19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EVROPA: Proč jsem hlasoval proti zprávě o Maďarsku

V Maďarsku se dějí věci, s nimiž demokrat, slušný člověk a právník má velký problém, korupcí a nepotismem počínaje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Koroptvička 17.9.2018 8:34

Re: Maďarsko

Vám trollům zas jde obstojně štvaní proti EU.

P. Szirotný 16.9.2018 22:52

Re: Návrat do středověku?

No a ? Je snad lepší když Jakeš v požehnaném věku a s nadprůměrným důchodem dál trousí svoje moudra ? Komunisté roky ničili své názorové odpůrce včetně jejich rodin. Ta se mám rozplakat, že nějakému komunistickému papaláši bude snížen důchod ? To je ten přečin "nedodržování evropských hodnot" ?

V. Kotas 16.9.2018 21:53

Re: Komouši

Plácáš páté přes deváté.

J. Koroptvička 16.9.2018 13:33

Komouši

Jak souvisí stavní úzměny v Maďarsku s bojem proti islámu je záhada.

Komunisté chtějí zdanit církevní instituce, zatímco Orbán vyhlásil maďarsko za křesťanský stát. Komunisté jsou ruská pátá kolona a podporují Putina.Ten se osobně zůčastnil v Moskvě otevření největší mešity v kontinentální Evropě a má v Rusku kolem 25 milionů muslimů.

J. Nový 16.9.2018 11:52

Re: Maďarsko

:-))))))

Z. Lapil 16.9.2018 10:06

Re:

EU má jistě mnohé klady, ale jste-li klasický liberál a zároveň považujete EU za nejlepší, pak jste buď hlupák, nebo neznáte klasický liberalismus nebo neznáte EU nebo dokonce neznáte obojí.

Jeden by skoro řekl, že se vám marxismus zažral do mozku hlouběji, než si připouštíte.

J. Fridrich 16.9.2018 9:40

Re: Český komunista

To se ale po lehkém zamyšlení nevylučuje, pane Koroptvička... Komunisti jsou zločinci, kteří se bojí islámských zločinců. Komunisti umí hezky vraždit, ale ne mačetou tak hezky stínat hlavy jako muslimové, víme..

P. Grigar 16.9.2018 9:39

Re: Maďarsko

.. no vidíte, pane Koroptvičko, že jste konečně našel styl práce vyhovující vašim schopnostem. Editace cizích myšlenek vám celkem obstojně jde, toho se držte. Ale proboha, nemyslete, nemyslete vlastní hlavou, a když už přece jenom budete myslet, nepouštějte to ven, to se potom nedá číst..

J. Koroptvička 16.9.2018 9:35

Český komunista

hlasuje v EU pro Orbána a ten považuje komunisty za zločince.

J. Koroptvička 16.9.2018 9:33

Návrat do středověku?

Preambule ústavy odkazuje na křesťanství a středověké maďarské království. Země tak už není Maďarskou republikou ale jen Maďarskem.

Další ústavní dodatek uvaluje na opoziční socialisty, jakožto následníky bývalé komunistické strany, odpovědnost za zločiny komunismu. Socialistická strana je výslovně označena za "zločineckou organizaci". Těm jejím členům, kteří byli funkcionáři za totalitní éry, tak hrozí sankce v podobě snížení či dokonce zrušení starobního důchodu.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/v-m...

J. Koroptvička 16.9.2018 9:32

Maďarsko

Rozpočtová rada, kterou Orbánova vláda jmenovala na devět let, dostala pravomoc vetovat rozpočtové návrhy vlády, čímž může vyvolat i předčasné volby. Vláda jmenovala kromě rozpočtové rady také další vysoké úředníky na devět nebo 12 let. Je mezi nimi generální prokurátor, jenž může jednotlivé případy libovolně přidělovat jednotlivým soudům.

Ústava rovněž výrazně oslabuje pravomoci ústavního soudu, jenž se během uplynulých 22 let etabloval na důležitou instanci demokratické kontroly. Ústava dále vytváří podmínky pro vznik novéhoúřadu pro dohled nad soudnictvím, jehož šéfa bude volit parlament.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/v-m...

J. Koroptvička 16.9.2018 9:29

Maďarsko

Mezi sporné ústavní články patří například pravomoc šéfa maďarského úřadu pro dohled nad soudnictvím, který může kontrolovat a přesouvat případy, a klauzule o platebních závazcích v souvislosti s verdikty Soudního dvora EU. Zmíněná ústavní pasáž uvádí, že pokuty udělené tímto soudem mohou být napříště uloženy přímo občanům jako mimořádná daň, aby sankce již vláda nemusela platit z rozpočtu. EK chce také podrobit důkladnější analýze omezení propagace politických stran.

V. Klepetko 15.9.2018 23:30

Re: Je úplně jedno, jaké měl pan europoslanec motivy.

Nemají už ani toho šamana. Jen bandu levicově vyšinutých progresivistických pseudoposlanců a opilce Junckera, ale Ústavní soud žádný!

Bezruký zubař vám zub nevyléčí! A do budoucna je neexistence v EU soudního přezkumu útoků, podobných tomu proti Maďarsku, a současně praktická institucionální nemožnost prosadit jakékoliv sankce velmi nebezpečná -

stačí když DVA státy v Unii zavedou třeba otroctví nebo právo šaría, a když se ty dva státy navzájem podpoří, tak s tím sní Europarlament, ani Rada EU, ani Evropská rada nehne - protože v EU na "federální úrovni" chybí základní instituce, které by dokázaly svobodu a domokracii pro Evropany efektivně uhájit!

V. Klepetko 15.9.2018 23:20

Je úplně jedno, jaké měl pan europoslanec motivy.

Postavil se při tom hlasování na správnou stranu, takže mu patří díky a uznání!

Věcně má pan Svoboda pravdu v tom, že na současné maďarské demokracii by se našla řada věcí,co by daly úspěšně kritizovat. Jenže... když si celkově srovnáme Orbánův režim s tím současným eurounijním, tak skoro ve všech srovnatelných parametrech vychází ten Orbánův jako nejen mnohem demokratičtější, ale i svobodnější! Posuďte sami. Orbánovu vládu lze odvolat nadpoloviční většinou poslanců, kdežto Junckerovu komisi jedině 2/3 většina europarlamentu, něco takového si nedovolil zavést ani Kim-Čong-Un. V Maďarsku nemůže moc výkonná schvalovat zákony, v EU schvaluje legislativu ve finále právě výkonná moc, Rada EU, zvaná "rada ministrů", a europarlament nemá ani zákonodárnou iniciativu! No a jak poznamenal pan Kotoptvička, se kterým jinak nesouhlasím:

Autor: J. Koroptvička Datum: 15.9.2018 9:23 "Demokracie totiž nejsou jen volby, ale také soustava institucí,které mají zabránit zneužívání moci."

Ano. Instituce! Demokratické instituce mají hájit právní stát a naše svobody! No a v Maďarsku úspěšně funguje Ústavní soud, jeho nezávislost jr bohužel trochu nalomena, ale ten soud funguje! Takže tam základní práva a základní evropské hodnoty brání SOUDCI, tak jako v každé slušné svobodné demokracii západního střihu. A v EU? V EU opět řeší někdo z hlediska základních principů dělby moci naprosto NEPŘÍSLUŠNÝ - nejdříve Europarlament, a ve finále výkonná moc - předsedové vlád členských zemì. Co byste řekli, kdyby v ČR nějakou ústavní stížnost řešil výbor parlamentu nebo ministr? Byla by to stále ještě ústavní demokracie?!

Jsou tři stupně degradace hodnot. Obrazně řečeno - v bohaté společnosti léčí chorobu pacienta vzdělaný lékař, s podporou zdravotnických institucí: nemocnice, lékárny, různé laboratoře... V chudších společnostech nemoc léčí šaman ve své chýši, bez podpory institucí, ale s velkou praktickou zkušeností. Když ale onemocní nějaký stát v EU, tak žádná léčba lege artis neexistuje!

J. Svoboda 15.9.2018 22:55

Re: Svobodo,

Právě, že si myslím, že o otištění zrovna tohoto nestojí. Bylo to určeno dovnitř ČR.

Vždyť měl možnost s tím v EP vystoupit a asi ví, proč nevystoupil.

V. Pavelka 15.9.2018 20:37

Re: Lidé si pamatují!

Tak si vyrobil TOPku a rozšířil možnosti s ODS šáhnout po restitucích , Majetku , té Ježíšově krvi kterou sají věřící katolíků.

K. Janyška 15.9.2018 20:34

Re: Je ? No, konečně.

NATO je jediná smysluplná organizace civilizovaných. Je jejich sebeobranou... Dzp.

V. Pavelka 15.9.2018 20:24

Re: Svobodo,

Je otázka , jestli mu to korektníci otisknou v EU Bruselu.

P. Szirotný 15.9.2018 20:19

Pane europoslanče,

pokud jste skutečně hlasoval proti zprávě o Maďarsku, měl byste u mě malé plus. O to jste ale vzápětí přišel větou "Z rozhádané EU bude profitovat jen Kreml, Trump a Čína". Zřejmě jste si nevšiml, že USA jsou spojencem Evropy jž desítky let a nebýt jich, dnes byste jistě neseděl v instituci zvané Europarlament. Prezident Trump není náš nepřítel, aní žádný "ďábel". Jen zkrátka prosazuje zájmy své země (USA first). A to bych ostatně očekával i od politiků své země. Dávat ho do spojení s Ruskem a Čínou (dokonce na druhé místo v této vaší "ose zla") je prostě nonsens a ukázka vašeho myšlení. Přeji vám vše dobré, především abyste příští rok ve volbách do EP neuspěl a začal se konečně živit něčím užitečným. Snad vám běžný život spláchne z mozku ten euronános.

D. Rucker 15.9.2018 19:46

...slizký...

D. Rucker 15.9.2018 19:44

Pana Svobodu sleduji pp celou dobu jeho "mandátu". Nikdy neháji národní zájmy, vždy byl na straně,která udávala prim a měla v EU hlavní slovo. Neobyčejně sliský bezpáteřní týpek. A teď se snaží nasměrovat plachty (a kabát) směrem,který mu pomůže zachovat si pozici u korýtka. Bezpáteřní nula. Howgh!

J. Kohoutek 15.9.2018 19:42

Re:

Dva závity, a ještě navíc rovný jak pravítko.

J. Jurax 15.9.2018 19:11

Možná se už stalo.

L. Popovský 15.9.2018 18:38

Zapomněl jste ještě na ty vaše ruské rezidenty. Panečku vy jste teda demokrat. Každého, kdo má jiný názor než vy, hned onálepkujete.

A. Reček 15.9.2018 18:34

Re: Lidé si pamatují!

Pokud si pamatuju, tak lidovci do holportu s komouši jít nechtěli a Kalouska tento nápad připravil o funkci předsedy strany i místo v nejužším vedení.

R. Vašíček 15.9.2018 17:59

Re: Je ? No, konečně.

Neustále se rozšiřující globální pakty a dohody dnes už zasahují téměř do všech oblastí života společnosti. Mechanismy OSN, evropské integrace, NATO atd., jsou nadřazeny národním pravidlům a zákonům. Jejich prostřednictvím pokrokářská agenda vstupuje do života všech zemí. Domácími demokratickými procedurami není ovlivnitelná a je zvenčí tvrdě prosazována, a její nedodržování je sankcionováno. V těchto poměrech začínají být takové demokratické procedury, jako jsou volby, pouhou formální dekorací.

Evropská unie je svou konstrukcí přímo ideálním prostředím, v němž je postupný a trvalý odklon od zásad demokracie a svobodné společnosti již řadu desetiletí „úspěšně“ uskutečňován. Eufemisticky se hovoří o demokratickém deficitu EU (my dodáváme deficitu vrozeném), ale to v očích tvůrců a hybatelů liberální demokracie není nedostatkem EU, nýbrž její kýženou předností.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/26557-manifest-ivk-obrana-demokracie-ped-liberalni-demokracii

V. Kotas 15.9.2018 17:50

Re: Lidé si pamatují!

Jak jste chtěli za předsedy Kalouska, jít opět do holportu s komunisty.

J. Svoboda 15.9.2018 17:48

Re: Svobodo,

Pan Svoboda se bojí, aby nedejbože do toho rozpadajícího se molochu nerýpnul z nesprávné strany a aby se mu ten moloch nerozpadl dřív, než by mu bylo milé. Myslím, že od pana Svobody je možno čekat jen to, čeho je schopen a toho moc není. Chová se jako správný politikář. Doma napíše to, co mu může přinést body, v EP to neřekne, protože by o body mohl přijít.

J. Svoboda 15.9.2018 17:41

Re: Lidé si pamatují!

Pane Navr8tile, je velmi dobře na tuto možnost upozornit. Je to zatím jen možnost, ale dost reálná. Toto upozornění by bylo dobře otlouci voličům o hlavy těsně před eurovolbami.

P. Grigar 15.9.2018 17:20

Re:

.. ale soustavným přetěžováním/odporem by se mu závity mohly přehřát a zavařit, či ne?