28.5.2020 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

EVROPA: Potřebujeme jinou renesanci

Nedávno se francouzský prezident Emmanuel Macron rozhodl, že napíše celé Evropě dopis. Nejspíš aby si na chvíli odpočinul od problémů se žlutými vestami, které otřásají zemí, stylizoval své psaníčko jako volání po evropské renesanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 9.4. 2019 21:21, přehled diskusí

K. Salajka 9.4.2019 10:37

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Sponzor Zemanoviče Nejedlý sice pracoval pro Rusy ale v Německu, takže před kým by nás Vaše armáda chránila ?

Jde o CDU - tam je údajně ta muslimka. Tolerance muslimů vynikne na příkladu Pákistánské křesťanky Asie, která se napila stejné vody jako muslimky, po sedmi letech věznění byla soudem zproštěna, ale nikoli muslimskou veřejností. V částech Evropy, které ovládli, se muslimové chovají obdobně, a dosud platná evropská pravidla nerespektují.

Evropa může být společným podnikem pro křesťany, semity a ateisty. Není v ní místo pro muslimy, protože u nich převažují netolerantní darebáci, kteří se živí rozdmýcháváním nenávisti a terorizují vlastní mírumilovnou menšinu. Vládci EU nejsou schopni tento problém nazvat pravým jménem, a tak ho ani nemohou řešit.

M. Valenta 9.4.2019 11:25

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Tomu se pane Salajko říká úhybný manévr. Nejedlý v Německu? To je jako by za Lenina mohli Němci a Švýcaři a vůbec všichni ti kam vkročil. Před vlastní hloupostí nás neubrání žádné vojsko a ani šavle pana Aldy.

J. Sedlář 9.4.2019 12:03

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

No to mate recht, Lenin nejel dělat revoluci s požehnáním němců, nějakýMarx nebyl němec,

K. Salajka 9.4.2019 13:35

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Přesněji: na sankcích přijatých jednotně EU se Německo podílelo tak, že umožnilo Gazpromu, aby vybudoval plynovod Nordstream, teď už II. Pan Nejedlý v tom Německu byl, nějaké vazby budou, úkoly dostal.

AfD, Posselt a Pavel Šafr jsou dalším důvodem, proč na myšlenku býti chráněn Bundesrepublikou zahlížím. Teutofrankismem nenahradíš uprděnou čecháčkovskou malost.

J. Švarda 9.4.2019 8:38

Souhlas s panem Zahradilem

Je potřeba podpořit názor, že Macron se pohybuje ve velmocenském ak=ariiu a má touhu poroučet z té pozice těm ostatním.

P. Dostál 9.4.2019 8:29

A co s tím v demokracii

Myšlenky podnětné, ale co s tím? Chcete říct, že ve většině zemí EU někdo falšuje volby? Pokud ne, tak v EP sedí přesně ti lidé, které většina obyvatel EU zvolila. A povětšinou reprezentují přesně ty myšlenky, které prezentovali ve volbách. Takže jak si představujete, že prosadíte opak? Mimochodem Evropský parlament schvaluje i komisi, takže vše, čím přijdou různí Junckerové, je opět zprostředkovaně vůlí voličů. Jak z toho? Vyměnit obyvatelstvo EU za voliče ODS? To zatím neumíte ani doma, protože většina voličů chce koblihu dnes, sliby jsou jim ukradené. Třeba proto, že ví, že z nich nic nebude. Tak když už se má stát rozkrást, ať z toho něco mají.

S. Stoklásek 9.4.2019 7:58

Volby se blíží

Europoslanci vylézají z dĕr.

S. Stoklásek 9.4.2019 7:56

Volby se bliz

J. Elias 9.4.2019 7:02

Po té co vyhodili VKLM už ODS nevěřím. Musíme zpět před Lisabonskou smlouvu (POUZE volný pohyb lidí, zboží, služeb a kapitálu uvnitř EU) a pokud ne tak EUXIT.

V. Šťastný 9.4.2019 6:39

EU žádnou reformu

nepřipustí a když o ní vypráví celoživotní europoslanec Zahradil, tak tomu nevěřím dvojnásob.

Š. Hašek 9.4.2019 8:02

Re: EU žádnou reformu

Určitě!

A pokud připustí .... tak pouze utužení diktatury/rozuměj odborné řízení.

Z. Rychlý 9.4.2019 6:17

Hezké. Logické.

Nelze, než souhlasit.

Jen kdesi v dáli bliká žárovička: Pozor, KDO to říká. Dlouholetý EP poslanec s miniaturní, ale přece jen s nějakou čákou na funkci předsedy EK. Kapr si rybník mikdy nevypustí.

Faktem je, že než nějakého Barossa, či Schultze, tak to raději Zahradila. Ale spojit jméno Zahradil s reformou EU nějak nedokážu.

V. Kun 9.4.2019 2:51

Neškodilo by trochu přemýšlet pane Zahradile!

Vypadá to, že pán Zahradil rád píše, ale má problém s logikou - přemýšlením!!

....musíme opustit zastaralé centralistické sny z padesátých let.... Uvědte nám KDY v historii lidstva vedení státu - nebo jakékoliv instituce nebylo CENTRÁLNÍ??

Máte plnou pusu DEMOKRACIE aniž by jste věděl včem spočívá.

Neni to v tom, že každý blbec může volit. Ani v kolébce demokracie v Řecku nemohl kdejaký hovádko volit. Demokrat je ten.člověk který je poctivý a spravedlivý a ne proto, že může volit!!

R. Langer 9.4.2019 5:45

Re: Neškodilo by trochu přemýšlet pane Zahradile!

Takže vy byste volit nemohl?

J. Hejna 9.4.2019 10:17

Re: Neškodilo by trochu přemýšlet pane Zahradile!

Vy, pane Langře, mohl?