2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

EVROPA: Právě jsme si do Česka pozvali imigranty

Když tiskem proběhly první titulky, že EU jedná o revizi dublinského systému, mnozí se naivně zaradovali. Vlajkovou lodí dublinského systému se totiž staly povinné kvóty na přijímání imigrantů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 4.12.2017 23:57

K článku

Autorka v článku praví, že co EU může pokazit, pokazí.

Mýlí se. Co EU může po§rat, to po§ere, a to tak, že velmi.

A o Sobotkovi lze říci totéž. Fakt je ten chlap tak blbý, že nechápe, co svým podpisem Evropského pilíře sociálních práv způsobí? Že prodává další díl naší samostatnosti? Anebo poniženě předkloněn k bruseli úslužně podepíše co se mu dá a doufá v teplé mistečko někde v orgánech EU, aby k stáru nebyl odkázán na tuzemský důchod, když už tady pokurwil na co sáhnul?

M. Pechr 5.12.2017 7:48

...možná to sobotka chápe až moc dobře...

P. Vaňura 4.12.2017 19:23

Zákaz bombardování měst a zákaz útoků ponorek na

civilní cíle (měly útočit jen na válečné lodě a vojenské transporty) se opravdu nedodržoval a patrně ani Vy nevíte, že něco takového vůbec existovalo. Speciálně, o takovémto omezení ponorkové války se Ludendorff vyjádřil jako o krajní naivitě. Ve skutečnosti se v oblastech, prohlášených "válečné" potápěly JAKÉKOLIV lodě bez výstrahy.

Z hlediska Japonců byly až do 8. 8. 1945 sovětské lodě neutrální. Japonci na ně neútočili ALE musely zdaleka objíždět oblasti, prohlášené za "válečné."

M. Prokop 4.12.2017 21:23

Re: Zákaz bombardování měst a zákaz útoků ponorek na

Lodě neobjíždějí, lodě maximálně obeplouvají.

Britské Q lodi byly stejným porušením pravidel, jako potápění bez výstrahy.

Bombardování měst bylo takové kulišácké, sem tam padla bomba mimo vojenský cíl. :-P

J. Jurax 5.12.2017 0:08

Re: Zákaz bombardování měst a zákaz útoků ponorek na

Podle jména maršála Ludendorffa a Q-lodí se patrně bavíte o WWI. No a tam bych připodotkl, že letecké bombardování vojenských i jiných cílů mimo bezprostřední oblast fronty bylo celkem marginální co do škod i obětí. Tehdejší technika i její počty víc neumožňovaly.

J. Sinnreich 4.12.2017 17:12

Cenzura

Problemy migrace a radikalniho islamu se v podstate dnes resi pouze na urovi diskuze na elektronickem foru. Jsem presvedcen ze tak do jednoho roku bude u nas i tento format zakazan, nebo tezce cenzurovan. Pro priklady neni nutno chodit daleko. Nemecko. Svedsko atd. Takze vazeni piste, pokud to vrchnost dovoluje.

J. Kanioková 4.12.2017 17:25

No, zrovna teď mě blokli na polské diskusi,

protože jsem tam dala komentář s odkazem na norský Barnevern. Místo uložení mého komentáře mi to hodilo hlášku, že mám v komentáři jimi blokovaný odkaz. A to šlo o článek, že v Německu je vydán zatýkací rozkaz na rodiče, kteří "ukradli" své vlastní dítě, 2 dny staré.

Zatýkací rozkaz na polské rodiče, kteří vzali z nemocnice své 2 dny novorozené dítě. Dříve nemocnice informovala Poláky, že dítě musí zůstat na oddělení a hlásit svůj případ Jugendamtu. - http://www.tvp.info/35063802/list-gonczy-za-polakami-zabrali-dziecko-ze-szpitala-bo-mogl-im-je-odebrac-jugendamt

Orwell nedocenil plnou šíři možností, jakou lidstvo dokáže..

J. Vintr 4.12.2017 18:07

Re: Cenzura

Obávám se že drtivá většina občanů informace na internetu nehledá a věří tomu, co dávají v televizi. Takže ani netuší, jaká pohroma se na Evropu valí.

P. Portwyn 4.12.2017 23:26

Re: Cenzura

To platilo dříve. Dneska už jim lidé nevěří... Ovšem věří spoustě jiných nesmyslů.

V. Kain 4.12.2017 18:36

Re: Cenzura

Od Sobotky to byl poslední zoufalý pokus jak se doškrábat na nějakou pozici v Bruselu.Za celou dobu jeho politikaření nebylo pro tuto zem uděláno nic pozitivního.A ještě 4roky budeme ten odpudivý ksicht vidět v Parlamentu.

Š. Hašek 4.12.2017 16:30

Sobotka je, bohužel,

vystudovaný mládežník, souhrou nedostatečnosti/úmyslu naší strany dělnické (nic proti dělníkům!!!!!!!) t.č. premiér ČR, si dovolí podepsat rozsudek brusele. Mein Gott!!

Důležité je, že k takovému nýmandovi (odjakživa) se objedná nějaký objevený anketkandidát Drahoš. Dobře. Pokud si myslí, že mu audience u studentíka připíše hlasy. A zas ten Putin a špioni na Kavčích horách! Co dělá ten Romancov, za moje daně??????

Mein lieber Gott!!

Přeji Sobotkovi nějaké teplo v brusele, nejlépe "na právo prvňáčka na ořezanou pastelku denně", samozřejmě i v Zimbabve, zadarmo, vyřizují Lékaři bez hranic! Zkráceno. A já myslel, že NP mě zachrání od štresů.

L. Kubeš 4.12.2017 14:40

Sobotka je padouch

Zřejmě usiluje o nějaké koryto v Bruselu, jako třeba Tusk a jiní, kteří se dali koupit. Doufám, že se sociální demokracie v příštích volbách už do parlamentu nedostane vůbec!

A. Alda 4.12.2017 13:51

Naši předkové něco podobného už zažili.

Když k nám na pozvání nového panstva začali po 30. leté válce proudit kolonisté z německých zemí. Poměrně rychle to dospělo do situace, že jsme i svůj rodný jazyk museli bránit a jeho užívání začalo být považováno za znak nižšího původu. A šlo o lidi z velmi blízkého etnika a totožného náboženství!

P. Zinga 4.12.2017 16:31

Re: Naši předkové něco podobného už zažili.

Máte pravdu, ale jeden rozdíl tu je: ti Němci sem přišli pracovat a celkem se jim dařilo zemi pozvednout. Lze tohle očekávat od arabských a afrických doktorů a inženýrů?

P. Vaňura 4.12.2017 13:45

Myslím, že bychom mohli pro migranty postavit něco

jako byl tábor Jasenovac. Jeho kapacita byla údajně neomezená!

I. Koreň 4.12.2017 14:33

Re: Myslím, že bychom mohli pro migranty postavit něco

Pane Vaňura, to myslíte vážně?

Wikipedie Jasenovac "Byl to jediný vyhlazovací tábor za druhé světové války v Evropě, kde se bez německé účasti plánovitě vraždilo".

Kde si myslíte, že žijete?

P. Vaňura 4.12.2017 14:53

Žijeme okraji propasti do které se musíme snažit pokud možno

nespadnout. Stejně to nakonec skonči válkou a jde jen o to, abychom ji pokud možno vyhráli. A pak se budou dít věci, že i ten Jasenovac bude normou a nikdo se nad tím nebude pozastavovat. Víte třeba, jaká omezení byla mezinárodně odsouhlasena před WW2 a jak rychle se na ně zapomnělo??? Dnes už skoro nikdo neví, že něco takového někdy platilo.

Ovšem, německý maršál Ludendorff napsal už před WW2, že něco takového se stejně dodržovat nebude a válka bude nakonec totální.

Merkelová je právě tak "prozíravá," jako pan Chamnerlain r. 1938, pokud si myslí, že její politika neskonči katastrofou.

Pokud se chceme válce vyhnout, MUSÍME zabránit vzniku domácí páté kolony. A pokud vypukne válka v západní Evropě, těžko se jí ubráníme, ale nemusí se konat v našich ulicích.

M. Prokop 4.12.2017 16:35

Re: Žijeme okraji propasti do které se musíme snažit pokud možno

Opět se mýlíte. Většina omezení byla ve WW II dodržována, s vyjímkou SSSR, pod záminkou, že to sověti nepodepsali či čo, a Japonska, Japonci na to dost kašlali (zacházení se zajatci, hlavně).

P. Vaňura 4.12.2017 19:14

Re: Žijeme okraji propasti do které se musíme snažit pokud možno

P. Vaňura 4.12.2017 19:24

Zákaz bombardování měst a zákaz útoků ponorek

patří sem

J. Novák 4.12.2017 13:40

Kdyby se náhodou nepodařilo...

... udržet vybraným zemím připrchlíky na svém území ani štědrou sociální politikou, přjide prostě další Dublinská dohoda, která jim to striktně nařídí. A za každého uprchlého připrchlíka tučná pokuta...

J. Kanioková 4.12.2017 16:28

No jo, EU není USA

Spojené státy se stáhnou z příprav globálního paktu o migraci, kterým členské státy OSN chtějí společně chránit práva uprchlíků a migrantů a jejich životy. Rozhodl tak prezident Donald Trump, podle něhož je dohoda neslučitelná s jeho migrační politikou.

Zdroj: http://jdem.cz/dndtr8

J. Kanioková 4.12.2017 16:28

Re: No jo, EU není USA

Trump vytahuje USA z Globálního svazu OSN o migraci - http://jdem.cz/dnds69

J. Řezák 4.12.2017 13:28

To, že Italové loví imigranty z moře, je správné.

Jen zvolili špatnou metodiku. Já bych doporučil harpunu.

M. Prokop 4.12.2017 13:07

Mimochodem, tohle je dost k věci:

http://jdem.cz/dnc7m6

EUgenossin by z toho kleplo.

J. Lepka 4.12.2017 12:55

No jo, Sobotka je kastrovaný samec tura domácího,

ale i z té blbé dohody z Dublinu lze udělat šaškárnu, stačí kvótované migranty nejprve umístit v nově uvolněném zařízení v Letech a zdůraznit jim, že to opravdu nebyl velkochov skopového a umožnit píseckým taxíkářům do Německa jezdit bez taxametru.

M. Prokop 4.12.2017 13:01

Re: No jo, Sobotka je kastrovaný samec tura domácího,

Tak to byste najednou viděl, že některé hranice skopčáci uhlídat umí!

J. Vintr 4.12.2017 18:03

Re: No jo, Sobotka je kastrovaný samec tura domácího,

No ono by bylo také dobré rozšířit do světa, jak se u nás špatně k migratům chováme. Třeba taková fáma, že u nás dáváme migranty do uzenin (napůl s vepřovým) by určitě udělala své ...

V. Pavelka 4.12.2017 12:31

No

Nastaví se sociální systém v Eu, ale pořád není nikde ani náznak kolik milionů migrantů přijde , nebo kdy to skončí , kdy bude uspokojena a naplněna humanitní touha a láska , široké srdce těch Evropanů kteří takhle dětinsky uvažují?! Neůstupnost obou stran nás povede k občanské válce , nebo k nesmiřitelnému vyhrocení postojů, s důsledky ..No starý "SPOR"je tu,Romulus a Remus .Spor vládne světu ,Herakleitos..

J. Lepka 4.12.2017 15:55

Re: No

To bylo SPQR tedy Senatus Populusque Romanus a obvykle se to píše S.P.Q.R. a nejhorší na tom je, že jejich potomci jim pomáhají a o tom není sporu.