14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čm 1.2.2009 16:51

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

No, jo, když je krize, ukáže se taky, mimo jiné, loajalita k firmě. Když ste v krizi, máte na vybranou buď ste filantrop nebo krizovej manažer kerej si vodříká a chce totéž po ostatních. Ale nějak sme vodběhli vod tématu, ne ? Ruská imperiální paranoia. Co sem tak zaslech. V Rusku Vám zaměstnavatel a stát dohromady a) nakašle,b) vás nutí stejně pracovat,c) vám nezaplatí, d) nechá vás chcípnout. A to prosím , řeknu hodně málo, 300 posledních let . Pročež se tam celý generace z bezmoci zpíjej a v důsledku toho se tento stát jako věrný obraz společnosti chová jako paranoidní alkoholik. To teda beru Amíky. Jestli hodláte jít nějakou třetí cestou, dám Vám na cestu svačinu.

Vaško 1.2.2009 19:11

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

zapomínáte na ruské ženy. Ty makají a nechlastají. Ty naše sice taky, ale ruce si dřinou moc neušpiní

čm 2.2.2009 9:21

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

No jo, A s kompasem v ruce sní o manželovi ze západu;-D;-D

Kobylka Lajda 30.1.2009 17:44

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Kdykoliv někde ve světě se něco mele, všichni se obracejí na USA, aby problém řešily - tak jak jinak to zařídit? Největší nebezpečí je lidská blbost. Tou Luidva bohatě oplývá.Rv(Y).

jirka.s. 30.1.2009 17:53

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Vycházíš, ludváčku z velmi špatné premisy! Oni se ti US hoši ničeho nebojí, jenom mají své zkušenosti! Třeba právě s rusáky!  A pokud posledních dvacet let měl  CCCP a posléze Rusko tolik starostí samo se sebou, že jim na nějaké války či konflikty nezbýval čas ani prostředky, vše se může velmi rychle změnit! (I tak si našli čas například na srovnání Grozného se zemí!) Abys sis ve své kotrbě vyjasnil imperiální zájmy Ruska (CCCP), budeš holt muset zapátrat o nějaký ten pátek hlouběji do historie, třeba až k Ivanu Hroznému! Najdeš tam těch konfliktů neurekom! Ten výpadek ve frekvenci rusáckých výbojů v poslením dvacetiletí byl způsoben pouze a jenom tím, že nějaký čas neměli dokonce ani co žrát a jejich rachejtle a ponorky žrala rez. Prů/ser je, že díky pitomosti Evropy a hlavně Němců, jim v podstatě financujeme nové ponorky, nové rachejtličky, nové tančíky a zvyšujeme tak jejich sebevědomí, takže si už klidně zase troufají vyhrožovat a sem tam si zase i zastřílí, jako třeba v Gruzii! ;-€(Y)

Kobylka Lajda 30.1.2009 17:56

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

R^R^R^

hříbě 30.1.2009 18:45

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

jirko.s. nesouhlasém s tebou.Já viděl tehdá z bombardované Jugoslávie ty nebojácné hoši z US, jak bombardovali z nebes cíleně a nebojácně civilisty a když dva sestřelili a jednoho potom zemědělci na poli zapíchli vidlemi , tak ten druhý se čtrnáct dní skrýval a když ho osvobodili , zase hoši z US, tak hrdina byl již strachy za tu dobu zešedivělý a v kombinéze měl naděláno až po límec.Ale v letadle byl hrdina nebojsa ,to máš zase pravdu.A víš ty zase, ti hoši US tím, že tisknou dolary víc jak dení tisk vlastně okrádají celý svět včetně tebe.To ti ještě nedošlo, nebo ti to nikdo ještě neřekl?Ty se ti teda musejí řehtat, ti nebojácní hoši US.Dolar je totíž celosvětová měna.

jirka.s. 30.1.2009 21:34

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Tož, když už jsi viděl, evidentně na vlastní oči,  jak měl ten US pilot naděláno až po límec, lezlo mu z něho řídké nebo husté??? ;-D

BTW: Obdivuji tvůj přímo čapkovský sloh, vieweghovskou invenci a hlavně jungmannovský pravopis! Úžasné! 8-o

Jakub S. 30.1.2009 22:09

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Hříbě, ta jsi ale primitiv, chudák a blbeček... nemáš ani na pravopis z šesté třídy. Víš to?!

Ludva 1.2.2009 9:05

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Tvoje premisa Jiříku, je, že ti Amíci se jen třesou, aby za někoho cizího pokládali životy. Ovšem, jak je zcela pochopitelné, oni hájí v prvé řadě své vlastní zájmy. A nezapomeň, že vlastně už ani nevíš, komu tak důvěřuješ. Národu, kde brzy převládnou Hispánci, Černoši a Asiati. To už nejsou ti hoši z II. sv. války.

vasekpav 31.1.2009 14:51

Re: Znám lepší imperiální paranoiu

Co by za to Putin a rusové dali kdyby měli tolik základen po světě ?!!Jenže i kdyby to najednou měli ?!tak díky bordelu v armádě by o to brzo přišli !!!Rv8-o:-);-D

Pavel Urban 30.1.2009 16:32

Gruzie nemůže ohrozit Rusko

může ale ohrozit Abcházii a Jižní Osetii, nad kterou Rusko převzalo patronát. Jestli to bylo správné či rozumné je otázka, leč stalo se. Pokud by Rusko nedokázalo tyto minirepubliky obhájit proti nepoměrně menší Gruzii, mohlo by se stát, že by Moskvu za chvíli nebral na Kavkaze nikdo vážně. A to i na ruské straně hranice. Je těžké soudit, pravda je, že mít na krku Kavkaz není zrovna jednoduché.

Kobylka Lajda 30.1.2009 17:46

Re: Gruzie nemůže ohrozit Rusko

Patronát = protektorát?;-D;-D;-D

Pavel Urban 30.1.2009 18:03

Re: Gruzie nemůže ohrozit Rusko

Možná.

Podstatné je, že Jižní Osetie a Abcházie bez Ruska má proti Gruzii asi tolik šancí, jako Gruzie proti Rusku. Vzhledem k vzájemným vztahům připadá Osetincům a Abcházcům ten protektorát asi docela přijatelně. Rozhodně přijatelněji, než skončit v uprchlickém táboře.

Pasáček koz ve Vermontu 30.1.2009 15:56

Pozor na Putina

Ruský diktátor Putin ve funkci předsedy ruské vlády je extrémně nebezpečný. To jasně poznalo všech 56 poslanců Komunistické strany Ruska, kteří ho odmítli volit. Putin ohrožuje celý civilizovaný svět : Neposkakuje podle americké píšt´alky. Uvádí v zuřivost ty nejpokrokovější politiky. Řinčí zbraněmi a vyhrožuje, že Rusko odrazí jakoukoli agresi. Zatrhnul rabování ruského nerostného bohatství. Předstírá, že chce žít v míru se všemi státy a obchodovat s nimi. Drze obchoduje s Iránem, úhlavním americkým nepřítelem, dodává mu zbraně a palivo do atomové elektrárny. Stojí na straně Srbska a neuznává ozbrojenou loupež Kosova provedenou demokratickými státy NATO ve prospěch albánských teroristů.

A povšimli jste si jeho tvrdých ocelových očí?  Jde z nich strach. Viděli jste jeho strašné vlčí zuby? Má je nabroušeny na Českou republiku. A po jejím schramstnutí si dá Karkulku jako zákusek. Ani dvě americké základny tomu nezabrání!

A k dovršení všech jeho drzostí se nechal zvolit osobností roku 2007 jakýmsi obskurním americkým časopisem Time. Jistě je podplatil vodkou.

V zájmu svobody a demokracie bude nezbytně nutné s tím Putinem rázně zatočit. Návrhy, jak to nejlépe udělat posílejte Mr. Obamovi do Bílého domu. Bude vám vděčný, on sám to neví.

Kobylka Lajda 30.1.2009 17:49

Re: Pozor na Putina

Kozino z Vermontu, ačkoliv to myslíš výsměšně, pro tentokrát máš opravdickou pravdu pravdoucí!;-D;-D;-D;-D

Pasáček koz ve Vermontu 30.1.2009 17:55

Re: Pozor na Putina

Paní Kobylko Lajdo, již jste poradila Mr. Obamovi, jak zatočit s tím nebezpečným Putinem ?

Kobylka Lajda 30.1.2009 18:12

Re: Pozor na Putina

Rozhodně neplýtvat demokratickými postupy proti člověku, který o demokracii nemá páru, Rusko si tímto obdobím nestačili projít - takže - žádné ústupky a tvrdě, žádný president Roosevelt, který veřil, že se ze Stalina stane demokratický strýček Joe!!! Tvrdě na dělohu!

AS Rusko 30.1.2009 18:43

Re: Pozor na Putina

Jaké jsou problémy Západu z pohledu moderního Ruska? (Solženicynova odpověď):

Mohl bych jmenovat mnoho důvodů, ale ty nejzajímavější jsou psychologické. Iluzorní naděje se srazily s realitou, jak u nás, tak na Západě. Když jsem se v roce 1994 vrátil z exilu, Rusové západní svět přímo zbožňovali. Je třeba přiznat, že ne tolik na základě znalostí nebo vědomé volby, ale spíš z přirozeného znechucení bolševickým režimem a jeho protizápadní propagandou.

Tento postoj se začal měnit pod dojmem krutého bombardování Srbska silami NATO. Nepřeháním, když řeknu, že všechny vrstvy ruské společnosti byly tím bombardováním hluboce otřeseny a znechuceny. Situace se ještě zhoršila, když NATO začalo rozšiřovat svůj vliv a vtahovat do své struktury bývalé sovětské republiky. Obzvlášť bolestné to bylo v případě Ukrajiny, země, jejíž blízkost Rusku je definována doslova milióny rodinných vazeb mezi lidmi, žijícími na různých stranách státní hranice. Tyto rodiny by jediným řezem mohly být roztrženy další dělící čárou, hranicí vojenských bloků.

Takže naši zklamaní lidé přestali vidět v Západu "rytíře demokracie". Namísto toho uvěřili, že se západní politika řídí pragmatismem, často cynickým a sobeckým. Pro mnohé Rusy to znamenalo hlubokou deziluzi, zmar ideálů.

Západ si zatím užíval vítězství ve vyčerpávající studené válce a sledoval patnáct let trvající anarchii za vlády Gorbačova a Jelcina. V tomto kontextu si Západ lehce zvykl na pomyšlení, že se z Ruska stala málem země třetího světa a že už to tak zůstane navždycky. Když ruské hospodářství a ruský stát začaly nabývat zpět něco ze své někdejší síly, Západ - možná podvědomě, na základě někdejších obav - propadl panice.

strejda 30.1.2009 20:30

Re: Pozor na Putina

Máte pravdu, pamatuji jak někteří naši politici nazývali Rusko Horní Voltou s atomovými zbraněmi.

vasekpav 31.1.2009 15:38

Re: Pozor na Putina

Jestlipak stejné vrstvy ruského obyvatelstva byly znechuceny vyvražděním Grozného ??!8-o

památník 1.2.2009 10:14

Re: Pozor na Putina

Navštivte v Americe Památník obětem vietnamské války , drží zde hladovku (fiktivní) veteráni za 1700 nezvěstných američanů. Padlo jich tam cca 56 000, vietnamců více než  3 miliony (převážně civilistů).  Oplakávají je zde rodiny pozůstalých, převážně chudých, ale i bohatých američanů. 

Pasáček koz ve Vermontu 30.1.2009 20:55

Re: Pozor na Putina

Paní Kobylko Lajdo, cituji nedávný výrok Mr. Obamy : Spory s Ruskem urovnáme.

Zdá se, že nový prezident USA nebere Váš názor příliš vážně.

A. 30.1.2009 23:07

Re: Pozor na Putina

Tady máte něco k tématu, ať se Vám má o čem zdát:

http://hollandrat.livejournal.com/153071.html

jeff 30.1.2009 18:23

Re: Pozor na Putina

pastevče, zlatá slova. ostatně co jiného by se dalo čekat od plukovníka komunistické tajné služby,

Poloněmec 30.1.2009 15:43

Ruský stát

Engels prý někde napsal, že jedinou revoluční válku povede jakýkoliv německý stát proti jakémukoliv ruskému státu. Že by i slepé kuře našlo zrno?

jirka.s. 30.1.2009 16:30

Re: Ruský stát

Fajn, jenom nechápu, proč bych se do toho měl připlést ausgerechnet já!!!  8-o

Saša 30.1.2009 14:56

Uďělejme si pořádek doma a Rusko ..... ...... ...... !

Rusům můžeme být pouze vděčni a neskonale děkovat,že jsme jako národ vůbec ještě tady.Nikdy nás nikomu neprodali,nevedli žádnou válku proti nám.Snad není národ v Evropě,jehož vojska neplenila naši zem.Vyjmenovávat nemá smysl.Jediný velký podraz se stal v srpnu 1968.To i já jsem házel dlažební kostky na tanky.Ale dnes si myslím,že nás uchránili o 20 let kapitalismu,který bohužel je takový,jaký je.Bezohledný,lstivý,proradný!

čm 30.1.2009 15:03

Re: Uďělejme si pořádek doma a Rusko ..... ...... ...... !

;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

Hitler a ČSR 31.1.2009 11:08

Re: Uďělejme si pořádek doma a Rusko ..... ...... ...... !

Jednoho letního dne roku 1932 na přísně utajované schůzce v Mnichově promluvil Hitler (jak zachytil obžalobou v Norimberku předložený stenografický záznam-část) :

"Česko-moravskou pánev, východní území

hraničící s Německem, osídlíme německými sedláky.

Přesídlíme Čechy na Sibiř do volyňských oblastí a vykážeme jim v nových spolkových státech rezervaci.

Češi každopádně musejí ze střední Evropy nadobro ven ".