13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jirka.s. 30.1.2009 21:57

Re: Ty že bys byl s p i r i t ?

Ze záhrobí zřejmě vypadá všechno trochu jinak, pane Jakube! ;-)

Jakub S. 30.1.2009 22:10

Re: Ty že bys byl s p i r i t ?

Nějak nechápu - ?

jirka.s. 30.1.2009 22:26

Re: Ty že bys byl s p i r i t ?

Spirit = duch, ne? ;-)

čm 30.1.2009 13:55

Alkoholik

Rusko je dnes jeden kolektivní alkoholik v hodně těžkym stadiu týhle nemoci a podle toho reaguje. Kdo měl alkáče doma tak ví, vo čem je řeč. Chlapi jim jim už vymíraj teď  a tak je to otázka času. Blbý je jen to, že alkoholik někdy před tím, než se uchlastá, zapálí barák a tak.

salcher 30.1.2009 13:36

putine

rusko všechno vydrží, když   přežilo bolševiky

Kobylka Lajda 30.1.2009 18:08

Re: putine

Už by si zasloužilo ale něco lepšího, je to ohromná země velkých možností,  myslím, že návrat k osvícené monarchii by byl to nejlepší. Někdo z Romanovců ještě žije.  Před 1. světovou válkou mělo Rusko docela úspěšně nakročeno k modernizaci - jen ti hrozní profesionální reviolucionáři!Ruští vzdělanci, kteří utekli před revolucí do ČSR, to byla elita ruského národa a výborní lidé!!

Jakub S. 30.1.2009 21:38

Re: putine

Přesně. Bohužel to je nerealizovatelné...

hank bukowsky 30.1.2009 13:08

Dokazovat lháři lež je nedůstojné

je to přece tvůj výrok, ne?

Přečetl jsem si některé tvé starší články.

nejvíce mne fascinovalo, jak v článku o vlasovcích v jedné chvíli vysvětluješ jejich motivaci slovy "jenom přežít o pár dnů déle", abys pak o pár řádků níže vkládal těm úbohým vlasovcům, z nichž řada byla zajatých v bezvýchodných situacích, že mířili do lůna US-Army, aby pak pokračovali v boji proti stalinizmu. To už ani nekomentuji.

jirka.s. 30.1.2009 16:32

Re: "To už ani nekomentuji."

Jejda, to bude ale príma!!! ;-D

Kobylka Lajda 30.1.2009 18:17

Re: Dokazovat lháři lež je nedůstojné

Na vlasovcích a později na banderovcích byl spojenci a demokratickými státy spáchán zločin, že byli předání zpět sovětům, nebo honěni jako štvaná zvěř Škoda, že západ nerozumí podstatě zrůdnosti komunismu!

Jakub S. 30.1.2009 21:43

Re: Dokazovat lháři lež je nedůstojné

Ano. Podlé sklonění se před generalissimem, zločin, neomluvitelný. Ale dnes už přece jen ty iluze nemá, v podstatě.

hank bukowsky 30.1.2009 12:50

Myslím, Bystrove, že přesně víš o co jde, jen ty kydy kolem jsou pitomé

1. Copak USA nemají svoje národní zájmy a netrestají každého odpůrce své politiky sankcemi, embargem ba i firmy od spojenců. Copak lze upírat totéž jinému státu, aniž bychom za tím viděli angažovanost? Copak píšeš pro malé děti?

2. Gruzie vymlátila dost Osetínců pomocí českých zbraní. Jdi popřít tyto oběti pozůstalým do očí, nikoliv mainstremovými žvásty na českém internetu. Je na Osetíncích, s kým chtějí žít. I kdyby byli rusifikováni. Autore, vážně obhajuješ Stalinem administratívní darování Osetie Gruzíncům? A co Kosovo? Bylo v pořádku, že se odebralo Srbům?

3. Bystrove, když má Rusko paranoju, nemají ji Litva, Lotyško, Ukrajina, Gruzie? A snaha USA všude kolem Ruska nacpat základny je také paranoja? A čí větší? Rusů nebo USA?

4. A to lkaní o malé zemičce, která ale dokázala skrze svého silou zvoleného prezidenta přepadnout spící lidi? A udělala by to zřejmě zase? Nemluvě o kšeftech Izraele se zbraněmi, což tě asi pálí více.

5. A myslíš, že když se zemička Gruzie vyzbrojí, že odolá vojensky Rusku? Prostě nemám rád, když nás vy politruci opět považujete za stádo. Aby jste se nespletli.

pbla4024 30.1.2009 12:55

Re: Myslím, Bystrove, že přesně víš o co jde, jen ty kydy kolem jsou pitomé

Stalin nedaroval Osetii Rusku. Naopak, bolševici poprvé v historii Jižní Osetii z Gruzie administrativně vyčlenili.

hank bukowsky 30.1.2009 12:59

Re: Myslím, Bystrove, že přesně víš o co jde, jen ty kydy kolem jsou pitomé

Osetii Gruzíncům.

pbla4024 30.1.2009 13:15

Re: Myslím, Bystrove, že přesně víš o co jde, jen ty kydy kolem jsou pitomé

A, překlep. Správně je:

Stalin nedaroval Osetii Gruzii. Naopak, bolševici poprvé v historii Jižní Osetii z Gruzie administrativně vyčlenili.

To je přesný opak vašeho tvrzení.

A 30.1.2009 17:13

Re: Myslím, Bystrove, že přesně víš o co jde, jen ty kydy kolem jsou pitomé

Blabla yase blábolí z cesty. Miláčku, najdou si někde učebnici dějepisu a přečtou si laskavě, v kterém roce požádalo o přijetí do ruské říše Osetské knížetství a kdy knížetství Gruzínské. A kdy Gruzie poprve napadla a anektovala Osetii.

F. Čech 30.1.2009 13:28

Jste zcela vedle bukovský

Každý stát má své národní zájmy - samozřejmě, že je má i USA a Rusko. Národní zájmy mají ale také malé státy, které byly donedávna Ruskem sežrány a zotročeny!!!  Nebo snad podle tebe ne??? A jsou to právě národní zájmy těchto  Ruskem opakovaně obsazovaných a zotročovaných státečků a národů, které vedou např.pobaltské státy, Gruzii a další bývalé Rusy zotročené národy do spojenectví s USA!!! Proč upíráš ty rusofilský magore bukovský právo hájit své národní zájmy ministátům akutně ohroženým Ruskem??? (Tykám ti proto, že ty tykáš charakternímu panu Bystrovovi a takováto praxe je asi ve tvé hospodě zvykem.)     A malé státy se Ruska bojí právem, protože by bez cizí pomoci mohli být touto nnenažranou imperiální mocností sežráni v řádu hodin!!  Proto jsou v NATO a EU! Určitě tam nejsou proto, že by chtěli a mohli napadnput Rusko!!  A proč ses nezmínil o Rusy obsazené Abcházii s většinově gruzínským obyvatelstve, které z ní bylo teprve nedávno Rusy násilně vyhnáno? To se ti nehodí do krámu, že ano!  A když je Rusko podle tebe tak skvělým ochráncem malých národů jak to předvedlo v Jižní Osetii, tak proč se do spolku s ním nikdo , ale vůbec nikdo nehrne?? Dobře víš vážený soudruhu, že u Litvy, Lotyšska a Estonska se pokud o strach z Ruska nejedná o žádnou paranoiu, ale o racionální a historií potvrzenou obavu! U Ruska, které se údajně obává, že bude obsazeno Gruzií  a rozhodně i u tebe, který se tak třeseš o přezbrojené Rusko ovšem o paranoiu  jde. Měl by ses jít rychle léčit ty nenávistný neobjektivní trumbero!!!

Mirek F. 30.1.2009 13:49

Re: Jste zcela vedle bukovský

Do té Abcházie stěhovali Gruzíny především Stalin a Berija. Rusko se samotné Litvy nebo Gruzie nebojí, ale když se tyto státy spojí s velmocemi.... Obojí je legitimní, jak strach malých států okolo Ruska,tak ruské obavy z příliš velké a mocné aliance.

kubíček 30.1.2009 14:04

Re: Jste zcela vedle bukovský

Bože můj milý Čechu, to jsi mu to nandal, že? Přečti si po sobě  co jsi napsal. Jsou to žvásty jako vystřižené z komunistického tisku 50-tých let. Aby jsi se nezadusil tou svou  nenávistí vůči všemu co se nepodobá tobě!

A 30.1.2009 17:26

Re: Jste zcela vedle bukovský

čechu, čechu. I lhát se musí umět. Zkuste se například zamyslet nad tím, jak je možné, že jen co ti zlí Rusové přestali ty hodné Ukrajince a ještě hodnější pobalské nárůdky zotročovat, spadla ekonomika těch hodných chudáků na zadel.  Teď doufají, že jim bude hodnej americkej strejda nebo EU dělat stejnou dojnou krávu, jakou jim dělali Rusové. Leč zatím se k tomu jaxi nikdo nemá.;-D

jhm 30.1.2009 18:12

Re: Jste zcela vedle bukovský

Jo vono taky suroviny sou pryc, Rusko v ramci bratrske spoluprace SSSR nejdriv vytezilo bratrske zeme v ramci vytvareni naraznikoveho pasma bez surovin a tak ted muze prodavat ty svoje. Skoda ze na Rusko ted nejvic tlaci nikoliv ze zapadu ale z vychodu.

valle 30.1.2009 12:36

Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

Podivna kritika od zakladatele hnuti "Oni byli prvni". Nemuzu s ni souhlasit. Puskin napsal: "Soudruhu, ja verim ze prijde ta doba velkeho stesti a Rusko se probudi..." Ja si myslim ze Rusko se probouzi, obtizne ale prece.

Vcerejsi Sovjetsti Komuniste ublizili mnoha lidem, take svym emigrantum (a memu otci a otci pana Bystrova) - ale nedostali by se nikdy k moci bez pomoci Zapadu. Nejen Lenin a 10 milionu zlatych marek od Nemecka, ale mnohem vice Bronstejn-Trocky a 20 milionu dolaru od Wall Streetu pomohli za jasotu zapadnich intelektualu bolsevikum k moci.(O tehle druhe dolarove pomoci se nejak malo mluvi).

Ma proto Rusko zustat dnes bezbranne, pane Bystrove? Souhlasite aby pan Soros financoval oranzovou revoluci primo v Rusku (podobne jako drive na Ukrajine a v Gruzii)? Aby vzniklo "DEMOKRATICKE RUSKO" , asi jako "Demokraticky Irak" kde americke firmy nyni vlastni vsechny ropne zdroje? Tak aby prirodni bohatstvi "DEMOKRATICKEHO RUSKA" mohly prevzit Spojene staty? 

Marat 30.1.2009 12:45

Re: Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

Sakra sakra,že by soudruh Puškin vedl takouvéřeči. Chudák Puškin. Já měl za to,že měl úplně jiné starosti.

hank bukowsky 30.1.2009 12:59

Re: Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

mám za to, že přesně o tú poslední větu jde.

A pokuď jde o běti - ty z východu mají povětšině svoje jméno. Ti z jiných kontinentů jsou zhusta bezejměnní.

F. Čech 30.1.2009 13:03

Re: Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

To vaše bezbranné Rusko má k dispozici 10 000 jaderných hlavic (což je mimochodem asi 3x víc než stačí ke zničení celé naší civilizace). Přesto, že ho nikdo neohrožuje a vzhledem k výše uvedenému si to ani nikdo nemůže dovolit Rusko pilně dále zuřivě zbrojí a celý tento nesmyslný arsenál rozšiřuje. Vzhledem k ekonomické slabosti Ruska jehož HDP se zatím vyšplhal pouze na součet HDP Holandska a Belgie a jehož infrastruktura je na úrovni africké země je to opravdu veliký luxus. Zanedbaná Afrika ovšem také nechává své hladovějící obyvatelstvo na pospas hladomoru a rovněž vydává většinu svých příjmů za zbrojení. myslíte si, že to má nějaký smysl? Co kdyby takhle soudruh Putin místo stálých vyhrůžek a nereálných snah o obnovení ruského koloniálního systému zahrnujícího donedávna i nás zaplatil Rusům dodnes nedokončenou elektrifikací a vybudoval ve své zemi konečně silniční a železniční síť, které po téměř století stále dominuje sibiřská magistrála! vybudovaná už za cara Nikolaje II  

amos 30.1.2009 13:20

Re: Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

Ono to bude trochu jinak. Těch 10 000 raket je už dávno nesmysl, podstatný je počet co dolétne do USA, a těch zase tolik není. A  snaha budovat základny  a PR štíty musí  Rusy znervozňovat protože to narušuje rovnováhu a vytváří jednostrannou výhodu. A tím je čas k nějaké reakci a možnost amíků  zničit  Rusům většinu odvetných raket ještě na zemi. Netvrdím, že amíci chtějí zítra zaútočit ale pomalu ale jistě si vytvářejí možnosti. A když jsou možnosti.... kdoví. Viz Irák. Doufejme že bude Obama rozumnější než ten terorista co odešel na ranč.

milkom 30.1.2009 13:22

Re: Oni byli prvni, ale tohle by neschvalili

Rusové sice mají tisíce jaderných hlavic - jejich problém spočívá v tom že více než 9.000 z nich mohou leda tak roznášet po světě v baťohu - drtivá většina nosičů je totiž ve šrotu, nebo na cestě do šrotu. Jejich současné výrobní kapacity nosičů jsou naprosto směšné - na vyzbrojení jediné ponorky raketami potřebují 18 měsíců. ;-)

Tino 30.1.2009 12:27

Udělejme si pořádek doma v ekonomice a Rusko nás nebude strašit v hlavách!

Rusko je rozpadlé imperium snažící se zvrátit svůj pád. Oproti Číně zvolilo Rusko cestu ke kapitalismu a pustilo z rukou otěže státního dirigismu. Je proti Číně v nevýhodě a hledá zpět opratě k ovládání svého hospodářského růstu. Jeho ale největší síla je v přírodním bohatství, v energetických zdrojích.

Putin si tuhle výhodu uvědomuje absolutně a rozhodně ji využívá beze zbytku. V Západním světě bychom si měli uvědomovat tohle nezměnitelné a chovat se k Rusku podle toho.

Naší starostí by mělo být spíše udržení si svých vymožeností v sociální sféře a zároveň zajištění stability v hospodářství. A beze změny daňových systémů to absolutně nelze. EU by měla jednotně postupovat při těchto změnách. Že to lze, dokazuje např. Gabor Steingart v knize "Globální válka o blahobyt". Přesně a jasně navrhuje východisko z krize, nebo spíše vzdorování krizím. Už jen dva jeho zásadní návrhy ke změnám stojí za seriozní úvahu politikům států EU. Jsou to všeobecné zrušení danění práce a zavedení spotřební daně jako zásadního příjmu stávajících sociálních států. Také sjednocení minimální daně pro firmy ve všech státech EU, kdy tato by nebyla snížitelná a zvýšení by bylo na jednotlivých státech. Odboural by se tím odliv investorů z jedněch částí EU do jiných a ven z EU, přičemž by to nezamezilo příchodu investorů do EU.

Jednoduché a elegantní řešení, kdy pracující by přímo nefinancovali stát a naopak o financování státu by se postaralo samotné tržní prostředí. Tedy financovali by jej ti, kdo z něj profitují - všichni dovozci, prodejci, obchod. Výrobci i zaměstnanci uvnitř EU by neodváděli daně za svou práci tvořící hodnoty i služby a toto by prováděli za ně jejich spotřebitelé. Státy i celá EU by obstávali v tvrdé konkurenci na světovém trhu práce, protože firmy by neměly proč z EU odcházet s výrobou do Asijských zemí a zpětně pak výrobky evropanům prodávat.

TO by měla být naše výhradní starost! Ne starost o blaho celého světa. Udělejme si pořádek v EU a pak nás bude muset respektovat RUS!

F. Čech 30.1.2009 13:40

Re: Udělejme si pořádek doma v ekonomice a Rusko nás nebude strašit v hlavách!

Píšete, že se k Rusku máme "chovat podle toho"? A podle čeho vy předpřipodělaný magore? Máme jim snad zase poklonkovat za to, že nám občas (když se jim zachce) laskavě prodají nějaký plyn?  Máte snad na mysli nějaké nové vazalství nebo co? Objasněte to blíže vážený soudruhu!  

kubíček 30.1.2009 14:07

Re: Udělejme si pořádek doma v ekonomice a Rusko nás nebude strašit v hlavách!

Milý čechu, už jednou jsem ti říkal neblij tady ty svoje žvásty a hlavně nikomu nenanávej.  Boží mlýny melou pomalu ale stále, takže pozor na to ať tě také nesemelou.