. Svoboda 18.9.2018 13:42

Re:

Nevím zda euro Orbánové smrdí.

Za to velice dobře vím, že osoba s NIC Netzer by mu smrděla velmi. On zaplať pámbu její výšplechty nečte. Má jiné starosti.

P. Han 18.9.2018 13:52

Re:

Tím chcete říct, že "zásady EU" jsou nekompatibilní se zásadami, podle kterých se vyvíjela celá Evropa po staletí a na nichž dokonce vznikala i původní EU? Tak to máte pravdu.

V. Pokorný 18.9.2018 10:25

Docela

jsem se zasmál. Jak píše kdosi dříve. Že totiž v Maďarsku se cíleně potlačuje opozice, svoboda tisku, změny v soudnictví. Je tenhle člověk v realitě? Já jsem žádné takové kroky nezaznamenal. Pravda, nesleduju dezinformační média, jako ČT, ČRO, tzv. seriozní média. Prolhaná, dodávám já.

I. Mertl 18.9.2018 10:23

Ale houby

Dobře, že se na maďarský problém mírně poukázalo. Zdůrazňují mírně, jde o varování. Problémy tam totiž jsou, demokracie je ohýbána viditelně, a to nejméně posilováním výkonné moci. Myslím, že Babišova podpora Orbánovy politiky vyplývá ze vzájemné mentální podobnosti. Obávám se, že po dosažení dalšího stupně ovládnutí státu bude Babiš postupovat právě podle Orbánova mustru. Moc zvědav, jak se to bude místním příznivcům Orbána (jako nepříznivcům Evropy) líbit. Cesta z totality totiž není lehká, cesta tam snadná.

S. Netzer 18.9.2018 10:16

Vlastenec Orbán

zachránil Maďarsko před Sorosem, váš Babiš Česko před syrskými sirotky.

Slovy architekta Vandase: "jsou to řízci"!

R. Langer 18.9.2018 12:00

Re: Vlastenec Orbán

Ano, ještě že tě tam nemáme místo nich, Pátá kolono. Každý si dokáže snadno představit, jak by to asi dopadlo. :-D

H. Lukešová 18.9.2018 14:55

Re: Vlastenec Orbán

Jo takoví 17letí "sirotci" dělají největší zločinnost. Naposledy 17letý palestinský terorista, zavraždil hrdinu Izraele Ariho Fulda (45), izraelsko-amerického občana, proizraelského aktivistu, otce 4 dětí.

Zrůdy palestinské...A takové "sirotci" řádí i v Evropě.

S. Netzer 18.9.2018 15:17

Re: Vlastenec Orbán

Hlavně že domorodci "nedělají žádnou zločinnost".

R. Langer 18.9.2018 17:34

Re: Vlastenec Orbán

Jasně, tak tam přidáme ještě tu cizí, aby to bylo lepší, že, Pátá kolono? Jak ty jsi tupá, to je fakt dílo.

M. Zdobinský 18.9.2018 9:51

Pravda bývá šedivá

Pravda bývá v životě většinou šedivá,ani černá,ani bílá. Viktor Orbán má nepochybně některé rysy autoritativního vládce, které je třeba pozorně sledovat a hlídat (od toho jsou ale v demokracii volby a ne bruselští ouřadové). Na druhou stranu byl první z vysokých politiků Evropy, který jasně pojmenoval riziko,které jeho zemi a potažmo Evropě hrozí. Za to si zaslouží obrovský respekt. Pamatujeme všichni dobu (okolo r.2015), kdy byl v bruseli nazýván xenofóbem a rasistou, jen za to,že začal chránit hranice své země. Říkal a dělal jen to, co po třech letech (velmi tiše a opatrně) říkají někteří další politici. Ti se v roce 2015 mýlili a lhali(v čele s Merklovou) a měli by a)odejít b)Orbánovi se zdvořile omluvit. Ale toho zjevně nejsou ve své pýše schopni. Takže okolo sebe kopou jako chcípající kobyla v naději,že jejich slova a činy z období 2015 budou zapomenuty a oni zase dostanou hlasy a udrží si svá bruselská koryta.Kdyby se chovali tehdy jen z půlky jako Orbán, byla by migrační krize významně menší a žádný "problém" Maďarsko by vůbec nebyl na pořadu.

Pokud po tomto hlasování bude ČSSD ještě trvat na jménu Poche,tak nejen že sama skočí do politického hrobu,ale ještě za sebou zaklapne víko oranžové rakve.

J. Ráž 18.9.2018 13:17

Re: Pravda bývá šedivá

Paradoxem je, že na údajnou "nedemokratičnost" politiky a autokratičnost vlády, kterou si občané opakovaně zvolili v demokratických volbách, upozorňuje občany nezvolený bruselský byrokratický aparát vyznačující se autokratickým způsobem svého vystupování.

A. Alda 18.9.2018 9:48

Železný sociologický zákon:

Každá moc tenduje k expansi.

Nemůže-li to být expanse vnější (v tomto případě ovládnutí dalších a dalších států), nastupuje expanse vnitřní (v tomto případě zvyšování moci centra na úkor členských subjektů).

Pan Orbán je pro mne autoritou a vzorem, velmi si ho vážím.