30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Pozitivní diskriminace černochůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 100, poslední: 26.5. 2019 21:31, přehled diskusí

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 26.5.2019 20:31

některé evropské přímořské kraje byly lovem otroků arabskýmí nájezdníky úplně vylidněny. Arabští povci otroků neváhali zajet až tak daleko, jako je Island. Ono neškodí se podívat do dějepisu, že většina otroků v Severní Africe a Tureckem ovládaném úzamí, byli bílí evropane.

Konec začal, až když američané zničili Tripoli, kterí bylo centrem obchodu s evropskýni otroky.

Dodnes v hymně Marines je "Od paláců Montenzumy až po pláže Tripoli."

Re: poznámka:
Autor: P. Bureš Datum: 26.5.2019 21:31

To samozřejmě ví každý, kdo má trochu rozumu. Ale představte si nějakého europoslance jak navrhuje, aby muslimové na základě historických skutečností odškodňovali bílé Evropany. Ten by dopadl...

:
Autor: P. Bureš Datum: 26.5.2019 17:08

Pěkné, jenže kdy budu odškodněn za to, že moje předky vyšoupli kdysi během šíření našeho druhu z Afriky? Takže milí černoušci, moji předci, zvyklí na klima Afriky, se museli třást zimou kdesi v Evropě, až z toho zbledli. Dodnes z toho mám trauma! Tak plaťte...

:
Autor: F. Kroupa Datum: 26.5.2019 10:53

Škoda, že stejnou sebereflexi nemá katolická církev, která po celá staletí pod praporem šíření té jediné správné víry mečem a ohněm vraždila a loupila. A my jsme ještě tak hloupí, že těmto gaunerům v sutanách dnes vracíme, co si za několik staletí naloupili a říkáme tomu, paradoxně, napravování křivd. Kdy začne napravovat historické křivdy církev ?

Re: :
Autor: J. Anděl Datum: 26.5.2019 12:29

Takže uznáváte koncept historické skupinové viny a cítíte se jako bílý občan evropské země zodpovědný za otrokářství a kolonialismus?

Re: :
Autor: J. Václavíková Datum: 26.5.2019 12:33

:-)

Re: :
Autor: D. Bystriansky Datum: 26.5.2019 20:05

Naše uklízečka trpělivě čekala, až se dočkala stejného vola jako je sama.:-)))

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 26.5.2019 13:09

Kde jste na ty strašné kraviny přišel? Nesmíte brát "historické" filmy jako zdroj poznání.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 26.5.2019 18:32

Že vy jste se podílel na okradení církve?

Zrejmý dôvod,:
Autor: R. Vašíček Datum: 26.5.2019 8:19

prečo sa v mainstreame prakticky neobjavila o tomto dokumente ani správička je ten, že by bola veľká väčšina občanov pobúrená. Ja som o dokumente vedel, takže som sledoval, kto o ňom bude písať.

Prosím redakci a autora, aby:
Autor: J. Pražák Datum: 26.5.2019 7:31

text článku, nebo jen historický exkurs, zaslali EUroposlancům s důraznou žádostí o přečtení. Nemyslím si, že většina EUroposlanců má dostatečné znalosti historie, aby se v problematice orientovali.

:
Autor: J. Fridrich Datum: 26.5.2019 8:12

Pripojuji se pane Prazak k Vasemu navrhu prosazovat tento velmi profesionalni rozbor autora clanku, pana Votruby sirit jej u nas i v Evropskem prostoru jako skvelou, fundovanou protivahu-oponenturu tomu zvracenemu a sebevrazednemu nynejsimu postoji vudcu ZAPADU k tomuto problemu....

.....:
Autor: M. Rozumek Datum: 26.5.2019 2:41

A mohou mi milý progresivisté sdělit, kolik generací je třeba k tomu, aby se kály za hříchy svých praotců!? Děkuji.

Zločin?:
Autor: J. Hrbek Datum: 25.5.2019 22:16

Nemám právnické vzdělání, ale nedá se to nějak žalovat... třeba jako "Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení, § 198...(1) Kdo veřejně hanobí a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo..." nebo "Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod (1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta...."?

co je to zas za bláboly...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 25.5.2019 20:53

... o otroctví. Už je to 150 let, co ho v Americe zrušili. A otroctví bylo historickou záležitostí, počínaje starověkem, s vývojem lidstva to bylo čím dál nepřijatelnější. V dějinách bylo více takových černých míst, ale nikdy nenapadlo třeba Mongoly, aby se káli za Čingischána a nikdo to po nich ani nevyžadoval, protože nejsme kreténi a víme, že ti Mongolové za nic nemůžou. To ale některým z nás nevadí, aby se zcela zbytečně omlouvali za věci, které ubohým černouškům dělali jejich pra pra pra pradědečkové. A nejen to, chtějí, abychom měli pocit viny i my, kteří jsme nikdy žádného otroka neměli a já jsem například viděl prvního černocha ve filmu o Emilu Holubovi, když mi bylo jedenáct a strašně jsem se lekl, když na mne z plátna zařval jakýsi Mašukulumba.

Kromě toho, od doby, kdy se Afričané začali osvobozovat od bělošské tyranie, ve většině těchto států jsou už padesát let kmenové války a tam, kde se neválčí, vládnou buď krutí diktátoři, kteří svými metodami vládnutí strčí bělochy do kapsy, nebo jemný a přívětivý Boko Haram. Neboli - kdyby tam kolonialismus přetrval, hodní černí lidé by žili v blahobytu, neházeli sousedům zapálenou pneumatiku, naplněnou benzinem, kolem krku, nerozmnožovali se jako králíci a necpali se k nám na dvorek

Re: co je to zas za bláboly...:
Autor: M. Prokop Datum: 25.5.2019 22:30

To je holt realita, na rozdíl od snění jurodivých progresionistů.

Diskriminace ?:
Autor: F. Martínek Datum: 25.5.2019 19:29

Ano je to správně, někde jsem četl že bělochů Evropského severského typu je na světě asi jen 6 % . Před 100 lety jich bylo 30 % a za sto let nebudou už žádní. Já tomuhle říkám diskriminace či genocida.

Re: Diskriminace ?:
Autor: R. Stary Datum: 25.5.2019 21:38

Neco k tomu otroctvi. Cesnosi si vyprodukovali otroctvi sami. Ti co zotrocovali byl cernosti kralove a jini mocnari. Tito potom sve zotrocene poddane prodali Arabum a u tech si tyto otroky koupili belosi. Na uzemi Cech bylo taky otrokarstvi drive. Prestalo se to vyplacet. Potom zavedli otrokarsky sytem u nas komuniste v totalite. To se taky nevyplacelo. Ono to otrokarstvi asi nebylo tak strasne krome toho komunistickeho,kdyz Africane obetuji za to zivoty, jen aby se dostali k byvalym otrokarum do Evropy. A potom jsou zde paraziti, kteri chteji se zivit falsovanim dejin. Chteji v belosich vyvolat pocit viny Pred casem jsem chtel zjistit,kolik otroku je v Africe dnes. To se zrejme taji aby se nepokazil kseft.

Kocourkov:
Autor: J. Minarčík Datum: 25.5.2019 18:12

Připadám si jak v kocourkově,kdyby nebylo kolonizace-tak by černoši ještě lozili po stromech a mordovali se navzájem oštěpy s obsidianovou špičkou,kromě pár míst,kde křesťanskou kulturu zavlekli utečenci z Jeruzaléma,stačí se podívat na státy ,které získaly nezávislot a tzv.rasovou svobodu-viz.JAR,i tak většina evropských států kolonie a otroky neměla-ať se stydí ti co měli,kolektivní vina je vždy odsuzována ,tak vo co go,neomarxisti už zešíleli úplně!

Nejhorší na celé věci je skutečnost..:
Autor: P. Grigar Datum: 25.5.2019 17:53

.. že tyhle EU chujoviny musíme brát vážně, ať chceme či nechceme. Když je budeme přehlížet a neuděláme nic, jednoho dne nás to překvapí a zaskočí jako hřebík v botě.

Kdo jsou pachatelé a kdo oběti, ono to je jinak:
Autor: V. Petr Datum: 25.5.2019 17:22

Pachatelé jsou totiž předkové současných afrických černochů a Arabů, kteří přepadali vesnice a zajatce prodávali do otroctví. Evropané jsou vinni jen tím, že tyto černochy na EXISTUJÍCÍCH otrokářských trzích nakupovali, ALE Evropané později otroctví sami zrušili a zrušení otroctví dokonce vnutili africkým zemím!

A teď to nejdůležitější. Obětmi nebyli předkové afrických černochů, ale předkové černochů, resp i míšenců, jejichž potomci dnes žijí na území severní a jižní Ameriky. Takže by afričtí černoší měli odškodnit americké černochy!!!

Autor též úplně přesně nepopsal zotročování Evropanů. Pachateli totiž nebyli pouze Turci, ale, co se týče jihozápadní Evropy, především nájezdníci severní Afriky, tedy ze zemí, které "sluníčkáři" líčí jako "oběti" kolonialismu.

Re: Kdo jsou pachatelé a kdo oběti, ono to je jinak:
Autor: I. Vermis Datum: 25.5.2019 17:43

Přesně tak - po vzoru cirkevních restitucí, které mají platit ti, kteří komunisty (okradače církví) sesadili! Ale co, "peníze nesmrdí"!

Už ta první věta je tak hloupá, že se na ni nedá reagovat.:
Autor: K. Janyška Datum: 25.5.2019 16:57

Cožpak EU je jedna osoba, nebo jednotně jednající a myslící osoba ? Dětinský antropomorfismus... Dzp.

Som černoch...:
Autor: V. Liptovský Datum: 25.5.2019 16:35

...lebo to tvrdím... Presne v duchu súčasnej ideológie, keď sa kedykoľvek môžem vyhlásiť za ženu, alebo dokonca "to" (čo asi - neviem). Takže mám nárok na to, aby som bol "pozitívne diskriminovaný". Jednoduché riešenie - chcem dôchodok na úrovni príspevku pre migranta v Nemecku...

A co státy EU, bývalé to země východního bloku:
Autor: Jiří_K Datum: 25.5.2019 16:22

které naopak v rámci RVHP desítky let podporovali Afriku? Mají platit za to, že podporovali Afriku? Alarmující debilita evropského prevoschoditělstva skutečně nemá obdobu!!!

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.5.2019 10:49

No a co můžete od toho rudozeleného europrevoschoditelstva jiného čekat než samé peachoviny?

EVROPA: Pozitivní diskriminace.....:
Autor: L. Harvánek Datum: 25.5.2019 15:23

A co kdyby Evropský parlament schválil rezoluci zajišťující lidská práva původním evropským obyvatelům? Tento dokument by zabral pouhé dvě stránky a zaručoval by právo na noční klid, aby si při chůzi večerními ulicemi lidé připadali bezpeční, aby ženy se mohly oblékat podle svých představ aniž by jim hrozilo znásilnění a také aby měli právo na stejné sociální dávky, když jsou bez zaměstnání nebo když pobírají žebráckou mzdu.

Rasismus:
Autor: J. Vrška Datum: 25.5.2019 15:13

Další z debilit vymyšlená idioty z EU. Ale já pocit viny vůči negrům nemám a nikým si ho vnutit nenechám.

Ironie:
Autor: J. Hajský Datum: 25.5.2019 14:48

Jsem už starý dědek, ale pamatuji si z dětství na ironickou hlášku: Židy, černochy a rasisty nemám rád.

EU zašlajfuj !:
Autor: L. Severa Datum: 25.5.2019 14:36

Usnesení, nařízení, opatření, vyjádření, vyhodnocení... ! To jsou starosti ! Nikdy mně nevadil Armstrong nebo Poitier, i když to byli černoši, ovšem nyní si někdo usmyslel, že to jsou afroameričané. Mně nevadí cikán(róm) Gondolány, ale vadí mi všichni z jiných etnik, kteří se chovají jinak než civilizovaní lidé. Pokud si někdo vymýšlí jaké mám mít postoje nebo jak ta etnika nazývat jinak a domnívá se, že bojuje proti rasizmu, je to ubožák. (Nebo chce mermomocí vyjádřit potřebnost své funkce) V. Nezval to vyjádřil- že i kdyby se jmenovala jinak než růže, voněla by stejně....(?). Za Protektorátu vyšlo nařízení, že se slovo Vůdce v žádnm jiném termínu nesmí objevit. Např. ze strojvůdce se stal strojvedoucí. Kupodivu to tak zůstalo. Zůstala i lidská hloupost?