10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

EVROPA: Rusko patří do Evropy

Myslím tím samozřejmě do Evropské unie, neboť rozdíl mezi EU a Evropou je stejný jako rozdíl mezi USA a Amerikou, prostě se jim tak říká nezávisle na existenci evropského a amerického kontinentu, stejně jako se říká občanům matičky národů EU dobrotivé Evropané a občanům USA Američané. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 13.10.2021 14:47

Nejspíš staročesky. Měl jsem za to, že to znamená, když se nad nečím rozčilujete, kritizujete to, lomíte rukama, varujete ale to je asi tak všechno co s tím můžete dělat, protože Němec, Frantík a Ital chtějí rusům naivně vyjít ve všem vstříc. Gůglit to nebudu.

D. Bowman 13.10.2021 14:43

A) se nastavím proti Izraeli, jen kritizuji některé aspekty z jeho historie (Irgun a boj proti britům) a váš postoj.

B) až bude řeč o islámu a arabech, tak je kritice klidně podrobím, a to si za rámeček nedají.

D. Bowman 13.10.2021 14:21

Půjčování materálu by bylo uplnbě k ničemu, kdyby Britové nebojovali. Stáhli by se z Afriky i Palestiny. A Američani by se do války v Evropě jen obtížně zapojovali o několik let později.

Britové hájili především svoje zájmy. Aby neměli problémy s domácím obyvatelstvem na blízkém východě a severní africe, tak nadbíhali arabům. Logické a rozumé.

Vy vydíte jen židovské zájmy a nejste schopna objektivního posouzení. Vtipné je, že nebýt britů, tak to vážně poškodí i židovsé zájmy - Palestina by byla turecká a nebo by tam vládli arabové s Hitlerem.

D. Bowman 13.10.2021 14:13

Hajlovali a určitě i vystrkovali holé zadky....po té co jim Irgun vyhodil do povětří velitelství v hotelu a umučil kolegu.

Brity vyhnal hlavně nedostatek prostředků a SSSR tj. geopolitická situace.

Proč bych měl být proti Izraeli? Jsem proti vaší fanatické demagogii ohledně role Britů.

P. Milan 12.10.2021 23:31

Pardon, ale tohle je naprostá pitomost.

Britové si za WW2 nemohli dovolit, bojovat kromě Němců, Italů a Japonců ještě s většinou Arabů. To by ani Židům nepomohlo.

P. Milan 12.10.2021 23:24

"Do té doby na diktátorské praktity a rozpínavost Ruska horovaly v NATO apod. jen jejich bývalé kolonie."

Co to prosím je, horovat na něco? To je česky?

P. Milan 12.10.2021 23:22

Ano, bohužel.

P. Milan 12.10.2021 23:22

EU není zdaleka v pořádku, ale vypadnout z NATO, to může napadnout jen nějakého hodně zastydlého komouše.

J. Václavík 12.10.2021 21:09

Uvažovat se dá o jediném - jak co nejrychleji z NATO a EU vypadnout. A k tomu samozřejmě bude nezbytné Rusko. A samozřejmě, že Koudelka a jeho loutkovodiči to také dobře vědí, tak dělají dusno. Ale žádnou jinou cestu, jak přežít nemáme. A proboha už přestaňte s tím modloslužebnictvím "občanské společnosti" a netahejte do toho ani Rusko. To je zrůda a hřbitov v jedné osobě.

H. Lukešová 12.10.2021 21:01

A nepodporujete snad Araby a islám, když se stavíte proti Izraeli? Žádnou kritiku islámu a Arabů jsem od vás načetla.

Já jsem napsala svůj postoj, na něm si trvám, vy jste napsal ten svůj, ok. Mně to nevadí.

D. Bowman 12.10.2021 20:55

Oni upřednostňovali zákjmy své. To je z těch depeší jasně napsáno. Že to v určitou dobu znamenalo nadbíhat Arabům t.č. výrazně nejmocnější entitě v oblasti, je samozřejmé.

Britové slíbily území Zionistům, skrze barona Rothschilda.

Celé území vybojovali na Turcích. A bez jejich boje s Němci by žádný Izrael nebyl, teda pokud si nemyslíte, že by Havara agreement s Hitlerem prošla celá.

Jestli vám ho chtěli dát nebo ne je irelevantní. Proč by měli?

O co by mi jako mělo jít? Napsal jsem to jasně. Nelíbí se mi jak britům nasazujete psí hlavu.

Aha, takže kdo vás 100% nepodporuje za všech okolností a odváží se kritizovat, podporuje araby, islám a ruskou kinematografii, ne?

Se proberte.

H. Lukešová 12.10.2021 20:49

Jak nevyšli má 100% vstříc, nevyšli v ničem vstříc. A je to naopak, nebýt Američanů, Britové by se ve valce neudrželi. A odkdy je správne hajit arabske zajmy? Nechapu, co resite...

Byli to Američané, kteří zásobovali Brity, bez Američanů by Britové neměli šanci. Smlouva o půjčce a pronájmu vám nic neříká? Nenávist? Konstatování faktů není nenávist. Tak to bylo.

H. Lukešová 12.10.2021 20:43

Víte, že po WW2 udělali Britové tažení proti Židům, některé zabili, některé zatkli, během této akce i hajlovali. Až zejména poté, deklarovali bojovníci Irgunu "A nyní jsme s Velkou Británii ve valce".

Byli to hrdinové z Irgunu, kteří nakonec Brity ze Země izraelské vyhnali. Stejně nechápu o co vám jde, i vy jste na straně Arabů a muslimů, že se stavíte proti Izraeli. Ale vaše věc.

D. Bowman 12.10.2021 20:43

Kdyby Britové nebojovali, tak Američané nemají šanci. A dost možná ani Rusové.

Britové měli tu smůlu, že operovali na území na které měly zálusk Zionisté. A protože vám nevyšli 100% vstříc, tak k nim chováte slepou nenávist. Trošku se vzpamatujte.

D. Bowman 12.10.2021 20:36

Ten fanatismus byl natolik silný, že útočili na Brity, kteří bojovali s jejich úhlavním nepřítelem. Uvědomovali si to i někteří v tehdejším vedení a Irgunu zakázali na Brity útočit...zbytečně.

Bylo to nejen sprosté ale navíc pitomé. Ale co čekat od fanatiků.

H. Lukešová 12.10.2021 20:27

Mrazí mě z upřednostňování arabských a islámských zájmů. Kdyby bylo na Bitech, tak by Stát Izrael nikdy nevznikl. Britové zavřeli Palestinu Židům během WW2 a krátce po ní. Nechápu o co vám jde, i vy podporujete islám a Araby, no vaše věc. Moje ne. Britům není za co děkovat.

H. Lukešová 12.10.2021 20:23

A za co bych měla být vděčná? Jsem vdecna americkým vojákům a vojákům Rudé armády, ale Britové? Kteří byli na straně Arabů, vedli systematickou protizidovskou politiku a kteří mají podíl na holocaustu... není proč.

A i po WW2 zavírali Židy do koncentračních táborů. Nevěděla jsem, že jste na straně Arabů, ale to je Vaše věc. Američanům a Rusům náleží velký dík. Britové tragicky pochybili.

D. Bowman 12.10.2021 20:18

Nechápu z čeho vám tam mrazí. Že neupřednostňují židovské zájmy nad své vlastní?

Nebýt Britského impéria, tak to tam furt vlastní Turek. Dali vám kus svého těžce vydobytého území úplně zadarmo, porazili Hitlera a vy jim ještě budete nasazovat psí hlavu?

H. Lukešová 12.10.2021 20:17

Britové zamezili židovskou imigraci do Palestiny během WW2 a krátce po ní. Útoky Židů na Brity, kteří se tulili k Arabům byly naprosto legitimní. I vy jste na straně Arabů, že hájit proarabskou politiku Velké Británie? Židé v Zemi izraelské bojovali za svoz vlast a za svou zemi. Plně tyto hrdinske činy schvaluji.

D. Bowman 12.10.2021 20:13

Židi hlavně podtrhli Brity, když na ně začli pořádat teroristické útoky, a to válka ještě neskončila. Šef takové buňky byl následně premiér Izraele. Škoda že nodostal nobelovku za mír jako Arafat.

D. Bowman 12.10.2021 20:10

FDR hlavně naslouchal svým poradcům a novinářům, kteří byly minimálně sympatizanti s kominternou, ne-li přímo agenti (z nichž nemalá část židů). Vůbec se nedivím, že Stalinovi skočil na špek. Sám byl progesivista.

Židovská lobby toho zařídila dost. Ikdyž nezájem o evropské židy nebyl cizí i etablovaným židům v USA.

O vyhlazování se toho moc nevědělo. Navíc těch mrtvých a utrpení bylo dost i mimo koncentrační tábory. A z taktického hlediska nemůžete jen pořádat záchrané operace uprostřed nepřítelem kontrolovaného území.

Nicméně, spousta Evropanů (Američanů a Rusů) padla. Kdyby té oběti nebylo, tak je s židama konec. Nedělali to jen kvůli nim ale to nikdo. Židi se taky nepřetrhnou, když nejde přímo o ně.

Váš postoj mi přijde jako velmi nevděčný!!

J. Jurax 12.10.2021 19:57

Ehm ... zajímavé.

Musím ovšem konstatovat, že páně Mařákovo nadšení pro budování čtvrté říše hluboce nesdílím.

A dát těm blbečkům v bruseli ještě vojáčky na hraní je naprosto nežádoucí. Hranice Evropy proti invazi ilegálních migrantů by stejně bránit nemohla - to se v EU nesmí, porušilo by to lidská práva agresorů. Ovšem dala by se jistě využít k internacionální pomoci neposlušným státům, co se k bruseli nechovají dostatečně servilně, ano i rebelují. Třeba sI myslí, že jejich zákony jsou nadřazený bruselským!

EU v současné podobě je vážný až tragický omyl části Evropy.

P. Hák 12.10.2021 19:48

Často s Vámi nesouhlasím, ale jedno je třeba uznat - Francouzi ani jiní Románi to multikulti blbnutí a cancel culture opravdu nevymysleli. Tohle padá na Germány - anglicky mluvící země, Skandinávie.

D. Bowman 12.10.2021 19:47

Spojení EU a SSSR bylo v plánu. Proto Gorby zahájil Přestavbu a EU Komise je kompatibilní s Politbyrem.

Evropská levice to tak plánovala. A Globalisti všeho druhu jistě nebyli proti.

Rusko je přirozený spojenec vůči Islámu a Číně. Vždy bylo a nejspíš bude. Jde ovšem o podobu budoucí spolupráce. Globohomo se tak nenazývá pro nic za nic. Rusko si západní elity rozlítilo, až když zakázalo propagaci homosexualismu. Do té doby na diktátorské praktity a rozpínavost Ruska horovaly v NATO apod. jen jejich bývalé kolonie.

Společná armáda EU hlavně vyžaduje společný zájem a hodnoty tj. politiku. A ty jsou diametrálně odlišné na východě, jihu, severu i západě.

A hlavně, moc roste z hlavně pušky, jak říkaval Mao. Společnou armádou pod Bruselskou kontrolou skončí jakákoliv iluze o suverenitě. A vzhledem k současnému pojetí EU půjde jakákoliv subsidiarita do luftu tj. vládnout nám bude kdosi v Bruselu. Což v pojetí současných euro-socialistů nebude nikterak přívětivé k osobním svobodám a potažmo prosperitě. Tím spíš, že zmizí regionální konkurence - daňová, legislativní atd.

Ale tak hlavně, že budeme mít Impérium jak kráva od Atlantiku k Pacifiku. Na trůnu bude sedět Alex Soros s manželem a Putinova alma máter bude zajišťovat vnitřní bezpečnost. Prostý lid utře hubu.

Ve finále to bude takovej moloch a marast, že by sme dopadli líp, kdyby na nás Číňani hodili atomovku tj. ani ta slibovaná bezpečnost se nedostaví.

P. Hák 12.10.2021 19:43

Jenže nebýt Churchilla, Západ v dnešní podobě neexistuje. Británie by uzavřela s Německem mír a celá válka by trvala déle... SSSR by patrně vyhrál i tak, tedy pokud by se Britové nepostavili na stranu nacistů, ale Evropa by byla komunistická až k Atlantiku. Američané by to měli s vyloděním velmi těžké, neměli by nástupní prostor - Britské ostrovy.

D. Polanský 12.10.2021 18:24

Je to názor, a každý má nárok na svůj názor. Jen pište, nedejte se odradit. Jednou se trefíte.

M. Šurgot 12.10.2021 18:17

Politicka cast obsahu je od A do Zet blabol. Nema ani smysl komentovat obsah.

O hudbe se nevyjadruji.

Nicmene doporucuji autorovi zalozit nejakou politickou iniciativu k prosazovani clenstvi Ruska v Evropske Unii a vytvoreni Evropske federace misto Evropske Unie a mel by tak zkusit, co si o jeho myslenkach mysli obcane Ceske republiky.

M. Vojta 12.10.2021 17:20

Pro mne je autor tohoto článku sebestředný hňup, s velmi povrchními znalostmi historie. Jen další z řady, co ani chvíli nepochybuje, že pravda je to, co říká on.

J. Vlček 12.10.2021 17:08

Moc dobře poznamenáno, pane Pankovici. R^

J. Vlček 12.10.2021 16:43

Moc dobrá poznámka, pane Povolný. R^