31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

EVROPA: Překvapení se nekonalo

Volby do Evropského parlamentu v roce 2019 byly důležité, ale předvídatelné. Volební účast na Slovensku, v České republice i ve Slovinsku o něco stoupla. Na Slovensku ze 14 na 18 procent, u nás z 18 na téměř 29 procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kroupa 30.5.2019 20:19

Těžko říci co je lepší, zda dostat zástupce stran, které brojí proti EU do EP, aby bojovali s větrnými mlýny a prodlužovali agónii EU nebo nechat eurohujery, aby si tu větev pod sebou již rychle dořezali svými idiotskými nápady sami.

V. Církva 30.5.2019 11:38

Špatně pojmenované problémy vnitřní i vnější

Vážné problémy a změny Evropy nezpůsobí v nejbližší době klima a ekologie, ale klimatisté, ekologistée Zelených je zdánlivě pod 20 procent, ale mají přes neziskovky mnohem větší moc a jsou ve všech stranách. Klimatické změny jsou tak spíš součástí problému EU vnitřního. Klimatické změny možná jsou, ale Evropa se částečně může přizpůsobovat, částečně na ekologii pracuje. Měla by víc ale hlavně rozumněji. Pokud by se na to šlo rozumně, může to i přidat pracovní příležitosti a udržet populaci.

Hlavně ale klimatické změny nemůžoun řešit Zelení. Jednak proto, že mají zatemněné mozky, jednak proto, že bude problém zvenčí. Rozvojový svět naopak navyšuje neúměrně populaci. Vzniká chudoba, války, ekologické znečištění. Zadupávání bílého muže problém zhoršuje.

Druhý problém vnější není obchodní válka Čína USA. To je poslední křečovitá snaha o obranu západu. Problém je rapidní nárůst ekonomiky a technologíí v Číně. Ekonomika Evropy by si mohla dál stagnovat, a přežila by nějak ideologická šílenství, nebýt konkurence Číny.

K. Salajka 30.5.2019 14:05

Re: Špatně pojmenované problémy vnitřní i vnější

V zásadě sice popisujete aktuální situaci přesně, ale je dobře připomenout, že Čína prošla obdobím úpadku nejen po vítězství komunistů a v kulturní revoluci ale několikrát před tím při střídání dynastií. I v kolektivistické Číně povede nakonec ekonomický rozvoj k diferenciaci a ambice naprosté kontroly se může ukázat jako nereálná.

V. Církva 30.5.2019 21:33

Re: Špatně pojmenované problémy vnitřní i vnější

V tom s Vámi souhlasím. Čína se dřív či později s dalším rozvojem ekonomiky uvolní i i politicky. Ale to už je nebudeme moc zajímat. Budeme na kolenou.

K. Janyška 30.5.2019 9:15

Výstavba IV.říše německé prostřednictvím EU pokračuje, ať

volby do EP dopadnou jakkoliv. Vše je totiž předem dáno počtem mandátů pro jednotlivé státy, ne jakýmsi sdružováním v jakýchsi pofidérních mezinárodních nekonzistetních politických spolcích v EP. To, co je nutné, tedy utahování eušroubu si Němci vždy zařídí bez ohledu na politické názory kohokoliv. Ostatně euposlanci, i ti s tituly, i ti bez nich, jsou v tomto smyslu pitomí, jako miliardy lidí na Zemi. Nevědí o tom, že lidský svět i Evropě je spontánní řádem a že to má své nezměnitelné důsleky ani hovino... Dzp.

K. Salajka 30.5.2019 14:09

Re: Výstavba IV.říše německé prostřednictvím EU pokračuje, ať

Evropská rada by měla za Junckera prosadit vlastního člověka. I kdyby to byl nakonec Makrelin nohsled, pomohlo by, že by byl zavázán ministrům.

K. Janyška 30.5.2019 18:46

Re: Výstavba IV.říše německé prostřednictvím EU pokračuje, ať

Na tom vůbec nezáleží. EU je mylně a zločinecky založena. Ani Bůh, je-li, by ji neuřídil.

Pro věřící mám vzkaz. Kdyby Bůh chtěl EU, vytvořil by tak lidský svět v Evropě. Ale on to neudělal, je-li. Stvořil národní státy... Dzp.

A. Alda 30.5.2019 9:13

A jede se dál močálem černým kolem bílých skal...

EU se nezmění a tendence k superstátu se superbyrokracií neustanou, takž je odsouzena k zániku o to spektakulárnějšímu. Jak je psáno v Bibli: "... a její pád bude veliký."

J. Vrzal 30.5.2019 8:30

Nekonalo se prekvapeni?

Lidovecko-socialisticka koalice je v troskach.

Tak nevim. Asi jsem sledoval vysledky jinych voleb.

V. Církva 30.5.2019 11:42

Re: Nekonalo se prekvapeni?

No média byla plná hrůzy z populismu a odpadnutí tradičních stran. V reálu koalice ztratila kolem 10 proc bodů a euroskeptici dostali tak do 10 procent víc.

To je nepodstatné. Především k potřebám s Evropou něco dělat ať už s EU či bez ní.

T. Wiszniewski 30.5.2019 0:50

Nekonalo.

Protože k volbám přišli v mnoha státech (ČR nevyjímaje) jenom vypatlaní zombíci.

R. Langer 30.5.2019 5:41

Re: Nekonalo.

Také jste přišel? Podle všeho to tak vypadá. :-P