30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Diskuse k článku

EVROPA: Racionálně o czexitu

Jestli mi něco chybí v probíhající diskuzi o případném opuštění Evropské unie, tak je to racionalita. Je slyšet spíše strašení a manipulaci. Chybí prostá analýza nákladů a výnosů – jak členství v EU, tak případného vystoupení z ní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 26.2.2018 18:24

Článek je skvělý,

akorát nechápu to přeštěkávání diskutérů s eurofanatiky altruismu. Naprosto zbytečná ztráta času i energie. Třicátá léta minulého století v Německu začíná připomínat nynější atmosféra dehonestací a nálepkování těch, kteří mají jiný názor než ti, jež používají krásná slůvka o demokracii, svobodě slova, západních hodnotách, humanismu a kritickém myšlení. Tlačí lidi se klanět jejich ideologii, a kdo je nemíní poslouchat, toho špiní.

Naše území kultivovali naši předkové, abychom z jejich úsilí měli užitek my. A je to štafeta, kterou předáme zase naším potomkům a oni zas svým. A ne aby se tu přiživovali lidé cizí kultury, zvyků, na náš úkor, tak jak se to už částečně děje leckde na západ od nás. Státní rozpočet není nafukovací. Naše zájmy musí mít prioritu. A ne aby si na náš úkor honili triko různí "dobrodějové".

Pokud by tu u nás někdo cizí chtěl žít, tak jedině po řádném azylovém prověření a též ověření jejich kvalifikace. Aby se tu uživili sami. A při azylu by měli podepsat, že se tu nebudou prosazovat jejich nesmysly, oděvy-burky atd. Že se tu nebude prosazovat Islám ! Ten tu nemá místo !

A pokud bych s tím vůbec někdy souhlasila, tak jedině za podmínky, že tu NESMÍ být uplatňována politická korektnost. Že informovanost bude přesná, férová, nezkreslující.

J. Kulheim 26.2.2018 18:29

Re: Článek je skvělý,

Stručné a jasné.

J. Kratochvíl 26.2.2018 20:12

Re: Článek je skvělý,

Milá dámo, nikdo nám sem necpe uprchlíky a o těch pár nemůže být ani řeč. Proto vaše úvahy jsou k ničemu, jako všechny vaše nenávistné příspěvky proti EU. Jste primitivní anikomunistický fanatik.

Nechci aby o mne rozhodovali v referendu nevzděláncí, hlupáci a manipulovatelné mozkové trosky, vy ale spíš patříte někam do Ruska, odkud se sem rozšiřují lži , nenávist a polopravdy. spolu s Klausem.

J. Kombercová 26.2.2018 20:19

Re: Článek je skvělý,

ak ty řeči o přerozdělování, co (naposled, ani poprvé paní Merkel) se k nám nesou spoza hranic, jsou kecy v kleci? Tak to je úleva.