29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

EVROPA: Poučení ze slovenského ´pomýlení´

Kritické komentáře evropského tisku ke slovenskému odmítnutí eurovalu umožňují hluboko nahlédnout do mozkových závitů těch, kteří si na živobytí vydělávají tím, že ostatním vysvětlují, jak funguje svět. To, co zhlédneme, je poněkud bizarní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 20.10.2011 15:20

ESFR (Evropská socialistická federativní republika)?

Kdo by byl v listopadu 1989 čekal, že socialismus se k nám začne vracet od západu, bude nám "zakazovat" věci, které si netroufl zakazovat ani bolševik (využívání našich přírodních, zemědělských zdrojů a průmyslových kapacit..) kecat nám i do toho jak máme vychovávat své děti, že bude přepisovat naše dějiny a omezovat jejich výuku, bude zabraňovat kritické diskuzi (vůči zeleným a multikulturním dogmatům), bude deformovat náš jazyk (zakazovat používání slov, která součástí našeho kulturního bohatství) a teď už dokonce očekává, že radostně (manifestačně) odsouhlasíme i to, že nás okradou (jako např. teď Slováky)? Asi nikdo a proto by s tím také nikdo neměl souhlasit (svoboda se přece neprodává za žádnou cenu).

K. Janyška 18.10.2011 21:22

Lidé svojí aktivitou, samozřejmě nezamýšlenou a neplánovanou, vyprodukovali samovolně a bezděky spontánní řád lidské interakce, který jim teď vládne a bude vládnout čím dále, tím více a přesněji a nedá s tím nic dělat..... Dzp.

Š. Hašek 18.10.2011 17:45

Pan Robejšek

uhodil hřebík na hlavičku. Děkuji.

J. Kanioková 18.10.2011 13:51

Německo z eurozóny nikdy neodejde. Nemůže. Gonzalo Lira

„Z lepší stránky se na to nepodíváte. Žádná lepší stránka není,“ říká Gonzalo Lira ve svém článku vyvracejícím dohady o tom, že se Německo chystá opustit euro(zónu)  “Kdepak, Německo problém s eurem nemá. V řádné kaši se kvůli němu topí ostatní země. Kdyby Německo vystoupilo z monetární unie, de facto by si pod sebou podřezalo větev.

Čeho bychom se tedy měli obávat? Nikoli Německa – to eurozónu nikdy neopustí. Obávat bychom se měli spíše toho, že Německo NEDOVOLÍ opustit eurozónu ani nikomu jinému. Německo coby věřitelský stát má zájem na tom, aby mu země, jimž poskytlo půjčky, dlužné peníze zase vrátily. Nejlépe ve stejné (a stejně hodnotné) měně.

Otázka v této chvíli zní: Přistoupí Němci na částečné odepsání dluhů, aby udrželi slabší národy – tedy Řecko, Portugalsko, Irsko, Španělsko a Itálii – v ohrádce eurozóny? Nebo je skrz úsporná opatření budou znásilňovat tak brutálně, že je fakticky donutí euro opustit, vrátit se k vlastní měně a pak ji znehodnotit?

A tak se slabší evropské národy dál dusí ve vlastní šťávě a čekají, jak (se) Německo rozhodne.”

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/nemecko-z-eurozony-nikdy-neodejde-nemuze/

J. Kanioková 18.10.2011 14:26

A celý ten nesmyslný euroval krizi jen na chvíli oddálí,

protože záruky, do kterých byly tímto státy eurozóny zatlačeny, nemohou "platit" ty předlužené země PIGSIB. A kdyby mělo záruky platit Slovensko i jiné slabé země, tak si na to musí půjčit, čímž se dostanou do stejných problémů...

B. Rybák 20.10.2011 14:47

Re: Německo z eurozóny nikdy neodejde. Nemůže. Gonzalo Lira

Správná úvaha a dobrá otázka. V každém případě se Německo pokusí bankrotující státy maximálně vyždímat a hospodářsky ovládnout (nejraději v "Zelené říši evropské, národa německého", k níž ovšem vede nejsnazší cesta přes Euro). O tom ten projekt Eura od počátku je.

J. Kratochvíl 18.10.2011 13:49

Pane Robejška mýlíte se ve všem,

poukáži pouze na jedno. Je nedemokratická tzv jednomyslnost v EU, kdy buď jeden nevýznamný stát nebo jeho představitel jako je tomu u nás může vetovat rozhodnutí většiny členů EU. V tom mají všichni komentátoři pravdu a vy je krituzujete neprávem, mýlíte se vy. Příklad z historie Polska, členové panského sněmu měli právo veta, kterého také hojně využívali,takže jakékoliv rozhodnutí nebylo možné přijmout, nevládlo se a země se zmýtala v chaosu a zemi přivedli do bezvýznamnosti, což využívali hojně sousedé Polska a země se celkem se stala  jejich snadnou kořistí. Proto je nutné jednomyslnost v EU zrušit.

V. Novák 18.10.2011 14:35

Přízačné je, že šlachtickou svobodu v Rzeczi pospolité

nejvíce podporovala Kateřina II. Carevna, pro niž doma byli všichni včetně nejvyšších a nejbohatších šlechticů jen poddanými.

J. Kanioková 18.10.2011 14:42

??????

Myslím, že jste špatně četl, pan Robejšek právě tu "jednomyslnost" kritizuje a zastává se Slováků, aby mohli odmítnout platit, když na to nemají a nemusel je někdo vydírat, protože kvůli jednomyslnosti MUSELI tento diktát přijmout !

J. Kratochvíl 18.10.2011 15:49

Re: ??????

Pokud tomu rozumím dobře, tak Robejšek kritizuje novináře, kteří chtějí právě jednomyslnost zrušit, aby jednotlivé státy nemohly vydírat většinu a o tom se mluví již delší dobu. A právě na příkladu Polska se to ukazuje názorně, že jednomyslnost není přiliš šťastné řešení. Dále Slováci by se museli podřídit stejně většině, protože by byli přehlasováni i kdyby hlasovali proti.

J. Šejnoha 18.10.2011 20:33

Re: Pane Robejška mýlíte se ve všem,

Snad máte pravdu, že by se  príávo veta  mělo zrušit.

Když se  ale  prováděla  celonárodní referenda o vstupu do EU, tak to bylo za  situace, kdy  každá země  měla  právo veta. Logicky  by se tedy měla  národní referenda  zpakovat, když

se takto zásadně  mění podmínky !

K. Janyška 18.10.2011 12:52

Kdyby někdo chtěl a uměl nazývat věci pravými jmény, musel by začít teorií spontánních řádů. Jak toho tržního, tak zejména spontánního řádu lidské interakce, které ovládají situaci v Evropě odjakživa a navždy budou. A čím dále, tím více... Dzp.:

J. Štrobl 18.10.2011 12:35

EU je ve spárech levicových radikálů.

Hlavní příčinu problematického konání EU vidím v přítomnosti levicových radikálů na nejvyšších místech. Třeba Evropská komise: José Manuela Barroso byl jedním z vůdců podzemní maoistické MRPP (Reorganizace hnutí proletariátu strany, později PCTP / MRPP , komunistická strana portugalských pracovníků / revolučního hnutí portugalského proletariátu). V roce 2005 Die Welt uvedl, že Barroso strávil týden na jachtě řeckého miliardáře Spiro Latsise. Vyšlo najevo, že brzy poté Komise schválila deset milionů eur podpory pro lodní společnost Latsis. Catherine Ashton, podezřelá, že v osmdesátých letech financovala „Kampaň za jaderné odzbrojení“ za peníze ze Sovětského svazu a že tam má dodnes kontakty. Siim Kallas: 1975-1979: odborný pracovník Ministerstva financí Estonské SSR, 1979-1986: předseda ústředního orgánu spořitelen, 1986-1989: zástupce šéfredaktora deníku komunistické strany Rahva Haal, 1989-1991: předseda Ústředního svazu estonských odborových svazů, 1989-1991: člen Nejvyšší rady Sovětského svazu. Joaquín Almunia Amann byl hlavní ekonom Unión General de Trabajadores , španělské odborové ústředny socialistické dělnické strany.

Mohou tito lidé vůbec budovat nějaký demokratický systém? Patrně nemohou a podle toho EU také vypadá. Ruských bolševiků jsme se zbavili a teď lezeme do spárů jiných levičáků, ale se stejnými úmysly. Chtějí ovládnout stejně jako Rusové celou Evropu, bez ohledu co to bude stát občany členských zemí. Již probíhající imigrace 56 milionů muslimů do Evropy je toho jasným důkazem.

E. Heusinger 18.10.2011 12:43

Na kterém úřadě

děláte vrchního kádrováka?

J. Kanioková 18.10.2011 12:57

A proč ne? Je užitečné znát podhoubí určitých jevů..

Což ovšem není žádné velké překvapení.. EU má mnohé příznaky bývalého SSSR, i u nás vnímám určitou podobu některých jevů, které předcházely roku 1948

EU nový Sovětský svaz? (sov. disident Vladimir Bukovsky)

http://www.youtube.com/watch?v=8roO-PhgPOc

J. Štrobl 18.10.2011 13:44

Re: A proč ne? Je užitečné znát podhoubí určitých jevů..

Bohužel, takhle nějak jsem to cítil. Bukovsky to řekl jasně.

J. Štrobl 18.10.2011 13:42

Re: Na kterém úřadě

Člověk má vždycky vědět s kým má tu čest. Jenom hlupák dá na novinářské tlachy a sliby levičáků.

P. Brodský 18.10.2011 17:03

Re: Na kterém úřadě

Mýlíte se. Hlavními nepřáteli českých vlastenců vedených panem presidentem jsou pravdoláskaři. Levičáky je možno přivést k rozumu oposmlouvou a v samosprávě dokonce koalicí. Zato pravdoláskaře získat nelze. Jsou to agenti Cikánů a Sudeťáků a milují muslima Obamu.

P. Fiala 18.10.2011 11:01

Vznik US dollaru a Eura - dvě poznámky

""Právě eurozóna je důkazem toho, jak nutně elity takovou inspiraci potřebují. Před více jak deseti lety osaměle rozhodly a to, co následovalo, je nekonečnou historií jejich selhání. Jak si vůbec mohly myslet, že stejná měna může fungovat v rozdílně rozvinutých zemích?""

Porovnejte si uedené tvrzení se stavem USA od používání jejich unijní měny US Dollar, v asi padesáti státech s různými přírodními podmínkami a s  ekonomickým, sociálním, právním a kulturním vývojem až do r. 2011.

""EU kdysi chtěla být spolkem nové kvality, ale postupně se z ní stává stará evropská struktura, ve které velcí určují a malí poslouchají. Tak si to konečně přiznejme a nezkoušejme realitě nasadit chomout z iluzí a politické korektnosti.""

Kdo je oslovován? Čtenář či žurnalista EU? "Větší stát" znamená víc lidí a znáte to generacmi ověřené, více hlav více rozumu. Ten větší rozum přináší přes ekonomiky a práci mnoha lidí v nich více bohatství všem. Třeba jako teď v integrovanější EU, která má již několik roků o chlup větší GDP jak USA, a Rusko je na pětině jejího ekonomického výkonu (nehledě na stav sociální, právní, kulturní v tom Rusku, kam nás pan Robejšek, mi se to tak jeví, směřuje).

J. Štrobl 18.10.2011 11:34

Re: Vznik US dollaru a Eura - dvě poznámky

Nějak si protiřečíte. Podle Vás by tedy mělo být v Rusku víc hlav a tím i víc rozumu. Jenže to tak nějak nefunguje, že? Víc hlav a tím více rozumu se uplatní pouze v demokracii, ale tu právě EU se svými fašistickými tendencemi postrádá.

P. Čech 18.10.2011 12:16

Re: Vznik US dollaru a Eura - dvě poznámky

Myslím, že nikoliv fašistickými, ale spíše socialistickými, stříknutými skrytě velmocenskými ambicemi Německa a Francie. Tyto země asi nestrávily poválečný zánik jejich velmocenských ambicí a jejich velmocenského statutu. Stejné je to i v případě Ruska Francie a Německo přišly o velmocenské výsady a snaží se je skrytě znovu získat svým vlivem na EU. O tom to, zdá se, je.

J. Kanioková 18.10.2011 12:26

Jistě.... obě ty země..

ale německá ekonomika je na tom, i když má dost velké zadlužení, mnohem líp, než Francie.. a tak Německo vyčkává... až Francie vykrvácí sanací svých bank...

IV. říše..

D. Streit 18.10.2011 9:55

Pan Robejšek má zjevnou pravdu

Jasné to bylo přinejmenším od snahy prosadit zpočátku Euroústavu, která byla posléze kamuflována jako Lisabonská smlouva.

Pak následoval nátlak na Irsko a na Česko. Naposled zase na Slovensko ohledně Eurovalu:

http://streit.blog.idnes.cz/c/215719/Slovaci-budou-hlasovat-dokud-se-nepodvoli-aneb-Mnichovske-elegie.html

Jak dlouho ještě budou existovat eurofilové? Není to už diagn=oza?

D. Streit 18.10.2011 9:56

Re: Pan Robejšek má zjevnou pravdu

PS Ten článek jsem napsal, než se Slovensko podvolilo. Bylo to jasné předem :(

M. Baloun 18.10.2011 9:13

děkuji

Opět squělý článek. je načase sfouknout prach z Carra, Morgenthaua, Waltze a dalších realistů :-)

P. Brodský 18.10.2011 11:16

Robejšek je skvělý, Ale Hájek je lepší.

Novým presidentem by proto měl být Hájek. A Robejšek by mu měl dělat poradce. Jen tak je možno zajistit kontinuitu politiky našeho národního hrdiny Václava Klause. Jen tak se dokážeme ubránit hordám Sudeťáků, muslimů a Cikánů, které proti nám organizují pravdoláskaři z Bruselu.

M. Baloun 18.10.2011 14:49

Re: Robejšek je skvělý, Ale Hájek je lepší.

Hájek ? Václav? nebo jakej?

Existuje demokratický deficit v EU? Je v přístupu evropských elit k islámu snaha zavírat nad lecčím oči?

P. Brodský 18.10.2011 16:56

Re: Robejšek je skvělý, Ale Hájek je lepší.

Hájek je nejgeniálnějším poradcem našeho odvážného pana presidenta.

L. Orlita 18.10.2011 8:58

až EU odpustí Řecku po desáté

a pojedenácté jim půjčí, tak tu budou takové nacionální vášně, že bude chtít polovina Evropy válčit. :)))) Když už jste (EU) u odpouštění těch dluhů, tak je rovnou můžete předem odpustit Slovensku. To si rádo půjčí a narve to do nenažraného Řecka tolik, kolik se do něho vejde.

K. Janyška 18.10.2011 8:49

Kdyby někdo chtěl a uměl nazývat věci pravými jmény, musel by začít teorií spontánních řádů. Jak toho tržního, ta zejména spontánního řádu lidské interakce, které ovládají situaci v Evropě odjakživa a navždy budou. A čím dále, tím více... Dzp.