1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

EVROPA: Putinismus a Česko

S ještě čerstvou vzpomínkou na násilnou okupaci Československa armádami pěti států Varšavské smlouvy přijalo v roce 1974 Valné shromáždění OSN v rezoluci 3314 dodnes platnou definici agrese.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 4.8.2014 8:46

Re: Chystaný chemický zločin

aspoň na někoho se ty kágébácké kydy Strelkova chytají :-)

P. Hlosta 4.8.2014 7:29

Vidím to jinak než Urban

Úsměvné je v souvislosti s tímto článkem, že jako agresor se dá definovat nejen Putinovské Rusko, ale i ony USA, nebo Čína. Pan Urban cituje i sám sebe, jen aby dodal sílu své argumentaci. Ve velmocenské politice Česká Republika hraje bezvýznamnou roli. I přesto je ze strany USA kritizovaná za nedůvěryhodnost, protože ve svých obranných silách je naprosto chudičká a nesnaží se o vyšší svou obranyschonost, což je vůči NATO vlastně parazitováním.

Má-li Česko být řádným partnerem v NATO, pak musí vyzbrojit moderně svou armádu. A nejen to. Musí předně samostatně zabezpečit své území proti možnému nepříteli. Dále by to chtělo mít připravené obyvatelstvo k schopnosti obrany vlasti, což předpokládá výchovný aspekt už ve školách a později braná příprava v dospělosti. Nic takového zatím vlády neprosazují, tím méně financují. V případě válečného konfliktu NATO, třeba s oním Putinovským Ruskem, nelze jakkoliv pomýšlet na pomoc České Republiky, ale bude muset být bráněna vojsky NATO. Naše profi armáda nijak nepřispěje vlastní silou, protože ji nemá.

Chceme-li tedy horovat za vyšší bezpečnost Česka, pak nás to bude ekonomicky velmi bolet. Navíc "masy", což je z naprosté většiny ona lůza chudobná, nijak nebudou toužit nasazovat krk. Morální devastace společnosti je tak vysoká, že ani hrozba vnějším nepřítelem s tím nic nenadělá. Krádež byla posvěcena na úspěšnost, posunuté právní povědomí likviduje mantinely morálky. Z parlamentu je možné slyšet, že ženy samoživitelky mohou přeci jít pracovat do bordelů a dost si vydělat. Vztyčený prostředníček je proti tomu úplná nevinnost.

Může se kdo divit, že valná část našich vůbec nevnímá Putinovské Rusko jako nepřítele? V KarlVarech Putinovských rusů spousta a Vary byly prodány asi kým? Demokraticky zvolenými zastupiteli. NIKDO je nenutil. Prodávali Vary v zájmu svých občanů přeci!

F. Lesniak 4.8.2014 8:27

Re: Vidím to jinak než Urban

Oni ti pravdoláskaři jsou všichni úsměvní. O disidentech nemluvě. A právě díky jim se dostali k moci u nás grázli a zloději. A co se týká obrany "našeho" státu, tak bych opravdu rád viděl ty pitomce, kteří by šli zdarma nasazovat krk, aby bránili majetky Janoušků, Babišů, Rittigů, Tykačů či Kellnerů.

P. Kmoníček 4.8.2014 9:26

Re: Vidím to jinak než Urban

A Vaši ledničku.....

S. Landa 4.8.2014 9:32

Re: Vidím to jinak než Urban

:-)

J. Jílek 4.8.2014 8:49

Re: Vidím to jinak než Urban

Vary rozprodala komise nikým nevolených, fištróne :-)

plků na článek a obsah žádný....

V. Hajková 4.8.2014 9:02

Re: Vidím to jinak než Urban

ŽIJI  ve  Varech.  Ty  žvásty,  že  Vary  koupili  Rusáci-  se  už  nedají  číst!  Ve   VARECH  oproti  Teplicím-  a  Praze zde žije  směšný  počet  Rusu /  dávno  už  odtahli  za  větším  byznysem  do  Prahy!!   Pokud  se  někomu  zdá,  že  tu  slyší  příliš  ruštiny-  měl  by  si  uvědomit,  že  VARY   jsou  naše  největší  lázně!  Pokud  byste  vy  TRUBKO-  dnes  mluvil  s  našimi  podnikateli  ve 

Varech-  slyšel  byste  jen  nářky  -  jak  upadá  byznys  v  pohostinství-  lázenství  -  díky   ubytku  ruské  klientely!  Víte  v  té  vaši  HORNÍ-  DOLNÍ  - kulové  ale  stále  si  melete  tuto  ožvejkanou  mantru

J. Humpolík 4.8.2014 7:07

podpora terorismu

není pochyb že socialismus USA a EU je největšám podporovatelem islamského terorismu od Al-kajdy, terorismu v Sirii až fašismu v Ukrajině.

J. Jílek 4.8.2014 8:52

Re: podpora terorismu

Humpolík asi nezažil socík.... :-)

J. Mrázek 4.8.2014 6:34

Úspěch evropské integrace? Kde je ?

Jestli tím myslíte to, že dříve se kurzy jednotlivých měn mezi sebou vzájemně spravedlivě porovnávaly, zatímco dnes je kurz jediný - všichni zadluženi až po uši, na splacení by ti horší museli splácet 2% HDP ročně po dobu sto let a víc, nebo třeba úspěšnou infiltraci islámu s jeho potenciálem zlikvidovat původní obyvatelstvo svou rozmnožovací schopností a parazitismem....? A co vytváření aktivního přetlaku vlastní propagandy a pocitu xenofobního ohrožení, tam jsou Brusel a EU ve vleku USA a chovají se jako puberťák, kterému někdo zakazuje kouřit a chlastat......rozohnil jste se autore hezky, ale v mnohém jste vedle a pro břevno v oku svém nevidíte, že ostatní mají jen třísku ... přeji dobrý den !

J. Jílek 4.8.2014 8:51

Re: Úspěch evropské integrace? Kde je ?

http://www.novinky.cz/ekonomika/255841-na-proklinanem-euru-vydelava-cela-eurozona-nejvice-rakousko.html

E. Vašátko 4.8.2014 5:58

Tragické ovšem je,

že v Česku bohužel to, co tu vládne, není vůbec žádná elita, ale banda vyžírků a lidí, kteří se rovnou ze škol dostali bez jakýchkoliv životních zkušeností neznámými cestami k moci a teď se jí zuby nehty drží - zářným příkladem je sám premier. A ruská pátá kolona je u nás nesmírně silná - stačí si přečíst diskuse pod některými články. Takže stačí, aby Putin zadupal a spadneme mu do klína bez větší námahy, ani se nenadějeme.

A. Reček 4.8.2014 6:28

Re: Tragické ovšem je,

Chtělo by to upřesnit pane, vládne teď zde vláda, vzešlá z výsledku posledních voleb.  Je složená jen z  vyžírků, pominu-li premiéra?  Opravdu si myslíte, že u nás je tolik fandů Kremlu, že Putinovi bychom lehce spadli do klína?

E. Vašátko 4.8.2014 7:07

Re: Tragické ovšem je,

Opravdu si to myslím. A svobodné volby do toho netahejte, byli zvoleni pouze ti, které tam navrhly stranické sekretariáty. A zamyslete se nad tím, kolik známých tváří sedí v parlamentu už několikáté volební období a s jakými výsledky - co třeba nezničitelný poslanec pan Benda ?

J. Kombercová 4.8.2014 7:46

Re: Tragické ovšem je,

Tak zrovna Benda byl už podruhé svými voliči pomocí kroužkování vytažen z nevolitelného místa až do sněmovny. Když ho mají rádi, není co řešit.

P. Kmoníček 4.8.2014 9:31

Re: Tragické ovšem je,

A nevím o žádném jeho velkém politickém prohřešku.To takový "politik"Humlo,to je jiné kafe.Ovšem to je komunista z ČSSD a na ty se musí přece hledět jinak,že.

J. Cervenka 4.8.2014 1:24

cisla

statistiky, ac casto nepresne, mluvi hruznou reci: v Rusku s Putinem souhlasi 86 % obyvatelsta - coz je skoro vsichni, kdyz odectem zhruba 10% idiotu. Horsi je , ze dle Lidovych novin 38.7% Cechu souhlasi s tim, za : " Americane jsou stejini nebo horsi jako Rusove." Autor pekneho clanku opakovane mluvi o evropskych hodnotach atd. Jsou to ne evropske ale americke hodnoty co v historii ukazali absolutni nadrazenost v ochrane demokracie a liberty. Co se deje v Bohemii?

J. Mrázek 4.8.2014 6:39

UkázalY myslíte natvrdo?

Děkuji, nicméně buzparády a gaykluby mi nepřipadají jako zářný výstup civilizačního hnutí ...o trvalém vměšování se kamkoli, bez znalosti tamních zvyklostí a s fatálními následky nemluvě....