2.6.2020 | Svátek má JarmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Proč jsem hlasoval proti zprávě o MaďarskuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 108, poslední: 17.9.2018 8:34, přehled diskusí

Český komunista:
Autor: J. Koroptvička Datum: 16.9.2018 9:35

hlasuje v EU pro Orbána a ten považuje komunisty za zločince.

Re: Český komunista:
Autor: J. Fridrich Datum: 16.9.2018 9:40

To se ale po lehkém zamyšlení nevylučuje, pane Koroptvička... Komunisti jsou zločinci, kteří se bojí islámských zločinců. Komunisti umí hezky vraždit, ale ne mačetou tak hezky stínat hlavy jako muslimové, víme..

Komouši:
Autor: J. Koroptvička Datum: 16.9.2018 13:33

Jak souvisí stavní úzměny v Maďarsku s bojem proti islámu je záhada.

Komunisté chtějí zdanit církevní instituce, zatímco Orbán vyhlásil maďarsko za křesťanský stát. Komunisté jsou ruská pátá kolona a podporují Putina.Ten se osobně zůčastnil v Moskvě otevření největší mešity v kontinentální Evropě a má v Rusku kolem 25 milionů muslimů.

Re: Komouši:
Autor: V. Kotas Datum: 16.9.2018 21:53

Plácáš páté přes deváté.

Návrat do středověku?:
Autor: J. Koroptvička Datum: 16.9.2018 9:33

Preambule ústavy odkazuje na křesťanství a středověké maďarské království. Země tak už není Maďarskou republikou ale jen Maďarskem.

Další ústavní dodatek uvaluje na opoziční socialisty, jakožto následníky bývalé komunistické strany, odpovědnost za zločiny komunismu. Socialistická strana je výslovně označena za "zločineckou organizaci". Těm jejím členům, kteří byli funkcionáři za totalitní éry, tak hrozí sankce v podobě snížení či dokonce zrušení starobního důchodu.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/v-m...

Re: Návrat do středověku?:
Autor: P. Szirotný Datum: 16.9.2018 22:52

No a ? Je snad lepší když Jakeš v požehnaném věku a s nadprůměrným důchodem dál trousí svoje moudra ? Komunisté roky ničili své názorové odpůrce včetně jejich rodin. Ta se mám rozplakat, že nějakému komunistickému papaláši bude snížen důchod ? To je ten přečin "nedodržování evropských hodnot" ?

Maďarsko:
Autor: J. Koroptvička Datum: 16.9.2018 9:32

Rozpočtová rada, kterou Orbánova vláda jmenovala na devět let, dostala pravomoc vetovat rozpočtové návrhy vlády, čímž může vyvolat i předčasné volby. Vláda jmenovala kromě rozpočtové rady také další vysoké úředníky na devět nebo 12 let. Je mezi nimi generální prokurátor, jenž může jednotlivé případy libovolně přidělovat jednotlivým soudům.

Ústava rovněž výrazně oslabuje pravomoci ústavního soudu, jenž se během uplynulých 22 let etabloval na důležitou instanci demokratické kontroly. Ústava dále vytváří podmínky pro vznik novéhoúřadu pro dohled nad soudnictvím, jehož šéfa bude volit parlament.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/v-m...

Maďarsko:
Autor: J. Koroptvička Datum: 16.9.2018 9:29

Mezi sporné ústavní články patří například pravomoc šéfa maďarského úřadu pro dohled nad soudnictvím, který může kontrolovat a přesouvat případy, a klauzule o platebních závazcích v souvislosti s verdikty Soudního dvora EU. Zmíněná ústavní pasáž uvádí, že pokuty udělené tímto soudem mohou být napříště uloženy přímo občanům jako mimořádná daň, aby sankce již vláda nemusela platit z rozpočtu. EK chce také podrobit důkladnější analýze omezení propagace politických stran.

Re: Maďarsko:
Autor: P. Grigar Datum: 16.9.2018 9:39

.. no vidíte, pane Koroptvičko, že jste konečně našel styl práce vyhovující vašim schopnostem. Editace cizích myšlenek vám celkem obstojně jde, toho se držte. Ale proboha, nemyslete, nemyslete vlastní hlavou, a když už přece jenom budete myslet, nepouštějte to ven, to se potom nedá číst..

Re: Maďarsko:
Autor: J. Nový Datum: 16.9.2018 11:52

:-))))))

Re: Maďarsko:
Autor: J. Koroptvička Datum: 17.9.2018 8:34

Vám trollům zas jde obstojně štvaní proti EU.

Je úplně jedno, jaké měl pan europoslanec motivy. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.9.2018 23:20

Postavil se při tom hlasování na správnou stranu, takže mu patří díky a uznání!

Věcně má pan Svoboda pravdu v tom, že na současné maďarské demokracii by se našla řada věcí,co by daly úspěšně kritizovat. Jenže... když si celkově srovnáme Orbánův režim s tím současným eurounijním, tak skoro ve všech srovnatelných parametrech vychází ten Orbánův jako nejen mnohem demokratičtější, ale i svobodnější! Posuďte sami. Orbánovu vládu lze odvolat nadpoloviční většinou poslanců, kdežto Junckerovu komisi jedině 2/3 většina europarlamentu, něco takového si nedovolil zavést ani Kim-Čong-Un. V Maďarsku nemůže moc výkonná schvalovat zákony, v EU schvaluje legislativu ve finále právě výkonná moc, Rada EU, zvaná "rada ministrů", a europarlament nemá ani zákonodárnou iniciativu! No a jak poznamenal pan Kotoptvička, se kterým jinak nesouhlasím:

Autor: J. Koroptvička Datum: 15.9.2018 9:23 "Demokracie totiž nejsou jen volby, ale také soustava institucí,které mají zabránit zneužívání moci."

Ano. Instituce! Demokratické instituce mají hájit právní stát a naše svobody! No a v Maďarsku úspěšně funguje Ústavní soud, jeho nezávislost jr bohužel trochu nalomena, ale ten soud funguje! Takže tam základní práva a základní evropské hodnoty brání SOUDCI, tak jako v každé slušné svobodné demokracii západního střihu. A v EU? V EU opět řeší někdo z hlediska základních principů dělby moci naprosto NEPŘÍSLUŠNÝ - nejdříve Europarlament, a ve finále výkonná moc - předsedové vlád členských zemì. Co byste řekli, kdyby v ČR nějakou ústavní stížnost řešil výbor parlamentu nebo ministr? Byla by to stále ještě ústavní demokracie?!

Jsou tři stupně degradace hodnot. Obrazně řečeno - v bohaté společnosti léčí chorobu pacienta vzdělaný lékař, s podporou zdravotnických institucí: nemocnice, lékárny, různé laboratoře... V chudších společnostech nemoc léčí šaman ve své chýši, bez podpory institucí, ale s velkou praktickou zkušeností. Když ale onemocní nějaký stát v EU, tak žádná léčba lege artis neexistuje!

Re: Je úplně jedno, jaké měl pan europoslanec motivy. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.9.2018 23:30

Nemají už ani toho šamana. Jen bandu levicově vyšinutých progresivistických pseudoposlanců a opilce Junckera, ale Ústavní soud žádný!

Bezruký zubař vám zub nevyléčí! A do budoucna je neexistence v EU soudního přezkumu útoků, podobných tomu proti Maďarsku, a současně praktická institucionální nemožnost prosadit jakékoliv sankce velmi nebezpečná -

stačí když DVA státy v Unii zavedou třeba otroctví nebo právo šaría, a když se ty dva státy navzájem podpoří, tak s tím sní Europarlament, ani Rada EU, ani Evropská rada nehne - protože v EU na "federální úrovni" chybí základní instituce, které by dokázaly svobodu a domokracii pro Evropany efektivně uhájit!

Pane europoslanče,:
Autor: P. Szirotný Datum: 15.9.2018 20:19

pokud jste skutečně hlasoval proti zprávě o Maďarsku, měl byste u mě malé plus. O to jste ale vzápětí přišel větou "Z rozhádané EU bude profitovat jen Kreml, Trump a Čína". Zřejmě jste si nevšiml, že USA jsou spojencem Evropy jž desítky let a nebýt jich, dnes byste jistě neseděl v instituci zvané Europarlament. Prezident Trump není náš nepřítel, aní žádný "ďábel". Jen zkrátka prosazuje zájmy své země (USA first). A to bych ostatně očekával i od politiků své země. Dávat ho do spojení s Ruskem a Čínou (dokonce na druhé místo v této vaší "ose zla") je prostě nonsens a ukázka vašeho myšlení. Přeji vám vše dobré, především abyste příští rok ve volbách do EP neuspěl a začal se konečně živit něčím užitečným. Snad vám běžný život spláchne z mozku ten euronános.

:
Autor: D. Rucker Datum: 15.9.2018 19:44

Pana Svobodu sleduji pp celou dobu jeho "mandátu". Nikdy neháji národní zájmy, vždy byl na straně,která udávala prim a měla v EU hlavní slovo. Neobyčejně sliský bezpáteřní týpek. A teď se snaží nasměrovat plachty (a kabát) směrem,který mu pomůže zachovat si pozici u korýtka. Bezpáteřní nula. Howgh!

:
Autor: D. Rucker Datum: 15.9.2018 19:46

...slizký...

Lidé si pamatují!:
Autor: F. Navr8til Datum: 15.9.2018 16:49

Mám dojem, že skutečným důvodem, proč Svoboda hlasovat proti zprávě o Maďarsku je, že chce ještě jednou kandidovat na europoslance. A s cejchem totalitního vítače by to jaksi nešlo. Proto se bude na chvíli prezentovat jako demokrat a tajit, že také on smolí udavačské pamflety proti České republice a hlasuje pro kvóty islámských nelegálů.

Re: Lidé si pamatují!:
Autor: J. Svoboda Datum: 15.9.2018 17:41

Pane Navr8tile, je velmi dobře na tuto možnost upozornit. Je to zatím jen možnost, ale dost reálná. Toto upozornění by bylo dobře otlouci voličům o hlavy těsně před eurovolbami.

Re: Lidé si pamatují!:
Autor: V. Kotas Datum: 15.9.2018 17:50

Jak jste chtěli za předsedy Kalouska, jít opět do holportu s komunisty.

Re: Lidé si pamatují!:
Autor: A. Reček Datum: 15.9.2018 18:34

Pokud si pamatuju, tak lidovci do holportu s komouši jít nechtěli a Kalouska tento nápad připravil o funkci předsedy strany i místo v nejužším vedení.

Re: Lidé si pamatují!:
Autor: V. Pavelka Datum: 15.9.2018 20:37

Tak si vyrobil TOPku a rozšířil možnosti s ODS šáhnout po restitucích , Majetku , té Ježíšově krvi kterou sají věřící katolíků.

Svobodo,:
Autor: L. Písařík Datum: 15.9.2018 16:45

víc odvahy, jestli to ta baba odflákla, tak bylo potřeba sdělit EP ten fakt již před hlasováním. A dej to do tisku, přece není možno posuzovat něco, o čem ta baba ví kulový a ani v H nebyla. Zabojuj a půjdeš určitě před toho třasořitku, co ho máte dnes v čele. Lidi si váží odvážných a spravedlivých.

Re: Svobodo,:
Autor: J. Svoboda Datum: 15.9.2018 17:48

Pan Svoboda se bojí, aby nedejbože do toho rozpadajícího se molochu nerýpnul z nesprávné strany a aby se mu ten moloch nerozpadl dřív, než by mu bylo milé. Myslím, že od pana Svobody je možno čekat jen to, čeho je schopen a toho moc není. Chová se jako správný politikář. Doma napíše to, co mu může přinést body, v EP to neřekne, protože by o body mohl přijít.

Re: Svobodo,:
Autor: V. Pavelka Datum: 15.9.2018 20:24

Je otázka , jestli mu to korektníci otisknou v EU Bruselu.

Re: Svobodo,:
Autor: J. Svoboda Datum: 15.9.2018 22:55

Právě, že si myslím, že o otištění zrovna tohoto nestojí. Bylo to určeno dovnitř ČR.

Vždyť měl možnost s tím v EP vystoupit a asi ví, proč nevystoupil.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.9.2018 14:41

Jen mne mrzí, že pan europoslanec, ač hlasoval po mém soudu naprosto správně, pociťuje potřebu svůj čin vysvětlovat, ba skoro omlouvat. Přijde mi to pro současnost unie příznačné.

Je to poprvé, kdy můžu s autorem souhlasit:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2018 13:33

Re: Je to poprvé, kdy můžu s autorem souhlasit:
Autor: J. Koroptvička Datum: 15.9.2018 14:44

V jedné řadě s komunisty jistě zvítězíte a EU nás zbavíte.Západní

imperialisty spolu opět zatratíte. Jen slovo immperialista nahradíte

slovem neomarxista. S Vámi a se Zemanem v čela půjdem do jetele.To je přece ten pravý a jediný vlastenec.

"kdo nejde s námi, jde proti nám".:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2018 14:52

̈

:
Autor: L. Popovský Datum: 15.9.2018 18:38

Zapomněl jste ještě na ty vaše ruské rezidenty. Panečku vy jste teda demokrat. Každého, kdo má jiný názor než vy, hned onálepkujete.