13.8.2020 | Svátek má AlenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Římský mýtus splnil úkolŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 31.3.2017 9:20, přehled diskusí

Přesné..:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.3.2017 22:20

Citace:
Autor: J. Sinnreich Datum: 30.3.2017 19:55

".....Jsme spoluucastni na velkem procesu, ze ktereho vyjde konecne, poprve v dejinach vubec, jednotna Evropa....Kazdy dobry Cech se citi dobrym Evropanem. Male narody maji dvoji moznost - budto se snazit oddalit dobu evropske jednoty - postavit se proti riticimu se rychliku, anebo se smirit s osudem a pripravit se na urcite nezbytne obeti na poli narodnim a jazykovem. Byli jsme dosud jen Cechy. Zustanme Cechy, ale stanme se Evropany!" (konec citatu).

Emanuel Vajtauer, znamy kolaborantsky novinar v cas "Pritomnost", v r.1943.

Re: Citace:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 21:13

Trefná připomínka. Velice trefná připomínka.

Koliduje ovšem s mnohými "zamyšleními" Václava Havla, nejen jeho. I Ferdinand Peroutka podobně reagoval "na změny politickogeografické", roku 1938.

Zkráceno.

Fuj.... brr... hnus..:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.3.2017 22:12

Zakládájící státy byly:
Autor: A. Alda Datum: 30.3.2017 15:11

Francie, Německo, Belgie, Nizozemí, Lucembursko a Itálie. Nešlo o nic jiného než o postupné obnovování Francké říše ve stavu po korunovaci Karla I. římským císařem.

Kdyby zůstali u toho, byli by dnes velmi mocnou federací.

Re: Zakládájící státy byly:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 15:42

Myslím, že nebyly. Topily by se ve vzájemném hašteření. Šly na to chytře - místo kafrání o cenách vepřového z Bavor a Parmské šunky - budeme/začneme budovat, kypět, rozšiřovat (z každého rozšíření aspoň haléř/fenik na frank/marku. Pro nás. Myslíme na sebe. Teď se místo nich topíme všichni v problémech Berlína a Paříže, jako zákuseček problém italské pobřežní ubytovací služby (asi velí nějakí italianistropnický), co furt nestíhá lifrovat ty chudáky do hotelů v Cortině d ́Ampezzo.

Teď také budujeme - a pro pětiletku bruselskou nám utíká podstata/problémy reálné ignorujeme. Bojíme se drzého gaunera odněkud. Ať už brusele, nebo pologramotného drzouna s kamenem v ruce. Píši my, protože máme v čele státu vedoucího, co se pokaká před komisařem a Jourovou. Hlásí se Horáček. Zkráceno.

Re: Zakládájící státy byly:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 15:43

-nějaký-

Jest to matematicko logické.:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 14:18

Svoboda (versus) - zrní. Péče brusele (versus) - samostatnost, tradice, státnost, občanství, povinnosti, .......... .

Lidská společnost se stále (nejen nyní) snaží uspořádat. Jen to dostalo větší rychlost. Socialistébruselisté mají náskok, nakrmení si pozdě uvědomí, že nemohou volně kroužit životem, jako orlové. Ani nechtějí, mají strach z výšek (života). Co s tím, když na jednoho orla na nebi jest sto oveček s jehňaty na loukách dole. Nyní se už ani nejsou schopny se pást, aniž jim hospodář nepřipraví (svačinu zadarmo). Byly doby, kdy se určité věci "nechaly běžet". Dnes na to jest Špidlavyhláška.

Paní Jourová nám to vysvětlí. Ale ať si pospíší, nějak se nám/jim to, v té bruseli, séře.

Vůbec by mi nevadily Spojené státy evropské,:
Autor: V. Novák Datum: 30.3.2017 13:46

kdyby 1) byly budovány od nejdůležitějších institucí a 2) stanovená pravidla byla dodržována.

Zabývat se normami na okurky, když nemáme jednotný rejstřík imigrantů, je nesmysl. Mít schengen, který zruší kontroly občanů EU na vnitroschengenských hranicích - a přitom se vykašlat na druhý pilíř schengenu, tedy obranu vnější hranice, je nehoráznost už nebezpečná. Zavést EURo a nemít mechanismus, jak by mohli ti, kteřé nedokáží dodržet jeho pravidla, odejít, je taky hovadné.

Re: Vůbec by mi nevadily Spojené státy evropské,:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 14:35

Mně by vadily.

Nejsme Amerika (severní). Tam se naroubovala britskomišmaševropa (nic ve zlém), na "frajplace/ am freien Platz, rakousky řečeno", domorodci překáželi. To chcete tady????

Jsme (zatím) fantastický světadíl (to jest v atlasech), který vzkvétá - vzkvétá ve své rozdílnosti. Odlišnostech! Španěl není Fin, Moravák není Sicilan (i když grunt je stejnej). Samozřejmě, pro Šabatovou jsme celkem fádní, až přiblblý národa kraj, regionek, zapšklý, malinký, neevropský, nebruselský, neafrickoindocikánský, ta by chtěla nějaké "vzrůšo".

Co furt ten Špidla/Schulz chce?? Aby Portugalsko "večeřelo" Finsko? To chce jen Vůdce, hádejte odkud. Zkráceno. Na dovolenou, na hory, jedu do Starorakouska. Neb do Staroruska, tč. Putinov.

Berme to vesele,:
Autor: B. Rameš Datum: 30.3.2017 11:59

konec dějin se hned tak konat nebude. Nakonec, je vždy těžké najít rovnováhu. Nietscheho výrok "Co tě nezabije, to tě posílí" je sice blbost (jak, pro přírodu, člověka posílí roztroušená skleróza?), ale nějakou tu krizi a boj každý organismus pro úspěšný rozvoj potřebuje. Pochopitelně, pokud ten boj dokáže vyhrát... A když ne, nahradí ho jiný.

Re: Berme to vesele,:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 15:44

Pravda.

Berme to - "buď připraven". Beze srandy.

Re: Berme to vesele,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 31.3.2017 9:20

Myslim, ze Nietzche byl moudrejsi, nez vy.

Slečna Hana je jistě slušně vychovaná mladá žena,:
Autor: M. Valenta Datum: 30.3.2017 10:14

a tak bych ji čtení většiny reakcí na její článek (naštěstí jich není mnoho) spíše nedoporučoval.

Re: Slečna Hana je jistě slušně vychovaná mladá žena,:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2017 10:25

Zvláštní, jak se idiocie může také projevovat.

Re: Slečna Hana je jistě slušně vychovaná mladá žena,:
Autor: M. Valenta Datum: 30.3.2017 11:01

Čekal jsem, že se usvědčíte, ale tak rychle.

Re: Slečna Hana je jistě slušně vychovaná mladá žena,:
Autor: I. Břízová Datum: 30.3.2017 11:23

Prozradíte prosím mně nevědomé, čím se pan Lenc usvědčil?

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2017 9:59

ale eurohujerské vlezprdelce Bohouši Sobotkovic a různým Prouzům kolem něj nic neřekne. A pokud se naivové domnívají že anonisté budou jiní a budou volit Babiše, který žije z EU dotací, tak jim holt není pomoci.Můžeme pouze čekat příkaz vzít " imigranty" pod pohrůžkou finančních, t.j. dotačních či jiných sankcí, což bude pro Sobotku a spol.záminka se podvolit tomuto fašizujícímu diktátu.A při politické "vyspělosti" minimálně třetiny voličů, kteří budou volit Babiše a socialisty se staneme nikoliv 50%, ale 100% politickou a hospodářskou kolonií Německa.

Re: Dobrý článek,:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.3.2017 10:12

Souhlas. Zatím možno pozorovat, že Francie má dlouhé vedení, Itálie také. Německo nebudu zmiňovat, jest "ve stadiu 1937".

Dokud u nás nebudou sociální byty zaplněny po okraj Lybijci a nepodpálí auto premiéra za jízdy - bude to "váhavé". Nepřivolávám to. Zkráceno.

Statisticky se tloustne, 40% národa si dojde pro přilepšení vytištěnými penězi na ouřad. Zdravotní a důchodový komunismus, ........... . Zatím se to socialistům povedlo. O Babiše ani moc nejde.

Spíš jde o to, za jakou cenu (a jak) se bude Německo snažit zachovat klid v Protektorátě. Variantně - "český dělník musí dostat nažrat, pak bude klid". Brusel jest řízen z Berlína.

Za tenhle blafíček:
Autor: P. Rudolf Datum: 30.3.2017 9:07

dostanete určitě od páníčka cukříček.

Re: Za tenhle blafíček:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2017 9:45

Ale božínku, copak dostáváš Timure Rudolfoviči za své bláboly ty?

Re: Za tenhle blafíček:
Autor: R. Langer Datum: 30.3.2017 15:33

Jejda, to jsou zase argumenty. Tak nějak hodné komouše Rudolfa. Copak za to dostáváš od páte kolony? :-D

Re: Za tenhle blafíček:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 30.3.2017 18:38

Asi ho vedou v seznamu kádrových rezev a možná mu občas nějaký uznávaný Evropan, nejlépe šlechtického původu uznale poklepe na rameno. Možná také očekává pochvalu před nastoupenou jednotkou lumpenkavárníků.

Přečetl jsem si to celé velmi pozorně,:
Autor: M. Krátký Datum: 30.3.2017 9:06

k některým pasážím jsem se i musel vrátit ( nemaje ekonomického vzdělání ) - až jsem došel i k diskusi a naprosto souhlasím - jedeme z kopce a neumíme brzdit ani na pekaře ( podrážkou naší boty o zadní pneumatiku ) - a ostatní brzdy jsou již spálené - a kdybychom z toho spolku vystoupili tak nás naši blbci ve vedení státu nepustí k samostatnému rozhodování a stejně budeme muset plnit pravidla zavedená těmi jElity z Brusele - a nebo občanská válka ( limity na vinice atd 3,14čoviny ) - hezký den

Prosperity je až moc, :
Autor: D. Polanský Datum: 30.3.2017 6:53

spíš potřebujeme několik let stagnace, abychom se zklidnili a hlavně nás to donutilo odbourat různé dotace a sociální dávky.

Re: Prosperity je až moc, :
Autor: D. Polanský Datum: 30.3.2017 6:57

Jelikož až bída naučila Dalibora housti. Blahobyt vás naučí jenom lenosti, poflakování, mudrování, psaní nesmyslů.

Re: Prosperity je až moc, :
Autor: Z. Čábelka Datum: 30.3.2017 8:28

Hnědý, rudý a zelený socialismus a jeho lži, ten zkroutí i paprsek světla!

Římský mýtus svůj úkol splnil.:
Autor: I. Dekyský Datum: 30.3.2017 2:33

Ano bohužel, jen je potřeba k neuvěřitelnému počtu vychcaných zm*dů vychovat dostatečný počet pomatených k*eténů, ti současní nestačí. Evropské psedoškolství, naše nevyjímaje, takové vymývání mozků ovšem zvládne, našlápnuto má skvěle...

Re: Římský mýtus svůj úkol splnil.:
Autor: V. Kain Datum: 30.3.2017 9:25

Skvělý příspěvek.

Re: Římský mýtus svůj úkol splnil.:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2017 10:24

Bohužel, je to tak.