28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

EVROPA: Putinův střet se Západem

V žádném případě nechci hájit autokratický režim a zločiny tradičního ruského samoděržaví, natož jeho pro nás dost nechutnou verzi v osobě Vladimira Putina. Vím však, že jsou Evropy dvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 27.3.2014 10:28

Vyssi civilizace je objektivne Zapadni.

"Rusové považují svuj jazyk za kulturnejší a Rusko za vyšší (nejen bohatší) civilizaci."

Vyse civilizace se mimo jine pomeruje take tim, ze nasili pouziva otevrene (nikoli zaludne a s vymluvami a pokrytecky, jako na Krymu) a to jen v pripadech, kdy si s nim zacnou ostatni a porusuji tim objektivne dana individualni prava cloveka, nebo nejak napadaji, ohrozuji radne zajmy zapadnich statu v zahranici. Ta civilizace je na vyssi urovni, ktera lepe haji individualni prava cloveka - a tady bezesporu je na tom Zapadni civilizace neskonale lepe, nez Rusko.

"Putin na výtku, že porušil mezinárodní právo, odpovídá ve svém projevu k poslancum naprosto logicky – Západ je pokrytecký, "uveril ve svou vyvolenost rozhodovat o osudu sveta…a vetšinou vytvárí zdání legality, když požaduje rezoluce od mezinárodních organizací". "

Ta 'vyvolenost' se opira o objektivne vyssi kulturu - takovou, ktera napriklad smahem nezpochybni veskere mezinarodni dohody minulosti!! Timto prohlasenim pasuje Putin Ruskou na primitivni nasilnicke samoderzavi hluboke minulosti lidstva. A zaroven dava najevo, ze nema zadny vyznam s nim jednat, uzavirat jakekoli dohody. Naopak zrejme vse speje k valce, zatim nejspis jen ke 'studene', vyckavaci.

V. Venc 27.3.2014 11:12

Re: Vyssi civilizace je objektivne Zapadni.

Ad Václavík

Ono také římská civilizace byla vyšší...

Vaše vývody jsou nesprávné!

B. Rybák 28.3.2014 0:38

Re: Vyssi civilizace je objektivne Zapadni.

Když negramotný barbar Karel (na západě zvaný Veliký) dokončil vytvoření první západní křesťanské (francké) říše tím, že lásku k bližnímu a cudnost (měl harém konkubín) hlásající křesťanství degradoval na pouhý nástroj na podmanění svobodných národů, nástroj jehož skutečný obsah nesměli podrobené národy znát (byl předčítán pouze v latině!), vytvořil západoevropskou "dobu temna", v níž tato říše a její nástupkyně nedokázaly konkurovat dokonce ani muslimské "vzdělanosti".

Jediným nositelem evropské kultury a vzdělanosti byla tehdejší Byzanc, která ovšem na naše území nevysílala negramotné žoldáky ale věrozvěsty, kteří nám dali písmo a možnost poznat skutečné křesťanské učení.

Jejich dílo bylo bohužel zničeno germánskou zpupností a nakonec byla i Byzanc zničena a vypleněna společným úsilím muslimů a těchto "křesťanských" barbarů, kteří pak nechali bez pomoci, pod přívalem mongolských barbarů padnout i východní (ruské) dědice její kultury.

Teprve po cca 700 letech se západní Evropa díky protestantskému probuzení svých národů z tohoto temna začala vyhrabávat. A teď se zase do "neo-franckého" tedy svobodu národů ničícího "temna" v podobě "zelené" evropské říše národa německého (EU) vracíme. Jenomže teď to není začátek, ale konec v morální krizi se potácející západoevropské kultury.