28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

EVROPA: Proč Britové nemají rádi Čechy

Vraždu českého občana v Londýně je třeba považovat za důsledek nenávistného útoku proti přistěhovalcům z východní Evropy, kterých ostatně ve Velké Británii už dlouho přibývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 5.10.2016 22:49

Re: VB

Mezi ty mimořádné primitivy? No toto!

K. Loskot 5.10.2016 22:31

Re: Trošičku "Čecháčkovská" připodělanost

Platí tam daně, pokud by je neplatili, tak by na nic neměli nárok. To si plete autor s našimi Cikány, zde v Česku. Ano ti dostávají dary. A když je to málo, tak si stěžují na Západě.

K. Loskot 5.10.2016 22:29

Re: VB

V Británii působí asi 4 000 našich lékařů a tisíce zdravotních sester. Samozřejmě šli tam za lepším, protože jsme kolonie Západu.

Š. Hašek 5.10.2016 19:15

Re: Co má ten Sobotka v hlavě ?

Seno/řezanku. Škoda, jest to dobré krmivo i podle novoeunorem!

Š. Hašek 5.10.2016 19:14

Už vidím,

jak se GB rozklepala - šášula podbruselský, mladík poloochmýřený, financdluhoslav - ten nás bude úkolovat!! Předpokládám, že královna promluví v parlamentu!

Jsem hrdý na našeho čackého premiéra!!!!!

Večerně zkráceno, odlehčeno.

M. Prokop 5.10.2016 16:49

Re: VB

"Normální" jako vy? No potěš koště ...

E. Erat 5.10.2016 16:07

Re: VB

Zvláštní, tak proč se do takové primitivné země všichni ženou. Proč jsou tam ti lidé z Polska, ČR atd. Kolik Britů maká v Polsku a ČR mnohdy na podřadných pozicích ? No, možná se tam stahují ti naši a polští primitivové, chtějí být mezi svými. Což je v podstatě dobře, u nás zůstanou pouze ti slušní, normální a inteligentní lidé, a svoloč se natáhne k nim. Včetně tzv. fanoušků Baníku, Sparty, Slávie atd. Máte kliku, že jste normální a tedy tam nemusíte. UK je fuj a ee.

P. Vaňura 5.10.2016 16:01

Proč by neměli platit dětské přídavky lidem, kteří

na ně sami platí svými daněmi???

T. Kohout 5.10.2016 15:51

VB

No nevím. Normální lidi vždy viděli VB jako zemi, kde část obyvatelstva je mimořádně primitivní. Jeden z největších odpadů světa jsou např britští fotbaloví fanoušci. Chápu, že VB je bližší jejich Commonweath s obyvateli jejich kolonií než lidi z Evropy. Ale to je jejich chyba a ne naše.

P. Vaňura 5.10.2016 15:51

Milý pane, já sice s EU nesouhlasím ve většině

věcí, ale se čtyřmi podmínkami Merkelové, volný pohyb zboží, osob (ale jen občanů EU!), služeb a kapitálu bych souhlasil.

EU je v tomto něco jako celní unie, jakou má Lichtenštejnsko se Švýcarskem, přejezd mezi Švýcarskem a Lichtenštejskem nezaznamenáte.

A teď by Británie chtěla, aby z té celní unie bylo pro ni zachováno jen to, co se jí hodí. A je plným právem ostatních členů říci "tak to pr, buďto všechno nebo nic."

A ta nevraživost k východoevropanům je u britských netáhel, kterých bude dost, pochopitelná, Evropané je mohou v jejich práci nahradit (slyšel jsem horor, jak jakási britská firma renovovala koupelnu), což jim od muslimů nehrozí..." Někdy mám též dojem že i Američané se více bojí toho, že u nich bude někdo nelegálně pracovat, než toho, že tam bude páchat teroristickou činnost...

V. Vaclavik 5.10.2016 14:24

Tipnuol bych si dva duvody

proc jsou Cesi a potazmo Evropane z byvaleho Vychodniho bloku nahlizeni v Britanii hure nez ruzne narody s jeste zaostalejsi zemi puvodu. Takovy Ind, Pakistanec apod. zpravidla zije a pracuje ve sve komunite, rekneme jako Vietnamci u nas napriklad, zatimco Cesi a Polaci a dalsi z toho naseho Vychodu soutezi pracovne a i bydlenim asi prevazne s Anglicany a jsou tak paradoxne vic na ocich, vic jako blecha v kozichu.

Rozumel bych tomu, ze Anglicanum vadi pobirani davek u nasich lidi vic, nez u tech z vychodni Asie, Afriky... protoze u tech druhych se to jaksi ocekava a taky uz jsou na ne lide zvykli delsi dobu, zatimco nasinci jsou stale 'novi', lide kteri do UK prisli jako dusledek clenstvi v EU a nestydi se pobirat vsechny davky a iracionalni socialni zakony tomu vsemu jen prilevaji olej na ohen.

Hadal bych, ze neco podobneho temto vztahum panuje i v Nemecku vuci Nemcum z pripojeneho Vychodniho Nemecka, kteri migruji za praci do zapadni casti Nemecka a vyslouzi si u zdejsich Nemcu vice pohrdani nez treba nejaci Turci.

Ta nase civilizacni podobnost jako nase podobna vizaz a schopnost integrace apod. paradoxne jen umocnuje ten spatny nahled na nas z Vychodniho bloku u lidi ze stare Zapadni Evropy. I u Nemcu jsme my Cesi jako narod do znacne miry temer podlidi a nic na tom nemeni konkretni dobre osobni vztahy mnoha Cechu s Nemci.

E. Erat 5.10.2016 14:19

Re:

Já, všeobecně dávám přednost ve všem svobodě a samostatnosti, takže mým přáním je vystoupení ČR z EU, případně a lépe ( pro ČR by to bylo schůdnější řešení ) rozpad EU. A Brexit mi tedy potěšil. A doufám, že některé další země se přidají.

P. Selinger 5.10.2016 14:09

Re: ... podejte přihlášku taky....

Nejsem proti, ale raději bych podal žádost o přidružení k USA po vzoru Portorika.

J. Malá 5.10.2016 13:50

Jsem se zasmála)))

Sobotka a ekonomická válka. K smíchu. Britům se tímto krokem uvolnily trhy, kam Sobotka ani nepáchne. Je otázkou času, kdy bude škrábat na britskou branu a škemrat, aby ho nechali kouknout přes klíčovou dírku. Jen doufám, že až to přijde, Sobotka a jeho lumpové už budou tam, kam patří (nenapíšu to, není to slušné slovo).

J. Spousta 5.10.2016 12:52

Re: Co má ten Sobotka v hlavě ?

Co jsem tak zahlédl v tisku za informace, tak občanů ČR v GB není ve srovnání s okolními zeměmi moc - psalo se o desítkách tisíc. O jejich profesním a národnostním složení toho moc nevím, ale že by nějaké významné procento z nich tam bylo kvůli dávkám se mi moc nezdá. A i kdyby tomu tak bylo, pak si nemyslím, že by lenost, či darebáctví našich občanů měla mít na krku Anglie. A nedávno se nějaký svaz zaměstnavatelů nebo průmyslníků holedbal, že by pro ně tady nebyl problém zaměstnat 50 tis lidí - bylo to sice v souvislosti s někým jiným - ale nedostatek kvalifikovaných lidí asi žádná fikce nebude.

M. Šejna 5.10.2016 11:58

trochu mimo téma

Sobotkova "dojemná" starost o bezpečí Čechů v Británii je jen a pouze předvolební fintou. Tedy jinými slovy populismem.

Zajímavé je ale sledovat, jak je vnímán Brexit mezinárodními trhy. Před referendem byla libra za 35,33 Kč. Po referendu prudce spadla a klesla do poloviny srpna postupně až na 31,03 Kč. Tehdy ale britská vláda naznačila, že s vystoupením pospíchat nebude a libra následně začala posilovat.

V pátek se libra obchodovala 31,38 Kč. O víkendu ale Theresa May sdělila, že do konce března zahájí proces vystupování z EU. Trhy okamžitě zareagovaly a aktuálně dnes už se libra prodává jen za 30,59 Kč. To je oslabení oproti předreferendovým hodnotám o 13,4%.

R. Morava 5.10.2016 11:54

Re: Co má ten Sobotka v hlavě ?

Dle tisku je v Británii mnoho našich Romů se kterými jsou prý Britové naprosto spokojení. Co se píše, jsou tam minimálně policajty a určitě i doktory. Ale máte pravdu pokud se tam tak vypracovali, sem s nimi. Rádi je tu přijmeme, práce je dost když se jak píšete slintá po každé pracovní síle.

I když se mi na tom něco nezdá, že jsou ti Britové tak spokojeni s Araby, Pákistánci a Romy ale Poláci jim vadí.

R. Morava 5.10.2016 11:47

Trošičku "Čecháčkovská" připodělanost

Pokud se v Británii zabíjí Česti spoluobčané je nutno se důrazně ohradit jakýmkoliv způsobem, ne vysvětlovat že vlastně mají pravdu! Nálada proti východoevropanům je pravděpodobně po Brexitu viditelnější. S autorem souhlasím v tom, že ten vřed tam byl. A teď holt prasknul.

Skutečně není normální aby Východoevropané v Británii brali dávky a důchody jen po tom co tam chvilku popracují. Takové zákony ale měli britové dávno vetovat v EU. Jde přece o volný pohyb lidí ne dávek. Tím by tam zůstávali z východu jen ti slušnější co chtějí pracovat a ne spodina, ale to už jsme u dávek které jsou v Evropě masívně zneužívané všude. Že jdou do Británie pracovat Poláci se svým křesťanským kulturním základem je pro Británii jen dobře. Mohlo jim to pomoct proti Islamizaci. Pokud si to neuvědomují, každý svého štěstí strůjcem. Že se Britové pouští do Poláků a Čechů víc než do Muslimů ukazuje na zbabělost a zvrhlost současné britské mládeže. Na tom nic nemění fakt, že se to týká její spodiny a většina Britů jsou slušní lidé, kteří se ale rovněž vůči Islámu bojí vymezit.

H. Balzám 5.10.2016 11:42

Řekl bych,

že můj holub z nosu má větší pojem o realitě než tenhle Holub. Vypíchnu jenom dvě věci, které mne rozesmály nejvíc. Jako člověk dojíždějící za prací do ciziny můžu jednoznačně říct, že žádná země nevytváří uměle pracovní místa pro cizince, ti cizinci jenom využívají situaci a obsadí jenom ta místa, o které domácí nejeví zájem. A sociální dávky? Ti cizinci tam nejen pracují a vydělávají, ale také stejně jako domácí platí všechny nařízené daně. Takže neexistuje důvod, proč by měli mít jiné podmínky než místní. Pokud se britské vládě nelíbí, že Poláci čerpají sociální dávky i potom, co už tam nepracují, potom ať jednoduše změní zákon.

M. Malovec 5.10.2016 11:35

Sobotka

škodí všem, Babiš škodí nám v Česku. Kdo je horší? Kdo je menší zlo? Asi Sobotka, protože ten je současně slouha lady Angele.

J. Lepka 5.10.2016 11:34

Re: Co má ten Sobotka v hlavě ?

Socbotkův politický blábol byl určen Bruselu. Nevěřím, že je tak naivní, aby si myslel, že bude pro ČR přínosem návrat tisíců nepřizpůsobivých. Už teď je problémů víc než dost, představte si jaký nápor na státní kasu by mělo, jen jim zajistit ubytování.

M. Šurgot 5.10.2016 11:22

To, že nejsou napadáni imigranti z Itálie, Španělska, Řecka a Portugalska může, a nemusí, způsobovat to, že tyto země nejsou "nové" v EU a pak taky to, že je Cameron nezmínil v projevu k Brexitu.

Jinak, co se týče pracovitosti a schopnosti učit se jazyk, můžu říct ze zkušenosti, že i v tom Češi a Slováci převyšovali tyto imigranty a byli lépe hodnoceni i samotnými Angličany.

Myslím si rovněž, že k tomu pomohlo naše školství, které už většinově vyučuje angličtinu a vyšší úroveň školství jako takového.

A nakonec pokus o žert: pokud se do Commonwelthu přihlásily státy, které nebyly koloniemi Velké Británie, podejte přihlášku taky... Aspoň tak vyrovnáme očekávanou dominanci Německa v EU po dokončení Brexitu...

J. Spousta 5.10.2016 11:04

Co má ten Sobotka v hlavě ?

Zatím jsem se nesetkal s informací o závěrech vyšetřování té vraždy co se týče motivů. Ale dejme tomu, že to bylo tak, jak se to prezentuje - akt nenávisti tamních lidí proti východoevropanům. Sobotka určitě dobře ví jak v českém prostředí působí na lidi výhrůžky na sebrání eurodotací, když nebudou brát migranty. A můžeme vsadit boty, že stejně takovou odezvu budou mít ty jeho u řadových Britů. Kdyby to ale byl člověk co k čemu a používal by občas hlavu, tak místo planého vyhrožování začne aktivně tahat ty lidi zpátky do Čech, zvlášť když vidí jak průmysl slintá po každé pracovní síle.

T. Hraj 5.10.2016 10:24

Británie svého štěstí? To tak!

Sobotku jakožto socialistu uráží, že by si někdo měl o svých záležitostech sám svobodně rozhodovat. To by to byl pěkný holubník! To bychom toho globálního dobra nikdy nedosáhli!

Británie má samozřejmě svaté právo si na své území ne/pustit koho chce a požadovat od něj dokumenty jaké sama uzná za vhodné. Je neuvěřitelné, že se o těchto elementárních věcech vede vážně míněná debata.

J. Kraus 5.10.2016 9:22

Re: Neni nad osobni zkusenost. Z Velke Britanie.

Podobné je to o řád výše se starými a zavedenými britskými průmyslovými firmami, které si na vlastní práci najímají jako subdodavatele české firmy z oboru. Nejde v první řadě o to, že ušetří – jsou to patrioti a peněz mají dost -, ale že v Británii už prostě neexistuje nikdo, kdo by byl schopen a ochoten odbornou fysickou práci vykonat. Jak tady někdo píše, mají ty své Pákistánce za malé děti a ti skutečně jako malé děti pracují, jenže v Británii už to tak nikomu nepřijde.

M. Prokop 5.10.2016 8:56

Re: No, asi blbost.

Tak třeba místní cikáni, jsou nebo nejsou v GB pracovní síly?

M. Prokop 5.10.2016 8:54

Tak to se Holub

jednou dokonale trefil.

M. Valenta 5.10.2016 8:47

Ano a

takového Zemana by v Anglii za jeho výroky museli do hodiny umlátit.

E. Erat 5.10.2016 8:41

Re: Neni nad osobni zkusenost. Z Velke Britanie.

Současnou zkušenost s Brity nemám, ale manželka od roku 92 do roku 2006 pracovala pro British Council ( Britská rada ) v Praze. Za ty roky měla řadů šéfů, a podšéfů z různých částí Británie. U některých jsme bydleli při návštěvě v Británie atd. A co měli všichni společného, to že k lidem k Commonwelthu cítili velkou loajalitu, a zodpovědnost za jejich osud. Prostě brali je víceméně jako " své " lidi, nebo spíše děti kterým je třeba pomáhat. A svému " dítěti " lecos odpustíte. Pro nás je to těžko pochopitelné, protože nejsme zatíženi koloniální minulostí. Commonwelth je stále funkční společenství, dokonce se do něj dobrovolně přidaly i dva státy, které nebyly původně Britskou kolonií. A vývoz komodit UK do států v CM je vyšší, než do celé EU. Také je zvláštní, že nejsou v UK napadáni pracující cizinci třeba ze Španělska, Portugalska atd., kterých je tam také dost.

J. Chaloupka 5.10.2016 8:40

Když napadne Brit Poláka nebo Čecha, není to rasistický

čin. Takže není divu, že si nespokojenost s přistěhovalci vylévají na východních Evropanech.