4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

EVROPA: Římské prohlášení

Vedoucí představitelé členských států EU a unijních orgánů se v sobotu 25. března setkali v Římě, aby oslavili 60. výročí podpisu Římských smluv, které stály na počátku evropského integračního celku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 29.3.2017 15:47

Z toho výročního spisku vyplývá,

že motorem pozitivního vývoje je bruselská byrokracie ve spojení s obtížně kontrolovatelnými politiky. To je ale nadělení.

P. Čech 28.3.2017 18:47

Fráze, slogany, průpovídky.

Prostě plané kecy a žvásty. Je pravdou, že pokud někdo očekával něco jiného, je bloud.. "Evropa je naší společnou budoucností." To je jediná věta z celého prohlášení, která má jakýs takýs smysl. Pochybuji totiž, že by se nějaký stát EU chtěl z Evropy odstěhovat. Celé prohlášení mi silně připomíná stejná prohlášení, která byla vyústěním jednání RVHP.

P. Urban 28.3.2017 18:00

Zdá se, že evropská integrace stojí na místě

Což je dobrá zpráva, protože to je momentálně to nejlepší, co se dá s EU dělat. Jakékoli pokusy o jakoukoli reformu mohou situaci momentálně jen zhoršit.

To píšu z pozice člověka, který doufá, že EU přežije. TI, kteří ji úplně odepsali a chtějí urychlit její konec by nějaké (jakékoli) reformy naopak podporovat měli.

P. Čech 28.3.2017 18:56

Re: Zdá se, že evropská integrace stojí na místě

Evropská unie již dospěla do stavu, kde žádná reforma (změna k lepšímu) není možná. Je nutno ji zrušit a uzavřít mezi státy něco stejného a nebo podobného jako bylo EHS. Na to, aby bylo silově diktováno něco jako Evropská federace není vhodná doba, ani vůle občanů evropských států. Občané zásadně nesouhlasí se stavem, kdy jednotlivé státy předávají svou suverenitu do centra v Bruselu. Evropská unie a demokracie? Pouhá chiméra! Evropská unie je pouze diktatura Německa, Francie a Itálie. Nic jiného. Vůbec se nedivím Velké Británii, že z EU odchází. Její občané totiž nejsou zvyklí na to, aby jim kdokoliv něco diktoval.

J. Jurax 28.3.2017 17:36

Co taky čekat od EU

než prázdné bohapusté sebechvalné kecy a obecné proklamace. Žádná sebereflexe. Jakoby na mne dýchl z dob dávných duch usnesení čertvíkolikátého sjezdu KSČ.

Už bod 1 "Bezpečná a chráněná Evropa: Unie, v níž se všichni občané cítí bezpečně a mohou se volně pohybovat, JEJÍŽ VNĚJŠÍ HRANICE JSOU ZABEZPEČENY, JEJÍŽ MIGRAČNÍ POLITIKA JE ÚČINNÁ, ODPOVĚDNÁ A UDRŽITELNÁ a je v souladu s mezinárodními normami" - to si snad dělají prču, zvlášť s těmi zabezpečenými hranicemi?

Nebo bod 2 "... stabilní a dále posilovaná jednotná měna otevírají cesty pro růst, soudržnost, konkurenceschopnost, inovace a obchod, zejména malým a středním podnikům ... Unie, která se vyznačuje zabezpečenou a cenově dostupnou energií a čistým a bezpečným životním prostředím" - asi proto blbnou s OZE, aby energie byla zabezpečená a cenově dostupná (ovšem drahá s cenami zkurwenými z EU nařízenými dotacemi) ...

"Unie, která na základě udržitelného růstu prosazuje pokrok v hospodářské i sociální oblasti, stejně jako soudržnost a konvergenci a zároveň dohlíží na dodržování integrity vnitřního trhu; Unie, která bere v potaz různorodost vnitrostátních systémů a zohledňuje klíčovou úlohu sociálních partnerů;" - no radujte se pastuškové, nebejt unie, tohle všechno by nebylo, hlavně ta konvergence, což je sjednocování a slučovaní (shora oktrojované, ale to se nesmí říkat

Bod 4 je vůbec srandovní jako celek, vyniká arciť "konstruktivní celosvětová politika v oblasti klimatu." Slyšte, slyšte ... jak by tedy v oblasti klimatu mohla vypadat politika NEKONSTRUKTIVNÍ, to si ve světle a dopadech té konstruktivní ani představit nedovedu, horor je to už teď ...

Z. Lapil 28.3.2017 15:51

Tak jsem si konečně slavný Jakešův projev

Spíš přelítl, ale víte co? On je to možná menší blábol, než ty závěry Římského sjezdu. Jistě, doslova přepsaná mluvená řeč vypadá patřičně hrozně, ale má to aspoň obsah, se kterým lze souhlasit nebo nesouhlasit.

"Dnes je nespravedlivý rovnostářství, krajně nespravedlivý. To je to hlavní, s čím se musíme rozejít. Rovnostářství (...)platilo tehdy, když šlo o to, aby každý se najed ́, někde bydlel, něco na sebe oblékl, do něčeho se obul. To bylo správný. Ale dnes, jestli bude mít takový auto, makový, takový byt..."

A dokonce: "A když si to někdo půjčil, aby to snědl, nebo koupil za to spotřební zboží, no tak samozřejmě to byl veliký krach pro tu zemi".

V. Kain 28.3.2017 16:00

Re: Tak jsem si konečně slavný Jakešův projev

Normální demokratickou cestou se Evropa a občané těch pakoňů nezbaví.Poteče krev a teprve potom budou tito ptáčkové pokud nebudou mít čas frnknout souzeni a odsouzeni.Jsou to křiví,bezpateřní,prolhaní,zbabělí a pokrytečtí sráčové.(slušnější výraz mě nenapadl)

P. Urban 28.3.2017 18:04

Souhlasím

Kdysi jsem považoval Jakeše za etalon hlouposti, jako většina Čechů a Slováků. Dneska mě občas napadá, že si ten titul doktora politických věd možná opravdu zasloužil.

J. David 28.3.2017 15:43

Mám nějaký křížek na chrbátu, takže mohu i srovnávat

Něco jako na sjezdu UV KSČ a vyhlášení "poučení z krizového vývoje EU" ve smyslu výročí ožrávačky "Pod kaštanem". A Bohuš v předklonu slouhy jednou pazourou hlasoval aklamačně "pro", druhou si přidržoval rovnátka.

P. Rudolf 28.3.2017 15:37

Není on autor členem "svobodných"?

Bezobsažný článek o ničem, slina vzteku na rtu vůči EU, pindy hodné žáčka první bééé, rozum slovo neznámé. Když někdo hýká jako "svobodní" tak musí být "svobodný". Pokud ovšem není z Centra českého žvástu IVK?!

J. David 28.3.2017 16:34

Re: Není on autor členem "svobodných"?

Rudíku, Rudíku (personifikuji příjmení na jméno), až nabydeš rozumu selského a relevantního racia v tom, že nezáleží na výtvarnici EU vokurky, ale na její chuti, asi Tě klepne Pepka, s EU kosou, parabolické EU výtvarnice, EU HRC tvrdosti. Že Ti ta Pepka bude žižlat krk EU kosou nad EU truhlou, to Ti Rudíku nevadí? Rudlo, jak jsi na tom EU genderově? Kluk, holka nebo obojetník? Slimáci by mohli vyprávět, kdyby verbální komunikací vládli, voni to mají matematicko-biologicky zmáknuté ve smyslu iverzních funkcí. Politici to mají také zvládnuté, koaliční konsensus.Všici dělají děvky a zároveň pasáky, kouzelný gender, hlavně, že to sype palmáre a berní výpalné, které je pro pvolané, nikolivěk pro potřebné. Jezdím jako prduch s ranními komoditami, když mne někdo požádá slušně o cigaretu (jsem kuřák), dostane ji. Ale "gadžo, dej cígo", jinak bazmek, to mne vytočí do "trasncendentna" a patrony v magacínu mi začnout řachtat (jezdím legálně ozbrojen, bývalý haluzák). Zmetku, naseru ti, a já ti dám bazmek... Na stáro mám ještě metrák, takže...

Pane Rudolfe, chovejte se k obrazu Vašemu, já se budu chovat k obrazu Svému. Zbytečně jalově neurážejte druhé.

M. Prokop 28.3.2017 16:56

Re: Není on autor členem "svobodných"?

To by nesměl být buďto blbý, nebo eurosoudruh, případně blbý eurosoudruh.

J. Jurax 28.3.2017 17:39

Re: Není on autor členem "svobodných"?

Jojo, ctím Váš názor, jak se na demokrata sluší ... jenom čím to, že ty Vaše názory zde jsou pravidelně a furt neobyčejně urputně a kraviniózně blbé?

J. Rechnovský 28.3.2017 15:13

A to je všechno?

Je nepochybné, že stokrát omýlané fráze leaderů EU jen zdůrazňují nechuť pojmenovat současné problémy EU. Potud souhlas.

A co na to Česko? Vystoupilo veřejně a poukázalo na problémy typu migranti či Eurozóna? Navrhlo snad nějaké řešení? Kdepak! Bezobsažný dokument podškrábne a veselí se s ostatními. Pak se začne mezi lidmi rozumbradovat jak je EU mimo a proč ty blby z EU nejlépe neposlat do háje. Stačí jen skouknout většinu příspěvků pod článkem...

Takže. Summmity jsou nejvyšším orgánem EU. Co se tam rozhodne, je bezvýhradně závazné pro celou EU. Žádný Junker, Mogherini či jiné podržtašky. Podle Summitů tancuje Komise, Rada i Parlament. Česko toho opět nevyužilo, jako nikdy v minulosti. Znovu potvrdilo svůj lokajský přístup, který nesměle opouští pouze ve chvíli jednání o dotacích. Chytrých a ublížených keců má ale potom na rozdávání. Už chápete proč Česko budí jen kyselý úsměv a kroucení hlavou?

A. Alda 28.3.2017 15:19

Sice s Vámi souhlasím a jsem naštván snad ještě víc,

ale nemohu nepřipomenout, že vyjmenovaná slova jsme se učili již v třetí třídě základní devítileté školy.

J. Rechnovský 28.3.2017 16:46

Re: Sice s Vámi souhlasím a jsem naštván snad ještě víc,

Sorry, omílané...;-)

M. Prokop 28.3.2017 21:38

Re: Sice s Vámi souhlasím a jsem naštván snad ještě víc,

Ono je to blbé hlavně obsahově, i/y to nevylepší.

J. Jurax 28.3.2017 17:56

Re: A to je všechno?

Probůh, snad ani v horečnatých snech nemůžete očekávat, že by současná česká eurohojerská věrchuška se Sobotkou v čele si dovolila poukázat na problémy (EU přece žádné nemá ani mít nemůže, neboť je to EU nejlepší z nejlepších) a znelibovala se tak vrchnosti a nedejžbohové dokonce navrhovala řešení, dokud se z brusele nedoví, jaké má správně být?

A ještě pravíte - "Podle Summitů tancuje Komise, Rada i Parlament.". Budiž. Proto taky si musí všichni ti pitrysové a la Juncker zajistit, aby ono prohlášení byly obecné kydy o ničem, aby jim nějaké konkrétno nerušilo taneční kroky nebo je dokonce nutilo k nějaké smysluplné činnosti.

A že se rozumbraduje mezi lidmi co je to v EU za pitomce etc. - no rozumbraduje se právem, ale mezi lidem, nikoliv mezi těmi, kdož jsou u koryt. Ti se na to rozumbradování můžou zvysoka, co je jim do voličů - však o volbách je zas oblbnou. A na kritiku EU nemá nikdo z nich kule, dostali by z brusele po paprčách, cože si to nějaká malá podřízená gubernie vyskakuje, a přišli by o naději na nějaký teplý flek v bruseli dobře placený, až tady skončí to státničení ...

P. Urban 28.3.2017 18:09

Je-li dokument bezobsažný

pak není důvod ho nepodškrábnout.

A nějaká řešení? Zatím jsem se nesetkal s žádnými, o kterých by se dalo říci, že jsou obsažnější, než autorem kritizované fráze.

M. Sedmík 28.3.2017 14:17

Chybí tam už jen cimrmanovské

Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mne neudělá!

P. Lenc 28.3.2017 14:06

Ale Bohouš Sobotků

se k "závěrům" tohoto pamětihodnému "shromáždění" radostně hlásí.Holt, co by neudělal pro"obyčejného člověka".Nakonec, jel tam dle vlastních slov "upevňovat jednotu".Kdy já jsem podobná slova jenom slyšel?

J. Jurax 28.3.2017 17:59

Re: Ale Bohouš Sobotků

No jo, kdy ... dřív se jezdilo upevňovat jednotu do Moskvy; Řím je přece jenom hezčí a plný památek a je tam teplejc ...

D. Polanský 28.3.2017 13:48

To jako někdo něco čekal?

Pokud ano, tak to musí být naivka.

A. Alda 28.3.2017 13:28

Je to stejná ptákovina,

jako bývala sebehodnecení a usnesení sjezdů KSČ. I když vlastně ne - ti komunisti si tam dávali vždycky aspoň trochu sebekritiky.

I. Novák 28.3.2017 13:28

Ještě schází Poučení z krizového vývoje.

Jenže ani v tom Brexitu žádný krizový vývoj pro svůj milovaný Svaz nevidí.

L. David 28.3.2017 12:34

Římské prohlášení je óda na jedno velké a smradlavé houno !

Ústřední výbor Komunistické strany Sovětského svazu by takové prohlášení v roce 1990 nedokázal napsat lépe !

V. Vaclavik 28.3.2017 11:42

Ptydepe stejneho stylu jako komunistu

a opakovane se stejnou tvrdohlavosti na sjezdech, tenkrat jako nyni.

M. Prokop 28.3.2017 12:34

Re: Ptydepe stejneho stylu jako komunistu

Levičáci jako levičáci ... jen u nás si se sověty za prdelí mohli dovolit více.

M. Pivoda 28.3.2017 11:40

Hledá se tým systémových inženýrů pro nadstátní úroveň

Závěr: "Římský blábol je tak jen další výpovědí o tom, že evropská integrace se dostala do slepé uličky, ..."

Když se nějaký podnik stane nekonkurenceschopný (tzn. dostane se do slepé uličky), rozpadne se na jednotlivé zaměstnance, ti se přeškolí a přejdou do nově vzniklých a rychle rostoucích (konkurenceschopných) podniků. (Tato metamorfóza se obvykle prezentuje jako "metafora bouřkového mraku".)

Takový přerod ale na úrovni národních států nelze provést. Měli by se snad občané, například Česka, doškolit v angličtině a požádat o britské občanství? Zkušenosti z byznysu v tržní ekonomice nelze přenášet do řízení států.

Mach je tlach. Ať více namáhá svůj mozek, než zase něco ze sebe vyplodí. Ekonomové ale ničeho takového nejsou schopni. Tak jsem je osobně poznal. Hledá se proto tým systémových inženýrů specializovaných na nadnárodní úroveň.

M. Prokop 28.3.2017 12:36

Re: Hledá se tým systémových inženýrů pro nadstátní úroveň

On to psal Mach, vy "systéme"?