16.2.2020 | Svátek má Ljuba


Diskuse k článku

EVROPA: Produkt korektní politiky

Europoslanec Jan Zahradil napsal velmi poučnou stať o situaci v EU. Nazval ji Nebojme se vícerychlostní Unie a dle mého soudu přesně vystihl, o co se v současné EU hraje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 15.7. 2019 22:32, přehled diskusí

J. Kombercová 15.7.2019 11:39

Re: Pokud se některé státy EU dohodnou na rychlejší integraci,

Ano. Pokud se rozhodneme, tak či tak, pak si poneseme důsledky sami.

J. Jurax 15.7.2019 14:19

Ano.

Jenže ti jiní nám zasahují a více integrováni jsouce více zasahovati budou do věcí našich. Neboť čtvrtá říše EU ...

V. Braun 15.7.2019 17:37

Re:

Ale houby, to se jen projevuje taková typická předpo.ranost, zde v článku konkrétně pana Bartoně. Tak oni by se chtěli integrovat? No my se nechceme integrovat, ale co kdyby ta integrace nakonec byla dobrá věc a ti integrující se měli lépe? No tak budeme proti hned od začátku a tu integraci jim zatrhneme. Tak asi takto pan Bartoň a podobní zřejmě uvažují.

J. Kouřil 15.7.2019 9:09

Vicerychlostní EU

existuje od doby, kdy do ni začaly být prijímány státy východní Evropy. Jejich průmysl je z větší části v rukou majitelů ze Západu, kteří si na východě nechávají levně vyrobit produkty, které pak na západě prodají za několikanásobek východní výrobní ceny. Mzdy jsou udržovány na minimální úrovni již 20 let a sblížení životní úrovně západí a východní Evropy je v nedohlednu. Východní Evropa je kolonií západní Evropy, která se postavení nadřazeného kolonizátora nevzdá, i když se s pomocí našich kolaburujících médií snaží veřejnost přesvědčit o výhodnosti členství v současné EU.

J. Jurax 15.7.2019 14:20

Asi tak ...

V. Církva 15.7.2019 16:58

Re: Vicerychlostní EU

No Číňané nebo Jihokorejci nefňukali. Prostě chytli příležitost za pačesy i když byli tou manufakturou Západu.

Pravda je že místo vstupu do EU jsme měli tlačit na volný trh s EU a nechat si vlastní politiku. Ale ono je dost důvodů proč to takto nešlo.

K. Janyška 15.7.2019 8:53

Houby s octem

To lidský svět, ne lidi. On dlouhodobě nedovolí lidem ho rozvrtat. Proto se všechno samovolně vylepšuje. EU je další překážkou, která jím bude zlikvidována... Dzp.

E. Derat 15.7.2019 8:38

Martina Formanová v článku pro magazín

Právo uvádí, že renomovaná agentura Bloomberg, která sestavuje žebříček prosperity zemí : a to podle bezpečnosti, míry nezaměstnanosti, dostupnosti zdravotní péče, míře zadlužení atd., zařazuje ČR na příští rok na deváté místo ve světě. Opravdu není třeba se cpát mezi státy EU, jejichž "vícerychlost" s výjimkou SRN + pár většinou severských států, spočívá v brutálním zadlužování, nekoordinovaném přijímání tzv. uprchlíků, a s tím souvisejích společenských a ekonomických problémů ( to platí i pro SRN ) atd. To tzv. tvrdé jádro, je pouze pro natvrdlé, kteří nechápou, že hlavním cílem je skrýt a rozředit tyto problémy v jednom kotlíku nepoživatelného eitopfu, a tím zlepšit celkový průměr EU. Něco jako s tou průměrnou půlkou kuřete.

J. Schwarz 15.7.2019 7:56

Proč by se třeba

Německo, Francie, Španělsko, Belgie a Holandsko nemohly sloučit v jediný federální stát? Co by jim v tom mohlo zabránit? Potom by ale, pokud by platilo vaše tvrzení, mohla taková federace "přinutit" skákat podle svých hvizdů jakýkoli stát v blízkém okolí bez ohledu na to jestli je nebo není členem EU. Pokud jsou tyto země ochotné použít masivního ekonomického tlaku, mohou jej použít vůči komukoli kdo je o dost slabší. Pak by bylo nutno najít jiné partnery, třeba USA a pobrexitovou Británii, Rusko a Čínu.

M. Prokop 15.7.2019 8:19

Re: Proč by se třeba

Mohly by, ale nechtějí.

Ve federálním státě by nějaká federální vláda vydávala příkazy i Francii a Německu, jinak by to nebyl federální stát. A hlavně Francie a Německo sice chtějí velet jiným, ale poslouchat jiné už ne. A k tomu je současná rozmlžená podoba EU velmi vhodná.

Rusko a Čína jako partneři, to by bylo ještě podstatně horší.

J. Jurax 15.7.2019 14:23

Asi tak.

Jen k poslední větě - čertví, co bude za pár desítek let horší ...

M. Prokop 15.7.2019 14:48

Re:

Zatím ani v jedné té zemi nevidím lautr nic lákavého.

V. Novák 15.7.2019 9:48

Re: Proč by se třeba

Otázka je, čemu říkáte "partnerství".

Obchodní a ekonomické? Rozumné.

Poliitcké? Těžko představitelné.

Vojenské? Pámbusnámiazlýpryč!

...

V. Halašta 15.7.2019 7:27

Vždyť ta vícerychlostní Evropa už dávno existuje.

Co jiného je Eurozóna.

P. Dvořák 15.7.2019 8:41

Re: Vždyť ta vícerychlostní Evropa už dávno existuje.

Nejsem si jist, že všechny státy eurozóny nějak nabírají rychlost a hlavně předpokládaným směrem. Zatím mi to mnohdy připadne, že tak nějak leda z hrušky dolů.

P. Lenc 15.7.2019 7:05

Macronizace Evropy

začíná připomínat Hitlerovu Třetí říši, tentokrát za použití "mírových" prostředků.A německá ekonomika je toho součástí.

V. Petr 15.7.2019 10:47

Neurážejte Třetí říši, měla hodně debilní vedení ALE tak blbé, jako jsou "sluníčkáři" přece jenom ne...

Za Hitlera jsme nevymírali, a to byl teror a válka...

M. Mařák 15.7.2019 5:58

Vy se sice můžete domnívat,

Zahradil je ovšem zasloužilým kolečkem v systému EU a vidí do něj mnohem více, než vy. Relevantní jsou tedy jeho informace a nikoliv Vaše domněnky.

M. Mařák 15.7.2019 6:05

V4 se doufám nebude tlačit

do příštího tvrdého jádra EU a brexit klauni doufám brzy konečně vypadnou.

J. Schwarz 15.7.2019 8:01

Re: V4 se doufám nebude tlačit

Vás, pane Mařáku, oceňuji. Líbí se vám Francie, tak tam žijete. Kdyby tak učinili i ostatní EUROhujeři a odstěhovali se na "západ" - /možná si nevšimli že už nepotřebují výjezdní doložku, nebo snad nevěří v dobrosrdečnost a vstřícnost "pokrokových Evropanů", čort znájet/ nemuseli by se snažit zavést stejné poměry na "zaostalý východ" a spokojenost by mohla být na všech stranách. Nakonec by se dosáhlo skutečné evropské "pestrosti" narozdíl od nechutného eitopfu, který progresivisté za pestrost vydávají.

M. Prokop 15.7.2019 8:21

Re: V4 se doufám nebude tlačit

To vše se klidně může stát a problémy EU to stejně nevyřeší. Neboť špína zeleného centralistického socialismu a vládnutí bez zodpovědnosti už je příliš zažraná.