3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

EVROPA: Proč nesouhlasím s prezidentem

"Evropská integrace se dostala do slepé uličky a poslední půlstoletí jejího vývoje je třeba odbourat." Prohlásil to při křtu své nejnovější knihy Evropská integrace bez iluzí prezident Václav Klaus. Připomněl slova klasického liberála Roberta Nefa, podle kterého "na konci slepé uličky zbývá už jen cesta zpět".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dobrý 1.12.2011 23:36

Re: Aha,

souhlasim. Pred cisly nelze utect.

K. Kužel 1.12.2011 22:04

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Co je prezidentovou PRVNÍ slabinou? To, že lidé v Africe chodí oblékaní tak, jak chodí? Nebo to, že o tom prezident mluví? Odkud víte, že tak mluví, když nesledujete média?

Vadí vám jeho úsměv? To je váš problém, jiným nevadí.

Vadí vám věčné jeho kritiky. Podle některých kritizuje naopak málo. Odkud víte, že jeho kritiky berou vážně jen jeho nekritičtí obdivovatelé?

Máte pravdu,že jeho názory neberou vážně tam,kde by měli. Je to chyba jeho nebo jejich?

D. Drápal 1.12.2011 20:38

Děkuji!

Skvělý článek - díky!

J. Charvát 1.12.2011 19:42

Re: chce to změnu

Doufám, pane Krbálku, že nemáte pravdu. Neboť je-li "změna musí začít v srdci každého z nás" opravdu jediným řešením, tak jsme definitivně v p....i.

M. Trhlík 1.12.2011 19:32

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Obvykle mi stačí to,ce si přečtu na počítači,ale opravdu mne nezajímá,jak chodí lidé oblékaní v Africe.Další Klausovou "slabinou" asi bude,že i když mluví o vážné věci,neopomene si nasadit svůj úsměv,či poznámku,která navodí dojem,že bere vážně jen sám sebe.Jenom nepochopím,proč mluvíte o klausobijci..?Mně se jenom zajídají jeho věčné kritiky,které berou vážně zase jeho nekritičtí obdivovatelé.Já mám také pravdu,že za měsíc bude 1.ledna.Já jen tvrdím,že jeho názory neberou vážně tam,kde by měli.V Argentině,či jiných zemích je jim šuma fuk co si Klaus myslí o EU .Zatím sice ůspěšně kritizuje,ale to je vše.Ale to je věcí názoru.V žádném případě ho neurážím.

M. Prokop 1.12.2011 18:07

Re: Myslím na totéž

To jsou dva různé pojmy.

Aktivita a intenzita.

M. Prokop 1.12.2011 18:05

Re: Nikdy se nemohou shodnout dva odlišné proudy vnímání EU

To sedí jak Jandák na hrnec.

M. Prokop 1.12.2011 18:04

Re: Jedna rada autorovi

Kdo se moc ptá, moc se dozví.

To by pak nemohl dělat tuhle propagandu.

V. Skalová 1.12.2011 17:43

Jedna rada autorovi

Zkuste se zeptat lidí(ne politiků) třeba ve Francii nebo v Itálii, ale i v Německu, zda se cítí být Evropany a zavrhují svůj národní stát...

K. Kužel 1.12.2011 17:34

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Nesledujete běžná média, ale víte, v čem si pan prezident libuje? To znamená, že čtete asi www.klaus.cz? To byste byl mezi klausobijci obrovská výjimka. Ti totiž ZÁSADNĚ nečtou autentické výroky a texty pana prezidenta. Jen někteří, ti intelektuálně nejschopnější, je skutečně sledují, aby je mohli vytrhnout z kontextu a překroutit. Ostatní už se omezí jen na čtení a další reprodukování těchto zpotvořenin.

M. Trhlík 1.12.2011 16:38

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Pane Kuželi,již hodně dlouho běžná média nevnímám,stejně jako v době normalizace.Jenom mi nejde do hlavy,jak si i prezident libuje,jak mu v zahraničí pozorně naslouchají studenti a doma ho rozmetají "antiklausovská média"? To není antipatie ke Klausovi,ale asi něco také nedělá dobře.Nebo mimo Klause máme ostatní lidi s ekonomickým vzděláním,či pravicovým myšlením nedouky, kteří nejsou schopni rozeznat,co nám EU přináší,nebo nepřináší?Tak komu vlastně média přejí? To budí dojem,že Klaus je vlastně novodobý disident ve funkci prezidenta.

J. Ráž 1.12.2011 15:53

Nikdy se nemohou shodnout dva odlišné proudy vnímání EU

Jeden proud vycházející z premise:Já jsem Evropan,ale chci být občanem suverénního státu a chci si udržet své liberální a realistické povědomí politiky.Centrálního nedemokratického řízení mám z doby komunismu,potažmo RVHP plné zuby. Za demokracii považuji mít prostřednictvím voleb vliv na to,kdo tvoří výkonnou moc státu ve kterém žiji.Za zásadní považuji,aby mnou volení politici stanovili rozpočet zajišťující nezbytné služby mého domovského státu.Vyznávám tradiční kulturní prostředí,které se v Evropě vybudovalo za staletí sporů i válek a které je založeno na antických a židovsko-křesťanských hodnotách zakódovaných v evropském pojetí lidských práv a kde základem společenského bohatství jsou výsledky tvořivé a usilovné práce a kde každý spoléhá především na sebe a ne na ochranitelský stát.Z toho vyplývá,že požaduji od státu aby svými zákony základní civilizační pravidla soužití všech občanů mého státu,bez vyjímky zajistil.

A druhý proud vycházející z premise:Jsem obyvatel regionu Evropy, odmítám národní stát a chci být Evropanem,to jest občanem sjednocené Evropy,preferující multikulturní soužití ovšem bez jakéhokoliv respektu k tradičním hodnotám západní "civilizace.Chci pohodlně žít v široce rozprostřené náruči sociálního superstátu otevřené všem přistěhovalcům.Rád se podřídím rozhodnutím anonymního centra,jmenovaného Německem, Francií a jejich satelity,které zasahují i do těch nejmenších detailů mého života.Nevadí mi,že mí sousedé odmítají se zapojovat do společenské dělby práce,a že jejich kulturní zvyky vytvářejí autonomní prostředí velice konfliktní s tradiční evropskou kulturou i lidskými právy.

Vzhledem k tomu, že autor patří zřejmě do skupiny druhého proudu, není možná s ním a s dalšími vyznavači evropského superstátu racionálně diskutovat.

P.S.Klause jsem nikdy moc neprožíval, ale musím konstatovat, že jeho názory sdílené se čtenáři jeho knihy " Evropská integrace bez iluzí" objasnily některá "bílá" místa v mém vnímání škodlivosti současného vývoje EU.

R. Langer 1.12.2011 15:50

Aha,

"Technokratická inteligence se tváří značně přesvědčivě, ale ideově nemá co nabídnout." Omyl, pane. Technokratická inteligence je jako jediná schopná nabídnout alespoň obraz reality, na rozdíl od jiných spolků a jedinců. Že ta realita lidem nevoní, to je druhá věc. Ale to je chyba, a bude draze zaplacená!

V. Hošek 1.12.2011 15:24

Re: Myslím na totéž

Pokud má na teplejší počasí vliv vyšší aktivita slunce, tak jste bezesporu komunista, jen ti uměli poručit větru dešti, vy jste to rozšířil i o intezitu slunečního záření.

M. Řepa 1.12.2011 15:22

Re: návrh pro autora

Technicky a institucionálně si to lze představit. Jak ale chcete v realtivně krátkém čase (několik málo let) zajistit  ideové spojení tak rozdílných entit, jakými jsou současné evropské státy. A to prosím demokratickou cestou ( o jiné bychom snad neměli uvažovat). To co v tomto okamžiku spojuje všechny státy (národy) v Evropě nestačí na vytvoření Evropského federativního státu, těch společných ideí je žalostně málo. Tak to prostě je, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi vše co s tím můžeme dělat. Současný společný zájem  dnes politicky nejlépe vyjadřuje    forma  unie a to personální, celní, hospodářské, právní, apod.. Musí být zajištěno právo k unii přistoupit, ale také z ní  vystoupit.  Technokratické násilné přístupy mohou přinést jenom zkázu.

M. Prokop 1.12.2011 15:21

Re: Myslím na totéž

Já nečtu jen tohle.

Každopádně díky za odkaz.

M. Prokop 1.12.2011 15:20

Re: návrh pro autora

Minimální podmínka je "politický národ".

Ani ta není splněna.

V. Hošek 1.12.2011 15:19

Re: návrh pro autora

A která politická strana v jakékoliv zemi v Evropě hlásá alespoň společnou armádu a zahraniční politiku. Já o nikom nevím, jen náznaky jsou vidět v EK.

Zatím jsme většina, kdyby se stalo, že se staneme menšinou zřídíte pro nás koncentráky, aby jste to měli jednoduší prosadit?

J. Kratochvíl 1.12.2011 15:01

Re: návrh pro autora

Pro nás vyznavače sjednocené Evropa musí být federativní jako jakýkoliv jiný demokratický více národní stát se svými demokratickými institucemi, armádou, měnou apod, to není nic nového. A v tom jí při jejím vzniku a instalaci těchto institucí nesmějí bránit takoví vůdcové  a sprosťáci jako je Klaus a jemu podobní.

K. Kužel 1.12.2011 14:29

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Prezident v našem systému nemá příliš mnoho možností řešit domácí problémy. Ty nedokáže vyřešit ani prezident USA nebo třeba Francie, kteří mají pravomoci nesrovnatelně větší.

Náš prezident samozřejmě může politickým špičkám radit, což také, pokud vím, činí. Antiklausovská média, což jsou téměř všechna, jeho kroky buď zatají nebo zfalšují, překroutí a halasně roztroubí.

Chápu, že lidé, kteří se spoléhají na běžná média, mohou mít podobné názory jako vy.

B. Rybák 1.12.2011 14:03

Re: Jsou tři důvody, proč nesouhlasit s přístupem pana prezidenta k EU

1. Dotyčný(á) trpí ve vztahu k panu prezidentovi syndromem trpaslictví.

2. Je za nesouhlas s panem prezidentem dobře placen(a) (nejspíše v Eurech )

3. Nebylo mu shůry dáno

PS: Jednotlivé důvody se pochopitelně vzájemně nevylučují

B. Rybák 1.12.2011 13:56

Jsou tři důvody, proč nesouhlasit s přístupem pana prezidenta k EU

B. Rybák 1.12.2011 13:54

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Na otázku jak velké zlo by nastalo, kdybychom se proti němu nebránili by bylo možno seriozně odpovědět pouze když bychom zlu tuto šanci dali. Historie ale ukazuje, že vítězné, neomezované zlo vzrůstá bezmezně. Naštěstí vždy existují lidé, kteří proti němu (třeba i sami) vystoupí, protože je k tomu nutí jejich čest a svědomí. Díky jim, je toto zlo ohraničováno a nakonec buď poraženo nebo aspoň zlidštěno.

M. Bezouška 1.12.2011 13:51

návrh pro autora

a také pro různé zde i jinde s jeho názorem souhlasící jedince: zkuste pro nás, euroskeptické hlupáky, švejky a i všelijak jinak nazývané lidi, kteří nevyznávají bez dalšího objasnění skvělou ideu sjednocené Evropy, sestavit alespoň v hrubých obrysech nástin, jak by to mělo fungovat. Čistě technicky. Stát, jakkoliv veliký, potřebuje pro svou existenci a fungování jisté penzum podmínek, bez nichž se státem buď vůbec nestane nebo se vzápětí rozpadne. Všichni tu tvrdíte, že je zapotřebí, dokonce bezpodmínečně nutná další "integrace", nikdo však zatím ani zmínkou nepopsal,  jak to bude konkrétně vypadat. Takže, prosím, do toho.

B. Rybák 1.12.2011 13:28

Souhlasím s Vámi

Např. Pokračování v "zelené" válce proti vědecko-technickým základům této civilizace (např. JE) opravdu ani trochu nenavazuje na osvícenství a už vůbec ne na křesťanskou morálku.

D. Procházka 1.12.2011 12:45

Re: EU, Německo, Francie, a podobné pojmy

V řízení je nejdůležitější zpětná vazba a ta je v procesu budování EU narušena. V ekonomice je to právě Euro, v evropských strukturách ztrátou demokratických principů. Jedna věc je aktuální stav, druhá trend.

J. Jonášek 1.12.2011 12:20

Re: Myslím na totéž

Pro vás zase jiný pohled

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6014

J. Vaníček 1.12.2011 12:11

Re: Myslím na totéž

Bohužel mi nejde posílat odkazy na internetový Deník Referendum. Dnes tam vyšel článek od Jiřího Silného, který napovídá, že se tu přece jenom něco rodí. Podívejte se na to, pokud stojíte i o jiný názor, než je ten, který se neustále dokola omílá na tomto názorovém blogu.

M. Prokop 1.12.2011 12:07

Re: Myslím na totéž

"Odstraňování příčin globálního oteplování" není fundament EU, ale fundament zlodějny.

Mimo to už i IPCC se toho oteplování pro neudržitelnost pustil a momentálně straší ještě méně definovanými klimatickými extrémy.

A nahradit nebo vytvořit tím existenci politického národa holt nejde.

M. Trhlík 1.12.2011 12:01

Re: S prezidentem lze nesouhlasit,

Pane Jonáku,souhlasím s kritikou,pokud to k něčemu vede.Klaus zatím kritizuje  tam,kde to není nic platné.Vyprávět někomu v Africe o Euru,či přednášet na školách v Argentině,není k ničemu.To víme všichni,že to asi dopadne blbě.Jestli  si myslíte,že hlasu Klause budou naslouchat ti,kteří mají v EU rozhodující vliv,tak  asi nepochodí.Ten není schopen řešit problémy ani doma.Bylo by možná lepší,kdyby poradil naší politické elitě,než lidem,kteří ho nevnímají.Kdo se postaral o eurohujerský moloch?Je otázka,kteří politici se probudí.Ti kteří mohli,tak se EU vyhnuli a druzí si udělají rozhodně víc pro svou zemi než pro nás.Nebo si snad myslíte,že všichni čekají ha Klausova moudra?