29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EVROPA: Přelomové volby nespokojených Evropanů

Zanedlouho se otevřou volební místnosti v sedmadvaceti zemích Evropské unie, jejichž voliči si budou moci vybrat svoje zastupitele v Evropském parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mlich 5.5.2014 22:55

"nové" strany

Pokud to i voliči budou brát jako autor a myslet si, ze novou stranou, ktera da bruselskym byrokratem za vyučenou, ja Babišovo ANO, tak se žádný přelom konat nebude. Do Brusele je potřeba poslat někoho, co těm byrokratům pěkně zvedne mandle a uvede je do reálu, ukáže na opravdové problémy, které je potřeba řešit namísto křivosti banánů a uhlíkové stopy.

J. Gogo 5.5.2014 23:51

Re: "nové" strany

Je to tak. Ano je hnutí bez chuti a bez zápachu, které dělá to, co jim guru poručí. Zatím. Od nich se žádné přelomové věci čekat nedají. Když si uvědomíme, že jejich jedničkou je starý bolševik a lobista pro každého, který zaplatí, Telička, který vyjednal pro naše zemědělce nerovné podmínky, tak se mi chce zvracet.

P. Čech 5.5.2014 11:06

Význam pojmů.

Konkurenční strany a hnutí   p o p u l i s t i c k y   "zneužívají" nespokojenosti voličů? Nikoliv. Ony ty strany a ta hnutí pouze využívají té nespokojenosti, což je v politice normální a běžné. Zde je nutno si ujasnit, co to znamená "populisticky". Podle slovníku to je  totéž jako "zjednodušeně podané pro širokou veřejnost".  Takto se však chovají naprosto všechny politické strany i hnutí.Existují samozřejmě výjimky, např. u nás SSO. Tato politická strana se populisticky nechová, ovšem právě proto nemá naději se dostat při současném volebním systému do sněmovny. Ono v podstatě, chcete-li oslovit širokou veřejnost (všechny voliče), jejíž většina jsou lidé jednoduší, nemůžete k nim přistupovat z pozic, jimž tato nerozumí.A tak novinářské a politické kecy o nějakém populismu nepadají na úrodnou půdu. Subjekty, které chtějí uspět ve volbách, populistické být musí, jinak nemají naději.  Kecy novinářů a politiků na tom nic nezmění.  A právě proto je příkladem tohoto raketový úspěch hnutí ANO a Úsvit a příkladem opaku třeba SSO, která jakkoliv má dobrý program, je do sněmovny nevolitelná, protože není populistická.

J. Šejnoha 5.5.2014 21:50

Re: Význam pojmů.

Výstižné.

J. Rechnovský 5.5.2014 11:00

Naopak, volby budou tuctové

Zásadním předpokladem změny fungování EU je změna přístupu voličů.

Zatím je to o buzeraci "tamtěch v Bruselu", které sneseme se skřípěním zubů jen proto, že nám dávají prachy. Funkční změnu může přinést něco ve smyslu "Naše EU funguje blbě, pojďme jí předělat"

Aby ke změně přístupu vůbec MOHLO dojít, MUSÍ být zajímavá volební nabídka. Ta by mohla vzniknout sérií postupných kroků. Nejprve programovým propojováním obdobných politických stran napříč členskými státy EU, definicí společných volebních témat a následnou viditelnou předvolební nadnárodní koalicí.

Nic takového se zatím neobjevilo ani náznakem. Předvolební agitace je opět prázdné žvanění. Jen ledabyle se zakrývá, že jde znovu o upocenou snahu urvat dobře placené křeslo v krásném závětří. Jinými slovy pro Lukáše Visingra. Ševče drž se svého kopyta...;-)

B. Rybák 5.5.2014 18:30

EU-volby nebudou tuctové

Protože neexistuje politický EU-národ nemůže fungovat žádná forma EU-demokracie, která nerespektuje suverenitu členských států, tedy ani žádná napříč členskými státy vedená politická strana! Koalice národních politických stran se vytvářejí až v EU-parlamentu! Protože půjde o další expanzi "zeleného" parazitismu, o bankovní a fiskální unii, o pravidla pro rozšiřování Euro-zóny, o zbytky suverenity národních států,.. budou tyto volby fatálně důležité!

Se skřípěním zubů snáším i ty korupční EU-prachy!

M. Prokop 5.5.2014 10:12

"pragmatičtí liberálové (české ANO)"

Tak to mne tedy rozesmálo.

J. Boleslav 5.5.2014 16:14

Re: "pragmatičtí liberálové (české ANO)"

Skvělý joke. :-)

J. Šimek 5.5.2014 9:52

My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

by kritizovali a okřikovali politické oponenty za "politicky nekorektní" názory? Co to je za blbost? Vandas v televizi klidně mele ty svoje rasistické nápady, komunisti ústy Semelové zpochybňují politické vraždy svých předchůdců, ale autor článku klidně napíše blbost o problému s okřikováním "politicky nekorektních" názorů. A pak na základě takové pitomosti vyvozuje dalekosáhlé politické dopady pro celou EU.

M. Prokop 5.5.2014 10:15

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

To jste jen zase něco nepochopil.

Dost značné peníze (ty je totiž pro šíření názorů potřeba) jsou prakticky výhradně do kapes propagátorů EU. Odpůrci mají značný problém, jak seznámit veřejnost se svými názory, když i jejich daně jdou proeunijním propagátorům.

J. Šimek 5.5.2014 11:12

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Tak číst fakt dovedu a premisa ohledně politické korektnosti je v článku, jak vyšitá.

P. Čech 5.5.2014 11:13

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

A kde je toho příčina? Ve financování politických stran ze státního rozpočtu. Pokud by politické strany byly financovány pouze z peněz svých členů, ev. příznivců, nemohly by dosti dobře financovat kampaně na podporu EU. Takto vyzdvihují a velebí EU z peněz všech daňových poplatníků, tady i těch, kteří s EU nesouhlasí. Toto je však obecně základní a zásadní bolestí našeho společenského a politického systému, který nemá s demokracií pranic společného.. Jedná se totiž stále o socialismus, na kterém je naroubováno něco anarchie.

J. Šimek 5.5.2014 11:19

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Mám na vás jeden dotaz k financování partají ze soukromých zdrojů a to ke specifiku ČR. Jak zabráníte tomu, aby si ty partaje prostě nekoupili naši kmotři nebo rovnou LUKOIL (myslím tím Putin)?

M. Prokop 5.5.2014 11:26

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Nijak. Mohou tomu zabránit pouze jejich členové.

Státní příspěvky kupování stran soukromníky či institucemi nijak nebrání.

J. Šimek 5.5.2014 14:40

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Zjistěte si, kolik peněz dostávají strany ze státního rozpočtu a pak zkuste znova formulovat to Vaše černobíle jasné tvrzení, že ten příspěvek "ničemu" nebrání. Stamilióny totiž nejsou drobáky.

M. Prokop 5.5.2014 15:29

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Nejsou, ale nezabrání tomu, aby se navíc k nim strany nedaly koupit.

J. Šimek 5.5.2014 21:00

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Takže "nijak nebrání" berete zpátky, fajn.

P. Čech 5.5.2014 19:01

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Jednoduše. Zrušením čl.5 ústavy a to bez náhrady.   Nesmí se při tom opakovat situace, kdy čl. 4 ústavy minulé byl nahražen čl.5 ústavy dnešní, tedy kdy moc jedné politické strany nad občany byla nahražena mocí politických stran nad občany.. Potom by politické strany ztratily svou nedemokratickou , vždy menšinovou moc  a žádný LUKOIL, ani kmotři by neměli zájem do stran investovat své peníze.

M. Prokop 5.5.2014 11:24

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Proti financování stran jejich členy a příznivci nic nemám, jsem pro, ale to problém neřeší.

EU ani tak nevelebí strany, jako instituce. Vládní ze státních peněz, NGO ze státních podpor a "eunijních" (bruselních) peněz.

Tam je problém.

B. Rybák 5.5.2014 18:36

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

EU-hujerské strany podporu z EU dostávají! Před několika dny to prasklo např. na polského EU-hujerského předsedu vlády D. Tuska (strana "Občanské platformy)! To by naše strany dopadly hůř než "sedláci u Chlumce". Politická EU-korupce je převálcovává i teď!

B. Rybák 5.5.2014 18:51

Re: My v ČR máme nějaký problém s médii a politiky, že

Jsou snad vydávány vědecké, ale politicko nekorektní spisy pana Bakaly (je mu umožněna vědecká kariéra?), spisy bývalého německého německého centrálního bankéře Theo Sarrazina (za své politicky nekorektní názory z té banky vyhozeného), je v hlavních médiích kritizována Euroválka vedená paní Merkelovou a nebyly ty názory pana Vandase účelově vystříhány???

Pokud jste nepochopil, že stále sílící politicko-korektní "inkvizice" je podstatou EU-politiky, věnujte se raději rybaření (pozor na dodržování rybolovných EU-nařízení - jejich neznalost neomlouvá!)

D. Havránek 5.5.2014 9:20

ANO?

Částečně souhlasím, ale jak můžete přirovnat hnutí ANO ke stranám které chtějí málem rozpustit EU?? A nemohou si za to standartní strany samy výběrem svých kandidátů???? Například soudruh Keller, člověk který již v 18-ti letech prstíčkem hrabal aby do Ksč s ryze odpovrženihodných důvodů vstoupil. Takový člověk nesahá třeba panu Teličkovy ani po kotníky!!!

Mě osobně je skoro jedno která strana ale jaký kandidát. Ppokud by si hnutí ANO dalo za kandidáta obdobně prospěchářského člověka, tak ty preference mít jistě nebude!

M. Prokop 5.5.2014 10:17

Re: ANO?

Proč by? Telička v té KSČ byl také a ze stejných důvodů jako Keller, korytu.

Od té doby si našel jiné, Keller ne, to je jediný rozdíl.

ANO je čistě Babišův výtah k moci, podobně jako VV pro Bártu.

Z. Švrček 5.5.2014 8:51

Páteční M.Macek v glosách uvádí:

"Od pouhého května 2010 vydala EU 3589 nových zákonů a regulačních nařízení. V angličtině je to 13 321 520 slov a jejich pouhé přečtení by zabralo při tempu 300 slov za minutu při osmihodinové pracovní době 92 dnů.

Uznejte, že lepší argument pro nesmyslnost dnešní EU by jeden pohledal…"

Pokud tedy evropský tisk alarmuje, že se k moci mohou dostat síly, které mohou usilovat o rozpouštění EU, nezbývá než dodat: KÉŽ BY!

J. Šimek 5.5.2014 9:43

Re: Páteční M.Macek v glosách uvádí:

A kdo koho nutí, aby to slovo od slova četl? Co je to za debilní argument?

Politici, kteří o zákonech rozhodují mají aparát odborníků, který jim k hlasování předá krátkou rešerši, aby se mohli fundovaně rozhodnout, tak kde je problém?

M. Prokop 5.5.2014 10:18

Re: Páteční M.Macek v glosách uvádí:

Problém je v tom, že takové množství direktivního a centrálního řízení škodí jakékoliv ekonomice.

Není "debilní" vše, co nechápete.

V. Husák 5.5.2014 10:30

Re: Páteční M.Macek v glosách uvádí:

Takže podle vás v podstatě nikdo, kromě jejich tvůrců, nemusí schvalované zákony číst? Vzhledem k tomu, že neznalost zákona neomlouvá, může být v podstatě každý občan ze zemí Evropské unie obviněn, že nějaký z nich porušil !!! Nepřehlednost zákonů vytváří předpoklad k tomu, abychom byli vydáni k buzeraci do rukou úředníků, kteří už si na nás, pokud budou chtít, nějaký ten námi nevědomky porušovaný paragraf najdou.

J. Šimek 5.5.2014 11:15

Re: Páteční M.Macek v glosách uvádí:

Ale vůbec ne, jen ten argument s počtem slov považuji za debilní.

B. Rybák 5.5.2014 18:58

Re: Páteční M.Macek v glosách uvádí:

Ta nařízení se týkají každého. S tím že je občané nemohou znát se počítá. Ony se totiž aplikují jenom na občany svobodomyslné (koho chce EU bít, na toho si v hnojišti EU-předpisů hůl vždycky najde) Vy si trvale platíte EU-právníka?

I. Schlägel 5.5.2014 8:01

Jo, to názvosloví...

Už je to tu zase. "Krajní pravice". Ti komentátoři se to snad nikdy nenaučí.