3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

EVROPA: Rusko patří do Evropy

Myslím tím samozřejmě do Evropské unie, neboť rozdíl mezi EU a Evropou je stejný jako rozdíl mezi USA a Amerikou, prostě se jim tak říká nezávisle na existenci evropského a amerického kontinentu, stejně jako se říká občanům matičky národů EU dobrotivé Evropané a občanům USA Američané. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 12.10.2021 21:09

Uvažovat se dá o jediném - jak co nejrychleji z NATO a EU vypadnout. A k tomu samozřejmě bude nezbytné Rusko. A samozřejmě, že Koudelka a jeho loutkovodiči to také dobře vědí, tak dělají dusno. Ale žádnou jinou cestu, jak přežít nemáme. A proboha už přestaňte s tím modloslužebnictvím "občanské společnosti" a netahejte do toho ani Rusko. To je zrůda a hřbitov v jedné osobě.

P. Milan 12.10.2021 23:22

EU není zdaleka v pořádku, ale vypadnout z NATO, to může napadnout jen nějakého hodně zastydlého komouše.

J. Jurax 12.10.2021 19:57

Ehm ... zajímavé.

Musím ovšem konstatovat, že páně Mařákovo nadšení pro budování čtvrté říše hluboce nesdílím.

A dát těm blbečkům v bruseli ještě vojáčky na hraní je naprosto nežádoucí. Hranice Evropy proti invazi ilegálních migrantů by stejně bránit nemohla - to se v EU nesmí, porušilo by to lidská práva agresorů. Ovšem dala by se jistě využít k internacionální pomoci neposlušným státům, co se k bruseli nechovají dostatečně servilně, ano i rebelují. Třeba sI myslí, že jejich zákony jsou nadřazený bruselským!

EU v současné podobě je vážný až tragický omyl části Evropy.

P. Milan 12.10.2021 23:22

Ano, bohužel.

D. Bowman 12.10.2021 19:47

Spojení EU a SSSR bylo v plánu. Proto Gorby zahájil Přestavbu a EU Komise je kompatibilní s Politbyrem.

Evropská levice to tak plánovala. A Globalisti všeho druhu jistě nebyli proti.

Rusko je přirozený spojenec vůči Islámu a Číně. Vždy bylo a nejspíš bude. Jde ovšem o podobu budoucí spolupráce. Globohomo se tak nenazývá pro nic za nic. Rusko si západní elity rozlítilo, až když zakázalo propagaci homosexualismu. Do té doby na diktátorské praktity a rozpínavost Ruska horovaly v NATO apod. jen jejich bývalé kolonie.

Společná armáda EU hlavně vyžaduje společný zájem a hodnoty tj. politiku. A ty jsou diametrálně odlišné na východě, jihu, severu i západě.

A hlavně, moc roste z hlavně pušky, jak říkaval Mao. Společnou armádou pod Bruselskou kontrolou skončí jakákoliv iluze o suverenitě. A vzhledem k současnému pojetí EU půjde jakákoliv subsidiarita do luftu tj. vládnout nám bude kdosi v Bruselu. Což v pojetí současných euro-socialistů nebude nikterak přívětivé k osobním svobodám a potažmo prosperitě. Tím spíš, že zmizí regionální konkurence - daňová, legislativní atd.

Ale tak hlavně, že budeme mít Impérium jak kráva od Atlantiku k Pacifiku. Na trůnu bude sedět Alex Soros s manželem a Putinova alma máter bude zajišťovat vnitřní bezpečnost. Prostý lid utře hubu.

Ve finále to bude takovej moloch a marast, že by sme dopadli líp, kdyby na nás Číňani hodili atomovku tj. ani ta slibovaná bezpečnost se nedostaví.

P. Milan 12.10.2021 23:24

"Do té doby na diktátorské praktity a rozpínavost Ruska horovaly v NATO apod. jen jejich bývalé kolonie."

Co to prosím je, horovat na něco? To je česky?

D. Bowman 13.10.2021 14:47

Nejspíš staročesky. Měl jsem za to, že to znamená, když se nad nečím rozčilujete, kritizujete to, lomíte rukama, varujete ale to je asi tak všechno co s tím můžete dělat, protože Němec, Frantík a Ital chtějí rusům naivně vyjít ve všem vstříc. Gůglit to nebudu.

D. Polanský 12.10.2021 18:24

Je to názor, a každý má nárok na svůj názor. Jen pište, nedejte se odradit. Jednou se trefíte.

M. Šurgot 12.10.2021 18:17

Politicka cast obsahu je od A do Zet blabol. Nema ani smysl komentovat obsah.

O hudbe se nevyjadruji.

Nicmene doporucuji autorovi zalozit nejakou politickou iniciativu k prosazovani clenstvi Ruska v Evropske Unii a vytvoreni Evropske federace misto Evropske Unie a mel by tak zkusit, co si o jeho myslenkach mysli obcane Ceske republiky.

M. Vojta 12.10.2021 17:20

Pro mne je autor tohoto článku sebestředný hňup, s velmi povrchními znalostmi historie. Jen další z řady, co ani chvíli nepochybuje, že pravda je to, co říká on.

J. Černý 12.10.2021 16:14

EU chce unifikovat celý svět ??

O. Seliger 12.10.2021 15:20

Asi tak, díky politickým rozhodnutím o globalizaci, ubylo a někde možná úplně zmizel tzv. Národní průmysl. Samozřejmě k tomu velkou měrou přispěla Billova dálnice. A mnoho pragmaticky uvažujících firem již dávno odešla z prostého důvodu - za zisky, jež nejsou politický i do Ruska a Číny ale i jinam. Ale politici poučeni Machiavelim ;-)potřebují společnost rozdělovat. A debilizací se to daří. A tak jsou stále a stále vyhledáváni jacísi nepřátelé. V zahraničí, ale i doma, jež některým firmám jejich zisky jistí.

P. Brich 12.10.2021 14:43

Přestaňte už to hulit, pane Mařáku!!;-D

V. Klepetko 12.10.2021 14:42

Martine, chápu to dobře, že jestliže Rusko patří do EU, tak plnohodnotnou a funkční unijní armádu máme už prakticky vybudovanou? :-)

A nyní vážně: napsal jsi toho na téma eurofederalizace hodně, ale stále jsem neslyšel (nebo snad jsem to přeslechnul?), jaké entity by podle tebe měli být stavebními kameny té Federace:

1. Euroregiony, jako Katalánsko, Bavorsko, Morava, Tatarstán, atd., nebo

2. Stávající národní státy?

?

Jak to vidíš ty sám?

V. Petr 12.10.2021 14:02

Představa, jak se ten spolek rudozelených debilů brání jakékoliv agresi, když se neubrání ani migrantům na lodičkách, je skutečně z jiného světa...

Tolik k "evropské armádě..."

J. Vlček 12.10.2021 14:29

Přesně. R^

Pouze další armáda krků, které bude nutno financovat a živit. Migrace přivandrovalců nebude ovšem práce pro armádu, stejně tak, jako není pro NATO. ;-)

P. Brich 12.10.2021 14:46

Euroarmádu je třeba vybudovat, aby ty, kdož budou mít cukání opustit matičku národů dobrotivou, přešly laskominy:-P

J. Pankovic 12.10.2021 16:26

...a co myslíte, kdo bude tu Evropskou Armádu tvořit ??

Je zde spousta mladých nezaměstnaných moslimů, pro které není problém si poradit s bandou neposlušných káfirů a když velitel přihmouří oko, tak nějaké to " humanitární drancování" taky zvládnou :-(

J. Vlček 12.10.2021 17:08

Moc dobře poznamenáno, pane Pankovici. R^

J. Vlček 12.10.2021 13:33

Pane Mařáku, přestože nejsem vyznavačem hudby vašeho střihu, tak i přesto bych vám radil, věnujte se všemi silami hudbě, kterou děláte, třeba i do šuplíku, a neplýtvejte energií na vaše fantasmagorie ohledně vaší matičky národů EU dobrotivé.

Kdekdo by si totiž o vás mohl myslet, že jste jenom takový neškodný blázen. A vůbec, co na vaše nápady říká vaše rodina? Máte vůbec nějakou, nebo takto trotlujete zásluhou samoty? ;-D

V. Povolný 12.10.2021 13:05

Autor článku na mě působí jako fanatik s vymytým mozkem, který svá přání vydává za realitu a problémy zcela pomíjí. Praktická realizace jeho představ by vedla k občanské válce.

J. Vlček 12.10.2021 16:43

Moc dobrá poznámka, pane Povolný. R^

J. Fráňa 12.10.2021 12:42

Prohlašuji, že jsem Čech, občan ČR a obyvatel kontinentu zvaného Evropa. Nikdy nebudu euroobčan. Všichni eurohujeři vyližte si pr...;-D

O. Kaucký 12.10.2021 13:07

R^

J. Černý 12.10.2021 16:15

R^R^

J. Fráňa 12.10.2021 12:40

První věta stačila, ten člověk je na drogách.;-D Člověče je rok 2021 a CCCP není celý svět.

M. Sedláček 12.10.2021 12:20

EU není synonymem pro Evropu. Dál jsem ten fanatický blábol nečetl.;-D

H. Lukešová 12.10.2021 12:14

Ne jen vše evropské je dobré. Dnes připadá svátek Dnu domorodých obyvatel. No to má Evropa také máslo na hlavě, jak se chovala k podmaněný domorodým obyvatelům, že...

Panu bývalému americkému prezidentovi F.D. Rooseveltovi se vyčítá, že údajně podtrhl Churchilla a prý věřil Stalinovi. Ale proč by měl dbát zájmů evropských imperiálních velmocí Britů a Francouzů? Jako Američan neměl důvod podporoval evropský imperialismus, musel dbát zájmy amerického lidu a to udělal dobře.

Na druhou stranu se diskutuje, že FDR málo udělal pro záchranu evropských Židů, jenže Američané si to nepřáli, bral holt v úvahu přání Američanů, osud vyhlazovaných Židů nebyl pro Spojence prioritou.

V. Novák 12.10.2021 12:26

Stejně by mě zajímalo, v čem FDR to Churchilla podtrhl. Na Operation Unthinkable Churchillovi nekývl už Truman. A udělal dobře.

O osud evropských Židů se měli postarat především evropští demokrati - ale ti bránili imigraci do Palestiny i po válce. Za války věděli především Britové, co se s Židy děje - uměli dešifrovat Enigmu a velitelé lágrů poctivě a s německou důkladností referovali. Takže věděli velmi dobře.

P. Milan 12.10.2021 12:46

Spíš nepodpořil, než podtrhl. V Teheránu i na Jaltě byl ještě účinnější postup proti agresivnímu SSSR pro USA doma neprůchodný. Demokraciím to trvá dlouho, než se rozhoupou k vystoupení proti nějakému nebezpečí.

S těmi Židy, je otázka zda postarat se po válce znamenalo umožnit masový odchod těch přeživších do Palestiny. Byla to sice jejich pravlast, ale ne zcela prázdná. Za války mohli Britové sice číst Enigmu, ale rozšifrování nějakou dobu trvalo a primární byly operační depeše. A i kdyby věděli, dělat nemohli prakticky nic.

Podobně, jako nemohli dělat nic proti gulagům.