26.1.2020 | Svátek má ZoraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Proč je EU mrtvým projektemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 19.7.2015 16:39, přehled diskusí

Moudře napsáno:
Autor: J. Jurax Datum: 17.7.2015 21:18

jenže ani tuzemští, natož EU politikové Psa nečtou.

Rozdil mezi USA a EU:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.7.2015 12:43

Rozdil je, ze Ameriku dali dohromady jeji Otcove zakladatele na bazi svobody - tedy nemichani spolecnosti do zivotu svych obcanu - a Evropskou Unii dali dohromady politici poplatni kolektivisticke ideologii  a tudiz na bazi ochranarstvi, sjednoceni pod podminkou prijeti existujicich regulaci vsemi staty a navrch jeste vymysleni regulaci novych. EU je paragonem michani spolecnosti do zivotu svych obcanu.

Re: Rozdil mezi USA a EU:
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.7.2015 15:52

Souhlas. "Posvítíme si na euronesmysly" bylo dobrým předvolebním heslem Svobodných. :-)

Re: Rozdil mezi USA a EU:
Autor: J. Ráž Datum: 17.7.2015 19:18

Hezké porovnání.. a dodávám: Spojené státy vznikly procesem vyvolaný občany a otcové zakladatelé tomu procesu dali formu, jejíž vrcholným projevem byla Deklarace nezávislosti a Ústava.

EU byl projekt vymyšlený kuloárně pár politiky vlivných států, kteří na bázi původního EHS začali budovat autokratickou unii, kde občan je tím posledním, kdo její chod ovlivňuje. A na to taky dojede. Zcela pacifikovat občany do jedné poslušné masy se nepovedlo komunistům a nepovede se to ani eurokratům.

Re: Rozdil mezi USA a EU:
Autor: J. Jurax Datum: 17.7.2015 21:24

Přesně.

EU dali dohromady europapaláši a oktojovali jí Lisabonskou smlouvu.

Že je v EU tuze dusno, horké výpary, mnoho smradu po té oktrojírce, holé nezdraví - tohle by dnes napsal KHB a skončil by sice ne v Brixenu, ale uklován politkorektníky a eurohujery s nálepkou putinomila.

USA je jediné srovnatelné uskupení.:
Autor: J. Plzák Datum: 17.7.2015 10:58

Po pádu komunismu nebylo proti čemu bojovat. Mnozí politici, hlavně socialističtí, maoističtí a další se tedy rozhodli bojovat proti USA dostižením a předběhnutím - jako svého času N. S. Chrusčov. To ale od samého začátku nefungovalo a nefunguje. Důvod je prostý.

USA jsou tvořeny přistěhovalci, kteří šli za lepším, kteří nechtěli doma snášet politický útisk, kterým se prostě jejich původní vlast z nějakého důvodu nezamlouvala. Smířili se i s nutností naučit se a přijmout za své nový jazyk - angličtinu.

To všechno ve sjednocované Evropě neexistuje. Obyvatelstvo jednotlivých států je více méně se svými zeměmi spokojeno, sjednocující řeč, i kdyby nějaká byla, se naučit nechce a vystavit  se mezinárodní konkurenci na trhu práce, pro většinu nepřipadá v úvahu.

Evropská unie je nesmysl. Smysl dává jen Evropské hospodářské společenství tak jak existovalo v době před pádem komunisticko-socialistického východního bloku.

Re: USA je jediné srovnatelné uskupení.:
Autor: K. Janyška Datum: 17.7.2015 11:09

USA nejsou srovnatelné s EU.  Jsou státem homogenním a neobsahují státy národní. To je jádro věci... Dzp.

Re: USA je jediné srovnatelné uskupení.:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.7.2015 13:30

"Nejzáhadnějších vývoj v politice během posledních desetiletí je zřejmé úsilí západních evropských lídrů znovu vytvořit Sovětský svaz v západní Evropě. " - něčí citát, prý Gorbačov

Re: USA je jediné srovnatelné uskupení.:
Autor: K. Janyška Datum: 17.7.2015 15:24

I sovětský disidemt, akademik Bukovský... Dzp.

Kdo se ale odváží svrhnout vládu bruselských vyžírků?:
Autor: L. David Datum: 17.7.2015 10:50

Ti samozvaní ničemové v Bruseli si dokázali nastavit podmínky uplácení tak účinnými způsoby, že nejen všichni europoslanci, ale i národní politici se jim přizpůsobí, i kdyby nechtěli. Pokud by se tomu někdo postavil na odpor, byl by skrze ostatní politiky rychle odejit.

Jak tedy dále? I kdyby se nám domácí politickou scénu podařilo vyměnit, ta další nejspíše zaujme vůči Bruseli obdobný postoj, neboť motivace úplatky je neodolatelná.

Takže co uděláme? Vezmeme do rukou vidle a vytáhneme na Brusel?

Jinak zbývá jen druhá varianta: Vyčkat, až se ten vyumělkovaný bruselský domeček z karet zhroutí tíhou vlastní neschopnosti. Bude to ovšem bolet !

Srážka s blbcem.:
Autor: M. Urban Datum: 17.7.2015 10:10

Po rozšíření EU o nové státy, strany nominovaly do parlamentu EU hráče kteří se jim doma nehodily a nebo je přímo vykoply směrem nahoru. Tito užiteční idioti nadělali více škody než užitku a svým jednáním naštvali hodně lidí. V současné době se to sice lepší, ale vlak nedůvěry je už rozjetý a zatím není síla která by to zastavila. O Řecku nepíši, protože jede na jiné koleji. Koleji lží.

Re: Srážka s blbcem.:
Autor: K. Janyška Datum: 17.7.2015 10:36

Sakra, chlape, to je úplně jedno, kdo tam sedí. Chyba je v základu, v příkaznictví, v socialismu EU. Jako kdysi v SSSR... Dzp.

EU není mrtvým projektem, to by ještě šlo, je zločinným:
Autor: K. Janyška Datum: 17.7.2015 9:57

projektem hloupých a nevzdělaných a v posledku  vždy zločinných socialistů, kteří neustále napadají rostlý spontánní řád světa, který nás ovládá a kterého jsme produktem, ne vědomými autory.... Dzp.

Evropu je možné sjednotit, ALE to bychom museli:
Autor: P. Vaňura Datum: 17.7.2015 9:54

opustit šílenou ideologii multikulturalismu. Evropanovi je jistě nekonečně blíž jiný křesťanský Evropan, než "nějaký negr přivandovalý z nevím jaké prdele."

Pokud toto Brusel nepochopí, žádný politický evropský národ nevytvoří!

Re: Evropu je možné sjednotit, ALE to bychom museli:
Autor: J. Plzák Datum: 17.7.2015 11:02

No kdyby to byl křesťanský Evropan ze dvousetkilometrového okruhu kolem Prahy, to bych ještě bral.

Ale rumunský Cigoš - nevím, nevím.

Re: Evropu je možné sjednotit, ALE to bychom museli:
Autor: J. Jurax Datum: 17.7.2015 21:30

Ale kuš - jsem bezvěrec, neznaboh a ateista a od nás z Moravy je to do Prágru víc jak 200 kilometrů. Takže nekřesťanského Moravana byste nebral, že?

Bacha, Jožin z bažin žere hlavně pražáky a podle lidové písně sídlí na Moravě :-)

Evropský národ nebude nikdy !:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.7.2015 13:32

Když někdo odcházel do Ameriky, chtěl:
Autor: J. Chaloupka Datum: 17.7.2015 9:06

se stát Američanem. V Evropě zůstali ti, co byli Němci, Francouzi, Irové, Portugalci, Češi, Poláci atd. Dávat je do jednoho kadlubu je opravdu velký nesmysl. Jediný smysluplný projekt bylo Evropské hospodářské společenství. Zajímavé k volnému pohybu osob, kapitálu, zboží a služeb dodnes nedošlo, ale integrace, to by nám šlo. Jen aby ta integrace znovu neskončila válkou a nenávistí všech k Němcům. Už dnes bych jako Němec do Řecka na dovolenou nejel.

Proč chcete pořád bojovat !:
Autor: J. Mrázek Datum: 17.7.2015 6:50

Spolupráce, ne věčný boj s nějakým uměle vytvořeným nepřítelem, boj, který slouží jen k udržení na uzdě a v područí pro nějakou velmoc, aby "neztratila vliv a důstojnost" ( o hodnotě měn a schopnostech jednotlivých ekonomik odolat brakování tímto hegemonem raději nemluvě)... věčný boj nikam nevede, leda k věčnému zatracení !

Re: Proč chcete pořád bojovat !:
Autor: L. Křivan Datum: 17.7.2015 8:07

To je relikt z dob, kdy místo "žně" se říkalo "Bitva o zrno" .  Blbá doby to byla.  Někomu to vydrželo dodnes.

Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: J. Fridrich Datum: 17.7.2015 6:46

Ten bizarní člověk snad ani neví, že dotace z té " zlé EU " byly 2007-2013 cca 700 miliard Kč ? Víte , že v tomto cyklu 2014-2020 to je cca 650 miliard Kč ? To, že to neumí přihlouplý český ouřada vyčerpat je náš problém - jsme nejhorší v celé Evropě na čerpání dotací. Samozřejmě ještě důležitější je bezpečnost v Evropě - a ta je díky EU nejlepší za posledních 1000 let neustálých válek. To nic neznamená ? Je pravda, že nám EU trochu bere ten náš český nepořádek, ale tvarůžky, utopenci a ušmudlané-omakané koblihy jsme zatím uhájili... On neví např. o rekonstrukci Kuksu - a desítkách podobných významných rekonstrukcích našich památek za miliardy ? On neví o výstavbě vědeckých center u Prahy, Brna, Ostravy, Plzně za miliardy Kč ? Stovky čističek vody u našich obcí ? Opravy stovky kilometrů silnic a výstavba a opravy mostů ? Dotace studijních programů na našich školách všech stupňů ? Výstavba obchodních center a mnoho dalších rekonstrukcí v našich městech a obcích ? Naše zem by bez této pomoci EU vypadala jinak - a na mnoha místech bychom jezdili po našich " silnicích " v tancích, obrněných transportérech, nebo minimálně v Offroadech....Za naši korupci, čili naše darebáky může EU ??? Opravdu si myslíte, že např. rekonstrukce Kuksu ( a tisíce dalších rekonstrukcí a staveb - některé jsem nastínil na této diskuzi v předchozím příspěvku - nám " ubližují " ? Kultivační normy EU ( aby nám nesmrděly záchody v celé zemi a nebyl v restauračních kuchyních neskutečný nepořádek a stav vybavení jak za soudruha Husáka a další normy.... ) - nám také ubližují ? Studijní programy pro naše děti jsou také škodlivé ? Rozumní lidé i země se učí od těch lepších a vyspělejších - a nestydí se za to - a od západoevropských zemí se můžeme učit, jsou prostě dál ve vývoji a pořádku. Nejvýš je samozřejmě bezpečnost, bezpečnost - o tom tito mimozemšt'ani jaksi nemluví........

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: I. Schlägel Datum: 17.7.2015 7:47

Pokud věříte, že dotace (peníze jiných lidí přerozdělené dalšími lidmi dalším jiným lidem) vytváří prosperitu, na prvním místě bizarnosti sedíte pevně Vy.

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: Montgomerry Datum: 17.7.2015 21:12

bingo!

Žití nad poměry se nevyplácí.:
Autor: J. Kulheim Datum: 17.7.2015 8:01

"Kultivační normy EU ( aby nám nesmrděly záchody v celé zemi a nebyl v restauračních kuchyních neskutečný nepořádek a stav vybavení jak za soudruha Husáka a další normy.... ) - nám také ubližují ?"

Většina lidí udržuje záchody čisté i bez toho, aby jim to někdo z Bruselu musel říkat. Dotace jsou cesta do pekel. Jsou důležitým nástrojem k ovládání států, deformují trh a ničí konkurenci. Většinu peněz, které dostaneme ve formě dotací, tak musíme poslat.

Žití na dluh se nevyplácí. Žijme tak abychom se nezadlužovali. Čím víc peněz se přerozděluje, tím víc se jich rozkrade. Dotace přinášejí užitek hlavně šibalům, kteří si můžou dovolit zaměstnávat štáby právníků, kteří jim to "zařídí".

Co takhle bezdotykové záchody? Jeden jsme viděli:
Autor: J. Chaloupka Datum: 17.7.2015 9:07

ve Versailles, byl turecký. Opravdu chcete jít tímto směrem?

Re: No konečně KUKS!!!:
Autor: K. Frauknecht Datum: 17.7.2015 8:23

Už tu dlouho nebyl :-))))). Eště ste zapoměl zmínit ty zyklostezky, golfová hřiště, aqváče.... :-))).

A o té bezpečnosti zkuste vyprávět Francouzům z Clichy-sous-Bois (moc jich tam nejni :-))!). Tak schválně hrdino :-).

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: I. Mertl Datum: 17.7.2015 9:40

Nepřijímání EU v Česku má dvě hlavní příčiny:

1. Národní povahu (brblavost a nedůvěra k čemukoli cizímu), kterou samozřejmě má i většina naší politické representace.

2. Nespornou podivnost chování orgánů EU, které se byrokraticky zálibně šťourají v nepodstatnostech, odkládajíce problémy důležité. Imigrační problém je toho příkladem.

Naproti tomu je EU i se všemi svými chybami jednoznačně to nejlepší, co se českému národu nabízí. Takže rozmysleme si, co chceme: já osobně dávám přednost Merkelové, Cameronovi i Hollandovi s jejich chybami před Putinem, ba i před našimi Sobotkou, Chovancem a Dienstbierem, Fialou a Kalouskem. Nebo chceme Babiše se Zemanem, aby tady zavedli běloruský model, Klause, milé dámy, který je už jen ztělesněním české národní povahy dle bodu 1., stejně jako bezradný Mach a jeho Svobodní? Nebo konečně naše nejmilejší Falmera, Okamuru, Bobošíkovou? Tak vybírejme, ale abychom nepřebrali!

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: J. Kohoutek Datum: 17.7.2015 9:55

Kdy už se konečně přestane papouškovat ten nesmysl "EU nebo Putin"?

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: I. Mertl Datum: 17.7.2015 10:07

Je to přece jen jedna z alternativ, jakou jste si vybral Vy, pane Kohoutku?

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví:
Autor: J. Kohoutek Datum: 17.7.2015 12:46

Vy tvrdíte, že toto jsou jediné dvě alternativy. Já si to prostě nemyslím.