16.8.2022 | Svátek má Jáchym


EVROPA: Rebelem snadno, rychle a beztrestně

9.11.2005

Postávající hloučky uniformovaných zástupců státní moci, policie a hasičů, uhýbajících před kameny, zápalnými lahvemi a někdy i před střelami, to je něco, co už začíná být v televizi nudné. Jednou je to Praha, jindy Miláno, pak město někde jinde a děj je stále stejný. Opatrná až zbabělá policie a drancující a pálící vandalové.

Ovšem, ne jen tak nějací vandalové! Zkuste jít, jako běžný občan, kdekoliv v Evropě a nebo podobných civilizovaných krajinách a začít jen tak házet po nějakém policajtovi kameny a nebo se ho pokoušet zapálit Molotovovým koktejlem! A nebo zkuste se sejít s několika přáteli a jen tak ze zábavy vymlátit výkladní skříně několika obchodů a nebo bank. A nebo se jen tak pobavit tím, že budete zapalovat popelnice, převracet a podpalovat auta a případně školy či svatyně. To byste se nestačili divit. Jen byste hodili šutrem po policajtovi, už byste leželi na zemi po pár pořádných ranách obuškem a těch facek na služebně policie! A je jedno, jestli by to bylo v Itálii nebo v Česku. Pokud byste zapálili sousedovo auto, a to navíc v organizované skupině, dostanete společně pěkných pár let kriminálu a navíc uhradíte vzniklou škodu. Včetně výdajů na soudy a advokáty a tak. Takže, i když byste si rádi kopli do policajta a nebo si udělali ze sousedova auta ohníček, ono to nějak nejde....

Ale přátelé, jaképak že to nejde? Jde to, když se ví korektně politicky jak! Budete li nekorektně politicky kouřit v restauraci, kde to nesmí, dostanete pokutu a existují státy, kde vás i zavřou. Ale když zapálíte auto... moc se vám nestane. Ovšem za splnění určitých předpokladů, které dnešní politicky korektní doba vyžaduje. Pro případné zájemce se lehce pokusím naznačit, jak na to, abyste mohli kopnout policajta do rozkroku a nebo zapálit restauraci a nemohlo se vám stát prakticky nic. Případně, pokud byste ho chtěli vy a nebo váš přítel utlouct hasičákem jako předloni v Itálii a policajt vás zastřelil v sebeobraně, aby ho veřejné mínění odsoudilo, novinaří vláčeli v tisku a soud "po zásluze odměnil".

Takže jak na to:

1) Nejlépe když jste osoba vyznávající některé takzvaně pokrokové názory. Oblíbené je například tvrzení, že americký president je zločinec, kapitalismus je zhouba lidstva, vykřikovat, že "ekologie" nás všechny spasí a že globalizace je horší než holocaust.

2) Vhodné je také, abyste nebyli křesťané. Případně, když už jste bílí, tak musíte silně hlásat, že není a nebyl větší hnus než bílá civilizace a ta že musí zaplatit za všechny hrůzy, co se kdy kde staly.

3) Pravidelnou součástí vaší víry, a to hlasitě vykřikované, musí být pevné přesvědčení, že palestinská věc je zásadně spravedlivá a sionismus bude po zásluze potrestán.

4) Vhodné je také, abyste hlásali nějaký jiný další zajímavý názor. Jako že třeba genderovská myšlenka je natolik správná, že opravňuje uvažovat o tom, aby byli muži jako neperspektivní druh v podstatě v budoucnosti eliminováni jako podřadná rasa.

5) Zcela jistě musíte, to je přímo povinné, bojovat proti "atomu". Atomová energie musí být ve vašich očích shodná s tím, co bylo ve středověku "dílo ďábla".

6) Existují další a další různé druhy přesvědčení, které když budete dosti hlasitě vykřikovat, zajistí vám prakticky celoživotní imunitu. Například boj proti týrání zvířat lékařskými pokusy, což již dávno vyřešil jistý volksgenosse Mengele a dokázal, že skutečně není nutno pro vědu obětovat cenná zvířata. Také je v oblibě boj proti nadnárodním monopolům, najmě proti řetězci stravoven MacDonald, proti PET lahvím, proti... no, najděte si něco atraktivního sami.

7) Pokud nejste nositelem žádné této myšlenky, stačí abyste byli příslušníky nějaké menšiny. Jak kdysi říkal spisovatel Škorecký (cituji nepřesně z hlavy): "U nás v Kanadě jsou všelijaká práva. Homosexuální práva, ženská práva, indiánská práva, velrybí práva... jen ty obyčejná lidská práva tu nějak nenajdete."

8) Bude také nejlepší, pokud nebudete mít bílou barvu pleti a nedoporučuje se v poslední době ani žlutá. To jsou barvy kůže podezřelé. Naopak, pokud chcete třeba praštit nějakého úředníka železnou trubkou do hlavy, výhodou je poněkud tmavší barva kůže. Pozor však, budete-li přitom slušně oblečeni a umyti, to budete i přes vhodnou barvu kůže podezřelí.

9) Jste-li menšina, můžete klidně tvrdit a novináři to po vás budou s chutí opakovat, že dotyčný, co dostal rourou do hlavy, je rasista, sexista a nebo něco takového. A že dobře mu tak. Nikdo se nebude ptát, jak jste na to přišli, stačí to prohlásit.

10 Ještě lepší je však příslušnost k nějaké muslimské komunitě. V tom případě je jedno, jaké je člověk barvy. Pozor však na to, abyste nebyli Rom, protože ty mnozí muslimové srdečně nenávidí!

Takže, přátelé, splňujete-li některou anebo i více z těchto podmínek, hurá do ulic. Kukly na hlavy, kameny do rukou a připravte si benzin. Jak se to v praxi dělá, na to se můžete podívat na některých starších dokumentech třeba z doby zasedání Ekonomické fóra v Praze nebo na nejnovější zprávy z Francie a přilehlého okolí.

No, abych moc nepřeháněl, oni vás policajti můžou i zatknout a dokonce i možná trošičku uvěznit. Ovšem hned se za vám přiřítí smečka advokátů, profesionálních ochránců všech možných práv, a i když to nakonec dopadne nejhůř, nebojte se! Možná padne nějaká podmínka, ale rozhodně to nebude tak strašné. Jo, to kdybyste si tak chtěli zapálit auto vašeho souseda, jen tak soukromě, bez ideologického krytí, to byste se naseděli. Ale máte-li k tomu "vážný důvod", jako že se vám něco nelíbí, třeba očkování králíků, anebo budete-li mít pocit, že vás svět dost neobdivuje, nemiluje a hlavně neplatí, za to že nic neděláte, nemůže se vám prakticky nic stát.

Ale i kdyby něco, ta sranda stojí za to. To je žůžo zapálit si za noc 1500 aut, vypálit školku, kde vás odporně nutili mýt si ruce po použití záchodu a tím vás ponižovali, a nebo rozbít jakoukoli obrovskou skleněnou tabuli,a to prakticky beztrestně. Kdy a kde by se vám to jinak mohlo povést než v dnešním politicky korektním světě, který vedou a řídí ti "hnusní bílí muži"?

Ale pozor: Budete-li si myslet, že by se člověk měl chovat slušně, pracovat, nekrást, vzdělávat se a podobně, odstěhuje se na jinou planetu. Anebo do jiných časů. Do světa, kde policie nebude moci beztrestně bít občany, ale ani občané nebudou moci jen tak házet na policii kameny a zapalovat domy. Protože oba systémy, které to dopouští, jsou zhovadilé.Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...