17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Ruská vakcína ve hře

Poté, co Rusko oznámilo, že má k dispozici vakcínu proti covidu, se světem liberálních médií prohnala doslova bouře nevole, že vakcína je nebezpečná, a naši „experti“ tvrdili, že se jí očkovat nenechají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kopta 31.1.2021 18:15

těžko důvěřovat jedinému slovu autora který tu běžně propaguje konspirční teorie...

J. Lukavsky 31.1.2021 17:56

"Sputnik V byla v Rusku schválena v létě loňského roku" a pokud víme tak před pár týdny si Sputnik V zažádal o registraci v EVA. Takže teď bude Evropská agentura študovat materiály a pak udělí či neudělí licenci a pak má cenu špekulovat zda to koupit či ne. Takže nač stahovat gatě když je brod ještě hodně daleko. Ale což nechat na občanovi aby si vybral sám? J.L. end

A. Sekanina 31.1.2021 17:43

No musím si dát pozor, až na mě dojde řada s očkováním aby mě nepíchli to ruské, či dokonce čínské svinstvo, rád přenechám místo v pořadníku nějakému soudruhovi.[>-]

J. Urban 31.1.2021 10:17

Super. Ocekavam, ze jakmile tu ruska vakcina bude, otoci i Vaclav Kikina a necha se standopede oockovat ;-D;-D;-D

M. Frank 30.1.2021 23:09

Vadí mi, že nejsou Sputnikem očkováni čeští komunisté a členové SPD, vážně bych jim to chtěl dopřát, aby zbylo více kvalitní vakciny pro dobré lidi.

D. Ondrejkovič 30.1.2021 16:23

Článek je plný propagandistických lží a autor názorně ukazuje, co je to potvrzující zkreslení - tedy že zvýrazňuje pouze ty informace, které se mu hodí do krámu, a ty, které se mu nehodí, tak zamlčuje, relativizuje nebo popírá a pak si k tomu ještě nějakých 5 % přimyslí, aby mu to dávalo výsledek, který si dopředu stanovil. Jako cvičebnice "confirmation bias" dost dobrý.....

Realita z českých médií je úplně jiná (Zdroje jsou obvykle podcasty Českého rozhlasu - Osobnost Plus, Vinohradská 12 a dále pak Podcasty Deníku N, DVTV a Rozstřel iDnes. Osoby pak prof Konvalinka, Chlíbek, Prymula, Balík, Smejkal a Daniel Stach). Z informací výhradně z těchto zdrojů jsem si já - narozdíl od autora - vzal toto:

Moskevský ústav Nikoleja Gamaleji patří ke světové špičce v oboru vakcín (Konvalinka). Jejich Sputnik V je postaven na bázi adenoviru - stejně jako vakcína od Astra Zeneca (Konvalinka, Chlíbek). Naopak Sputnik V je postaven na lidském adenoviru, zatímco Astra Zeneca na šimpanzím, takže je předpoklad, že Sputnik bude ještě o něco málo účinnější (Prymula).

Vakcína byla v Rusku nejprve schválena pouze pro emergentní použití a to po vyzkoušení na pouhých 37 dobrovolnících z řad armády (Konvalinka). Klinické studie (3 fáze) probíhaly průběžně v rámci očkování dobrovolníků z kritické infrastruktury.

Naši experti nikdy netvrdili, že by se očkoval nenechali - tady autor výslovně lže (anebo necituje experty, ale debily jako je autor sám, akorát s opačným znaménkem - proto evidenětně neuvádí žádné jméno). Jediné, co v tomto smyslu zaznělo bylo to, že by se Sputnikem nenechali očkovat PŘED SCHVÁLENÍM nejakým standardizovaným procesem - např. před EMA (Smejkal). Což je logické - to by se nenechali očkovat ani jakoukoli západní, severní nebo třeba jižní vakcínou.

Minulý týden Rusko u Sputniku dokončilo klinické standardní testy a požádalo o registraci u EMA.

J. Farda 30.1.2021 18:24

Ruská vakcina v Brazílii před 20ti dny: https://www.lidovky.cz/svet/brazilie-odstartuje-vyrobu-ruske-vakciny-sama-ji-vsak-neschvalila-bude-ji-vyvazet-do-latinske-amerik.A210111_125012_ln_zahranici_livs -- a před 14ti dny: https://echo24.cz/a/SFbh4/brazilie-odmitla-schvalit-ruskou-vakcinu-sputnik-nesplnuje-kriteria :-/

D. Ondrejkovič 30.1.2021 22:12

No a co z toho článku dovozujete? ;-D Pardon - z titulku, protože ten článek jste zjevně nečetl.

J. Farda 30.1.2021 22:23

Dával jsem k laskavému posouzení dva odkazy na brazilskou/indickou obezřetnost k Sputniku panem Bartoněm uváděným co alternativu. Dovozování, zda jsem četl či nečetl článek přenechávám k laskavému hodnocení Vám, leč Vy jste nejspíš nečetl ty dva odkazy, jináč byste snad promluvil i k jejich obsahu. Žijte blaze a číňana se střezte, abyste žádnou vakcinu netreboval ... ;-)

D. Ondrejkovič 31.1.2021 13:13

Ok, pak tedy konstatuji, že v těch odkazech není nic objevného, respektive že v těch článcích kromě souboru prázdných slov není téměř vůbec nic, co by se jakkoli vázalo k článku, pod kterým zde diskutujeme, pokud se tedy nespokojíme s tím, že když je tam slovo" Sputnik", tak už to souvisí. A pokud vyloučíme popis osobnosti pana Bolsonara, který tvrdí, že žádná pandemie neexistuje.

V. Novák 30.1.2021 18:34

Autor cituje "mediálně známé lékaře" - ne experty, jak požadujete vy.

Nevšiml-li jste si mediálně prosazovaného odporu vůči ruské vakcíně - ostatně jako všemu ruskému - musel jste v posledním půlroce žít na Marsu.

V ostatním dáváte autorovi zapravdu.

D. Ondrejkovič 30.1.2021 22:11

Nikoli - žiji pouze v jiné bublině, než je ta zcela izolovaná vaše bublina. Já jsem vnímal ke Sputniku v českém mediálním prostředí vcelku vyvážené postoje (stejně jako i k ostatním vakcímám) - a to, že vy (stejně jako autor) věnujete pozornost POUZE tomu, co se vám hodí, už jsem psal.

D. Ondrejkovič 31.1.2021 13:14

Mimochodem - autor necituje nikoho :-)

V. Mertan 30.1.2021 14:01

V podstate súhlas a autorom. Okrem toho existujú ešte aj čínske vakcíny. Ide o čas, a čím skôr sa zaočkujeme, tým skôr sa môže prejsť na normálny režim. Ak sa nájdu dobrovoľníci, čo sa zaočkujú aj ruskou alebo čínskou vakcínou, tak prečo ich nedoviezť? Mám kamarátku v SAE, čo sa nechala prednostne zaočkovať ako učiteľka ešte v decembri čínskou vakcínou. Ak je dobrá pre SAE, je dobrá aj pre nás. Hlavne nech sa skončí táto tragédia v priamom prenose. Ja osobne sa nebojím ani ochorenia na covid ani očkovania, hoci aj Sputnikom. Inak na Slovensku je povolená aj liečba liekom Ivermectin, v Čechách nepotrebujete?

D. Ondrejkovič 30.1.2021 22:17

Ty čínské vakcíny jsou velmi utajené a neexistují k nim prakticky žádné informace. Jediné, co se o nich proslýchá, je to, že jsou postaveny na bázi mrtvého viru - tedy je to takový vakcinační pravěk. Samozřejmě, pokud nic jiného není a může to někoho zachránit, tak proč ne, ale získaná imunita bude poměrně krátká (stejně dlouhá nebo kratší než když člověk tu nemoc prodělá) a účinnost tak kolem 50 - 60%

J. Nový 30.1.2021 13:59

Zase je fajn, že lidé v různých částech světa budou očkováni různými vakcínami a časem se ukáže, která z nich byla nejúčinnější nebo která měla vedlejší negativní účinky.

Ovšem jak znám evropská média, obávám se, že případné vedlejší účinky vakcín vyrobených v EU nebo USA budou bagatelizovány, či vůbec nezmíněny, kdežto negativní účinky těch ruských nebo čínských budou nafouknuty....až prasknou ;-D

E. Pribijl 30.1.2021 13:52

Realita je že tu ruskou vakcínu Sputnik si objednalo nebo již má mnoho států po světě (Jižní Amerik, Afrika...). Ne jen Kuba a Venezuela. Taky Čína vakcínu proti pandemii všude prodává. Západní firmy takovou Afriku v podstatě vynechali. Tam na to nemají peníze. Pak taková Afrika využívá Čínu.

P. Čech 30.1.2021 12:54

Za všechno nedobré mohou jako vždy politici politických stran a novináři. Vůbec bych se Rusům nedivil, kdyby do EU žádné vakcíny nedodali, když se jim EU odvděčuje všelijakými sankcemi. Teď, když celé "slavné" EU teče do bot, je jim najednou Rusko dobré. Spojenci ČR opět zklamávají? Podle mne lze být zadobře se všemi státy, které o to stojí. Bez výjimky. Politické ideologie musí jít stranou.

P. 1 30.1.2021 13:36

Chápu, chybí ti poklonkování vůči dubisku z východu.

P. Čech 30.1.2021 13:46

Nikdy jsem nikomu, žádnému státu nepoklonkoval. Ani SSSR, ani Rusku, ale ani USA, Německu či Francii. To si Vy asi neumíte představit.Asi se cítíte bezpečným pod cizí kuratelou, ať je jí kdokoliv. Skutečnost, že jsme v historii v ž d y na spoléhání na spojence nakonec doplatili Vám asi nic neříká.

V. Čermák 30.1.2021 15:02

Pavlíně von Sajrajt je zbytečné něco vysvětlovat....;-D

P. 1 30.1.2021 15:41

Ty už jsi svou zoofilii vysvětlil zákopčaníku.

P. 1 30.1.2021 15:45

Ale to je evidentní, že se cítíš "bezpečný pod cizí kuratelou". To ti nikdo nebere a ani to nemusíš znova opakovat. Jen bych ti doporučoval, trochu méně schizofrenie do tvých výroků, jinak by si tě mohl všimnout soud, který má na starosti tvou svéprávnost.

V. Novák 30.1.2021 18:35

Hovádko Pavlopavel opět soudí podle sebe...

P. 1 30.1.2021 18:54

Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal, smrade nováku.

V. Novák 30.1.2021 20:00

Děkuji, že jste opět projevil svou hovadnost, Pavlopavle - ale bylo to zbytečné, stěrače se nehlásí...

P. 1 30.1.2021 22:13

To co cítíš, táhne z tvý vlastní držky, smrade nováku.

P. 1 30.1.2021 12:44

Takže bartoň se hlásí jako dobrovolník na třetí fázi testování sputniku. Nebo jen žvaní z cesty, o čemž by svědčily jeho bláboly o "protiruské politice a propagandě".

P. Vychodil 30.1.2021 13:40

by mě zajímalo, jestli P.1 by raději chcípnul, než se nechal očkovat ruskou vakcínou...věci se mění rychle, co když tady nakonec jiná nebude ?

P. 1 30.1.2021 15:54

Jinými slovy, vychodil se hlásí dobrovolně na testování neotestovaného sputniku hned vedle bartoně. Dej pak vědět jestli se ti co by vedlejší účinek zhoršila inkontinence. Já si pak rozmyslím, jestli se dám očkovat vakcínou, která není ale je prověřená, nebo vakcínou která sice není prověřená ale taky NENÍ.