21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Proč nesouhlasím s Bohumilem Doležalem

Bohumil Doležal ve svém textu Selhání českých europoslanců (Neviditelný pes, 22. 5. 2017) zlomil pomyslnou hůl nad těmi z českých europoslanců, kteří byli proti tomu, aby Evropský parlament projednával bod „Prohlášení evropské komise – riziko politického zneužití médií v České republice“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 23.5.2017 8:56

Autor si neuvědomuje...

Autor si neuvědomuje, že polemika s panem Doležalem nemá žádný smysl. Respektive, je to stejné jako kdyby se nějaká "potrefená" husa snažila polemizovat s místním psím diskutérem, který na konci svých příspěvků vždy píše "Buďme svorni!".

Pan Bohumil Doležal se totiž postupem času proměnil ze seriózního a analytyka na svou vlastní parodii! Je to takový demokratický troll. Když si ale odmyslíme ten komický prvek a přestaneme vnímat články pana Doležala jako humornou nadsázku, zůstane nám něco velmi nebezpečného: princip ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY!

Někdy se zdá, že kdyby za účelem "obrany demokracie" bylo potřeba pozabíjet polovinu demokratů, neváhal by pan Doležal ani vteřinu. Kdyby bylo možné se zbavit Babiše nasazením selektivní bakteriologické zbraně, která by zabíjela jen lidi na "B", pan Doležal by ji ihned použil. Je to radikál, Marat demokracie a ajatolláh liberalismu! Proto nějaká diskreditace ČR v eurolarlamentu je pro něj jen naprosto zanedbatelná kolaterální škoda...

A proto - má ta polemika vůbec nějaký význam?

S. Kříž 23.5.2017 9:11

Jen upřesnění dobrého příspěvku pana Klepetka

Bohumil Doležal se nestydí DODNES hájit kapitalismus a buržoasní demokracii; VŮBEC se nestydí, nestyda.

Přitom už dávno mohl zjistit, odkud vítr fouká, a přizpůsobit se: Mohl se připojit k Václavu Klausovi, nebo dokonce rovnou k panu Babišovi. Ano, stačilo, aby provedl veřejnou sebekritiku, nejlépe v televizi – aby se přiznal k podrývání socialismu, k podpoře snah EU a NATO o udržení ČR v područí. Po takové sebekritice by mohl požádat o místo pomocného referenta v Agrofertu, kupříkladu, a tímto přivýdělkem si nahradit výpadek příjmů od CIA.

Ale to B. Doležal neudělá; ve svém věku je už nenapravitelný. Půjde dál STEJNOU CESTOU, jakou jde snad celý život: Půjde proti nám. Bohužel, slova pana prezidenta Zemana o přebytečných novinářích se plně vztahují i na B. Doležala, zarytého obránce evropských „hodnot“.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

B. Rameš 23.5.2017 10:03

Re: Jen upřesnění dobrého příspěvku pana Klepetka

Zalez, trole.

V. Klepetko 23.5.2017 14:31

Tenký a tlustý troll. Vede obezita k demenci? :-)

Zdravím Vás, pane "Svatopluku Kříži"! Velmi rád Vás tu vidím. Ráno jsem se totiž vsadil s kolegou v práci o lahvinku archivního "Neuburského", že to budete právě Vy, kdo rychle zareaguje na můj diskusní příspěvek:-))))

Potřebuji Vás zde totiž in natura, abych ilustroval klasifikaci internetových trollů a zařadil v ní nějak rozumně i pana Bohumila Doležala ...

Takže, pokud jde o Vás, reprezentujete třídu takzvaných "tlustých trollů". Váš "Straw man" je natolik tlustý, že ho vidí i velmi prosté nátury! Záměrně debilní argumentace z pozice jakéhosi fiktivního "komunisty - národovce" je občas i vtipná, ale velmi stereotypní : a v podstatě každý vidí, že "kuře stokrát jinak" je pořád to stejné kuře. Není to ale nejhorší a jako určité zpestření diskuse se to na Psa i hodí. Pan Bohumil Doležal by ale měl být pro Vás varováním, co se stane, když obezita tlustého trolla dosáhne druhého stupně a trollí tuk obalí mozkové synapse. Takový troll v určité fázi začíná svým vyplodům sám věřit, a mění se v objekt své parodie. Doležal zřejmě opravdu věří, že "brání demokracii", jeho "obrana" ale působí na lidi úplně stejně, jako Vy na paní Kaniokovou: neléčí nemoc, nepřesvědčuje ty vahavé, nesnaží se o pochopení a spásu. Jen vylučuje, zatracuje, zesměšňuje a ve výsledku rozděluje a doslova rozbíjí společnost.

Pana Bohumila Doležala omlouvá staří, jakou omluvu máte Vy, pane "Svatopluku"? Kdybych měl více času, předepsal bych Vám nějakou odtučňovací kůru a vychoval z Vás trolla TENKÉHO. Možná že se k tomu časem dostanu. Zatím Vám jen děkuji, že jste mě nakrmil:-)))))))))

P. S. A za tu lahvinku - upřímné díky! :-)

J. Karlík 23.5.2017 8:02

Vážení

političtí komentátoři a vzdělanci všeho druhu! Jděte už do háje se strašením Babišem a Babišismem. Hrajete také svou hru. Už vás napadlo, že pokud může jeden člověk ohrozit naši slavnou demokracii, že asi máme špatnou ústavu? A projednávat tento náš problém v EU, to je vrchol naší slabosti. A ještě si to pochvalovat, to je bez komentáře. Pan Doležal už neví, jak se zviditelnit.

P. Selinger 23.5.2017 17:30

Re: Vážení

V dějinách mnohokrát jeden člověk s příslušným zázemím napáchal škody zasahující celý svět - viz Hitler, Lenin, Stalin, Musolini a další. Bohužel pan Babiš mi poněkud připomíná Musoliniho a tak se bojím toho, co prosazuje, to jest korporativní stát řízený jako firma, čemuž se v Italii říkávalo fašismus.

F. Vejr 23.5.2017 7:33

Souhlas

Velmi dobrá reakce na článek pana Doležala, s nímž nelze nesouhlasit. Naši evroposlanci byli, (natož že jich není moc) slyšet dostatečně, hlavně těch pravicových. I institut Václava Klause, jakožto šťáva zdravého rozumu, vidící integraci evropských států na jiných základech, nežli na absolutní unii (to kdo chce vidět vidí, kdo chce slyšet slyší). Vidím, že pravice se dobře uzdravuje, a jde asi více pod kůži našich voličů,(i když na můj vkus by měla být úplně vpravo), tak potažmo i těch nálepkářů pravicovým poslancům ubývá i zde.

S. Kříž 23.5.2017 8:35

Nesouhlas se souhlasem!

Se štvavým článkem zrádného Doležela NELZE souhlasit! Viz můj příspěvek z 23.5.2017 0:29.

Navíc srandovní česká „pravice“ je už úplně bezmocná, což je NESMÍRNĚ POTĚŠITELNÝ výsledek dlouholetého a cílevědomého úsilí pana Václava Klause, jednoho z našich největších žijících benešistů.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

S. Netzer 23.5.2017 8:48

Re: Nesouhlas se souhlasem!

:-))))

S. Kříž 23.5.2017 8:54

Re: Nesouhlas se souhlasem!

Vážně nechápu, co je Vám tak k smíchu, pane Netzere; bez legrace.

S. Kříž 23.5.2017 8:59

Re: Nesouhlas se souhlasem!

Aha, už chápu: Napsal jsem „zrádného Doležela“ místo správného „zrádného Doležala“.

Omlouvám se, pane Netzere, za znevážení Vašeho ctěného výsměchu.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní

S. Netzer 23.5.2017 10:31

Re: Nesouhlas se souhlasem!

Pokud nepíšete Doleschal, tak je to v pořádku.

P. Horak 23.5.2017 4:49

Inteligentni prispevek.

Jenom nevim, proc jste ve spatne spolecnosti IVK???

J. Jurax 23.5.2017 20:38

Re: Inteligentni prispevek.

Nejspíš proto, že to není špatná společnost ...

S. Kříž 23.5.2017 0:29

Ne Evropa nás – my budeme učit Evropu!

Pan Strejček má naprostou pravdu; je vidět, že ho pan profesor Klaus SKVĚLE vyučil řemeslu. Ano, Evropa je podivný konglomerát neslovanských nesocialistických států, zkráceně Západ. Víme, že ze Západu k nám nikdy nepřišlo nic dobrého; zato zlo k nám doslova proudilo. Začalo to západní podobou křesťanství a latinkou, skončilo to (DOUFÁM, že to skončilo!) kapitalismem.

A teď by nám Evropani chtěli radit, jak máme omezovat moc pana Babiše. Taková drzá sprostota! My zaprvé vůbec nechceme omezovat moc pana Babiše, protože mu věříme. Zadruhé, kdybychom s ním něco chtěli udělat, tak požádáme o pomoc pana Putina – ten ví NEJLÍP, jak zatočit se vzpurným miliardářem.

Ano, my jednou celou tu „slavnou“ Evropu poučíme, ŘÁDNĚ, jak likvidovat jednotlivce i celé národy a společenské třídy. Ještě nám budou ruce líbat, Evropani, pche.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

M. Jandáková 23.5.2017 0:38

My jsme těmi Evropany.

V. Kotas 23.5.2017 5:27

Re: Ne Evropa nás – my budeme učit Evropu!

Pár věcí bychom mohli Evropu ( EU, s jejím aparátem a jejich patolízalky ) naučit. Kolonií jsme byli mnohokrát, od vzniku státu ( jsme zde stále, už přes 1 000let ) a jsme jí opět. Zrovna tak i my se máme co učit o Západu, jenže to dobré, se nějak zadrhává. A dnešní Evropa ( pod vedením EU ), není tím, co bývala před sloučením Německa a rozšiřující se EU.

V. Kotas 23.5.2017 5:30

Re: Ne Evropa nás – my budeme učit Evropu!

Patří pod Kříže. Žít a nechat žít, do Evropa už nezná.

P. Švejnoch 23.5.2017 7:30

Re: Ne Evropa nás – my budeme učit Evropu!

Jo, jo - taky se mi stává, že o půl jedné v noci píšu voloviny.

J. Kanioková 23.5.2017 0:23

Absolutní souhlas s autorem