19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

EVROPA: Proč jsem hlasoval proti

Plénum EP tento týden opanovala debata o Maďarsku. Terčem byl teď maďarský zákon, který zakazuje explicitní zobrazování a propagaci homosexuality a změny pohlaví ve školách, kde se učí nezletilé děti, a v televizních reklamách, k nimž mají děti přístup.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Ondrejkovič 10.7.2021 12:29

Děkuji vám, že jste tak bezelstně a otevřeně přiznal, že nemáte žádné protiargumenty. To vždycky potěší.

D. Ondrejkovič 10.7.2021 12:27

Pokaždé, když si přečtu příspěvek toho typu, který jste napsal, tak si vzpomenu na postavu plukovníka Fittse z filmu Americká krása. :-) Protože my běžní heterosexuálové nemáme žádný důvod být homofobní.

D. Ondrejkovič 10.7.2021 12:26

Děkuji vám za potvrzen mého názoru. To jste udělal tím, že jste neuvedl žádný protiargument a jen se vztekle snažíte o urážku (zbytečně).

D. Ondrejkovič 10.7.2021 12:25

Ta dotyčná na té reklamě je BEZ PLAVEK :-) Děkuji vám za potvrzení mého názoru!

R. Toman 10.7.2021 12:16

Tak hlavně pedofilní bukvice to mají zcela jednoduché. Pamatuji se velmi dobře jak to probíhalo v Podolí, když jsme tam chodili jako kluci. A nejen na toaletách, ve sprchách, sauně. Nechutná prasata, která nám ukazovala ztopořené údy, masturbovala a činila nabídky, i finanční když tam zrovna nebyl nějaký normální chlap. Číhali a trávili tam takto celý den, vstupné na celý den bylo pětka, takže si to užívali velmi lacino.

R. Toman 10.7.2021 11:54

Pan Ondrejkovič zřejmě hájí svá práva. Má na to nárok.

R. Toman 10.7.2021 11:53

Jo, možná jako celek. Tedy v průměru, to je jako s tím kuřetem, to jistě znáte. Životní úroveň Bulharů, Rumunů, Portugalců atd. je daleko nižší než třeba Němců. Ovšem i jako samostatných států, tedy Švýcarska, Norska a dnes už i Británie.

F. Netopil 10.7.2021 11:42

U takového "pravičáka" jako je pan Vondra mě nejvíc překvapilo, že schvaluje zákon o kterém sám říká, že, cituji: "jediný faktický dopad zákona podle mě bude, že stát převezme kontrolu" !!! To by člověk čekal spíše od nějakého levičáka. Ale už vůbec nerozumím těm neustálým nářkům jak je EU strašná a špatná. Členství v EU není přece povinné a každý stát se může svobodně rozhodnout (stejně jako VB) jestli si chce členství ponechat nebo ne. Tak nenadávám, vystoupím a věc je vyřízená.

A jen závěrem: Je naprosto nezvratným faktem, že EU je společenstvím států s nejvyšší životní úrovní na světě (snad jen s výjimkou USA) a nejvyšší mírou osobních svobod a lidských práv !! A proto asi musí být zničena.

Z. Lapil 10.7.2021 11:35

Když už jste nakousl tu manipulaci:

Řekl bych, že Hrdý Pochod děti zoufalé až k sebevraždě spíš uklidní než aby je ještě víc frustroval.

Faktický dopad: spekulace o spekulaci, nebudu se vyjadřovat, protože bychom se utopili v předpokladech co si kdo myslí, že si někdo myslí.

Do schvalování kroků jste přidal slovo formálně, čímž jste změnil téma. Opravdu si myslíte, že v takhle kontroverzním tématu takovou čuňárnou něčemu pomůžete?

O "reklamě v plavkách" spekulujete, navíc nepravdivě. Zakázány a pokutovány byly třeba tyto letáky; podle článku se nezdá, že by je soud zakázal a pokutoval kvůli jejich distribuci ve školách: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sexisticka-reklama-sexismus-rozsudek-nejvyssi-spravni-soud.A210428_144346_domaci_vlc.

A dodám: účinným způsobem manipulace je něco zamlčet. Například to, že EU nemá do školství v členských státech vůbec co mluvit.

J. Lambert 10.7.2021 11:26

Nerad se uchyluji k silnym vyrazum, ale v reakci na Vas prispevek, pane Johne, mne napada jedine oznaceni: uplny blb!

M. Mařák 10.7.2021 11:25

Vy máte kořeny kdesi v jakési orientální náplavě odkudsi z blízkovýchodní pouště?

Já tedy rozhodně ne.

I. Pávek 10.7.2021 11:24

Je dobře že hlasoval proti. Má taky co za sebou napravovat.

P. Molík 10.7.2021 11:18

EU se stala úhlavním nepřítelem Evropanů. Bohužel i v Evropském parlamentu převládají nepřátelé evropské civilizace s jejími židovsko-křesťanskými kořeny.

Z. Lapil 10.7.2021 11:09

Ale zatím je nikdo neučil, že je to správné, neřku-li žádoucí. Tedy očumovat holky, když se mejou.

R. Polášek 10.7.2021 11:07

Řekl bych, že mnohem podstatnější než aby stát kontroloval vliv neziskovek na sexuální výchovu ve školách je kontrola státu nad neziskovkami přinášejícími do škol zelenou ekologistickou indoktrinaci.

Vytváří totiž nekritické zastánce zeleného ničení naší ekonomiky, opomíjení a ignoranci technických věcí a přírodních zákonitostí v energetice i v jiných průmyslových odvětvích a představu, že jediná správná metoda, jak tyto ekologistické cíle prosazovat je násilí proti současnému systému.

A ve neposlední řadě přináší strašením klimatickými změnami řadě děcek a mladým lidem deprese. Které se mohou snadno stát horší a sebevraždy z nich častější než kvůli znejasnění jejich sexuální identity.

J. Anděl 10.7.2021 11:06

Kolik je v ČR takových sebevražd? Myslím prokazatelně z tohoto důvodu. Děkuji.

Pak by se každopádně dalo sledovat, zda zase počty v tom Maďarsku po přijetí toho zákona začnou dramaticky růst.

J. Anděl 10.7.2021 11:01

Ano.

J. Ziegler 10.7.2021 11:01

Děkuji Sašovi Vondrovi za perfektní článek.R^

R. John 10.7.2021 10:50

Chytrý kluci a holky.... ti vědí, jak se dostat na záchodky druhého pohlaví.... a europoslanec z toho udělá "studii" o konci civilizace .... ňouma....... asi si nehrál coby dítko na "doktora"... chudák.... :-))))

L. Novák 10.7.2021 10:47

https://alexandrvondra.cz/

L. Novák 10.7.2021 10:39

Díky za doplnění dat. ;-)

R. Langer 10.7.2021 10:21

;-D ;-D ;-D

R. Langer 10.7.2021 10:19

Hm, soudruhu, vaší manipulaci ZMAR! :-P

M. Koutný 10.7.2021 10:10

Z vašeho vášnivého projevu je klíčová poslední věta. Ano, vy a podobní budovatelé šťastných zítřků skutečně zdárně manipulujete.

D. Laurencikova 10.7.2021 9:58

Autor ma naprostou pravdu. Pred nekolika malo lety probehla v Nemecku plakatova kampan, ktera nazorne verbovala pro sex -kdekoliv. V kine, ve vytahu, v aute... Ale kdyz vas bude pak svrbet v rozkroku, bezte k lekari. Jeste lepe, vezmete si kondom - bylo ucelem teto akce. Dalsi byla hystericka kampan proti "sexistickym" reklamam s polooblecenymi krasavicemi, aby vzapeti uvitali prichoziho do Mnichova hned na letisti plakaty: "Laska je tepla", "Mnichov je teply" a na nich libajici se spore odeni homosexualove. Stale slysime ve zpravach jak se kde zasahlo proti pedofilnim kruhum, a pritom se uz detem ve skolce radi k oanii. Vedou se vazne debaty o odpadkovych kosich pro vlozy menstruujicich muzu.... Je to jeste blazinec, nebo uz jsme dal?

D. Ondrejkovič 10.7.2021 9:48

Děkujeme autorovi za praktickou cvičebnici manipulativních výroků!

Namátkou:

"Každý, kdo navštíví Budapešť, může také na vlastní oči vidět, že homosexuálové nejsou diskriminováni." - fajn, o to ale vůbec nejde. Jde o to, aby ubylo sebevražd dětí, které jsou 4% a NEVÍ, že to nemohou vlastní vůlí nijak změnit.

"jediný faktický dopad zákona podle mě bude, že stát převezeme kontrolu nad tím, jak a jaké nevládní organizace se budou podílet na sexuálním vzdělávání dětí." - to by bylo bezva, akorát ani stát nebude smět podle toho jejich zákona dětem říci, že existují homosexuálové, že to nejde změnit vůlí, a že se prostě i přes miliony let evoluce tito lidé stále rodí a rodit budou, takže není důvod kvůli tomu páchat sebevraždy.

"Orbán dělá kroky, které mu doma většina lidí schvaluje" - to doma formálně dělá i Putin nebo Kim, případně Si. A dělal to iformálně i Husák, kdyby si náhodou bývalý disident vzpomněl....

"dnes soudy po celé EU třeba pokutují firmy jen proto, že si na reklamu na své produkty dají holku v plavkách. Krasavice v plavkách z úřední moci NE, vášnivě se líbající homosexuálové ANO." - srovávání nesrovnatelného. Ad 1) Holka v plavkách nikomu nevadí, pokud to není třeba reklama na vodku na školním dvoře. Případně holka v plavkách, kde ty plavky explicitně zvýrazňují již tak dost výrazné primární i sekundární pohlavní znaky, přičemž jde o reklamu na motorovou pilu, která se právě chystá něco přeřiznout. Představte si tam místo té holky třeba Borata v těch jeho plavkách. Ad 2) Vášnivě se líbající hetero i homosexuálové jsou v principu (!) totéž - vášnivě se líbajících heterosexuálů je všude plno a nevšiml jsem si, že by za to někdo dával pokuty.

Manipulaci zdar!

V. Církva 10.7.2021 9:39

Ano, to je pravda a proto SPD volím. Ale máte pravdu je dost témat které stačí zvednout a dobrá strana by byla na světě. Klaus ml. to pochopil ale byl odejit.

Trikolora je pak jednak vyškrknuta ze zpravodajství, jednak volnější liberalismus myslím v ČR moc šancí nemá.

V. Halašta 10.7.2021 9:25

Snad jen podotknu, že KSČM, a asi ani SPD, nehlasovalo ani tak proti zelené politice jako proti EU.

V. Halašta 10.7.2021 9:23

Jediný z ODS? Hlasování říká něco jiného:

Hlasování RC-B9-0040/2020 – Résolution (Zelený pakt pro Evropu)

Pro: Niedermayer(TOP), Polčák(STAN), Pospíšil(TOP), Charanzová(ANO), Dlabajová(ANO), Hlaváček(ANO), Knotek(ANO), Kovařík(ANO), Maxová(ANO), Gregorová(Piráti), Kolaja(Piráti), Peksa(Piráti)

Proti: Tošenovský(ODS), Vondra(ODS), Vrecionová(ODS), Zahradil(ODS), Konečná(KSČM), Blaško(SPD), David(SPD)

Zdrželi se: Šojdrová(KDU), Zdechovský(KDU)

http://www.europarl.europa.eu/plenary/cs/votes.html?tab=votes

P. Selinger 10.7.2021 9:20

Správně ! A byl bych rád, kdyby Vondra stanul v čele ODS !