25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Potřebujeme jinou renesanci

Nedávno se francouzský prezident Emmanuel Macron rozhodl, že napíše celé Evropě dopis. Nejspíš aby si na chvíli odpočinul od problémů se žlutými vestami, které otřásají zemí, stylizoval své psaníčko jako volání po evropské renesanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 9.4. 2019 21:21, přehled diskusí

P. Zinga 9.4.2019 10:40

o velikášství (o Über...)

Včera jsem zde uveřejnil o novém EU/německém velikášství

Rammstein o tom natočil dobrý klip

https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

Z. Pešek 9.4.2019 10:34

BOHUŽEL

píšete dobře, ale váš předseda a 6 na kandidátce činí a pracují jen na dalším prohloubení totalitních struktur EU. Jinak řečeno, přes veškerou úctu k Vám, kdo miluje svoji vlast nevolí ODS a celý ten tzv. Demokratický blok, neb je to blok zrádců českého zájmu.

M. Prokop 9.4.2019 10:48

Re: BOHUŽEL

A ještě napište, že záchrana před "blokem zrádců českého zájmu" je Zeman a Bureš a poseru se smíchy.

Z. Pešek 9.4.2019 12:44

Re: BOHUŽEL

Jste poněkud limitován svým zaměřením, píšu o ODS.

J. Jurax 9.4.2019 14:28

Nenapsal to.

A ODS opravdu pod vedením Fialovým nevypadá na ochránce českých zájmů proti čtvrté říši.

M. Prokop 9.4.2019 14:46

Re:

Já jsem na ty kecy o zrádcích poněkud alergický. Něco mi to připomíná, z mládí.

J. Svoboda 9.4.2019 16:30

Re:

Tento příspěvek mi připadá tendenční a patolízalský. Jak píšu výše: kdyby se bývalo bylo pod pláštíkem ODS nekradlo, byl by tento článek dnes zbytečný. Jako sláma z bot z toho čouhá, že jde o málo jiného, než o flek v Bruselu. Nevím, kam lokalizujete své mládí, zda do časů, kdy se masivně kradlo, máte asi pravdu.

M. Prokop 9.4.2019 18:23

Re:

Do časů komoušských, pro ty byl taky kdekdo zrádce, byť třeba vlastenec, který za ČSR bojoval.

M. Krátký 9.4.2019 11:39

Re: BOHUŽEL

Souhlas - EU "řeší" hovadiny a Evropa je v klidu obsazovaná muslimskou pakáží, proti které se nesmí říct křivé slovo ( o demografické křivce nárůstu romů a jejich kriminalitě a 90ti% sociákních podpoře ani nemluvě ) - hezký den

M. Pechar 9.4.2019 18:28

ZCELA NA OKRAJ (věcně souhlasím)

Mám rád svůj mateřský jazyk (byť ho neovládám dokonale; příště možná na švestkách nachytáte vy mě). Čeština nezná flexi číslic (číslovek ano, číslic ne). 90ti% je špatně. Správně je:

90 % (s mezerou, protože 2 slova) = devadesát procent

90% (bez mezery, protože 1 slovo) = devadesátiprocentní, případně devadesátiprocentně.

Nic z toho se neskloňuje (v 90 %, nikoli v 90-ti %-tech). Žádná x-ti (nebo dokonce 2-hý = dvěhý, i to jsem potkal). Například 5 km = pět kilometrů, zatímco 5km = pětikilometrový/á/é-ho... 10 cm = deset centimetrů, 10cm = deseticentimetrový...

Devadesátiprocentní podporu tedy správně píšeme jako 90% podporu. Tož tak. ;-)

I. Hendrych 9.4.2019 10:24

No comment

Jdou si podat ruku s panem Klausem...

Žvanilům jeho typu bych doporučil státi se živnostnikem v republice České a to jim garantují pane Zahradil, že budou mít zcela jiný problém, než tu strašnou EÚÚÚÚ.

P. Zinga 9.4.2019 13:12

Re: No comment

Pane Hendrychu, co jste zač?

E. Derat 9.4.2019 13:35

Re: No comment

Jsem cca 30 let OSVČ, a cca 26 let mám ještě s.r.o., malou stavební firmu. A žádné zásadní problémy necítím, jistě v devadesátých letech to bylo náročňejší. Ale, v roce 2003 jsem volil NE vstupu do EU, a v případě referenda bych byl pro vystoupení. Abych s někým obchodoval, nebo se i přátelil nepotřebuji s ním žít v jednom domě, mít společnou peněžku atd. I proto jsem soukromník, moje zodpovědnost, můj zisk, můj krach. A tak to vidím i u států.

P. Aron 9.4.2019 13:42

Re: No comment

Přesně tak, jsem na tom podobně včetně postoje vůči EU.

J. Hejna 9.4.2019 10:11

No, dobrý,

ale když je ta EU na ho-řekování, proč ji prostě jednoduše neopustíme.

Junkerové nás nepustí, bruselské lehkoživky ho podrží.

Tak je to na nás!

R. Vašíček 9.4.2019 9:13

Vojna v Juhoslávii

sa počíta ako súčasť mieru, za ktorý vďačíme NATO?

M. Prokop 9.4.2019 10:49

Re: Vojna v Juhoslávii

Vojnu v Jugoslávii NATO ukončilo, začali ji hlavně Srbové a o něco méně Chorvati.

P. Aron 9.4.2019 13:46

Re: Vojna v Juhoslávii

Ono to bylo hodně složité už historicky. Situace využili Američané.

Takže to bylo jen propaganda proti Srbům?

Ano i ne. Cílem propagandy bylo jugoslávské republiky od sebe oddělit, takže odpadnou od mateřské země a stanou se soběstačné. Potřebovali jsme pouze obětního beránka, který měl být za vše obviněn, včetně války a násilí. Pro tuto roli bylo vybráno Srbsko, protože v některých ohledech bylo jádrem státu (a pozdějším nástupcem) Jugoslávie.

Můžete jmenovat politiky v bývalé Jugoslávii, kteří byli placeni ze CIA?

Samozřejmě, i když to je citlivá otázka. Na výplatní listině CIA byl Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izetbegović, dále mnoho poradců a členů vlády Jugoslávie; potom srbští generálové, novináři, dokonce i některé vojenské jednotky. Radovan Karadžić byl také po určitou dobu na výplatní listině. Další spolupráci ale odmítnul poté, kdy se dozvěděl, že má být obětován a obviněn za válečné zločiny spáchané v Bosně. Vše bylo zinscenováno vládou USA. https://www.casopis-sifra.cz/na-rozdeleni-jugoslavie-nam-dali-miliony-agent-cia-priznava-tvrdou-realitu/?fbclid=IwAR22j8Nzfo4PWwP1uBWT-zSl03UHcXohV4DVedjN-VlzYsOK17dY2j2RkbA

J. Jurax 9.4.2019 14:30

První se ovšem trhli Slovinci. Měli štěstí, neměli sporná území, jež by si nárokoval někdo jiný.

K. Salajka 9.4.2019 9:13

Profesor Parkinson

by k tomu řekl: Lidi jako je Macron si musí Evropa hýčkat. V každé situaci se spolehlivě rozhodne pro to nejhorší řešení. Variantu, kterou vybral, pak lze vyloučit jako zcela nepřijatelnou.

P. Aron 9.4.2019 14:06

Re: Profesor Parkinson

:-)))

J. Zadák 9.4.2019 9:11

Nicméně:

mohu s panem Zahradilem souhlasit, ale jinak mám pocit, že k dnešnímu dni je Evropa díky EU polorozvrácená a bude hodně dlouho trvat vrátit ji do zdravé normálnosti(samozřejmě to bude záležet na výsledku květnových eurovoleb).

M. Krátký 9.4.2019 9:00

Nedonošený Macron nás bude poučovat

co máme dělat. Jeho utopie o evropské armádě je úžasná - všichni víme, že útočící Wehrmacht byl v Paříži dřív než ustupující francouzská armáda a stovky dalších historických událostí nám dává za pravdu, že EU je utopie, která sama od sebe zanikne - obzvláště, když ji "vedou" magoři z ÚV EU a Macron společně s Merkelbabou ( oba bezdětní stejně jako většina neomarxistů v Bruseli i jinde ). Hezký den přátelé

J. Jurax 9.4.2019 14:25

To máte těžký s utopií o euarmádě.

Ono totiž by v ní kromě následníka té francouzské armády z roku 1940 byl taky následník wehrmachtu z téhož roku ... :-) ... byť je pravda, že německý Bundeswehr má sice maskáče pro těhotné vojačky, ale tanky i letadla mu chátrají, neboť nejsou prachy ...

K. Janyška 9.4.2019 8:45

Vy, který neznáte teorii nspontánního řádu lidského

světa v Evropě se také mýlíte. Nikdy jsem od vás neslyšel, že EU je jako SSSR a že také tak dopadne, neboť nemůže jinak... Dzp.

M. Valenta 9.4.2019 8:42

Jen slepec nevidí co se děje.

I když pana Zahradila částečně chápu - je přece před volbami.

Evropská armáda - na pozadí událostí posledních let, kdy Turecko už je jen papírovým členem, USA dává stále častěji najevo, že má jiné priority (a celkem má pravdu) nebo uzavírá dohody s jednotlivci (Polsko), brexit té soudržnosti NATA nepomůže a stále drzejším Ruskem v předpolí - zas tak mimózní idea není.

K. Salajka 9.4.2019 9:08

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

U Varšavy se bojuje za Prahu. Rusko má pátou kolonu v každé baltické zemi a když se rozhodne chránit je před útlakem svých sousedů, nezabrání mu v tom mocnosti, které aniž by to komu dopředu sdělily, podepsali pakt v Cáchách. A Že po Ukrajině nepřijde na řadu Slovensko, můžeme jen doufat. Na otázku " S kým hraničí Rusko?" je odpověď "S kým chce"

Možná NATO není co bývala, ale evropská armáda? Jedním z členů Křesťanskodemokratické strany CDU je muslimka. Takže v Evropské armádě by mohli najít uplatnění nevyužití bojovníci Islámského státu.

M. Valenta 9.4.2019 9:18

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Překážek je zatím dost, ale muslimka v CDU jí určitě nebude.

K. Salajka 9.4.2019 9:33

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Asi jste mi nerozuměl. Integritu a celistvost Evropy dokud v ní početně převažují ateisté a křesťané nemůže chránit armáda, kterou budou řídit lidé aktivně podporující islamizaci Evropy. Je tomu tak proto, že např. muslimka si nemůže svobodně vzít křesťana, protože tím by spáchala smrtelný hřích. Za Evropu nemůžou bojovat Ti, kdož schvalují vraždy civilistů pro jejich náboženské vyznání a některé takové vraždy i oslavují, nebo pomáhají pachatelům hromadných znásilnění, aby se ukryli před spravedlností.

M. Valenta 9.4.2019 10:02

Re: Jen slepec nevidí co se děje.

Rozuměl. CSU - muslimka řídí Německo a má zálusk i na vedení hypotetické evropské armády. A s dovolením si ještě trochu přisadím. U nás v Německu se nám ještě nepodařilo si do čela státu dosadit rusko-čínského vrtichvosta.